Na tísňovou linku mostecké městské policie požádal o pomoc otec dívky, které neznámý muž odcizil na hřišti mobilní telefon. Oznamovatel zároveň předal operačnímu středisku popis podezřelého a uvedl směr, kterým utíkal.
Z prachu a špíny muzejního sklepa až na slavnostní piedestal. Taková bude cesta zapomenuté, leč pro Trutnov historicky hodnotné pamětní desky, která připomíná československé legionáře z Roty Nazdar, padlé v první světové válce.
Na tři desítky tisíc korun i mobilní telefon zachránili v pátek nad ránem opilému muži pardubičtí strážníci. Na dvojici mladistvých pachatelů trpělivě číhali desítky minut. Celá akce nakonec zabrala čtyři hodiny práce.
Dlouhodobě nevyhovující dopravní řešení na orlickoústeckém sídlišti Štěpnice opět budí vášně. Auta přibývají, jenže parkovacích míst je málo. A tak obyvatelé sídliště stojí, kde se dá. Možná si ani neuvědomují, že pokud parkují přímo na silnici, dopouštějí se dopravního přestupku.
Nejen jako na praktickou ochrannou pomůcku, ale i jako na zajímavý symbol doby pohlíží na roušky kryjící nos a ústa pražské Muzeum Policie ČR. Lidi proto vyzývá, aby do jeho sbírek zaslali zajímavé, vlastnoručně vyrobené roušky coby odkaz budoucím generacím.
To je nález! Díky naprosté náhodě, při vyklízení sklepa jaroměřského muzea, se podařilo objevit 186 kg těžkou pamětní desku Roty Nazdar s 52 jmény vojáků, československých dobrovolníků z 1. roty cizinecké legie, padlých v první světové válce ve Francii. Odborníci se přitom dlouho domnívali, že byla zničena nacisty během druhé světové války. Teď se vrací ze sklepa v Jaroměři do Trutnova.
Většině lidí chodí každý den několik pracovních i soukromých mailů. Co dělat, když přijde takový, že jste vyhráli v loterii? Určitě se nejdříve ujistěte, zda jste někde vsadili a rozhodně neposílejte nikam další peníze.
V Kaplici v pondělí ve snaze ujet policistům řidič mercedesu zřejmě nezvládl řízení. Ukázalo se, že za volantem neměl co dělat. Soud mu totiž vyslovil zákaz řízení do března 2022.
Profesionální hasiči vyjeli v 16:24 hodin do obce Janová, kde osobní automobil narazil do sloupu veřejného osvětlení. Automobil se po nárazu převrátil na střechu. Řidička sama opustila vozidlo.
Mohl to být krásný májový víkend, ale pro některé motoristy skončil jinak, než plánovali. Už v sobotu 9. května upoutalo pozornost dopravních policistů auto, které obcí projíždělo svižněji, než mělo.
Policisté hledají svědky nehody, která se stala 27. dubna kolem 11. hodiny přímo na náměstí Přemyslovců. Na světelné křižovatce u Elišky došlo ke střetu neznámého auta s chodkyní, která přecházela po přechodu.
Bez zranění lidí cestujících osobním vlakem z Týnce nad Sázavou do Čerčan skončila v pondělí 11. května před 21. hodinou u Poříčí nad Sázavou kolize motorového vlaku s kusem skály. „Kámen se uvolnil v místě, kde probíhá sanace skály. Škoda je šedesát tisíc korun. Z proražené nádrže unikl asi litr a půl nafty,“ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.
Policejní manévry má za sebou banka ČSOB na náměstí ve Svitavách. Dnes dopoledne anonym oznámil telefonem, že je v bance bomba. Na místo ihned dorazily desítky policistů i se speciálně vycvičeným psem.
Okolnostmi vynucený pobyt doma a s ním spojená dlouhá chvíle. Dospělých, nebo i jejich dětí, které nemohou do školy. Právě nudu připisují policisté na Benešovsku současné vlně podvodů v prostředí internetového obchodu.
