![](https://g.denik.cz/33/3e/140414-dv-04-mrizopouta-cb_prazena-list-l.jpg)
Mladík se chtěl zahřát vodkou. Hrozí mu až tři roky vězení
Liberec – 21letý mladík se pokusil ukrást v jednom z libereckých obchodů láhev vodky.
Liberec – 21letý mladík se pokusil ukrást v jednom z libereckých obchodů láhev vodky.
Harasov - Procházku po přírodních a kulturních pokladech méně známé část Kokořínského dolu turistům slibuje nová naučná stezka Poklady Harasova, která byla slavnostně otevřena na sklonku listopadu.
Šonov u Broumova /FOTO/ - Když je slabší úroda na polích, tak je dobrý odbyt na kámen z lomu, pokud klesne poptávka po štěrku, tak stoupne zájem o selata a mladá prasata. Zemědělské družstvo Šonov na úpatí pohraničních Javořích hor má široký záběr - od pěstební činnosti na polích, přes chov skotu a prasat po těžbu v lom.
Žamberk - Poslední listopadové úterý mělo v Žamberku punc slavnostního. Centrum města ožilo adventním jarmarkem a slavnostním rozsvícením vánočního stromu.
Díky teplotním podmínkám spustili v tomto týdnu provozovatelé areálů Ski Aréna Karlov a Kopřivná pod Pradědem zasněžování svých sjezdovek. Brzy se tak pro lyžaře otevřou brány zimní sezony v Jeseníkách.
/FOTOGALERIE, ANKETA/ I osmadvacáté narozeniny připadající právě na čtvrtek oslavil - tak jako vloni ty předešlé - řidič ostravského dopravního podniku Martin Plačko se svými pasažéry na lince č. 57. Nabídl jim několik druhů bonbonů a zhruba na každé zastávce přijímal gratulaci.
Obchvat Třince byl otevřen v polovině října. Sjezd a nájezd na obchvat v Bystřici ale stále není dokončen.
S klesajícími venkovními teplotami se denní centra a noclehárny začínají plnit lidmi bez domova. Organizace, které tyto služby provozují, jsou na zvýšený zájem během zimních měsíců připravené.
Myslív – Poslední listopadovou sobotu se v Myslívě před obecním úřadem sešly děti s různobarevnými lampiónky, které si většinou samy vyrobily v dětském kroužku Šikulové.
Pozor na náledí! Na vozovkách ve Zlínském kraji potrápí řidiče hlavně ráno a večer. Teplota se totiž odpoledne přehoupne maximálně na jeden stupeň. Jinak má mrznout. Přes den dnes znovu čekejme sněhové přeháňky.
Jičín - V sobotu 2. prosince od 13 hodin uspořádá jičínský klub extrémního golfu turnájek pro širokou veřejnost.
V listopadu si dopravní nehody v Česku vyžádaly 45 obětí na životech, což je o osm více než před rokem. Od začátku letošního roku zemřelo na českých silnicích už 467 lidí, za 11 měsíců minulého roku však bylo mrtvých o 27 více. Dnes to řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Bilance je předběžná, oficiální statistiku zveřejní policie zhruba za týden.
Libínské Sedlo - V podstatě jen na mrazivé počasí už čekají na Libínském Sedle.
První letošní vydatnější sněžení dopravu nijak nezkomplikovalo, všechny silnice zůstaly sjízdné. Rozbředlý sníh se drží pouze ve vyšších polohách.
Milevsko - Už je to více jak šest let, kdy se z podnětu některých spolužaček našeho maturitního ročníku SVVŠ (Střední všeobecně vzdělávací školy) uskutečnila první tzv. sešlost.
Lovosice – Už 30. ročníkem Výběhu na Lovoš byl zakončen multisportovní seriál pro veřejnost Král Středohoří 2017, jehož mediálním partnerem je Litoměřický deník. V deštivém počasí se na start závodu (cca 3 km a 400 m převýšení) postavilo celkem 78 závodníků (z toho 13 žen).
