Hustopeče – Přestože komorní slavnosti milovníků burčáků odstartují až za dva týdny, přípravy jsou v plném proudu. Zásedání burčákových komisí se účastní jak starosta Hustopečí a produkční tým, tak členové burčákové policie a tamní vinaři.
Palkovice Hned v několika závodech v letošním roce byli sportovci z oddílu jachtingu TJ Sokol Palkovice vidět. Palkovičtí se účastnili závodů mistrovství světa, mistrovství ČR i krajských přeborů.
Nová Paka – V sedmém kole divizní skupiny C hostoval společný tým fotbalistů Nové Paky a Nového Bydžova na hřišti extrémně malých, byť regulérních rozměrů ve městě pod Ještědem v Liberci.
Přerov – Chladné počasí s ranními teplotami kolem pěti stupňů donutily řadu majitelů domů objednat si před nadcházející topnou sezonou kominíka. Kdo to neudělal dosud, ten dohání resty na poslední chvíli. Hasiči přitom varují: usazeniny v komínech bývají častou příčinou požárů.
Prášily – I přes nepřízeň počasí strávilo v sobotu několik set návštěvníků Šumavy na Slunečné u Prášil a na Poledníku celý den se záchranáři.Na Slunečné u Prášil se konal již 3. ročník akce Den Integrovaného záchranného systému. Během programu se návštěvníkům Šumavy představili záchranáři všech složek, které se starají o bezpečnost na území národního parku.
Troubky – Fotbalistům Troubek se v rámci 7. kola krajského přeboru povedl husarský kousek. Podařilo se jim doma sehrát vyrovnanou partii s aktuálním lídrem soutěže týmem z Nových Sadů. Posledních pětadvacet minut navíc dohrávali o deseti, přesto vybojovali remízu.
Jalubí – Po částečně propršeném předposledním zářijovém týdnu neukázalo ani v sobotu počasí svou vlídnou a slunečnou tvář. Přesto to jalubské hodové chase, které vládli starší stárci, Daniel Pastorek s Lucií Daňkovou, rodačkou z Valašské Polanky, a mladším stárkům, Jiřímu Machovi a Pavle Liché, až tak moc nevadilo.
Prostějovsko - Deštivé počasí, teplotní výkyvy a návrat po dovolených zpět do kolektivů přináší i více nachlazených. Na Prostějovsku trpí především školáci.
Plzeň - Nebe nad borskou přehradou se v sobotu večer znovu rozzářilo soutěžními ohňostroji. Ve Škodalandu se konal už osmý ročník přehlídky Plzeňské ohýnky.
Mošnov – Na Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes přijelo na letiště do Mošnova na Novojičínsku zhruba 91.000 lidí. Dohromady tak během dvou dnů akci navštívilo 145.000 diváků, informovali pořadatelé. Dny NATO jsou podle nich nejnavštěvovanější vícedenní akcí v České republice.
Hradec Králové – V Den české státnosti a na svátek svatého Václava, tedy v sobotu 28. září, zpestří Hradecká kulturní a vzdělávací společnost podzimní část turistické sezony oblíbenou akcí.
Jižní Morava – Lehká trička už studentka Anna Korčanská schovala do skříně a vytáhla podzimní kabát. „Obvykle ho začínám nosit až v říjnu," uvedla dívka. Letní oblečení však ještě unosí. Po dvou chladných a deštivých týdnech přichází na jih Moravy oteplení.
Letovice – Milan Seidl je ředitelem společnosti Alfachem, která sídlí v Letovicích. Letos na jaře se její areál ocitl v nebezpečí. „Ze srázu nad naším sídlem se zřítilo několik těžkých balvanů, které nám zničily plot," přiblížil tehdejší situaci.
Hořesedly – Všechny hořesedelské děti v pátek ještě zavzpomínaly na prázdniny. Vzpomínka patří už k tradičním akcím. Ale tentokrát se nesla ve zcela jiném duchu.
Hodonínsko /REPORTÁŽ/ – Svátek vína o víkendu slavilo na Hodonínsku pět obcí. Ve Bzenci prošel tradiční krojovaný průvod, v Prušánkách lidé tančili mezi sklepy.
Přerov – Chladné počasí s ranními teplotami kolem pěti stupňů donutily řadu majitelů domů objednat si před nadcházející topnou sezonou kominíka. Kdo to neudělal dosud, ten dohání resty na poslední chvíli. Hasiči přitom varují: usazeniny v komínech bývají častou příčinou požárů.
Střítež nad Ludinou – Nebývá pravidlem, že se obecenstvo odhodlá k hromadnému tanci jen pár minut poté, co kapela začne hrát. Hranické skupině Gentlemen´s Club se to v sobotu ve Stříteži nad Ludinou podařilo.
