Janov - Výletní loď Costa Concordia pokračuje zatím bez problémů v plavbě od ostrova Giglio, kde před více než dvěma lety ztroskotala, do přístavu v Janově, kde bude sešrotována. Celá výprava, již tvoří remorkéry a také desítka doprovodných plavidel, od středy do dnešního odpoledne urazila už 130 námořních mil (240 kilometrů), a má tedy za sebou už dvě třetiny cesty.
Paříž, Bamako, Alžír - Francouzský prezident François Hollande po dnešní schůzce krizového štábu svolaného kvůli havárii letadla společnosti Air Algérie řekl, že se našla jedna ze skříněk se záznamy o letu. Vyloučil, že by mohl někdo z lidí na palubě nehodu přežít. Letadlo na lince z Ouagadougou v Burkině Faso do Alžíru se zřítilo ve čtvrtek za špatného počasí nad severem Mali.
Opavsko - Nestálé počasí zavinilo, že to bude letos s produkcí medu v Česku na štíru. Opavsko není výjimkou a milovníci oblíbené pochutiny se musí připravit, že si do kapsy sáhnou hlouběji.
Chrudim - V čase prázdnin a dovolených jsme vyzpovídali další tři známé sportovní funkcionáře a položili jim dvě otázky. Dnes odpovídají Jan Řivnáč, Oldřich Bleša a Jiří Fibiger.
Dlouhá Stráň - Deník vyrazil za rybáři na přehradu Slezská Harta, aby zjistil, jaké ryby se v červenci loví, a kdy nejčastěji berou. Rybáři s nadšením a udicemi tráví na březích celé dny i noci.
Liberec – V Praze se v plaveckém areálu Podolí konalo Letní mistrovství republiky v plavání dospělých, kde si liberecký Petr Heřman posunul dva své osobní rekordy.
Bohuslavice /POZVÁNKA/ - Za kulturním domem v Bohuslavicích budou od pátku 25. července do neděle 27. července probíhat Anenské slavnosti. V pátek slavnosti začínají od 20.00 hodin nočním karnevalem, kdy hraje DJ Baluu.
Vyškov – Volnější režim v plném proudu, máme za sebou první polovinu prázdnin. To je doba, kdy se každoročně hlásí o slovo futsalový Orel cup. A letos neudělal výjimku.
Lipnice nad Sázavou – Divadelní procházky historií hradu Lipnice na Havlíčkobrodsku od jeho založení až po působení Jaroslava Haška začínají již v pátek a pokračovat budou v sobotu.
Krupka – Sedm hokejbalových mužstev z Ústecka, Teplicka a Chomutovska se představilo na prvním ročníku turnaje s názvem Wizards Cup, který se konal v Krupce. Vítězem se nakonec stali hráči z Ústí nad Labem, kteří nastupovali pod názvem Sanka Team. Ti na turnaji nepoznali hořkost porážky a dokráčeli si suverénně pro vítěznou trofej. Druhé bylo Dubí, třetí Bílina. Domácí Krupka skončila až předposlední.
Ascola, Nové Město na Moravě - Vstříc obávanému vrcholu K2 vyrazil novoměstský horolezec Radek Jaroš. Minulý týden postavil se svými parťáky Petrem Maškem a Janem Trávníčkem tři vrcholové tábory, nyní už jsou na cestě k samotnému zdolání legendární hory.
Přerov – Více než dvě desítky nadšených dětí pobíhalo ve středu 23. července dopoledne v areálu Laguna v Přerově. Příměstské tábory v Klubu Dlažka jsou totiž v plném proudu a o zábavu tak mají děti postaráno každý den.
Úplná uzavírka okružních křižovatek čeká na řidiče tento víkend v centru Orlové. Cestáři budou v sobotu (v případě nepříznivého počasí v neděli) pokládat novou živičnou vrstvu na polovinách okružních křižovatek č. 2, 3 a 4 ve směru k ulici 17. listopadu.
