U stánků je dojedeno a dopito; také restaurace a podobné podniky si musí pečlivě hlídat, aby dodržely všechna platná omezení. Tak lze na prahu adventu shrnout některé z dopadů vládních opatření proti šíření koronaviru. V období, které tradičně patřívalo svařáku, punči, grogu, vánočním večírkům i přátelským posezením, jsou známé vůně linoucí se za zvuku koled po náměstích zapovězeny. Vánoční trhy v podobě, v jaké je známe, dostaly stopku.
U stánků je dojedeno a dopito; také restaurace a podobné podniky si musí pečlivě hlídat, aby dodržely všechna platná omezení. Tak lze na prahu adventu shrnout některé z dopadů vládních opatření proti šíření koronaviru. V období, které tradičně patřívalo svařáku, punči, grogu, vánočním večírkům i přátelským posezením, jsou známé vůně linoucí se za zvuku koled po náměstích zapovězeny. Vánoční trhy v podobě, v jaké je známe, dostaly stopku.
Aktuální údaje o šíření koronaviru jsou rekordní. Ve čtvrtek 25. listopadu bylo ve Středočeském kraji evidováno 2916 nově prokázaných případů onemocnění covid-19. Je to dokonce víc, než při tradičně nejzatíženějším úterku (2756).
Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly tento týden ve středu po 20.hodině při požáru objektu u sportovního areálu v Otrokovicích.
Zajímavý osud čeká sadu nářadí, která figurovala při trestním řízení u Okresního soudu v Litoměřicích. Protože se o věci nikdo nepřihlásil a poslední "držitel" si je možná opatřil trestnou činností, využije je stát.
Zajímavý osud čeká sadu nářadí, která figurovala při trestním řízení u Okresního soudu v Litoměřicích. Protože se o věci nikdo nepřihlásil a poslední "držitel" si je možná opatřil trestnou činností, využije je stát.
Třinec se chystá na opravu velkého nadjezdu v Závodní ulici v centru města. Kdyby jej město neopravilo, do dvou let by se musel zavřít. Práce, které značně omezí dopravu v celém Třinci a dotknou se místních i projíždějících řidičů, začnou na jaře.
Dopravní nehoda osobního auta a dodávky ve čtvrtek 25. listopadu krátce před tři čtvrtě na dvě blokovala dopravu na frekventovaném obchvatu Starého Města. Při karambolu došlo k lehkému zranění spolujezdce v dodávce.
/VIDEO/ Radikální příznivci nizozemského fotbalového klubu Feyenoord Rotterdam vyšli ve čtvrtek odpoledne ze Staroměstského náměstí do Vršovic, kde se hraje utkání mezi pražskou Slavií a jejich favority. Na akci dohlížejí stovky policistů, v pohotovosti je i policejní vrtulník. Podle policie se pochodu zúčastnilo zhruba 2000 fanoušků. Policisté museli několikrát zakročit, kvůli výtržnostem zatkli 11 osob.
Ve středu 24. listopadu večer vyrazila hlídka strážníků na Mírové náměstí v Ústí nad Labem, kde byl u vánočního stromu zraněný muž. Měl na hlavě tržnou krvácející ránu, silné otoky v obličeji a krvácelo mu z úst.
/VIDEO/ Parta tří mladíků neměla úplně nejlepší nápad. Po alkoholové jízdě, jak jinak, přišel hlad a je nenapadlo nic lepšího, než se autem vydat pro kebab do Pardubic.
V Třinci zažili bezesnou noc. Nečekaný únik vysokopecního plynu v železárnách prověřil funkčnost systémů a systémy ochrany. „Bylo to perfektně a velmi rychle zvládnuté a pro mě to je obrovská zkušenost," komentovala pro Deník zásah první dáma města, primátorka Věra Palkovská. Za jednadvacet let ve své funkci se podle svých slov s takovou zkušeností nesetkala.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Policie už musela proti nizozemským chuligánům zasahovat. Na Staroměstském náměstí použili ve středu v podvečerních hodinách pyrotechniku a zranili jednu ženu.
