Nepříjemné překvapení čekalo na rodinu, která přijela v uplynulém týdnu navštívit hrob své příbuzné do Pavliček na Českolipsku. Na hřbitově ve vesničce nedaleko Dubé řádil zloděj, který zjevně nemá žádné zábrany a z jednoho hrobu sebral žulovou desku.
Obyvatelé Kadaně a Klášterce nad Ohří stále častěji narážejí na podomní prodejce, kteří nabízejí nejen služby jako kabelovou televizi či internet a levnější tarify energií, ale nově se zaměřují také na výměnu oken, dveří a zámků. Praktiky domovních prodejců jsou čím dál víc drzejší a vynalézavější. Mnohdy jim naletí i mladí lidé, kteří se nechají zlákat rychlým a jednoduchým výdělkem.
Patří nejspíš k letošním rekordmanům. Na okresce poblíž Podivína naměřili policisté koncem října osobnímu autu místo povolené devadesátky 195 km/h. Kvůli nepřiměřené rychlosti letos v Jihomoravském kraji zemřelo už 19 lidí.
Přímo při činu vyhmátli trutnovští strážníci 32letého zloděje. Muž chtěl vykrást budovu bývalé diskotéky v Kožešnické ulici. Nic si ale díky včasnému zásahu policistů neodnesl. Přesto způsobil škodu za téměř 100 tisíc korun.
Společnosti Osecká zemědělská a obchodní hrozí pokuta v řádech sta tisíc korun za znečištění silnice bahnem, na které poté havaroval před půlnocí 8. října linkový autobus.
/FOTO/ Severočeský územní svaz Českého rybářského svazu zveřejnil, kdo nejvíc v tomto regionu pytlačí. Jeho stráž v této souvislosti občas narazí na cizince, mezi zmíněnými hříšníky byli Bulhaři, Moldavan, Ukrajinec, Číňan, Kuvajťan i Ind. Nejvíc je ale nepoctivých rybářů z řad místní. Dokládá to i zatím jeden z posledních případů z Nechranické přehrady.
Policisté ze speciální pořádkové jednotky necelé dvě hodiny od oznámení zastavili vozidlo s podezřelými, kteří se měli vloupat do domu a odcizit zde mimo jiné i trezor s cennostmi.
Během posledních 12 měsíců došlo na Boleslavsku k alarmujícímu počtu dopravních nehod, které v několika případech skončily smrtí. Kde se nejvíce bourá a na jakých místech řidiči podlehli svým zraněním?
Že se podvodníci neštítí ničeho, potvrzuje další příběh podvedené seniorky z Prostějova. Šizuňk vydávající se za syna vylákal z důvěřivé seniorky téměř 30 tisíc korun.
Kriminalisté na Sokolovsku obvinili jednačtyřicetiletou ženu z Horního Slavkova z rozsáhlého podvodu, při kterém měla na internetu připravit o peníze více než 500 lidí. Mezi červnem 2020 a lednem 2023 nabízela prostřednictvím falešných účtů různé zboží, včetně oblečení, obuvi a dětských hraček. Podle vyšetřovatelů tím způsobila škodu kolem 220 tisíc korun.
Společnost CPI Byty začne s rozsáhlými opravami a rekonstrukcemi svých domů. Patří mezi ně například i paneláky v Hrnčířské ulici, v minulosti považované za takzvaný zlatý fond města. V současnosti jsou ale zchátralé a místní lidé si stěžují na nepořádek i nezvané návštěvníky. Samotnému zveřejnění plánu rekonstrukcí předcházelo vyjednávání s vedením Ústí nad Labem, která vedl náměstek ústeckého primátora Michal Mohr.
/FOTO/ Nácvik zabarikádování ve třídách a přivolání pomoci byl jedním z cílů cvičení, které se konalo v Základní a mateřské škole pro tělesně postižené v liberecké Lužické ulici. Ve třech různých scénářích se pracovalo s předpokladem, že se ve škole nachází šílený střelec.
/VIDEO/ Cizinec ujížděl v Teplicích před policií na motorce. Měl několik důvodů, proč nechtěl zastavit. Byl bez řidičského průkazu a pod vlivem pervitinu. Zběsilá jízda skončila nehodou.