Plumlov/Olomouc – Kvalita vody v nedávno rekonstruované Plumlovské přehradě na Prostějovsku se podle hygieniků zhoršila. Odborníci ji nyní hodnotí stupněm tři z pětibodové škály a citlivějším lidem doporučují se po koupání osprchovat. ČTK to ve středu řekl Karel Freudmann z Krajské hygienické stanice v Olomouci. Třetího stupně dosáhla voda v nádrži také v polovině června, kvalita se však poté zlepšila.
Olomoucký kraj – V pátek bude polojasno, během dne až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky, zejména na horách. „Nejvyšší teploty 24 až 27 stupňů Celsia, na horách 17 až 21 stupňů," sdělil meteorolog Petr Drobek.
Opava – Český motokárový reprezentant původem z Velkých Hoštic Jan Midrla patřil při mistrovství Evropy v německém Wackersdorfu k největším favoritům třídy KZ2. Na své oblíbené trati získal rovných dvacet bodů, o další ale přišel kvůli následné penalizaci. Přesto se dvacetiletý závodník vyšvihl v průběžném pořadí evropského šampionátu na třetí místo a v závěrečném závodě stále živí naději na zisk zlata.
Brno - Kvalita vody v jihomoravských přírodních koupalištích je stále dobrá. Většinou se její teplota pohybuje mírně nad 25 stupni Celsia. Vyplývá to z měření Krajské hygienické stanice v Brně, která v regionu monitoruje dvacet nádrží a rybníků využívaných veřejností ke koupání. I když teplé počasí přeje růstu sinic a řas, zatím s nimi problémy nejsou.
Svitavy, Pákistán - Pokud půjde všechno podle plánů, sobota by mohla být výjimečným dnem nejen v životě trojice horolezců Radek Jaroš, Petr Mašek a Honza Trávníček, ale i dějinách českého horolezectví.
Velká Bukovina - Letos se už pátým rokem vydala spousta dětí na tajemnou Pohádkovou cestu, kterou pro ně připravil místní sbor dobrovolných hasičů. Jelikož celé akci přálo počasí, tak se děti dostavily v hojném počtu. Strašidla i pohádkové postavy byly v dobré kondici, a tak nápor dětí bez problémů zvládly. Děti si z cesty přinesly spoustu dárečků, nedostaly je jen tak, ale musely o ně bojovat.
Jinín – Jihočeský motokrosař Martin Finěk (23 let) to myslí s útokem na špičku českého motokrosu smrtelně vážně. Potvrdil to i v neděli v Jiníně, kde obsadil v závodě třídy MX2 celkové čtvrté místo a jenom kousíček mu chyběl ke stupňům vítězů.
K2 - Český horolezec Radek Jaroš se blíží k vrcholu K2, která mu jako jediná ze čtrnácti osmitisícovek chybí k tomu, aby získal Korunu Himálaje. Svůj pátý pokus dobýt druhou nejvyšší horu světa (8611 m) naplánoval na sobotní časné ráno. Oznámil to na své webové stránce.
Klapý – Vlhkost 12,1 procenta a obsah dusíkatých látek 10,5 procenta. Tolik činily základní hodnoty naměřené z jednoho dopoledního valníku ozimého ječmene dovezeného ze sklizeného pole hned pod vsí.
Sobotka – Již XII. ročník Memoriálu Vladimíra Havránka se konal pod Humprechtem. Soutěžního dne se zúčastnilo okolo sedmdesáti koní a jezdců, kteří absolvovali celkem 126 startů v pěti skokových soutěžích.
Česká Třebová - V sobotu se v teplém letním počasí konala na fotbalovém hřišti Na Skalce u zimního stadionu v České Třebové soutěž v požárním útoku O pohár starosty města. Byla zařazena do Velké ceny Ústeckoorlicka a pořádána pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.
Střední Čechy - Bouřky ve středních Čechách pozdrží žně, sklizena je jen většina ozimého ječmene. Více než 90 procent ploch ještě na sklizeň čeká. U obilovin je zatím výnos 5,78 tuny na hektar, u řepky činí průměrný výnos 3,96 tuny. Vyplývá to z údajů ministerstva zemědělství.