/FOTOGALERIE/ Pohled na padající sníh přivítal ve čtvrtek ráno Jihomoravany. Předpovědi meteorologů se vyplnily, v kraji sněžilo od noci až do čtvrtečního odpoledne. V Brně se pak sníh změnil na déšť. Podle meteorologů mohou v noci místy silnice začít namrzat.
Domažlicko – Silničáři z Domažlicka jsou v plné pohotovosti na nadcházející zimní období.
/ROZHOVOR/ Nošovický závod Hyundai Motor Manufacturing Czech se za dobu své relativně nedlouhé existence v České republice etabloval jako výrobce zákaznicky úspěšných moderních osobních automobilů, exportovaných do mnoha zemí, pro které je jednou ze základních a charakteristických vlastností, vysoká úroveň kvality.
Křemešník – Na soše poutníka před hotelem na Křemešníku, se 765 metry nad mořem nejvyšším bodu Pelhřimovska, byl v předešlých hodinách nejdříve patrný příchod typického zimního počasí do kraje na sklonku listopadu.
Jičín - O životě na Internacional Space Center přijede ve čtvrtek do Centra přírodních věd Hvězdárny Jičín přednášet uznávaný popularizátor kosmonautiky a člen české kosmické kanceláře Milan Halousek.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Pohled na padající sníh přivítal ve čtvrtek ráno Jihomoravany. Předpovědi meteorologů se vyplnily, v kraji sněžilo od noci až do čtvrtečního odpoledne. V Brně se pak sníh změnil na déšť. Podle meteorologů mohou v noci místy silnice začít namrzat. Sníh zkomplikoval cestu i řidiči, který ve večerních hodinách boural v brněnské Údolní ulici. Skončil v nemocnici.
První sníh, který se ve čtvrtek sypal na Zlínský kraj, způsobil řidičům na cestách četné komplikace. V kraji v souvislosti s nepříznivým počasím narůstaly dopravní nehody.
Slaný – Slaňáci a další obyvatelé obcí na trase trvale přetížené silnice I/16 ze Slaného do Velvar, se dočkali. Po více než pětatřiceti letech slibů, bude konečně kopnuto do země.
Stavět na klíč znamená, že veškeré stavební práce svěříte vybrané firmě a zhruba za rok od ní převezmete klíče od nového domova provoněného novotou. Tedy teoreticky. Ve skutečnosti to není tak jednoduché.
Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/ – Tisíce lidí se sjedou v sobotu do Slavkova u Brna, aby se podívali na tradiční vzpomínkové akce na bitvu tří císařů. Aby nekolabovala doprava a nevznikaly zbytečné problémy, má město připraveno několik dopravních opatření.
Blanensko – Milovníci lyžování jistě uvítali první sněhové vločky i ochlazení, které do regionu přišlo tento týden. Na chladné počasí už reagovali i provozovatelé ski areálů na Blanensku. „Zasněžovat jsme začali v noci na pondělí. Vhodné počasí má ještě nějakou dobu vydržet. Na úplné zasněžení sjezdovek potřebujeme přibližně deset dnů. Sezona by mohla začít za dva týdny. Záleží však na teplotách. Budeme věřit, že počasí vydrží,“ informoval správce lyžařského areálu v Olešnici Jiří Kotlán.
Nejsme nafukovací, slyší od zpracovatelů dřeva vlastníci a správci lesa, kterým ministerstvo zemědělství nařídilo odstranit do konce března příštího roku dřevo napadené kůrovcem a poničené vichřicemi.
Střední Čechy – Za chybu se platí – a pokuta slouží pěším jako varování, že příště by na nerespektování pravidel mohli doplatit daleko hůř. Třeba i svým zdravím, ba dokonce i životem. Takový přístup při nástupu podzimního počasí uplatnili vůči chodcům středočeští policisté.
Liberecký kraj – Připravují se i Krkonoše a Jizerky.
Šumava - Rovněž Skiareál Hochficht už se naplno chystá na zahájení lyžařské sezóny. Noční teploty k -6°C umožnily od neděle spuštění sněžných děl a pracovníci areálu postupně pouštějí další.
Kutná Hora – Druhý ročník Šíša Cupu se povedl Žralokům a po zásluze byl odměněn trofejí pro nejlepšího hráče turnaje jejich hráč Pavel Hulman.
