Prostějov – V prázdninovém duchu se ponese červnový program prostějovské knihovny, který bude ve znamení výletů za krásami regionu i za poznáním. Návštěvníci i čtenáři však musí počítat s tím, že knihovna bude mít v červnu otevřeno jen první tři týdny. Kvůli revizi knihovního fondu bude bibliotéka měsíc uzavřená.
Brno – Teplé letní počasí, popcorn a zajímavý film promítaný na plátně venku. Tak si mnoho Brňanů představuje ideální prázdninový večer. Také letos budou mít lidé možnost navštívit několik brněnských letních kin. Jenže musí počítat s tím, že dvě největší tentokrát promítat nebudou. Filmy neuvidí zájemci na Riviéře ani na královopolském koupališti Dobrák.
Brno – Teplé letní počasí, popcorn a zajímavý film promítaný na plátně venku. Tak si mnoho Brňanů představuje ideální prázdninový večer. Také letos budou mít lidé možnost navštívit několik brněnských letních kin. Jenže musí počítat s tím, že dvě největší tentokrát promítat nebudou. Filmy neuvidí zájemci na Riviéře ani na královopolském koupališti Dobrák.
Chomutov - Ani nepřízeň počasí neodradila malé tenisty od možnosti vidět na vlastní oči v Chomutově slavné české hráče. Na oslavu Dne dětí přijeli v sobotu do Tenisového klubu v Chomutově sourozenci Helena a Cyril Sukovi a Bohdan Ulihrach.
Nová Paka – O třetím květnovém úterku se sešli nejmenší adepti královny sportu se svými rodiči i prarodiči na novopackém Letním stadionu, aby si zazávodili a porovnali své schopnosti s ostatními dětmi. Na první letošní dětské závody je sem pozvali novopačtí sokolové.
Pátek 22. května byl pro žáky Základní školy Skuhrov nad Bělou dnem, kdy neseděli v lavicích a přesto se dozvěděli a hlavně naučili mnoho nových a velice důležitých věcí.
Region - Hygienici začali s kontrolami kvality vody ve vodních nádržích na Frýdecko-Místecku. První laboratorní analýzy vzbuzují optimismus, voda na všech sledovaných místech má vyhovující kvalitu.
Teplice - Teplice o víkendu zahájily v pořadí již 861. lázeňskou sezonu. Dvoudenním maratonem kulturních, ale i sportovních akcí žilo nejen centrum Teplic, ale celé město, kde se konala celá řada doprovodných akcí.
Jindřichohradecko Relativně vysoké teploty a občasný déšť. To je počasí, z něhož se neradují jen houbaři či zahrádkáři, ale také tvor daleko méně sympatický - klíště.
Nový Bydžov /SOUTĚŽ/ - Pátý ročník netradičního závodu Mekkamen se nezadržitelně blíží. Novobydžovský triatlon odstartuje už tuto sobotu 6. června a i letos se máte opravdu na co těšit.
Holešov – Přes tři tisícovky lidí se uplynulou sobotu přišly v Holešově podívat na třetí ročník Zámeckého gulášfestu: přímo do soutěže v zahradách tamního zámku se přihlásilo patnáct soutěžních týmů.
Michalovice - V pondělí pokračovala golfová Senior Tour 2015 třetím turnajem na hřišti Sand Martin's Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi. Nejlépe si vedli muži Milan Kotáb a George Morawez, mezi ženami Anna-Marie Zemplinerová a Anna Dzurenda.
Hranice – Právě na Den dětí se otevřely dveře milovníkům venkovního vodního řádění. Plovárna 1. června zahájila provoz letního koupaliště. Počasí ovšem plaváčkům zatím nepřeje.
Přerov – Cyklojízda v „retro stylu" v pondělí odpoledne vyrazila z Horního náměstí v Přerově. Cyklisté pokračovali do Michalova, kde je čekalo vyhlášení výsledků soutěže Do práce na kole. Cílem soutěže je motivovat zaměstnance, aby při cestě do práce využívali místo aut či hromadné dopravy svá kola.
Hradec Králové /FOTO/ - Osmdesát pivních speciálů, svrchně i spodně kvašených, světlých i tmavých piv z 23 pivovarů a minipivovarů ochutnávali v sobotu návštěvníci 3. ročníku Pivního rozjímají v Gayerových kasárnách v Hradci.
Turnov - Nezvyklou podívanou v těchto dnech nabízí Český ráj. Nad přírodními i historickými památkami vpodvečer létá vzducholoď doprovázená několika horkovzdušnými balony.
/DENÍK SLEDUJE/ Přestože rekonstrukce Jaroňkovy útulny, se kterou město Štramberk začalo na začátku února letošního roku, zatím není u konce, tamní radnice potvrdila dobrou zprávu pro všechny turisty a návštěvníky. O hlavní sezonu štramberská dominanta Trúba nepřijde.
Olešnice – Třicet let. Festival trampských, folkových, country a bluegrassových písní Olešnická kytka slaví kulatiny. A ve velkém stylu. Na pódiu v zahradě u olešnického kulturního domu zahrají první červnovou sobotu například Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory Beat, Poutníci, Kamelot nebo Los Brňos. Festival začíná ve dvě odpoledne. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do kulturního domu.
K babičce, k moři nebo na tábor jezdí o prázdninách pravidelně většina dětí. Letos mohou rodiče prázdninové destinace pro své ratolesti rozšířit i o pohádkovou zemi Mirakulum, která leží nikoliv za devatero horami a řekami, ale ve středočeských Milovicích. Na deseti hektarech se zde rozprostírá areál rozvíjející dětskou fantazii či pohybovou aktivitu, ale také znalosti o přírodě a správném přístupu k ní.
