Opava /POZVÁNKA/ - Horní náměstí ožije zítra Slavnostmi piva a gastronomie, které na náměstí zůstanou do 9. června. Své tekuté poklady budou žíznivým Opavanům představovat malé a střední pivovary a na čepu bude zhruba dvacet značek. Kromě napěněného moku nabídne akce zájemcům celou řadu dalších možností.
Kladensko – Těšili jste, že v sobotu vyrazíte do Královic na Slánsku na jubilejní desátý ročník zdejších rytířských slavností? Smůla. Kvůli nepřízni počasí a podmáčené louce pořadatelé akci zrušili.
České Budějovice - Venkovní bazén v Českých Budějovicích měl začít sloužit už v sobotu 1. června. Kvůli počasí se však termín posouvá, pravděpodobně o celý týden
Nymburk – Na horním toku řeky Labe se uskutečnily závody rychlostních kanoistů. Jednalo se o šedesátý ročník tohoto velice obsazeného závodu, který se zároveň jezdí jako memoriál Míry Šeny, Pepana Semeckého, Bohuslava Kalouse a Jana France.
Kunín - Ty zde budou nejen hosty, ale budou mít také roli průvodců. Každý, kdo vymaluje omalovánku a donese ji v neděli do Kunína, se může těšit na malé překvapení.
Berounsko – Zítra na celém světě slaví děvčata a chlapci svůj Mezinárodní den dětí. V každém regionu najdete na tento den bohatou nabídku oslav, stačí si jen vybrat. Abychom vám s tím pomohli, přinášíme vám nabídku některých oslav Dne dětí v berounském regionu. Stačí si jen vybrat, popřát hezké počasí a vydat se slavit.
Volary – V souvislosti s chystaným otevřením hotelu, který by měl hostům i místním nabízet částečně i lázeňské služby, otevřel zastupitel Roman Kozák opět problematiku motokrosových aktivit v areálu bývalých dřevařských závodů. „Znovu se s lepším počasím začalo v areálu jezdit. Obávám se trochu toho, aby hluk, který se odtud do města šíří, neodrazoval hosty a nebyla tak zmařena poměrně velká investice," shrnul své obavy Roman Kozák, podle něhož přijíždějí zájemci o motokrosové vyžití do Volar zejména z Rakouska a Německa.
Oldřichov – V Ekocentru v Hájích to v sobotu 25. května bylo jako ve včelím úlu. Proběhl tu totiž již 9. ročník Krajského Dne včely a mladých včelařů, kterého se i za velmi chladného počasí zúčastnilo na 600 návštěvníků.
Přestože nám počasí příliš nepřeje a slunečných dní bylo zatím méně než těch deštivých, nastal čas oprášit grily a zahradní nábytek. Po zimě však můžeme zjistit, že už by to přece jen chtělo pořídit nový. V takovém případě je dobré dbát rad odborníků.
Olomoucko - Kam vyrazit o víkendu s dětmi či bez? Sobota i neděle nabídne na Olomoucku nespočet akcí, na kterých se vyřádí hlavně malí návštěvníci. Ale ani dospělí, milovníci pohybu či rychlých aut nepřijdou rozhodně zkrátka…
Žampach – Téma „Keltové" se rozhodli nabídnout v Domově pod hradem u příležitosti Zámecké slavnosti, která je současně dnem otevřených dveří a dětským dnem. Koná se v sobotu od 13 hodin.
Poděbrady – Poděbradská beachvolejbalová liga odstartovala. Po dlouhé zimě znovu ožily poděbradské kurty. Pod záštitou Beachklubu Poděbrady se zde odehrálo první kolo nově založené soutěže v kategorii muži a ženy.
Kvasiny – Tým Stalak DeVoss Rychnov nad Kněžnou ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška uspořádal pátý díl cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého, kterým byla „Silniční časovka – Kredo Solnice". Trasa závodu měřila 19 km a vedla z Kvasin přes Skuhrov nad Bělou a Deštné v Orlických horách na Luisino Údolí.
