Festival Malá Skála se po roce znovu vrací
Malá Skála - Letošní 2. ročník Festivalu Malá Skála proběhne v sobotu 26. července. Vystoupí například Volant, Al Friends Dead či Vetrol.
Malá Skála - Letošní 2. ročník Festivalu Malá Skála proběhne v sobotu 26. července. Vystoupí například Volant, Al Friends Dead či Vetrol.
Louny - Počasí minulých dní nepřálo koupání na koupališti, pracovníci využili času k údržbě.
Klatovy - Návštěvníci Klatov se mají o víkendu na co těšit, součástí poutě je bohatý program.
Na své si o víkendu přijdou milovníci motorek. Do Kopřivnice dnes zavítají účastníci mezinárodního srazu luxusních motocyklů Honda Gold Wing. V sobotu 12. července navíc bude městem projíždět zhruba pětikilometrová Jízda národů.
Ostředek – Již čtvrtý Sokolský den probělhl na fotbalovém hřišti v Ostředku,. Tento rok byl výhradně věnován fotbalu a dětem. Počasí akci přálo, jen ráno spadlo pár kapek, postupně ale jasně zvítězilo sluníčko. Na zeleném trávníků se v rámci dvou souběžně konaných turnajů představila od ranních hodin téměř stovka malých fotbalistů a fotbalistek.
Střední Čechy - Kvalita vody v přírodních koupalištích ve středních Čechách se v uplynulém týdnu nezměnila. Zhoršená kvalita vody zůstává ve všech čtyřech lokalitách vodní nádrže Orlík a v Písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku.
Lukov – Jana Žaludková z Lukova hájící barvy klubu Titan SC Zlín suverénně zvítězila mezi ženami v 1. ročníku závodu v triatlonu Beskydman. Žaludková dosáhla v podniku složeném z 1500 metrů plavání, 51 kilometrů cyklistiky a 15 kilometrů běhu, výsledného času 3:44:24.
Malá Skála - Letošní 2. ročník Festivalu Malá Skála proběhne v sobotu 26. července. Vystoupí například Volant, Al Friends Dead či Vetrol.
Lesná - Nohejbal: V Lesné se konal turnaj smíšených družstev, klání se zúčastnilo šest dvojic.
Westendorf, Plzeň – Především z důvodu vydatných dešťů, které v posledních dnech neustále bičují oblast rakouského Westendorfu, bylo zrušeno čtvrteční přípravné utkání fotbalistů plzeňské Viktorie proti rumunskému celku FC Botosani.
Vsetín– Oprava nadjezdu mezi sídlišti Trávníky a Rybníky ve Vsetíně začne už v pondělí. Pokud to umožní počasí. Předpovědi počasí jsou ale v tomto směru příznivé. Práce si vyžádají uzavírku pro pěší i pro auta.
Mostecko – Zatím je to tragédie! Takto výstižně a jednoduše komentují letošní houbařskou sezonu houbaři napříč celým regionem. Houbové řízky a smaženice doma nevoní. Houby už delší dobu nerostou. Optimisté říkají: Počkejte týden. Houbařské ráje budou i na Mostecku.
Mladá Boleslav – Letní teploty by se měly o víkendu vrátit, takže se nabízí možnost vyrazit na koupaliště.
Nový Bor /+ DALŠÍ POZVÁNKY NA VÍKEND/ - Noční výšlap na kopec Klíč přiláká do Boru každoročně desítky účastníků.
Českobudějovicko - Přehled akcí na Českobudějovicku o víkendu 12. a 13. července 2014.
Severní Čechy - Tragédie. Takto výstižně jedním slovem komentují letošní houbařskou sezónu houbaři napříč celým krajem. Houby totiž už delší dobu nerostou. „Může za to sucho, které zničilo veškerou houbovou populaci. Než se obnoví, bude to chtít delší deště a také čas na obnovení podhoubí," říká zkušený houbař Zdeněk Pelda.
