Cestující v autě o vlásek unikli smrti, spadlý strom zasáhl zadní část auta
Jičínsko - V úterý 31. března došlo na Jičínsku vlivem nepříznivého počasí k osmi dopravním nehodám, při kterých byly čtyři osoby lehce zraněny.
Jičínsko - V úterý 31. března došlo na Jičínsku vlivem nepříznivého počasí k osmi dopravním nehodám, při kterých byly čtyři osoby lehce zraněny.
Prostějov – Škaredou středu, která připomíná Jidášovu zradu, lidem v Prostějově zpestřily nazdobené velikonoční stromky a výstava velikonočních beránků v Národním domě.
Svojnice - O tom, že Velikonoce klepou na dveře, vědí i ve Svojnicích. V sobotu 28. března se v kulturním domě vyráběly velikonoční ozdoby.
Svojanov – Za poslední léta se středověké sídlo nad městysem viditelně proměnilo. Z šedi vystoupil empírový palác i dům zbrojnošů. Hrad Svojanov tentokrát získal dotace na opravu historického opevnění a na vydláždění cest.
Ústecký kraj – V Čechách má podle meteorologů v noci a ve čtvrtek vydatně sněžit. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky, na jihozápadě republiky se budou v noci na čtvrtek a ve čtvrtek dopoledne tvořit už v polohách nad 500 metrů. Silný vítr má večer a v noci na čtvrtek postupně slábnout. Pouze na jihozápadě Čech se i během čtvrtka mohou přechodně vyskytnout nárazy o rychlosti až 90 kilometrů v hodině, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav v aktualizované výstraze.
Liberecký kraj, Praha – V Čechách má podle meteorologů v noci a ve čtvrtek vydatně sněžit. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky.
Praha - V Čechách má podle meteorologů v noci a ve čtvrtek vydatně sněžit. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky, na jihozápadě republiky se budou v noci na čtvrtek a ve čtvrtek dopoledne tvořit už v polohách nad 500 metrů. Silný vítr má večer a v noci na čtvrtek postupně slábnout. Pouze na jihozápadě Čech se i během čtvrtka mohou přechodně vyskytnout nárazy o rychlosti až 90 kilometrů v hodině, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav v aktualizované výstraze.
Brno /FOTOGALERIE/ - Ačkoliv počasí si z Brňanů aprílově vystřelilo už v denním předstihu, první duben se s úsměvem rozhodl spojit herec Bolek Polívka s přáteli. "Apríl je dnem ptactva a úsměvů. Tak jsme se chtěli s městem usmívat také," řekl.
Valtice – Ta vizitka je a není příznivá. Valtické vinné trhy mají před sebou ročník, jenž bude mít při srovnání s uplynulými léty nejnižší počet vzorků. Vinaři jich poslali „jen" 690. Klesá mezi nimi zájem o akci známé jako vinařský Wimbledon? „Ne, i tak budeme mít mezi celostátními soutěžemi nejvíce přihlášených vín," je přesvědčený jeden z pořadatelů Jan Otáhal.
Mirovice - Celou noc z 31. března na 1. dubna hasili hasiči požár kostela Církve československé husitské v Mirovicích, který začal 31. března před 14. hodinou. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Písku a Blatné a dobrovolní hasiči z Mirovic, Čimelic a Rakovic.
Jihlava – Za výpadky elektřiny mohla modernizace jedné z hlavních elektrických rozvoden.
Kutná Hora – Tradiční velikonoční jarmark uspořádala Základní škola Žižkov v Kutné Hoře. Původní místo konání, Palackého náměstí v Kutné Hoře, bylo ale kvůli nepřízni počasí přesunuto do auly školy.
Rokycansko - Vzpomenete si, čím je dnešní den v kalendáři zajímavý? První duben je totiž už roky napevno svázán s Aprílem.
S prvním aprílem začíná na mnoha památkách jižní Moravy a Vysočiny nová turistická sezona. Kasteláni mají jedno společné přání aby byla stejně úspěšná jako ta loňská, kdy návštěvnosti pomohlo špatné letní počasí. Hrady a zámky lákají třeba na nové prohlídkové trasy nebo nové neobvyklé exponáty.
Znojemsko – Zelený čtvrtek zahajuje Velikonoční svátky, na vesnicích vymění zvonění kostelního zvonu za hrkání a pivaři se těší na zelené pivo.
Nymbursko – Devatenácté kolo fotbalového krajského přeboru bylo z pohledu okresních zástupců úspěšné jen zčásti. Fotbalisté Polabanu Nymburk vyhráli, stejně tak Ostrá. První jarní porážku museli skousnout borci Semic.