Boskovice /REPORTÁŽ/ – Boskovičtí Židé kdysi vykrmovali husy a dodávali je na trh do Vídně a do dalších velkých měst. Tuto pozapomenutou tradici se snaží připomenout boskovické Husí slavnosti. Letos vstoupily do už desátého ročníku.
Praha – Jubilejní 100. ročník veslařských Primátorek ovládla podle očekávání osma Dukly Praha, která získala 34. vítězství za sebou. Skifařské závody v Praze na Vltavě vyhráli favorizovaní Ondřej Synek a Miroslava Knapková.
Rohle – S velkým zájmem se setkala výstava obecních kronik a historických fotografií, které si mohli zájemci prohlédnout v pátek a v sobotu v Rohli. Všechny česky psané kroniky byly v obci k vidění po dlouhých třiadvaceti letech.
Valtice – Přijeli a jen se bavili a ochutnávali. Bez práce. Účastníci valtického Mistrovství světa ve sbírání hroznů si letos ani nestřihli. Nebylo co. Hrozny Rulandského bílého ve vinohradu na Knížecí vyhlídce měly v sobotu cukernatost jen šestnáct stupňů. A to je málo.
Kamenné Žehrovice - Tradiční Mariánská pouť a trhy lidových řemesel se v sobotu konaly v Kamenných Žehrovicích. Mši zde sloužil pražský světící biskup Václav Malý. V programu nechyběly atrakce pro děti i dospělé, občerstvení či stánky s řemeslnými výrobky.
Kroměřížsko – V neděli nás čeká loučení s létem i podle kalendáře, počasí si ale letos také na Kroměřížsku s ochlazením pospíšilo. Znamená to mimo jiné, že teplárnám začala topná sezona.
Praha - Stý ročník veslařských Primátorek ovládla podle očekávání osma Dukly Praha, která získala 34. vítězství za sebou. Skifařské závody v Praze na Vltavě vyhráli favorizovaní Ondřej Synek a Miroslava Knapková.
Křenovice /REPORTÁŽ/ – Ne po skleničkách, ale většinou rovnou po jedenapůllitrových lahvích jde v křenovickém Společenském domě na odbyt sladký sezonní produkt z hroznů – burčák. Skoro u každého stolu se najde jedna s bílým a druhá s červeným. Servírky, které ho čepují, se mají co otáčet. První ročník burčákových slavností pořádaný v této asi dvou a půl tisícové vesnici sklízí úspěch.
Ostrava - U příležitosti otevření nového sportovního areálu pro příznivce jízdy na skateboardu, koloběžkách i in-line bruslích se v neděli uskuteční v areálu Biskupského gymnázia v ulici Karla Pokorného v Porubě skateboardový závod Ostrava Skate Contest, kterého se zúčastní přední čeští jezdci.
Frýdek-Místek - V areálu Sokolíku ve Frýdku-Místku bylo ve čtvrtek živo. Uskutečnil se tam totiž osmý ročník Dne pro seniory. Akce, na které vystoupila řada interpretů a souborů, přilákala stovky návštěvníků. Kromě zhlédnutí pestrého kulturního programu si lidé mohli v prodejních stáncích nakoupit včelí produkty, výrobky z proutí nebo léčivé masti.
Nová Ves u Leštiny - Na Statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny na Havlíčkobrodsku se již připravují na každoroční akci Dýňový svět, která vypukne příští sobotu.
Nový Bydžov – Všechny dopravní komplikace v Novém Bydžově se již brzy vyřeší. Zatím ale místní musejí mít trochu trpělivosti, protože pokračuje stavba nového autobusového terminálu.
Litoměřice – Rekordní Litoměřické vinobraní se opět podařilo. Nezklamalo ani počasí, které si i přes předpovědi slibující nad Litoměřickem přeháňky schovalo déšť na jindy.
Region - /NEOHLÁŠENÁ NÁVŠTĚVA/ - Vážení čtenáři, každý týden vám přinášíme rubriku s názvem Neohlášená návštěva. V jejím rámci se naši redaktoři vždy vydají do jedné z obcí či měst našeho regionu, aby vyzpovídali zdejší obyvatele na téma, co se jim u nich líbí, nebo co jim naopak leze na nervy či podle jejich mínění vesnici nebo městu schází. Na závěr se k získaným poznatkům vyjádří vždy někdo z vedení obce.
Praha – Nadcházející čtyři týdny budou podle meteorologů teplotně i srážkově nadprůměrné. Nejtepleji by mělo být v druhém a třetím říjnovém týdnu, kdy bude rtuť teploměru šplhat k průměrným 14 stupňům Celsia. V tomto období bude ale zároveň více pršet. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnilČeský hydrometeorologický ústav.