Desítky případů, kdy lidé vyrazili do ulic bez roušky nebo se ve větším poštu srocovali, už řešili strážníci v Olomouci. Několika lidem už za to hrozí finanční postih ve správním řízení. Nedbali předchozích upozornění.
Zajet si na víkend na venkov jako obvykle, nebo tentokrát v rámci opatření kvůli šíření koronaviru zůstat doma? Hledání odpovědi na tuhle otázku je nyní opět aktuální pro řadu majitelů chat a chalup.
Zajet si na víkend na venkov jako obvykle, nebo tentokrát v rámci opatření kvůli šíření koronaviru zůstat doma? Hledání odpovědi na tuhle otázku je nyní opět aktuální pro řadu majitelů chat a chalup.
Bacha na zahánění nudy z vynuceného volna brouzdáním po internetu, varují školáky policisté. V nynější době výpadku školního vyučování a zásadních omezení spjatých s koronavirovou krizí, kdy se navíc má co nejvíce sedět doma, připomínají, že „na síti“ může číhat zlo. A ne nějací bubáci, ale hodně drsní predátoři. Jejich choutky jsou rozmanité – a zkušenosti často vynikající. Dobře vědí, jak člověka na druhé straně obalamutit, aby jim skočil na špek.
K požáru mířili v úterý v 0:23 hodin do Přídolí českokrumlovští hasiči. Škoda ale byla nepatrná – 300 korun. Hořela totiž obuv v bytovce. Požár uhasila místní jednotka. Příčina vzniku požáru je v šetření.
Pořádné překvapení čekalo majitelku chaty v zahrádkářské kolonii v ústecké Havířské ulici. Když tam přišla, našla na brance cizí zámek a v příbytku nezvaného hosta.
/ROZHOVOR/ Marek Jirouš se stal ředitelem státní policie v Mladé Boleslavi poměrně nedávno a prakticky ihned stanul před velmi náročným úkolem vést policisty v době karantény.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Posilování bezpečnosti. To je jedno z hlavních témat, kterými se Mladá Boleslav v poslední době intenzivně zabývá. V souvislosti s opatřeními kolem epidemie koronaviru mnoho podniků omezilo, nebo dokonce zcela zastavilo provoz, mnoho lidí je najednou bez práce a bez vyžití a v důsledku toho – i přes doporučení zůstávat doma – mohou vznikat vypjaté a konfliktní situace. Policisté jsou tedy v neustálé pohotovosti.
/FOTOGALERIE/ Policisté v Královéhradeckém kraji několikrát za den vyjíždějí k lidem, kteří na veřejnosti nenosí roušky. Za porušení nařízení vlády hrozí pokuta až deset tisíc korun.
/FOTOGALERIE/ Z doplnění nedostatkového zboží měli všichni obdarovaní neskrývanou radost. Tak v úterý 24. března informoval o pondělním rozvážení pěti tisíc roušek Bohuslav Zajkr z Nadačního fondu REGI Base I. (který před devíti lety vznikl kvůli zajišťování pomoci novodobým váleným veteránům - a posléze svou působnost rozšířil i „běžné“ vojáky, policisty, hasiče - ale i civilní zaměstnance těchto složek a na rodinné příslušníky).
Policistky a policisté z obvodního oddělení Policie České republiky v Nové Pace se v uplynulých dnech rozhodli vzhledem k velkému nedostatku ochranných roušek oslovit nejednu šikovnou švadlenku z přilehlého okolí. A sami přiložili ruku k dílu.
Jsou slyšet na každém zápase frýdecko-místeckých extraligových házenkářů. Řeč je o bubnicích. Jinak jim totiž nikdo z házenkářské branže neřekne. V době koronaviru, který v současné době pozastavil veškerá sportovní klání, jejich hlasité povzbuzování ale utichlo. Házená se nehraje. Frýdecko-místecké bubnice ale v žádném případě nezahálí.
