Praha - Výskyt hub se v Česku od minulého týdne mírně zvýšil. Najít se nyní dají v každém kraji. Daří se zejména teplomilným letním druhům, rostou například hřibovité houby, holubinky ale i muchomůrky, řekl předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa.
Kraslice – Festiválek na konci světa v Kraslicích je za dveřmi. Pořadatelé letošního, v pořadí už šestého ročníku slibují nabitý hudební program plný zvučných jmen. Navíc při festiválku oslaví pořádající skupina Alison už sedmé narozeniny.
Bělušice – Šestnáctý ročník Memoriálu Petra Baborovského je minulostí. Populární turnaj v malé kopané ovládli hráči Slovácka, kteří ve finále zdolali až na penalty Býchory. Třetí příčku obsadil nováček z Mostu – FC Katalánci SWAG. A právě k tomuto týmu se váže zajímavá perlička.
Karlovarský kraj - Méně řepky olejky ze svých polí podle všeho sklidí letos zemědělci v Karlovarském kraji. Nižší úrodu má na svědomí chladné a deštivé počasí.„Sklizeň řepky bude slabší. Když kvetla, bylo chladno a včely ji neopylovaly," uvedl pro Deník šéf agrární komory Karlovarského kraje Josef Erhard.
Karvinsko - Paní Milena Vlasáková od mládí miluje adrenalinové a vytrvalostní sporty, kterým se věnuje během celého roku, nehledě na roční období, počasí nebo místo.
Stařeč - Mládí vpřed! Tímto heslem se dost možná rozhodli řídit nejedni pořadatelé hudebních akcí na Třebíčsku. Vidět to bylo třeba na posledním Zámostí. A taky ve Starči.
Třebíčsko - Do obilných lánů se zakously první kombajny. Začaly žitem a ozimým ječmenem. Oproti loňské špatné úrodě očekávají mnozí zemědělci nadprůměrné výnosy. Počasí v průběhu sezony hodnotí dobře. Nemalé škody ale napáchaly choroby a prudké červnové deště.
Strakonice – Ani za čtyři roky, co Lidmila Baloušková prodává zmrzlinu, ji chuť na ni nepřešla. Pořád to pro ni zůstává příjemné schlazení v horkém letním dni. „Já osobně preferuji ovocnou. Když je vedro, dám si jí skoro každý den," přiznala.
Plzeň – Plzeňský kraj je jedním z šesti, v nichž od středy hrozí nebezpečí vzniku požárů. Výstražnou informaci vydal kvůli horku, suchu a větru Český hydrometeorologický ústav. Platí do odvolání.
Havlíčkobrodsko – Vodáky na Vysočině v tomto roce Sázava příliš neláká. Důvodem je špatné počasí, které se teprve začíná zlepšovat, i červnové povodně. Ty byly asi nejpádnějším důvodem k obavám před vyjetím na řeku.
Mysločovice - Zvířátka, motýlky nebo třeba i různé filmové akční hrdiny, jako je například Spiderman, maluje už několik let na obličeje dětí šestatřicetiletá Jana Jurášková, která nyní žije v Mysločovicích na Zlínsku. Takzvaným bodypaintingem se sice profesionálně neživí, přesto ji tato volnočasová vášeň nesmírně baví.
Špindlerův Mlýn - Třetí pohárový závod, který je zároveň Mistrovstvím České republiky MTB DH 2013 se jel v neděli na náročné místní horské trati ve areálu Svatý Petr. Účastníci republikového klání se na startu sešli za příjemného slunného počasí, díky čemuž se poměřili v takřka ideálních podmínkách.
Hrachov - Andělská křídla zašuměla před několika dny nad záchrannou stanicí Ochrany fauny ČR v Hrachově. Tentokrát otevřel areál svou bránu milovníkům umění, aby je přivítal na vernisáži výstavy Na křídlech.
Slovácko - Zima až do poloviny dubna a následně chladný květen uškodily včelařům. Produkce medu klesla i ovíce než polovinu. Matky snášely málo a včelstvo nemělo potravu.
Hanušovice/Litovel – Panují příjemné letní teploty a pivaři vyprazdňují sud za sudem. Největší pivovary v regionu v těchto dnech posílily nejen distribuci zlatavého moku, ale také servis v hospodách, který zaručuje čepování piva v prvotřídní kvalitě. Jak se v žíznivém počasí daří uspokojovat poptávku a s jakými novinkami přišly na prázdninový trh Pivovary Holba a Litovel?
Kroměříž – Člen klubu AK Asics Kroměříž Jiří Homoláč skončil na 22. místě v půlmaratonu mužů, který se konal v rámci atletických soutěží na světové letní univerziádě v Kazani.
Hradec Králové – Areál Šrámkova statku v Pileticích nabízí pestrý letní program. Kromě čtyř výstav v historické roubence je to také řada víkendových koncertů folkové, bluegrassové a country hudby.
Praha – Slunečné počasí s teplotami šplhajícími k 29 stupňům Celsia má panovat až do příštího týdne. Navzdory typicky letním dnům ale může po západu slunce na horách spadnout rtuť až pod bod mrazu, na Šumavě dnes naměřili minus 1,9 stupně.
