Frýdku vyšel úvod, veze si tři body
Ostrava - I díky povedené úvodní dvacetiminutovce, ve které Valcíři vstřelili svému soupeři tři góly, si hostující fotbalisté vyválčili v jarní premiéře zasloužené vítězství.
Ostrava - I díky povedené úvodní dvacetiminutovce, ve které Valcíři vstřelili svému soupeři tři góly, si hostující fotbalisté vyválčili v jarní premiéře zasloužené vítězství.
Brno – Z výletu na brněnské Medlánecké kopce se studentka Lucie Konečná předevčírem vrátila s opuchlýma očima a hromadou posmrkaných kapesníků. Je totiž alergická na pyl většiny stromů, které na jaře rozkvétají. Odborníci upozorňují, že dlouhá zima sice posunula začátek jara, s oteplením ale množství pylových alergenů ve vzduchu rychle stouplo.
Nové Město na Moravě – Před dvěma lety byl nejlepším střelcem divizní skupiny D. Na tento primát by útočník Zdeněk Chmelík, který od zimy hostuje ze Žďáru v sousední Vrchovině, rád navázal. Zatím mu to vychází. V dresu svého nového chlebodárce se hned napoprvé gólově prosadil.
Uherské Hradiště – Chvíle strachu prožívají od včerejšího odpoledne rodiče devítileté Elišky Švandové z Vlčnova, která se v úterý 9. dubna nevrátila ze školy domů. Pátrání zatím nebylo úspěšné. „Doufám, že se co nejdříve najde," nechal se slyšet otec ztracené dívky Petr Švanda.
Vysočina - Nezaměstnanost na Vysočině v březnu klesla o dvě desetiny procentního bodu. Podíl nezaměstnaných na oby-vatelstvu kraje byl na konci měsíce 8,1 procenta.
Březnice – Březničtí se letos dočkají jak nového náměstí, tak i nové tribuny na zdejším stadionu.
Litvínov - Vyzáblé tělo zakrývá dlouhá srst. Teprve když nesměle přiběhne blíž, jsou zřetelné vyčnívající kosti. Měl by vážit okolo osmadvaceti kilogramů, nalezený vlčák má stěží třináct.
Litoměřice – Více než 250 vystavovatelů přijelo během úterního dne připravovat jarní Tržnici Zahrady Čech.
Slovácko – Teploty blížící se nejprve k sedmi, postupně až dvanácti stupňům celsia nad nulou. Změna počasí je ve srovnání s posledním obdobím nepřehlédnutelná, povodně na Slovácku ale prý prozatím nehrozí. Informovala o tom mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.
Šumpersko/Jesenicko – Letošní extrémně dlouhá zima nadělal vrásky na čele zemědělcům. Zatímco v jiných letech už měli většinu jarních prací za sebou, letos do polí ještě ani nevyjeli.
Pelhřimovsko – Chřipka. Strašák pro nejednoho z nás. A v tuto chvíli obávaný, protože z celé Vysočiny bylo v uplynulém týdnu nejvíce nemocných právě na Pelhřimovsku.
Ústecký kraj / Děčínsko – Přestože lidí bez práce na Děčínsku ke konci března ve srovnání s únorem mírně ubylo, situace v okrese zůstává nadále velmi špatná.
Broumovsko - Už jednou start obří operace, zahájení rekonstrukce a stavby nových stoupacích pruhů hlavní tepny pro Broumovsko, odložili. To před týdnem kvůli zimnímu počasí, které stále panuje místo jara. Broumovsko třeba stále pokrývá sníh.
Říčky v O. h. – Se zimou se v sobotu rozloučilo poslední z lyžařských středisek Orlických hor. A bylo to ve velkém stylu. Tradiční Bafuňářské závody přilákaly davy diváků, takže místo k zaparkování se ve skiareálu hledalo jen s velkými obtížemi.
Kroměřížsko - Teploty kolem deseti stupňů a sluneční svit konečně dorazily také do Zlínského kraje. Třeba na Valašsku si tak včera počasí užívaly desítky lidí.
Jižní Morava – Nezaměstnanost na jižní Moravě mírně klesla na 8,6 procenta. V březnu úřadům práce v kraji ubyly dva tisíce lidí bez práce. V kraji se po dlouhé době podařilo snížit nezaměstnanost také v nejproblematičtějších regionech na Hodonínsku a Znojemsku, kde dříve šplhala až k patnácti procentům.
Děčín – Zajímá vás, jaké novinky přichystala na letošní rok děčínská zoologická zahrada? Pokud ano, pak si rozhodně nenechte ujít sobotní akci s názvem Startujeme!