Liberecký kraj – Pokud déšť vystřídá mrazivé počasí, spustí už o víkendu na Ještědu i na Špičáku sněžná děla. Připravují se i Krkonoše a Jizerky.
Na Letenské pláni si budete i letos moci až do 18. února zabruslit. Vznikne tu stejně jako loni největší ledová plocha pod širým nebem v Praze. Kluziště se návštěvníkům otevře v pátek 1. prosince. Pokud vám jsou brusle malé a nechcete si kupovat nové, nezoufejte, můžete si tu jedny půjčit.
Karlovarský kraj – Mikuláš i Štědrý den na blátě. Tak bude podle meteorologa Rudolfa Kovaříka ze Šindelové vypadat zima v kraji během prosince.
Pořízení pokladny je pro některé malé trhovce likvidační. Oproti tomu v Opavě zatím problémy nejsou.
Dlouhoňovice – Část turnovských vytrvalců si v sobotu zpestřila podzimní přípravu startem na mistrovství republiky v krosu. To se letos konalo v širokém úvalu pod zalesněnými kopci Žamberské pahorkatiny a z Českého ráje přijelo závodit 15 členů AC Turnov. Jeden se navíc představil ve veřejném závodě.
Podbořany - Definitivní verzi zastupitelé přijmou, až bude jasné, kolik do městské pokladny přiteče od státu.
Radim - Rozsvěcení vánočního stromu proběhne v následujícím čase v mnoha místech, mezi prvními se konala tato slavnost v Radimi.
Králův Dvůr – Už několik týdnů je v králodvorské lokalitě Zahořany rušno. Vybraná stavební firma zde buduje další část chodníků kolem frekventované hlavní silnice.
Jindřichohradecko - Devětadvacet obcí se již přihlásilo k akci Deníku Česko zpívá koledy.
Březník - Pod Vlčím kopcem vzniká nová lávka přes řeku Oslavu. Kdysi tam turistická lávka stávala, strhla ji ale velká voda. Turisté tak v minulých letech museli zdolávat řeku přes brod.
Trpělivostí se musí obrnit obyvatelé Kopané, části Frenštátu pod Radhoštěm. Oprava mostu, která komplikuje dopravu, bude delší, než se předpokládalo.
Kdyby po prvním poločase včerejšího ligového zápasu Jablonec Slavia svítil na ukazateli skóre stav 0:4, asi by se nikdo vzhledem k průběhu nedivil. Červenobílí ovšem z velikého tlaku využili pouze jedinou šanci, v níž nezaváhal Jaromír Zmrhal.
Chrudimsko – Sjezdovky na Chrudimsku hlásí svoji připravenost. Pro letošní sezónu přicházejí s některými novinkami.
Chodská Lhota – Ač nám počasí nepřálo a opravdový Advent začíná až za týden, přesto se sešlo v kapli sv. Václava v Chodské Lhotě kolem stovky lidí.
FOTOGALERIE / Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se v noci na úterý 28. listopadu rozjela sněžná děla. Do hor konečně dorazilo mrazivé počasí a vlekaři se snaží využít vhodných podmínek k přípravě sjezdovek na lyžařskou sezónu a vytvoření zásob technického sněhu.
Lišany – Dohrávka mezi Lišany a Městečkem ukončila podzimní část okresního přeboru fotbalistů na Rakovnicku. Výhru, ale až po penaltovém rozstřelu, urvali domácí a přiblížili se tak čelu tabulky. Hosté naopak jsou až jedenáctí, tak nízko za poslední roky ještě nebyli.
Vracov – Nové veřejné osvětlení vzniká po celém, půldruhého kilometru dlouhém průtahu Vracovem na Hodonínsku. Pracovníci nyní montují sloupy. „Všechny budou nové, stejně jako lampy,“ informoval vracovský starosta Jaromír Repík. Pokud dovolí počasí, bude podle něj vše hotové už v polovině prosince.
Kateřinské trhy na zámku ve Slezských Rudolticích letos provázelo obzvlášť nevlídné počasí. Promrzlí stánkaři co chvíli museli zvedat poutače povalené větrem nebo spravovat utrženou plachtu.