Karlovarský kraj - Dopravu v celém Karlovarském kraji komplikovalo včera od ranních hodin sněžení. Policie dokonce vydala upozornění, aby řidiči byli maximálně opatrní. A podle silničářů bude až do čtvrtka podobná situace. Na karlovarských velikonočních trzích měli plno práce i prodejci, neboť hned několika z nich kvůli prudkému větru uletěly nazdobené kraslice. Energetici dokonce vyhlásili kalamitní stav.
Plzeň - Hasiče v Plzeňském kraji zaměstnávají již od pondělí výjezdy spojených s počasím, zejména se silným větrem.
Klatovsko – Bezmála sedm hodin strávil na ulici v chladném počasí šestiletý chlapec z Klatov, kterého si matka nevyzvedla ze školy a on netrefil domů.
Vitějovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Ranní náledí u Vitějovic zastavilo na chvíli dopravu, podobná situace byla také u Žárovné, kde uvízl sypač mezi kamiony. Policie má hlášeny tři nehody bez zranění lidí.
Žďár nad Sázavou – Takřka vánoční počasí zabránilo v úterý tradičnímu velikonočnímu představení, které zobrazuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. To se podle původních představ organizátorů mělo uskutečnit ve Žďáře nad Sázavou v předvečer Škaredé středy.
Mladá Boleslav - Prachové částice, plyny i výkyvy počasí, to vše bude měřit nově vybavená stanice ČHMÚ
Děčínsko - Již druhý den trápí nejen Děčínsko silný nárazový vítr. Od včerejšího odpoledne vyjížděli hasiči k více než padesáti událostem, většinou se jednalo o popadané stromy. Nedaleko Valdeku u Šluknova najel po desáté hodině večer vlak do koruny stromu. Meteorologové upozorňují, že vedle větru musí řidiči ve vyšších polohách počítat s náledím i sněhem.
Náchodsko /FOTO/ - Trocha vydatného sněžení od časného rána a na silnicích po celém Náchodsku včera rázem nebylo o co stát. Protože někteří řidiči nepřizpůsobili jízdu počasí, hned se událo několik nehod.
Plzeň - Hasiče v Plzeňském kraji zaměstnávají již od pondělí výjezdy spojených s počasím, zejména se silným větrem.
Východní Čechy - Aprílové počasí se vším všudy letos skutečně potvrzuje svou pověst, ačkoliv přišlo s několikadenním předstihem. Po škaredém pondělí, kdy kvůli silným dešťům nad Krkonošemi zahrozily vzedmuté řeky, se čerti ženili i v úterý. A podle předpovědí meteorologů nás výrazné uklidnění počasí nečeká ani v příštích dnech.
Východní Čechy - Aprílové počasí se vším všudy letos skutečně potvrzuje svou pověst, ačkoliv přišlo s několikadenním předstihem. Po škaredém pondělí, kdy kvůli silným dešťům nad Krkonošemi zahrozily vzedmuté řeky, se čerti ženili i v úterý. A podle předpovědí meteorologů nás výrazné uklidnění počasí nečeká ani v příštích dnech.
Kyjov /FOTOGALERIE/ – Prozatím parkování pro auta, později možná nové byty či obchody. Centrum Kyjova na Hodonínsku se možná změní k nepoznání. Město totiž v úterý koupilo za osm milionů korun areál bývalé mlékárny, který se nachází nedaleko Masarykova náměstí. „Líbilo by se mi, kdyby na pozemcích vznikl prostor pro sportování či nějaké centrum pro rodinu. A abychom tam mohli chodit celoročně a za každého počasí," vyjádřil se například jeden z místních, Radek Ruban.
Jižní Morava, Vysočina - S prvním aprílem začíná na mnoha památkách jižní Moravy a Vysočiny nová turistická sezona. Kasteláni mají jedno společné přání aby byla stejně úspěšná jako ta loňská, kdy návštěvnosti pomohlo špatné letní počasí. Hrady a zámky lákají třeba na nové prohlídkové trasy nebo nové neobvyklé exponáty.
Roudnice n. L., Česká Lípa – Partička z roudnické truckové stáje Buggyra má už zase napilno. Úspěšný evropský tým rozjel naplno přípravu na novou sezonu. První testy už absolvoval závodní tahač nové specifikace a zároveň odstartoval i testovací program na Dakar 2016.