Zlínsko – Přestože oficiálně ještě fotbalové soutěže řízené okresním svazem kvůli počasí nezačaly, první vlaštovka přiletěla o víkendu. O předehrávku 24. kola okresního přeboru se totiž na umělé trávě v Luhačovicích postaraly Sehradice, které v divoké přestřelce udolaly rezervu Napajedel.
Prachatice – V dalším kole fotbalového krajského přeboru na sebe narazily první dva celky tabulky a na hře to bylo znát. K vidění bylo velice kvalitní utkání.
Litvínov - Vyzáblé tělo zakrývá dlouhá srst. Teprve když nesměle přiběhne blíž, jsou zřetelné vyčnívající kosti. Měl by vážit okolo osmadvaceti kilogramů, nalezený vlčák má stěží třináct.
Hradec Králové - Oblíbený turistický vláček, který nabízí zajímavé pohledy po městě, je připraven zahájit letošní sezonu. Narozdíl od minulých let bude o víkendech zájemce vozit po dvou trasách již od jedenácti hodin. Nově se pojede také přes Masarykovo náměstí.
Praha – Setí jarních plodin má kvůli nepříznivému počasí zpoždění o tři až šest týdnů. Uvedli to dnes na tiskové konferenci zástupci Agrární komory. Podle jejího viceprezidenta Jindřicha Šnejdrly v důsledku toho vzrostou například pěstitelům jarního ječmene náklady zhruba o půl miliardy korun.
Rokycansko - Vloni už měli zemědělci ze Zbiroha na Rokycansku až na kukuřice všechno zaseto. Kdyby jim teď počasí už jen přálo, odhadují, že do měsíce by se s týmž úkolem vyrovnali. Většina polí Zbirožské akciové společnosti patří k nejvýše položeným v okrese, navíc hospodaří převážně na těžkých půdách.
Strakonice, Sedlice - Fotbalisté Sokola vrátili soupeři porážku z podzimu 1:2.
Hradec Králové - Oblíbený turistický vláček, který nabízí zajímavé pohledy po městě, je připraven zahájit letošní sezonu. Narozdíl od minulých let bude o víkendech zájemce vozit po dvou trasách již od jedenácti hodin. Nově se pojede také přes Masarykovo náměstí.
Ústí nad Labem - Už aby bylo jaro. To je asi, co se počasí týká, nejčastější přání za poslední měsíc. Po sociálních sítích o tom dokonce koluje nejeden vtip. „Všimli jste si? Co skončil mayský kalendář, je pořád prosinec," žertují uživatelé Facebooku a statistika jako by jim dávala za pravdu.
Broumovsko - Už jednou start obří operace, zahájení rekonstrukce a stavby nových stoupacích pruhů hlavní tepny pro Broumovsko, odložili. To před týdnem kvůli zimnímu počasí, které stále panuje místo jara. Broumovsko třeba stále pokrývá sníh. Včera se zahájení modernizace hlavního dopravního tahu přes Broumovské stěny na Pasa, největší letošní silniční stavby v kraji, opět posunulo, a to na 15. dubna.
I přes chladné počasí minulý týden ve čtvrtek zahájila slavnostně Olga Kamenskaya venkovní výstavu svých fotografií Bajkalu v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Výstavě popřála úspěch ředitelka Botanické zahrady Věra Bidlová i zástupkyně Ruského střediska vědy a kultury v Praze. Výstava unikátních fotografií sibiřského Bajkalu bude v Troji k vidění do 5. května letošního roku.
Březnice /FOTOGALERIE/ – Březničtí se po novém náměstí v květnu ještě neprojdou.
Hradec Králové - Oblíbený turistický vláček, který nabízí zajímavé pohledy po městě, je připraven zahájit letošní sezonu. Narozdíl od minulých let bude o víkendech zájemce vozit po dvou trasách již od jedenácti hodin. Nově se pojede také přes Masarykovo náměstí.
Sušice, Strakonice – Tři desítky odvážných počasí neodradilo. Začala sezona na zlatonosné řece.
Blansko – Že lze stáří prožít opravdu aktivně, dokazují obyvatelé Senior centra Blansko. Před dvěma lety se začali věnovat hře zvané pétanque a úspěšně se účastní i turnajů v této hře. Zatím ale musejí blanenští důchodci trénovat jen na posekané trávě. Hřiště na pétanque totiž v Senior centru nemají. Nyní jim svítá naděje, že se svého vlastního hřiště přece jen dočkají. A pomoci jim k tomu může úplně každý ve veřejné sbírce.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Oblíbený turistický vláček, který nabízí zajímavé pohledy po městě, je připraven zahájit letošní sezonu. Narozdíl od minulých let bude o víkendech zájemce vozit po dvou trasách již od jedenácti hodin. Nově se pojede také přes Masarykovo náměstí.