Jičín - Již po dvacáté se uskutečnil na Vysočině H.S.H. Vysočina cup v orientačním běhu. Centrum se nacházelo v Medlově a běžce po celý víkend provázelo příjemné počasí. Závodilo se ve velice těžkém podmáčeném vysočinském terénu s řadou vodotečí, různých hustníků a terénních detailů. Závodní prostor se nacházel mezi nejvýše položenými rybníky v Čechách Medlov a Sykovec.
Strmé výšlapy, prudké sjezdy, desítky kilometrů v nohou, ale také nezapomenutelné zážitky a úchvatné pohledy. To vše v sobě skrývá aktivní dovolená v podobě cyklistických výletů po Jizerských horách. Ano, tam, kde se v zimě jezdí na běžkách, je od jara do podzimu útočiště cyklistů.
Domažlicko - Léto je v plném proudu a i v těchto horkých dnech můžete například na přeplněném parkovišti u domažlického Kauflandu občas zahlédnout psy s vyplazenými jazyky, jak poslušně čekají v autech na své páníčky, až si udělají velký nákup.
Stříbro – Malé jubileum oslavil v sobotu nohejbalový turnaj O pohár města Stříbra. Konal se totiž jeho patnáctý ročník, který se zároveň hrál jako druhý turnaj seriálu Tachov OPEN 2013 o nejlepšího nohejbalistu Tachovska.
Kořenec - Pokus o překonání vlastního rekordu v nepřetržitém hraní golfu začal v sobotu v kořeneckém golfovém areálu. Zúčastnilo se jej čtyřicet odvážných sportovců. Až do konce však vydrželo jen šest. Ti na základě vzájemné dohody soutěž společně v pondělí ukončili. Po více než dvaapadesáti hodinách čistého času. Jedním ze šesti dobrodruhů byl Vlastimil Štefl.
Karlovarský kraj - Méně řepky olejky ze svých polí podle všeho sklidí letos zemědělci v Karlovarském kraji. Nižší úrodu má na svědomí chladné a deštivé počasí.„Sklizeň řepky bude slabší. Když kvetla, bylo chladno a včely ji neopylovaly," uvedl pro Deník šéf agrární komory Karlovarského kraje Josef Erhard.
Mysločovice - Zvířátka, motýlky nebo třeba i různé filmové akční hrdiny, jako je například Spiderman, maluje už několik let na obličeje dětí šestatřicetiletá Jana Jurášková, která nyní žije v Mysločovicích na Zlínsku. Takzvaným bodypaintingem se sice profesionálně neživí, přesto ji tato volnočasová vášeň nesmírně baví.
Zlínský kraj - Letošní prázdniny začaly krásným slunečným a velmi teplým počasím. Cesta čtyř studentek z Vlčnova na koupaliště se však změnila v boj o záchranu života seniorky.
Rakovník – I když počasí na jaře příliš liliím nepřálo, přesto se Rabasova galerie rozvoněla jako jiné roky a návštěvníci mohli obdivovat několik novinek na tradiční výstavě lilií.
Třebíčsko - Míra nezaměstnanosti, která s postupujícím jarním a letním počasím klesala, se na Třebíčsku oproti minulému měsíci takřka nezměnila. Koncem června v tomto hospodářsky nejslabším okrese Kraje Vysočina hledalo práci téměř 6 700 lidí.
Letonice – Vyplnění času mládeže, rozvoj jejího technického myšlení, získání dovedností a pracovních návyků. I tak by se dala shrnout trojice pracovních dílen, za kterou stojí vzdělávací projekt neziskové organizace Energis 24 a letonické občanské sdružení Procyon.
Otrokovice - Kaufland v Otrokovicích. Ten nyní rozděluje obyvatele druhého největšího města Zlínska na dva nesmiřitelné tábory. Byť je jeho výstavba téměř na samém počátku, názory na něj se různí. V blízkosti je totiž podle některých lidí supermarketů už více než dost.
Ústí n. O. - V první polovině července se v bulharském Pazardziku uskutečnilo mistrovství Evropy juniorů v leteckém modelářství. Toho se zúčastnil i šestnáctiletý Daniel Rössler z Ústí nad Orlicí.
Ústecký kraj - Kvůli suchému a horkému počasí hrozí na většině Čech a na jihu Moravy požáry, varovali meteorologové. Lidé by se proto v přírodě měli vyvarovat rozdělávání ohně.
Třebíčsko - Míra nezaměstnanosti, která s postupujícím jarním a letním počasím klesala, se na Třebíčsku oproti minulému měsíci takřka nezměnila. Koncem června v tomto hospodářsky nejslabším okrese Kraje Vysočina hledalo práci téměř 6 700 lidí.
Žďár nad Sázavou - S horkým letním počasím se nyní musí vyrovnávat každý. Hlavně ale ti, co musejí pracovat venku, například dělníci, kteří stavějí most na sídliště Klafar nebo opravují silnice či žďárské náměstí.
Valašsko - Víkendové počasí by mohlo vykouzlit úsměv na tvářích houbařů. Podle mykologů je sice situace ve výskytu hřibů zatím špatná, zlepšovat by se ale mohla s větším počtem srážek.
Třemošnice - /FOTOGALERIE/ Velký folkový festival na Lichnici se o uplynulém víkendu uskutečnil za velkého zájmu návštěvníků a nyní už kastelánka Ivana Matyková zve na další akci.