Praha /FOTOGALERIE/ - Během dlouhé cesty ze cvičení v Pobaltí měli američtí vojáci na úterý plánovanou v Praze denní přestávku na odpočinek. Jenže neměli. I přes velmi nestálé počasí se už od rána hrnuly do ruzyňských kasáren davy lidí. Ne všichni ale měli stejný důvod návštěvy.
Praha /FOTOGALERIE/- Silný vítr i nadále komplikoval situaci v Česku. Počasí pro vás jsme sledovali on-line.
Pelhřimov - Úterní počasí většinu lidí celkem zaskočilo.
Kyjov /FOTOGALERIE/ – Prozatím parkování pro auta, později možná nové byty či obchody. Centrum Kyjova na Hodonínsku se možná změní k nepoznání. Město totiž v úterý koupilo za osm milionů korun areál bývalé mlékárny, který se nachází nedaleko Masarykova náměstí. „Líbilo by se mi, kdyby na pozemcích vznikl prostor pro sportování či nějaké centrum pro rodinu. A abychom tam mohli chodit celoročně a za každého počasí," vyjádřil se například jeden z místních, Radek Ruban.
Pelhřimovsko – I přesto, že současné počasí tomu vůbec nenapovídá, jaro je tu. A spolu s ním i jarní úklid, který zahrnuje čištění komunikací od posypového materiálu včetně blokového čištění ulic.
Svitavy – Apríl sice připadá až na dnešek, ale na počasí se vyřádil už včera. Nejvíce zaskočilo ty, kteří přezuli plechové miláčky na letní provoz.
Chrudim – Aprílové počasí zcela překvapilo řidiče, takže hasiči i záchranáři měli plné ruce práce a vyjížděli k desítkám nehod.
Východní Čechy - Aprílové počasí se vším všudy letos skutečně potvrzuje svou pověst, ačkoliv přišlo s několikadenním předstihem.
Východní Čechy - Aprílové počasí se vším všudy letos skutečně potvrzuje svou pověst, ačkoliv přišlo s několikadenním předstihem.
Litoměřice - Tyršův most byl v Litoměřicích na 9 měsíců definitivně uzavřen. Prohlédněte si fotogalerii.
Žilina - Gólman Tomáš Vaclík v Žilině po delší době dostal šanci v brance české fotbalové reprezentace místo jedničky Petra Čecha, ale v přípravném utkání se musel smířit s porážkou 0:1. Mrzí ho o to víc, že jediný gól Slovenska mohl chytat. Míč mu však skočil více, než předpokládal.
Olomouc – Ani chladné počasí neodradilo chodce při startu na 49. ročníku Olomoucké dvacítky na kolonádě Smetanových sadů. Pořadatelé zaregistrovali 103 závodníků všech kategorií.
Trutnovsko - Stačilo, aby v úterý dopoledne nasněžilo a doprava se rázem neobešla bez komplikací. Událo se několik nehod.
Litomyšl - Památka UNESCO otevřela své brány. O posledním březnovém víkendu dorazilo na zámek téměř pět set návštěvníků.
Příbram - Silný vítr v úterý zaměstnával hasiče v celém regionu. Zatímco do úterního poledne byl relativně klid, po obědě měli hasiči za pár hodin na svém kontě desítky výjezdů. Podle Ladislava Holomčíka, mluvčího středočeských hasičů, šlo především o zásahy kvůli popadaným stromům. Jeden strom například spadl na tělocvičnu příbramského gymnázia.
Liberec - Fotbalová juniorka Slovanu Liberec včera nezvládla svůj premiérový jarní zápas na trávě městského stadionu. Za půlhodinu prohrávala o tři góly, ale dokázala se zvednout a zápas ještě zdramatizovat, když vyrovnání bylo blízko.
Pec pod Sněžkou /1. otázka/ - Hotel Horizont ve spolupráci s redakcí Krkonošského Deníku vyhlašuje velkou soutěž o rodinný pobyt pro dva dospělé a dvě děti na 2 noci s polopenzí. Voucher pro vítěze bude platný v období od 15.5. do 15.12.2015.
Děčínsko - Sněhová kalamita, zatopené sklepy, dopravní nehody, popadané stromy. Tak vypadalo úterý na Děčínsku, kdy se počasí měnilo každou chvíli.
Tachovsko – Dálniční hraniční přechod v Rozvadově bude to poslední z České republiky, co uvidí američtí vojáci z konvoje Dragounů. Ten by měl Tachovskem projíždět po dálnici D5 ve středu v ranních a dopoledních hodinách ve třech vlnách.
Ústecko - Typický apríl. Přesně tak se chová počasí v posledních dnech. V Libereckém kraji již zapříčinilo vyhlášení kalamitníého stavu ze strany energetiků.