/FOTOGALERIE/ I když se májových vzpomínkových akcí v běžných dobách účastní vedle komunálních politiků jen nepočetná skupina veřejnosti, tentokrát byla pieta ještě komornější. Veřejnost kvůli koronaviru vůbec pozvaná nebyla. A tak tradiční úctu válečným hrdinům a obětem ozbrojených konfliktů vzdali v Benešově lídři města.
Osud ženy, která se nekoordinovaně pohybovala v blízkosti říčního jezu, nebyl ve čtvrtek 7. května lhostejný muži, který se nacházel na druhém břehu. Krátce po osmnácté hodině tak vytočil linku tísňového volání 156.
Hodně nepříjemný začátek pracovního týdne prožili pracovníci pobočky České pošty v Jateční ulici v Ústí nad Labem. Mezi zásilkami se tam v pondělí 11. května objevil neznámý bílý prášek.
Kombinace alkoholu, teplého počasí a koupání, byť nechtěného, není dobrá. Přesvědčil se o tom i pětatřicetiletý muž, který u pardubických Mlýnů přepadl přes zábradlí a skončil v řece.
Dopravní nehoda se stala v České Lípě, v ulici Purkyňova. Nedaleko benzínové čerpací stanice v ulici Borská. Sražená chodkyně byla odvezena do nemocnice s lehkým zraněním.
/TEST DENÍKU, VIDEO/ Kradené destičky z pomníků, vyřezané topení novostaveb a další barevné kovy a železo končily často ve sběrných surovinách. V testu Deníku jsme se před dvanácti lety pokoušeli ve dvou kolínských sběrnách prodat železný kanál. Úspěšnost? Padesát na padesát. Zatímco se zaměstnanec ve výkupně v Mlýnské ulici držel pokynů a nevykoupil, jeho kolega v ulici Starokolínské podlehl přemlouvání a využil díru v zákonu.
Chebská nemocnice se postupně vrací do běžného provozního režimu. Od dnešního dne začala opět přijímat pacienty a obnovila chod většiny oddělení. Ta zbývající obnoví provoz už počátkem nadcházejícího týdne.
Sedm pozitivních odhalily plošné testy zaměstnanců nemocnice v Chebu. Poté, co bylo testování ukončeno a nemocnici vydezinfikovali hasiči, se chebská nemocnice postupně vrací do běžného provozu.
/FOTO, VIDEO/ Od středečních časných ranních hodin (2.30) policisté s hasiči zasahovali u rozsáhlého požáru jedné z hal v areálu firmy HAUK v Polici nad Metují. Plameny se podařilo hasičům dostat pod kontrolu až po několika hodinách.
Byl podvečer prvního červencového dne loňského roku a krátce po 17. hodině se po uherskohradišťské třídě Maršála Malinovského blížil od Starého Města směrem na Kunovice řidič za volantem Škody Octavia. V blízkosti křižovatky s ulicí Boženy Němcové si zřejmě nevšiml chodkyně na přechodu pro chodce, srazil ji a zranil.
Pomalými kroky se vracejí naše životy do doby před epidemií koronaviru. Jak vláda postupně rozvolňuje přijatá opatření proti šíření nemoci Covid-19, města a obce také ruší svá nařízení. Městský úřad v Berouně se tak prodlužuje svoji dobu otevření veřejnosti. I nadále ale musí návštěvníci dodržovat nařízená hygienická opatření.
Ochránci přírody podají trestní oznámení na neznámého pachatele, který podle nich v Javorníkách postřelil rysa. Zraněné a vyhublé zvíře odchytili ve středu 6. května v Huslenkách, místní části Uherská. Šelma ještě týž den v noci uhynula. Rentgenový snímek podle ochránců prokázal, že v kosti u kolena pravého zadního běhu uvízla rysovi zhruba osmimilimetrová kulka.
Zraněný a vyhublý rys, který byl tento týden odchycen poblíž obce Huslenky v chráněné krajinné oblasti Beskydy a následně převezen k veterinárnímu ošetření, v noci uhynul. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) a Hnutí DUHA podávají trestní oznámení.