Třicet případů za loňský a šestadvacet za předloňský rok. Takové skóre vloupání do rekreačních objektů evidují policisté na Litoměřicku. Letos od ledna do konce října je to zatím 14 případů.
Když se dozvěděl, že pojede na republikový šampionát Policie ČR v brazilském ju – jutsu do Prahy, zbývaly do startu tři dny. Ale ani takto krátká doba ho nezastavila v tom, aby si domů odvezl medaili. Marek Matuška prokázal, že je talentovaným závodníkem. V celkovém hodnocení kategorie do 85 kg skončil na druhém místě.
Policejní manévry byly ve středu k vidění v centru Českého Těšína. Anonym před osmou hodinou ranní totiž telefonicky oznámil uložení bomby ve škole. Ta se nenašla.
Policejní manévry byly ve středu k vidění v centru Českého Těšína. Anonym před osmou hodinou ranní totiž telefonicky oznámil uložení bomby ve škole. Ta se nenašla.
Plzeňští kriminalisté se snaží zjisti, kdo byl mrtvý muž, který byl nalezen téměř před rokem, 28. prosince 2020, v podkrovním bytě ve Sladkovského ulici v Plzni. Neměl u sebe žádné doklady a policie proto zveřejnila jeho fotografie a podrobný popis.
Únik vysokopecního plynu z objektu Třineckých železáren řešily od úterního večera 23. listpadu všechny složky Integrovaného záchranného systému. Situaci komentovali také lidé na sociálních sítích, Třincem se nesly varovné signály sirén. Ta závěrečná, informující o ukončení chemické havárie, zazněla krátce před půl jedenáctou v noci.
Maková panenka, víla Amálka, Rákosníček nebo Krteček. Známé postavy z večerníčků, které však dovedou způsobit i pěkné potíže. Své o tom ví Zdeňka Dvořáková Kocourková, obyvatelka Šumperku a radní Olomouckého kraje. Okresní soud v Šumperku v těchto týdnech řeší neobvyklý případ, ve kterém je obžalována z porušování autorského práva.
O pořádné pozdvižení se kolem poledne 23. listopadu postaral v Bečově nad Teplou 51letý muž. Zabarikádoval se v domě své bývalé přítelkyně a hrozil sebepoškozováním.
Veronice je dvanáct let a dokázala obrovskou věc. Svou pohotovostí zachránila 20. listopadu život staršímu kamarádovi. Co se stalo? To přiblížil dívčin otec.
Otřesný zážitek má za sebou několik lidí z Jesenicka. 19. listopadu napadl v Jeseníku tři kolemjdoucí agresor. Následně zaútočil i na policisty, kteří jej zadrželi.
Minulý týden ve čtvrtek došlo ve Vysokém Mýtě k explozi na recyklační lince, kterou zaznamenali nejen obyvatelé Vysokého Mýta, ale také blízkého okolí. K celému případu se nyní vyjádřila mluvčí hasičů. Zdá se, že vyšetřování je nejen komplikované, ale odhadovaná škoda bude mnohem vyšší, než se původně předpokládalo.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Ani prezident republiky neměl při své poslední návštěvě Kolína tolik doprovodných vozidel jako pan smrk, který týden před první adventní nedělí přicestoval z Čáslavi, městské části Čeplov, aby se stal hlavní sváteční ozdobou Karlova náměstí. Na cestě mu asistovalo několik vozů městské i státní policie, vozy AVE, Kotysu a další doprovodná vozidla.
Většině dopravních nehod s tragickým následkem se dalo zabránit. V souvislosti se Světovým dnem obětí silničních dopravních nehod, připomínaným v neděli, na to upozornila Monika Schindlová z příbramského územního odboru Policie ČR.
/FOTO/ Dálnici D11 na 78,5 kilometru ve směru z Hradce Králové na Prahu uzavřela v pátek večer nehoda čtyř osobních aut. Na místo spěchaly obě profesionální jednotky hasičů z krajského města.
Hodně neobvyklý pokus, jak se vyhnout trestu, řešili českobudějovičtí strážníci. Přistižený hříšník chtěl uniknout trestu, a tak se vydával za svého bratra. Žena na náměstí Přemysla Otakara II. nadýchala 2,33 ‰ alkoholu, už po poledni.