Karlovy Vary – Fanoušky karlovarského nohejbalu čeká víkend, který nejspíš stráví doma v bačkorách. Nejenom kvůli prachšpatnému počasí, ale i proto, že areál SK Liapor Witte v Doubí bude po oba dny víkendu prázdný. Všichni totiž hrají venku.
Praha – Provoz na pražském Letišti Václava Havla ochromila dnes mlha. Kvůli špatné viditelnosti bylo před polednem zrušeno 32 letů, další spoje nabraly někdy i hodinová zpoždění a 13 příletů muselo být odkloněno na letiště v Ostravě, Brně, Pardubicích a Drážďanech, řekla mluvčí letiště Eva Krejčí. Kolem 13:00 se počasí zlepšilo a provoz byl plně obnoven.
Jičín / Roudnice – Poslední květnový víkend se v Roudnici nad Labem konalo setkání Sokolů pod Řípem, které pořádala Župa Podřipská ke 145. výročí svého založení.
Liberecko - Déšť zvedl od čtvrtka hladiny řek na Liberecku, které ale dosud nedosáhly ani prvního stupně povodňové aktivity. Ucpané propustky u místních potoků způsobily rozvodnění Václavického potoka na Hrádecku.
Litomyšl – Nejdůležitější letní část sezony otevřel mladý triatlonista TOMÁŠ KABRHEL, závodník zdejšího DTC, v Blažovicích, kde se uskutečnil zahajovací podnik ze seriálu Jihomoravské triatlonové ligy.
Znojmo - Láska, Mláďatá, Smrtka na pražskom orloji a další hity nabídli tři členové slovenské skupiny Elán ve čtvrtek večer ve sportovní hale ve Znojmě.
Nová Paka – Na mistrovství světa v dlouhém triatlonu, které se koná v sobotu ve francouzském městě Belfort, byl nominován i novopacký výborný triatlonista Rudolf Cogan.
Rokycany - V sobotu 1. června se od 8 do 14 hodin opět konají na Masarykově náměstí městské trhy. Stejně jako při premiéře se jedná o kombinaci trhů farmářských, řemeslných a jarmarečných s pestrým sortimentem zboží.
Paříž - Po špatném výkonu a v nepříjemných chladných a deštivých podmínkách se tenista Lukáš Rosol rozloučil s Roland Garros. Druhý grandslam sezony pro českou dvojku po prohře 2:6, 6:7, 6:2, 1:6 s Italem Fabiem Fogninim skončil ve druhém kole.
Kroměřížsko – Houbaři si mohou mnout ruce a pomalu vyrazit s košem do lesa. V lesích na Kroměřížsku se už totiž objevily první dubové hřiby. Podle mykologů je však sezona teprve na začátku a z lesa si první úlovky odnesou jen zkušení houbaři.
Náměšť nad Oslavou - Místo kastelána či kvalifikovaných průvodců se o návštěvníky náměšťského zámku starají v těchto dnech žáci devátého ročníku Základní školy Komenského v Náměšti nad Oslavou. Je to jejich poslední společná akce před odchodem na střední školy.
Horky nad Jizerou - Horkyfest zná každý, kdo strávil alespoň nějaký čas na Střední odborné škole nebo Středním odborném učilišti v Horkách nad Jizerou.
Sedlčany - Víkendový závod MMČR v rallycrossu a setkání legend u příležitosti 40 let od prvního závodu, který se měl uskutečnit v sedlčanské Kotlině, je odložen. Důvodem je počasí.
Kytlice - Jedenáctý ročník závodu s názvem Silviny X Duatlon Kytlice (XDK) s premiérovým květnovým termínem se vydařil a i přes nepřízeň počasí dorazila na start téměř stovka startujících.
Přerovsko – Přestože to tak celý týden při pohledu z okna nevypadalo, letní sezona je nezadržitelně tady. Některá koupaliště na Přerovsku otevřou už nadcházející víkend, plavecký areál v Přerově ale zřejmě přizpůsobí své plány počasí.
Janovice nad Úhlavou – Inkasovaného „kanára" s lídrem tabulky a výhru v předehrávce s Modřicemi B si do statistik letošní I. ligy mužů o víkendu připsali nohejbalisté NK Janovice.