
Stovky lidí zaplnily Velké náměstí v Kroměříži
Kroměříž – S odbitím půlnoci Kroměříž oslavila příchod nového roku na Velkém náměstí velkolepým ohňostrojem.
Kroměříž – S odbitím půlnoci Kroměříž oslavila příchod nového roku na Velkém náměstí velkolepým ohňostrojem.
Jihlavsko – Výstup na Javořici si nenechalo ujít asi pět tisíc lidí. Neodradilo je ani špatné počasí.
Baal - Zdeněk Štybar zakončil svůj krátký návrat k cyklokrosu druhým místem v Grand Prix Svena Nijse. Tradiční novoroční podnik v Baalu vyhrál už podvanácté nejslavnější místní obyvatel, jehož jméno závod nese.
I když „oficiální start" Novoročního výstupu na haldu Ema byl stanoven na devátou hodinu, organizátor akce Herbert Schenker, byl na místě ve čtvrt na osm. Dobře totiž ví, že někteří nedočkaví turisté vyrážejí na trasu hned po rozednění.
Podmokly – Poslední den v roce je v Podmoklech už tradičně spjatý s pochodem na Sedlo. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Nechyběl ani jedinečný keltský punč s rozinkami.
Velká Javořina – Kolony aut mířily o silvestrovském dopoledni na vrchol hraniční hory Velká Javořina i v letošním roce. Tradičního setkání na tomto nejvyšším vrcholu Bílých Karpat si přes deštivé počasí v údolích nenechaly ujít tisíce lidí z České republiky i ze Slovenska.
Luleč – Třicet let starému dětskému hřišti v Lulči odzvonilo. V roce 2014 se tak děti z mateřské školy dočkají hřiště nového. Navíc bude postavené z přírodních materiálů, děti čeká i pěstování bylinek.
Nový rok je v Praze veřejností vítán nejen silvestrovskou zábavní pyrotechnikou. Na své si dozajista přijdou i fajnšmekři, stačí být přítomen v Letenských sadech nebo se alespoň tím směrem dívat. Od 18. hodin se podvečerní obloha nad metropolí rozzáří tisíci světel a jejich mnoha efektů.
Liberec - Z centra Liberce odvezli po oslavách Silvestra na půl tuny odpadků, hlavně střepy z lahví od šampaňského a obaly od zábavní pyrotechniky. Největší množství odpadků bylo již tradičně před libereckou radnicí a v Pražské ulici, řekl dnes ČTK vedoucí zimní údržby Ladislav Šimerda z Technických služeb města Liberce.
Liberec - Z centra Liberce odvezli po oslavách Silvestra na půl tuny odpadků, hlavně střepy z lahví od šampaňského a obaly od zábavní pyrotechniky. Největší množství odpadků bylo již tradičně před libereckou radnicí a v Pražské ulici, řekl dnes ČTK vedoucí zimní údržby Ladislav Šimerda z Technických služeb města Liberce.
Karlovarský kraj - Po změně barev sanitek přišli na řadu i samotní záchranáři záchranné zdravotnické služby (ZZS). Ti dostali v předvečer Štědrého dne předčasný dárek v podobě nových uniforem. Díky tomu se mohli převléci do nových, modernějších a hlavně bezpečnějších stejnokrojů.
Olomoucko - Snímky z loučení ze starým rokem na Olomoucku. Půlnoční ohňostroj a společné vítání nového roku přilákaly na Horní náměstí v Olomouci stovky lidí.
Znojmo /ANKETA/ – Několik tisíc lidí v ulicích města, neustálý hluk petard od podvečera do pozdní noci a spíše počasí mírného podzimu než počínající zimy charakterizovaly poměrně klidné oslavy přelomu roku ve Znojmě.
Sydney - Evakuace cestujících z ruské lodi Akademik Šokalskij, uvězněné v Antarktidě mezi ledovými krami, musela být odložena. Zhoršující se počasí nedovolilo vzlet vrtulníku, oznámil dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na australské záchranáře.
Veselice /REPORTÁŽ/ – Kdo chtěl na Silvestra vidět na Blanensku poletovat sníh, musel se vyšplhat na rozhlednu ve Veselici. Zatímco dole jako všude poprchávalo, ve výšce dvaatřiceti metrů padaly z nebe sněhové vločky. Rozhledna byla tradičně v poslední den roku otevřená. Z ochozu toho kvůli mlze sice moc vidět nebylo, ale i tak přišlo několik stovek návštěvníků.