Patnáct strážníků se rozhodlo pomoci s akutním nedostatkem krve v Klaudiánově nemocnici. Ta se před několika dny obrátila na veřejnost s prosbou, že se potýká s nedostatkem této vzácné tekutiny. Krve bylo dokonce tak málo, že byla ohrožena péče. Mladoboleslavští strážníci se tak přidali ke státní policii a v příštím týdnu je budu následovat hasiči.
/FOTOGALERIE/ Šestnáctiletý chlapec si s kamarády vzal auto svých rodičů, bez jejich vědomí. Když ho policejní hlídka chtěla zastavit, začal jí ujíždět. S vozidlem skončil ve křoví. Nic se nikomu nestalo, škoda na autě je zhruba 100 tisíc korun. Událost se stala v noci ze čtvrtka na pátek.
/FOTOGALERIE/ Najít v centru Ostravy a blízkém okolí volné místo k parkování je v pracovní dny malý zázrak. Několik volných míst lze občas spatřit v ulici Sadové u ostravského magistrátu. Ale pozor! Dříve, než zde svůj vůz s radostí zanecháte, pozorně se podívejte kolem sebe na značky.
Obrovská rána ve čtvrtek ráno nepříjemně překvapila obyvatele Vysokého Mýta a okolí. Do ulice Hradecká, kde k explozi došlo, tak okamžitě vyrazila místní jednotka hasičů. Jejich mluvčí Vendula Horáková věc odmítla komentovat, incidentem se totiž nyní zabývá Policie ČR.
/FOTOGALERIE/ Devětadvacetiletý řidič ignoroval značení v centru města. Než přijela odtahová služba, nastoupil do svého auta a najížděl na strážníka. Nejprve mu zavadil o nohu, posléze ho málem přejel. Událost se stala 12. listopadu v Široké ulici v Praze.
Chceme dýchat čistější vzduch. S touto myšlenkou vyrazili lidé v listopadu 1989 do ulic některých měst v Ústeckém kraji. Zatímco v Praze začal boj proti komunistickému režimu, lidé v kraji protestovali proti špatnému ovzduší.
Hustá smogová mlha seděla v děčínské kotlině řadu týdnů, děti přicházely o tělocviky. A právě katastrofální stav životního prostředí stál za prvními demonstracemi v listopadu 1989. Děčín byl totiž na periférii a lidé zde o politiku neměli příliš velký zájem.
/FOTO, VIDEO/ Desítka žáků Středního odborného učiliště a Střední odborné školy SČMSD v Žatci měla v úterý 16. listopadu netradiční tělocvik. Ve sportovní hale Sever a přilehlé cyklostezce si pod dohledem policistů z Územního odboru Rakovník vyzkoušela fyzické testy k Policii ČR.
Nejtragičtější nehoda roku. Tři vyhaslé lidské životy, taková je bilance nedělní hromadné srážky čtyř osobních automobilů u olomoucké části Nemilany. Na následky nehody na silnici druhé třídy ve směru na Tovačov těsně před dálničním exitem na D35 zemřeli dva mladí muži a čtyřiapadesátiletá žena.
Přes sedm stovek pozitivních případů – takový je výsledek víkendového testování v Pardubickém kraji. Jde o nejvyšší víkendový nárůst od začátku letošního března. na JIP v nemocnicích leží více než 20 pacientů. Kvůli zhoršující se situaci se v pondělí sešel krizový štáb.
Kladenský psovod Miroslav Šůs a jeho čtyřnohý parťák belgický ovčák Capo, kterému jsou necelé čtyři roky, se zúčastnili dvou obranářských závodů a zabodovali. Dvojice pracuje u Městské policie Kladno čtyři měsíce a na závodech sklízí nemalé úspěchy.
Pardubice se připravují na Vánoce. V pondělí 15. listopadu dorazila na Pernštýnské náměstí letošní vánoční dominanta Pardubic. Hlavní náměstí zdobí zhruba tunový smrk ztepilý ze soukromé zahrady z Dašic. Město získalo strom náhodou. Ve videu se podívejte jak vypadlo kácení, transport i ukotvení vánočního stromu.