Blatno - Přehradu Kamenička, která si letos připomíná 110. výročí existence, navštívilo v polovině července 1 200 lidí. Umožnil to Den otevřených dveří, který každým rokem organizuje provozovatel vodního díla, státní podnik Povodí Ohře.
Praha – Silnější deště v uplynulém týdnu spustily růst hub na horách. V nížinách houbaři stále nepochodí. Proti jiným letům je ale výskyt hub stále podprůměrný, situace by se snad mohla zlepšit koncem prázdnin. Řekl to dnes Jaroslav Landa z České mykologické společnosti.
Opava - Pokud jste se báli, že by nový trávník na stadionu v Městských sadech ještě nebyl použitelný pro první domácí zápas Slezského FC, buďte klidní. Všechno by se mělo krásně stihnout.
Ústí nad Labem - Návštěvníci studovny ústecké Severočeské vědecké knihovny nemusí celé dny strávit jen za stolem v budově. Po pravidelné třítýdenní prázdninové přestávce jsou jim k dispozici nové lavice na parkánech v zadní části budovy všeobecné studovny.
Jižní Čechy – Počasí stvořené na letní výlety bude panovat na jihu Čech několik nejbližších dnů. Srážek k zemi moc nespadne. Nebude nám takové horko, ale ani nám nebude „rozkazovat" chladno. Dnes čekejme zpočátku polojasno, které se během dnes změní na oblačno. Jen místy se mohou vyskytnout drobné přeháňky a ojediněle také bouřky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou hodnot mezi 22 až 25 °C. V 1000 metrech na horách by se teplota měla pohybovat kolem 18 °C. Zítřek napodobí dnešek. Z polojasna vznikne přechodně zvětšená oblačnost a teploty půjdou o stupínek nahoru. ⋌(tor)
Jablonec n. N. - Jablonečtí senioři si letos opět dali před sebe za cíl našlapat hodně přes stovku kilometrů. S Centrem sociálních služeb vyrážejí z města
Šternberk – Závod na Dobšinském kopci se pňovickému vrchaři Václavu Janíkovi příliš nevydařil. Na dlouhých rovinkách jeho Lola na silnější stroje nestačila a v absolutním pořadí český reprezentant obsadil páté místo.
Šumava - A pak že nerostou. Asi šedesát pravých hřibů a pár bedel našla ve středu Barbora Bartoňová, která pracuje v Hospůdce u Hochů u rybníka Bezdrev u Hluboké nad Vltavou. Mykologický úlovek je z lesů na Volarsku. Na snímku dívka čistí hřiby na svém pracovišti.
Letovice – Sucho trápí rybáře, jachtaře i plavce u letovické přehrady Křetínky. Pokud chtějí k vodě, musí urazit větší vzdálenost než obvykle. Výška hladiny je totiž letos nezvykle nízká. „Konce pláží jsou i několik metrů vzdálené od vody. Jsou hezky sice hezky vyštěrkované, ale do vody se dá dostat pouze blátem," popsal situaci Petr Švancara z Letovic.
Nové Město na Moravě – Letní kino na dvorku Horáckého muzea se osvědčilo, navštěvují jej desítky lidí. Řada z nich dokonce pravidelně. To je také důvod, proč se chtějí v Novém Městě pokusit o promítání pod širým nebem i v zimě.„Už je dost letních kin a zdá se nám, že trochu diskriminujeme lyžaře, takže jsme se rozhodli udělat pro ně zimní kino. Je to tak trochu recese, ale kdysi jsme na sjezdovce dělali zimní bar a to se osvědčilo," potvrdil informaci s úsměvem Daniel Šimek z Novoměstských kulturních zařízení.
Tchaj-pej - Při dnešní letecké nehodě na Tchaj-wanu přišlo o život 47 osob a 11 dalších bylo zraněno. V konečné bilanci to oznámilo tamní ministerstvo dopravy. Stroj místní společnosti TransAsia Airways havaroval za bouře při druhém pokusu o nouzové přistání. Ostrovní stát Tchaj-wan v posledních dnech čelí nepřízni počasí v důsledku řádění tajfunu Matmo.