Kocelovice – S dvacetistupňovými mrazy v lednu bych byl opatrný, říká meteorolog Zdeněk Vondra.
Milotice /REPORTÁŽ, VIDEO/ – Červená Karkulka, čaroděj Vigo, Pat a Mat, Teletubbies, Sněhurka, Rumcajs nebo Drak. Všechny tyto postavy z Mikroregionu Nový dvůr měly na Silvestra stejný cíl. Milotický zámek. Tam totiž směřoval oblíbený Pochod za prasátkem.
/FOTOGALERIE/ Tradičního, již třináctého Silvestrovského běhu hodslavskými uličkami se letos zúčastnilo celkem 93 běžců všech věkových kategorií.
Olomoucko - První snímky z loučení ze starým rokem na Olomoucku.
Svitavy - Vážení čtenáři, celá redakce Svitavského deníku vám do příštího roku přeje hlavně hodně zdraví a štěstí.
Zlín – Více než čtyři tisíce lidí přivítalo nový rok 2014 na zlínském svahu J. Šperky. Silvestrovská oslava tam začala v jednadvacet hodin. Účast ale oproti loňskému ročníku poznamenalo tentokrát počasí.
Olomouc – Běžci všech věkových kategorií, profesionálové i amatéři se v úterý odpoledne sešli v olomouckých Smetanových sadech na tradiční Silvestrovský běh.
Kvůli špatným klimatickým podmínkám se mění termín plánované Retro oslavy deseti let Ski areálu Razula.
Bernartice - Poslední den roku v Bernarticích je ve znamení procházky do okolí obce.
Valašské Meziříčí – Na náměstí ve Valašském Meziříčí patřil poslední večer v roce dětem. Bavili se však také dospělí. Od návštěvy večerního programu je neodradilo ani sychravé počasí. Děti se zahřívaly při soutěžích.
Klenčí pod Čerchovem - Klenečtí letečtí modeláři si ani za nepříznivého počasí neodpustili tradiční silvestrovské polétání.
Velká Javořina – Kolony aut mířily o silvestrovském dopoledni na vrchol hraniční hory Velká Javořina i v letošním roce. Tradičního setkání na tomto nejvyšším vrcholu Bílých Karpat si přes deštivé počasí v údolích nenechaly ujít tisíce lidí z České republiky i ze Slovenska.
Lužice – Ještě před oficiálními oslavami konce roku se scházejí v úterý hodinu po poledni davy lidí u rybníku Lužák v Lužicích. Přicházejí se podívat na odvážné plavce, kteří se poslední den v letošním roce ponoří do studené vody a oficiálně tak ukončí plaveckou sezonu.
Strání (Uherskohradišťsko) - Několik tisíc návštěvníků z Moravy i Slovenska dorazila v poslední den roku 2013 na tradiční setkání na nejvyšší vrchol Bílých Karpat Velkou Javořinu. Letos, oproti minulým rokům, organizovala příjezd k Holubyho chatě zhruba desítka slovenských dopravních policistů.
Prachatice – Ohlušující štěkot a kňučení vítá každého, kdo se přiblíží k prachatickým záchytným kotcům.
Prachatice – Ohlušující štěkot a kňučení vítá každého, kdo se přiblíží k prachatickým záchytným kotcům.
Přerov - Vydařená taneční show, po které se borcům ani nechtělo ven z vody – tak to vypadalo na Silvestra v Přerově, kde se konala tradiční otužilecká show na řece Bečvě.
Kubova Huť - I když podmínky vyznavačům sjezdového lyžování letos zatím moc nepřejí, přesto se lyžovat dá.
Nezabudice – Otužilci ve Vltavě o vánočních svátcích jsou tradiční, ale možná už trochu „ohraná" podívaná. Letos ale vznikla zbrusu nová tradice. Otužilci se už nemusí pyšnit jen Vltava, ale také Berounka na Rakovnicku.
TJ Sokol Kujavy uspořádala, jako každoročně, silvestrovskou kopanou.