Malá Hraštice – V sobotu 5. července se konal v Malé Hraštici jubilejní 10. ročník Pivního turnaje v malé kopané.
Jihlavsko - Dva nejznámější pojízdné kinematografy zavítají do třech měst a obcí na Jihlavsku
Terezín – Tuto sobotu v Terezíně před Atypikem odstartuje oblíbený cyklistický podnik pro širokou veřejnost. Za pěnivou důvou se cyklisté letos vydají už podvanácté. Chybět nebudou tradiční dvě trasy, dopolední závody pro děti i pozávodní zábava.
Zlín - /ANKETA/ Betonové nebo rezavé stoly, různobarevné deštníky, neustávající hovor, ale také vůně jahod nebo popcornu linoucí se z některých stánků. Tak to nejen v letních měsících vypadá na tržnici Pod Kaštany, která Zlíňanům slouží už několik desetiletí. Její vzhled však budí mezi samotnými prodávajícími i obyvateli města rozpaky.
Žatec - Jiří Vrána vyhrál závody v Kralupech na Vltavou. V sobotu pořádají Žatečtí na koupališti v Klůčku tradiční závod.
Třebíčsko - Druhé nejsušší jaro a začátek léta má za sebou Třebíčsko. Najdou se v něm lokality, ve kterých už lidé museli přistoupit k úsporným opatřením.
Olomouc, Stojčín – Údajný lihový boss Radek Březina před olomouckým soudem poprvé zcela otevřeně popsal zákulisí svých obřích obchodů s nelegálním lihem.
Na své si o víkendu přijdou milovníci motorek. Do Kopřivnice dnes zavítají účastníci mezinárodního srazu luxusních motocyklů Honda Gold Wing. V sobotu 12. července navíc bude městem projíždět zhruba pětikilometrová Jízda národů.
Jindřichohradecko - Některé památky na Jindřichohradecku si i letos stěžují na nízký počet návštěvníků. Vinu dávají hlavně počasí. Výjimkou je Landštejn.
Žďársko - Houby by mohly být příští víkend. „Dřív by si na houby vyrazil pouze hodně velký optimista," řekl Jaroslav Landa z České mykologické společnosti. Deštivé počasí z posledních dní růst hub nastartovalo, v lesích se to ale projeví až za deset, dvanáct dní. Houbám by navíc prospěl návrat teplého počasí.
Malá Skála - Hvězdou druhého ročníku festivalu jsou kontroverzní Hentai Corporation, místo Sleazy RoXxX vystoupí In Touch.
Rakovník – Výtvarná dílna ručního papíru, která se měla konat pod vedením výtvarnice Ireny Štyrandové v Roubence se kvůli nepřízni počasí přesunula do předsálí oddělení pro dospělé rakovnické knihovny.
Pelhřimovsko – S příchodem teplého počasí se ve městech, na vesnicích nebo například v kempech začínají objevovat stánky se zmrzlinou.
Vyškovsko - Žádná sláva to nebyla už loni a ani letos nevládne u včelařů z Vyškovska spokojenost. Medu bude podle všeho zase o něco méně. Můžou za to především rozmary počasí, které letošní produkci příliš nenahrávají.
Napajedla – Už jen několik málo dní zbývá do okamžiku, než bude do užívání předána stavba cyklostezky podél Baťova kanálu v Napajedlech.
Šumperk – Lidé si stále ještě mohou koupit místa na zájezd do polského města Nysy, který v sobotu 26. července pořádá šumperská radnice. Do polského partnerského města by měly ze Šumperku vyjet dva autobusy.
Hodonínsko - Pole na Hodonínsku už několik dní brázdí kombajny. Řada zemědělců má sklizený ječmen ozimý a začíná s řepkou. Zhruba o týden dříve než v minulých letech. Přestože je letošní rok velice suchý, optimističtí pěstitelé očekávají průměrnou úrodu. Alespoň u některých plodin.