Klášterec nad Ohří - I v Klášterci nad Ohří jsou smrky pichlavé napadeny mšicí smrkovou. Mšice způsobuje hnědnutí starých jehlic, které následně opadávají.
Stříbro - Oslava Dne dětí se konala v sobotu na stříbrském náměstí. Počasí bylo opravdu májové, a tak před zahájením pršelo a zdálo se, že akce se nevydaří.
Kladruby - Den koní je kladrubskou atrakcí už několik let a letos se konal 30. května. Velký průvod koní městem vyšel v odpoledních hodinách, po procházce se vrátil na Ponyfarmu, kde mohli diváci ocenit jezdecké umění mladých jezdců.
Vyškovsko – Když je hodně pylu, kvete les a to znamená, že lesní med nebude. To prý tvrdili staří včelaři. Jestli je to pravda, Jaromír Tauš z Hamilton zatím neodzkoušel. Pro milovníky medu nicméně stejně jako loni nemá moc optimistický vzkaz.
Poděbrady /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Každoročně se lázeňské město na Nymbursku chystá na návštěvu panovníka Jiřího z Poděbrad. Nejinak tomu bylo i letos. Jeho výsost přijíždí do Poděbrad v rámci Slavností krále Jiřího, které se z větší části odehrávají na zámeckých nádvořích. Začínají tradičním průvodem, ve kterém panovnický pár jde téměř v čele. Za ním pak kráčí od zámku směrem na kolonádu jeho družina.
Teplice – 1 427. To číslo strašilo celé fotbalové Teplice od 5. prosince 2005. Tehdy hráli žlutomodří doma s Olomoucí, (1:0) městem chodil Mikuláš a mrazivé počasí také zrovna nelákalo k návštěvě Stínadel, zápas navíc přenášela televize. Co na tom, že se tehdy „skláři" vyhřívali na druhém místě tabulky, do hlediště dorazila historicky nejmenší teplická prvoligová návštěva.
Ovčáry – Až dvě branky hrajícího kouče Jana Studeného ve druhém poločase přivedly fotbalisty Sokola Ovčáry k „povinnému" domácímu vítězství nad posledním Spartakem Příbram.
Nymburk - Různorodost stylů, ale i generační rozdíly mezi kapelami. To bylo k vidění na sobotním Dnu evropské hudby, který přilákal posluchače i účinkující do parku Pod Hradbami.
Kadaň - Tisíce lidí přišly v Kadani v sobotu oslavit jubilejní čtyřicáté narozeniny maskota města Maxipsa Fíka. Oslava se tradičně odehrála na nábřeží řeky Ohře, pojmenovaném právě po Fíkovi. Narozeniny jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších večerníčkových postaviček v Kadani slaví pravidelně od roku 2005.
Havlovice - Nejmladší obyvatelé havlovického Domova pro matky s dětmi, který provozuje Diecézní charita Plzeň, si měli původně v sobotu odpoledne užít oslavu svátku dětí. Kvůli deštivému počasí byla přesunuta na neděli.
Žďár nad Sázavou - Kdo přijde v sobotu na náměstí Republiky, stane se účastníkem největší kulturně-společenské události, jaká se kdy ve Žďáře odehrála. V hudebních blocích vystoupí kapela Žlutý pes, pěvecké sbory Žďáráček a Svatopluk i Žďárský swingový orchestr. Své umění předvedou místní divadelní ochotníci i folklorní soubory.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Mladoboleslavská automobilka po čtyřech letech organizovala den otevřených dveří. Navzdory pošmournému počasí se závod zaplnil hosty z blízka i z daleka
Migréna. Velmi nepříjemné onemocnění, kterým trpí stále větší počet lidí. Projevuje se bolestmi hlavy, které postiženého velmi obtěžují a omezují. Málo kdo však tuší, že existuje ještě oční forma migrény.
Vyškovsko – Když je hodně pylu, kvete les a to znamená, že lesní med nebude. To prý tvrdili staří včelaři. Jestli je to pravda, Jaromír Tauš z Hamilton zatím neodzkoušel. Pro milovníky medu nicméně stejně jako loni nemá moc optimistický vzkaz.
Praha – V květnu zemřelo při autonehodách v Česku k dnešnímu odpoledni 46 lidí, což je o dva méně než loni a nejméně za květen od roku 1990. Celkový počet mrtvých od začátku roku je ale oproti loňsku o osm vyšší, celkem zahynulo od ledna do konce května 208 lidí. Vyplývá to z policejních statistik a informací ČTK. Květnový počet obětí značně navýšil tento víkend, který je se šesti mrtvými jedním z letos nejtragičtějších.
Nouzov - Pátek 29. května byl ve znamení 15. narozenin Domova dobré vůle Slunce v Unhošti Nouzově. Chráněné bydlení pro osoby se speciálními potřebami zajišťuje těmto lidem celoroční péči.
Hradec Králové - Děti z královéhradeckých mateřských škol Kampanova a Albertova si v úterý i přes nepřízeň počasí po svém užily dětský den spojený se zahradní slavností.
Poděbrady - Dětský den v lázeňském městě hostil v letošním roce místní ostrov. Tedy až na jednu výjimku. Ve vybrané společnosti převážně zábavných stanovišť chybělo jedno, kvůli kterému musely děti až na zámek. Totiž stanoviště kata.