Liberecko - Fotbalová I. B třída: Ruprechtice vstoupily do jara výhrou, Nová Ves plichtou.
Vysočina - Mezi zbytky sněhu začínají kličkovat první cyklisti. Ještě, než ale zahájí první jarní jízdu, obvykle zamíří do servisu. Kdo údržbu podcení, čekají ho nepříjemnosti.
Klenčí pod Čerchovem /FOTOGALERIE/ – Sobotní dopolední utkání znamenalo pro klenečskou rezervu první zápas jara. Dva předchozí byly totiž kvůli nepřízni počasí odloženy. Na lavičku Klenčí se po několika měsících vrátil ´generální sportovní manažer´ (GSM) Miroslav Novák, aby týmu vrátil staronový styl a šmrnc, na který byli fanoušci zvyklí.
Rokycansko - Ke včerejšímu datu už měli vloni zemědělci ze Zbiroha až na kukuřice všechno zaseto. Kdyby jim teď počasí už jen přálo, odhadují, že do měsíce by se s týmž úkolem vyrovnali.
Moravská Třebová – Zámecká sezona budiž zahájena. Na návštěvníky čeká řada novinek. Znovu se mohou také podívat do mučírny a do alchymistické laboratoře.
Brniště - Sobotní procházku po zhruba šest kilometrů dlouhé naučné stezce kolem místních rybníků si nenechala ujít zhruba stovka malých i velkých návštěvníků i navzdory mrazivému počasí.
Chomutovsko - SKP Kadaň odehrál v chladném počasí utkání s lídrem soutěže I. B třídy týmem Sokola Obrnice,Údlice porazily V. Černoc 2:0.
Brno – O několik týdnů odsunula dlouhá zima začátek blokových čištění v brněnských ulicích. Ty jsou tak doteď mnohdy plné štěrku, odpadků, nebo psích výkalů, které ještě nedávno skrývaly nánosy sněhu.
Děčín – Zajímá vás, jaké novinky přichystala na letošní rok děčínská zoologická zahrada? Pokud ano, pak si rozhodně nenechte ujít sobotní akci s názvem Startujeme!
Ústí nad Labem – Poprvé v jarní části druhé fotbalové třídy Ústecka počasí dovolilo odehrát kompletní kolo. A bylo se na co dívat, hrálo se totiž hned na sedmi hřištích. Soutěž má po 16. kole nového lídra, kterým se stal celek Ravelu.
Káthmándú - Elitní nepálský šerpa, který zodpovídal za udržování horolezeckých cest na Mount Everestu, se o víkendu zabil při pádu na nejvyšší hoře světa. Jde o první smrtelnou nehodu letošní sezóny, informovali v pondělí nepálští oficiální činitelé, které citovala agentura AFP.
Ostrava - Přestože by podle kalendáře už mělo být jaro, Moravskoslezský kraj v pondělí zasáhlo neobvykle mrazivé počasí. Teplotní rekordy pro tento den byly pokořeny i na stanicích, které měří desítky let. Rekordy však byly překonány zejména v údolích a v nižších polohách, kde se ještě drží sněhová pokrývka. Řekl to Tomáš Ostrožlík z Českého hydrometeorologického ústavu.
Náchodsko – Krajské fotbalové soutěže zvolna roztáčejí kola. Do víkendového víru se vinou nepříznivého počasí nezapojila z regionálních týmů pouze Police B v I. B třídě. Její zápas v Opočně byl odložen na 8. května.
Sokolovsko - I když pondělní ranní teplota se na Sokolovsku pohybovala hluboko pod bodem mrazu, je patrné, že letošní zima definitivně končí. Svědčí o tom současný ráz počasí. Na slunci se rtuť teploměru šplhala ke dvacítce. Toho po urputné zimě využili lidé a vyrazili na brusle nebo procházku do přírody.
Vyškov – Do vyškovského zooparku v úterý dorazí čtyři noví obyvatelé. Zástupci vyškovské atrakce přivezou ze západní Francie nejmohutnější plemeno domácího osla.
Přerovsko - Rozhovor se šéfem Oldtimer clubu Helfštýn Jiřím Zemánkem nejen o letošním Helfštýnském okruhu.
Slovácko – Velké populace ptáků uvízly z důvodu nečekané zimy i na Slovácku. Například ve Starém Městě, u tamního štěrkopískového rybníka mohli lidé v těchto dnech pozorovat hejno asi tři sta čejek.