Ústí nad Labem /Tu nejlepší kachnu najdete jen v Deníku!/ - Lyžovačka při dvaceti nad nulou a tropy v zimě. V Ústí bude první krytá sjezdovka v republice a obří aquapark.
Brno - Většina lidí o silvestru slaví s přáteli. Ivan Martinek je však v práci. Za večer musí stihnout odpálit několik ohňostrojů. Pro Brno připravil podívanou na Nový rok. Lidé ji uvidí v šest hodin večer nad hradem Špilberkem.
Praha /ROZHOVOR/ – Nový rok je v Praze veřejností vítán nejen silvestrovskou zábavní pyrotechnikou. Na své si dozajista přijdou i fajnšmekři, stačí být přítomen v Letenských sadech nebo se alespoň tím směrem dívat. Od 18. hodin se podvečerní obloha nad metropolí rozzáří tisíci světel a jejich mnoha efektů.
Slovácko – Příznivci hromadného veselí i tradičních oslav posledního dne roku na Slovácku se mohou těšit hned na několik silvestrovských akcí.
Dolní Brusnice – Živý Betlém v kapličce v Lázních pod Zvičinou se už stal tradicí. A to bez ohledu na počasí; letos působilo spíše jarně, po sněhu nebylo oproti předchozím letům ani památky.
Mostecko - Čtrnáctiletý Pavel Juna z Mostu nemusel čekat na jaro, aby vyzkoušel vánoční dárek. Na novém skateboardu vyjíždí ven už teď. Přestože je konec prosince, není sníh a ani nemrzne. Podle předpovědi to ještě nějaký čas potrvá. „Na prosinec je hezké počasí," říká mladý skateboardista. Není sám, kdo využívá otevřený mostecký skatepark. Mládež, která má lyže v komoře, tam bere i koloběžky.
Oslo/Limassol - Nejnebezpečnější syrské chemické zbraně nezmizí ze země do konce letošního roku, jak bylo v plánu. Norská fregata, která se měla podílet na jejich přepravě, se v pondělí večer obrátila a zamířila zpátky do kyperského přístavu Limassol. Oznámila to dnes agentura DPA. „Čekáme nadále na povolení plout do Sýrie," vysvětlil mluvčí fregaty KNM Helge Ingstad v norském rozhlase.
Praha /ROZHOVOR/ – Nový rok je v Praze veřejností vítán nejen silvestrovskou zábavní pyrotechnikou. Na své si dozajista přijdou i fajnšmekři, stačí být přítomen v Letenských sadech nebo se alespoň tím směrem dívat. Od 18. hodin se podvečerní obloha nad metropolí rozzáří tisíci světel a jejich mnoha efektů.
Chrudim - Stalo se již pravidelným zvykem oslavit poslední den v roce bujarým veselím spojeným především s tancem, alkoholem a ohňostroji.
Sydney - Mlha a sníh znesnadňují evakuaci cestujících z ruské lodi Akademik Šokalskij, která na Štědrý den uvízla mezi ledovými krami v Antarktidě. Všech 74 cestujících a členů posádky tak zřejmě oslaví Nový rok na lodi, protože vrtulník z nedalekého čínského ledoborce Sněžný drak, který měl evakuovat 52 vědců a turistů, musí se záchranou počkat, až se počasí zlepší. A to se podle agentury RIA Novosti neočekává dříve než ve středu.
Týn nad Bečvou – Procházka na čerstvém vzduchu, ale také příjemné setkání s přáteli a společný přípitek na nádvoří – takový je vždy tradiční novoroční výstup na hrad Helfštýn. Jeho brány se mimořádně otevřou první v sobotu v novém roce, která připadne na 4. ledna.
Liberec - Už 39. ročník Novoročního výstupu na Ještěd pořádá i letos první den nového roku Klub Českých turistů TJ Lokomotiva Liberec .
Mělnicko - Nový rok ohňostrojem přivítají jen v Kralupech nad Vltavou, kde jde už o tradici. V ostatních obcích se o světelné efekty musejí postarat jejich obyvatelé.
Pelhřimov - Po nadprůměrně teplých Vánocích nás nyní podle meteorologů čeká až do čtvrtka počasí obvyklé pro toto období.
Kocelovice – S dvacetistupňovými mrazy v lednu bych byl opatrný, říká meteorolog Zdeněk Vondra.