Informovanost všech občanů je v době koronavirové pandemie a s ní spojené karantény důležitá pro samosprávy všech měst v regionu. Vedení radnic v tomto nezapomíná ani na ty, jejichž mateřským jazykem není čeština. Někde už přistoupili k širšímu oslovení zahraničních pracovníků na území měst, jinde – s případným zvýšeným dohledem policie nad ubytovnami – vyčkávají, jak se cizinci k nařízení vlády postaví sami.
Ve státech bojujících s koronavirovou nákazou výrazně ubylo vozidel na silnicích, často až o desítky procent. Česká republika není výjimkou. Menší provoz má jistě svá pozitiva, ale přináší i nebezpečné situace.
S požárem rodinného domu ve Štítné nad Vláří na Zlínsku bojovalo v sobotu od čtvrté hodiny odpoledne pět jednotek hasičů. Na místo události musel přiletět i vrtulník záchranářů, majitel rodinného domu se při požáru popálil.
Přes sedm stovek různých požadavků se v uplynulých dnech sešlo v souvislosti s nouzovým stavem na NONSTOP lince pomoci, kterou zřídilo město Prachatice.
Vládou vyhlášená karanténa kvůli novému viru výrazně oslabila dopravu na jihočeských silnicích. Počty událostí, které řeší pojišťovny, poklesly u některých z nich až o 70 procent.
Pokutu deset tisíc korun si v pátek 20. března v Mladé Boleslavi vykoledoval muž, který seděl na zahrádce restaurace a popíjel alkohol. To vše bez povinné ochrany obličeje. A navíc byl drzý na strážníka městské policie.
Lidé mají za sebou první den, kdy platil zákaz vycházení bez roušky nebo šály či šátku. Klatované vzali nařízení vážně a zodpovědně a bez roušky už vyšel ven jen málokdo.
Z informací krajské hygienické stanice o zachycených případech onemocnění Covid 2019 na území Moravskoslezského kraje vyplývá, že počet nakažených v Krnově vzrostl. Informaci potvrdil také starosta Krnova Tomáš Hradil.
K radikálnímu řešení muselo přistoupit vedení mělnické radnice. Lidé totiž porušovali karanténu například na dětských hřištích. Nyní tedy platí nové opatření: dětská hřiště a prolézačky jsou prostě zavřeny.
Ve středu schválila vláda povinné nošení roušek. Podle rakovnických a novostrašeckých policistů jsou zatím lidé až několik málo případů vzorní a nařízení respektují. To dokazuje i páteční průzkum redakce Deníku, kdy ze tří set lidí neměli na obličeji roušky pouze čtyři občané.
Mobilní pracoviště pro kontrolní odběry vzorků vzniklo v noci na čtvrtek v Nových Zámcích, místní části Mladče poblíž Litovle. Cílem je urychlit proces testování indikovaných osob na přítomnost koronaviru.
Koronavirus nezastavíte ani s flintou. Právě kvůli němu policie ve středních Čechách ruší provoz na oddělení zbraní a střeliva. Možná by se zdálo, že to je informace jen „pro pár myslivců“, ale kdepak: tahle zpráva může zajímat pětačtyřicet a čtvrt tisíce Středočechů. Právě tolik je v kraji držitelů zbrojních průkazů. Mimochodem – evidováno mají držení 134,3 tisíce zbraní. Jejich počet meziročně vzrostl bezmála o čtyři tisíce.
Liberecký deník vám opět přináší souhrn aktuálního dění z Libereckého kraje v souvislosti s aktuální epidemií nového typu koronaviru. Během středy 18. března opět zasedl krizový štáb Libereckého kraje, žádná další opatření ale nepřijal. V kraji už platí zákaz vstupu na veřejná místa bez roušky či jiné ochranné pomůcky.
K dramatické údálosti došlo ve středu odpoledne v pražské městské hromadné dopravě. Policisté museli řešit v tramvaji na Výtoni agresivního cestujícího, který s nožem v ruce ostatním vyhrožoval a uklidnila ho až policejní střelba. Kvůli zásahu jezdily tramvajové linky odklonem. O den později policie sdělila, že incident začal upozorněním, aby si muž v souladu s magistrátním nařízením zakryl ústa a nos. Útočníkovi hrozí až čtyři roky vězení.