Vyškovsko - Zemědělci, včelaři, zahrádkáři. Ti všichni bojují s dlouhodobým suchem, které stále trápí i Vyškovsko. Brzy se k nim možná přidají i rybáři. „Plochy rybníků jako takové jsou docela v pořádku, ale přítok samozřejmě mírně vysychá. Katastrofické scénáře však zatím nepřipravujeme. S úhynem ryb kvůli počasí ještě problémy nemáme," informoval předseda slavkovských rybářů František Capita.
Chrudimsko - Červenec dosáhl první dekády a za pár dní skončí první běhy letních táborů. I když se počasí trochu pokazilo, pro děti je připravena spousta aktivit.
Chrudimsko - Červenec dosáhl první dekády a za pár dní skončí první běhy letních táborů. I když se počasí trochu pokazilo, pro děti je připravena spousta aktivit.
Děčín – I několik dní po prudké úterní bouřce děčínský magistrát postupně rozšiřuje počet míst, do kterých je zakázán vstup. Hrozí v nich totiž pád stromů.
Řím - Vrak obří výletní lodi Costa Concordia se již za několik dnů vydá na svou poslední cestu z místa havárie u italského ostrova Giglio do přístavu Janov, kde ho sešrotují. Oznámila to podle agentury APA italská média s tím, že přípravné práce budou zahájeny v pondělí a do pohybu se dá vrak v případě příznivého počasí 20. července.
Děčín – Nejdříve v pátek by se mohli vrátit lidé do domu, který před necelými dvěma týdny málem smetl dvacetitunový kámen.
Olomoucký kraj – Obří hrad z písku s rytířem v kápi stojí vedle bývalého zájezdního hostince ze šestnáctého století, který se dnes mění na penzion.
Kroměříž - Letní hodinu tancování pořádá na kroměřížském koupališti Bajda každé prázdninové pondělí tanečník Marek Meluzín z Kroměříže, který je jinak vedoucím taneční skupiny M Dance Crew.
Kutná Hora - Přesně za měsíc 9. srpna odstartuje v Parku pod Vlašským dvorem šestý ročník populárního kutnohorského běhu na dvanáct kilometrů Dačického 12. A mělo bys jít o jednu z největších sportovních událostí na Kutnohorska.
Znojemsko – Šestici stabilních a jeden pojízdný kinematograf mají o prázdninách k dispozici milovníci promítání filmů pod širým nebem na Znojemsku. Romantické či naopak velmi živé a společenské kulisy kin pod otevřeným nebem využívají řádově stovky lidí.
Plzeň – Nepřízeň počasí ovlivňuje přípravu Viktorie Plzeň. Hráči se baví fotbalem i mimo trávník.
Tábor – Úterní liják při Velké ceně Tábora komplikoval cestu za splněním limitu na mistrovství Evropy v Curychu. Ne tak překážkáři Petru Svobodovi.
Vyškov – Letní prázdninové sobotě přidá tu správnou chuť, přiláká spoustu zájemců včetně přespolních a letos by mohla být i ideálně chlazená. Ano, řeč je o vyškovské dvanáctce.
Praha - Prázdniny jsou v plném proudu. Ovšem každý Pražan nerekreuje. Ne všichni se ale cítí „nepolíbeni štěstěnou". Patnáct z dvaceti pěti dotázaných občanů Prahy, kteří hodně pracují, považují práci za své štěstí.
Červený Kostelec - Vyšlápnout si až na stokilometrovou procházku zlákalo dvanáct turistů. V pátek o půlnoci tak vyrazili od místní sokolovny na trať 25. ročníku turistického pochodu Červenokostelecké stovky.
Praha – Houby by mohly být příští víkend. „Dřív by si na houby vyrazil pouze hodně velký optimista," řekl dnes ČTK Jaroslav Landa z České mykologické společnosti. Deštivé počasí z posledních dní růst hub nastartovalo, v lesích se to ale projeví až za deset, dvanáct dní. Houbám by navíc prospěl návrat teplého počasí.
Strakonicko - Hasiči během noci vyjížděli k několika padlým stromům v okrese