Ve středu 6. května začala dlouho očekávaná rekonstrukce křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou. Nepřehledné křížení silnic nahradí kruhový objezd, přibudou nové chodníky i veřejné osvětlení. Policie ČR vyhodnotila křižovatku jako nehodovou lokalitu, zejména z důvodu nevyhovujících rozhledových poměrů. Stavba, která s sebou přinese dopravní omezení, potrvá pět měsíců.
/FOTOGALERIE/ Jen pár desítek příznivců ruského motorkářského klubu Noční vlci dorazili dnes v poledne do Mladé Boleslavi, aby na Novém hřbitově uctili památku padlých za Druhé světové války. Většinou šlo o Čechy, neboť uzavření hranic kvůli koronaviru znemožnilo příjezd i ruských členů.
Kamión havaroval v úterý u Mirkovic. Ve 13.48 hodin se na místo vydali českokrumlovští profesionální hasiči. Nehoda se stala u Žaltic. Havarovaný kamión tam skončil převrácený na bok. Jeho řidič naštěstí vyváznul bez zranění.
Auta, která je možná získat v aukcích pořádané Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, buď příslušní úředníci původním majitelům zabavili nebo se naopak jedná o vozy, ve kterých zaměstnanci státu sami dříve jezdili na služební cesty.
/FOTOGALERIE/ Takzvané veselé balíčky určené obyvatelům domů s pečovatelskou službou v Benešově a Vlašimi a také domovů seniorů v Jankově a Vojkově i personálu, který o seniory pečuje, vytvořilo krajské ředitelství policie společně městy Benešovem a Vlašimí, ale také Besipem a společnostmi Schreiber Foods, Pivovarem Ferdinand, Rancherskými specialitami z Jestřebic, Knihkupectvím Daniela, Pekárnou Khek.
Na pořádný malér si zadělal šestadvacetiletý muž z Horažďovicka, který sedl silně opilý za volant VW Golf. V Horažďovicích nerespektoval zákazovou dopravní značku a vjel na komunikaci, kde byly prováděny zemní práce.
/FOTOGALERIE/ Loni dvě oběti, letos už devět. Počet smrtelných nehod motorkářů na středočeských silnicích se za první čtyři měsíce roku proti loňsku zvýšil o sedm. V úterý 5. května na to upozornila mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová s tím, že meziročně přibylo i dopravních nehod s účastí motocyklu.
/FOTOGALERIE/ Loni dvě oběti, letos už devět. Počet smrtelných nehod motorkářů na středočeských silnicích se za první čtyři měsíce roku proti loňsku zvýšil o sedm. V úterý 5. května na to upozornila mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová s tím, že meziročně přibylo i dopravních nehod s účastí motocyklu.
/FOTOGALERIE/ Loni dvě oběti, letos už devět. Počet smrtelných nehod motorkářů na středočeských silnicích se za první čtyři měsíce roku proti loňsku zvýšil o sedm. V úterý 5. května na to upozornila mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová s tím, že meziročně přibylo i dopravních nehod s účastí motocyklu.
/FOTOGALERIE/ Loni dvě oběti, letos už devět. Počet smrtelných nehod motorkářů na středočeských silnicích se za první čtyři měsíce roku proti loňsku zvýšil o sedm. V úterý 5. května na to upozornila mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová s tím, že meziročně přibylo i dopravních nehod s účastí motocyklu.
Úkoly "Chytré karantény" v Moravskoslezském kraji plní od začátku dubna také 6 studentů fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, kteří posílili Krajskou hygienickou stanici Ostrava. "Koordinace je náročná, vojáci odvádějí skvělou práci," říká plukovník Medek.
Přímo v jednom z ostravských obchodů se tento týden zpil do němoty šestačtyřicetiletý zloděj z Ostravy. Z regálu vzal lahev alkoholu v hodnotě 164,90 korun, kterou téměř „na ex“ vypil.