V Pardubicích došlo k dramatickému incidentu. Dvojice žen čelí obvinění z krádeže v obchodním domě. Došlo i na konfrontaci s pracovnicí ostrahy, do které měla jedna z žen najet kočárkem a potom ji úderem do hlavy a zatažením za vlasy shodit na zem.
Policisté dopravního inspektorátu Opava prověřují okolnosti nehody, která se stala v pátek 31. října 2024 před sedmou hodinou ráno na silnici I. třídy číslo 57 v katastru obce Opava-Vávrovice. Na místě došlo ke střetu autobusu s osobním vozidlem. Policisté z opavského dopravního inspektorátu žádají veřejnost o součinnost při vyšetřování této nehody.
Další případ internetového podvodu řeší policisté na Děčínsku. A to přesto, že před podvody sami i prostřednictvím médií neustále varují. Tentokrát přišel důvěřivý senior o více než 600 tisíc korun.
Náklonnost k alkoholu se nevyplatila sedmadvacetiletému muži z Prostějova. Nadstandardní dávka v krvi ho skolila na hlavním nádraží. Strážníci ho našli ležet poslední říjnový den na schodech před nádražní budovou.
Převrácený odpadkový koš u Střelnice, podnapilý řidič v Nádražní ulici nebo neobvyklý incident v Kauflandu. I takové jsou případy, které v říjnu řešili jindřichohradečtí strážníci. Podívejte se na výpis z událostí.
Kynologové a služební psi příslušníků policie z Moravskoslezského kraje předvedli na soutěži pod názvem O putovní pohár ředitele cizinecké policie opět brilantní práci.
Městská policie se v sobotu večer v Hurbanově ulici v Praze 4 musela potýkat s neobvyklou situací, kdy strážnice narazily na zcela nahé dítě pobíhající po ulici. Holčičce, která byla ve věku zhruba čtyř let, okamžitě přispěchaly na pomoc.
Nejspíš drogového dealera se podařilo odhalit na autobusovém nádraží v Kyjově. Podle dostupných informací měl mít k prodeji připravené větší množství marihuany. O zadržení ve svém měsíčním souhrnu událostí informovali kyjovští strážníci.
Ve dnech 1. a 2. listopadu 2024 probíhala na litoměřickém výstavišti akce s názvem Techdays – výstava škol aneb vzdělání budoucnosti. Program byl zaměřen na výběr budoucího povolání a určen mladým lidem, kteří se stále ještě rozhodují. Kromě různých nabídek pokračujícího studia byla na výstavišti přítomna také Policie ČR.
Odboráři ani vedení policie neví přesně, kolik policistů se zapojilo do protestní akce namířené proti nedostatku členů sboru a přetěžování policistů, rostoucí byrokracii spojené s jejich prací a nízkým nástupním platům. Podle organizátora Martina Červenky se ale účastní policisté z celé republiky a odhaduje, že jde o tisíce lidí. V policii slouží zhruba 40 tisíc policistů. Protest má být veden formou osvěty, nemá ohrozit bezpečnost lidí. Potrvá do pátku. Odbory už připravují další protestní akce.
Sokolov nabízí obyvatelům možnost ocenit hrdiny z řad záchranářů, policistů, dobrovolníků nebo běžných občanů, kteří se svou odvahou a pomocí zasloužili o bezpečnost města. Nominace na Medaili za zásluhy o bezpečnost je možné posílat do 8. listopadu 2024, a ocenění budou předána při slavnostním koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR 27. listopadu v Městském divadle Sokolov.
Provoz na železniční trati mezi Budišovem nad Budišovkou a Suchdolem nad Odrou byl v pondělí dopoledne zastaven. Příčinou byl střet vlaku s nákladním automobilem na nechráněném přejezdu v úseku Odry – Heřmánky, konkrétně u Jakubčovic.
Obtěžovat kolemjdoucí a projít pokladnami bez zaplacení zboží měla v jednom z obchodních domů v děčínských Podmoklech opilá žena. Na oznámení sem vyrazili děčínští strážníci.
Nákladní vůz a dva osobní automobily se v pondělí ráno střetly na 75,5. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu. Při nehodě na hranici Královéhradeckého a Pardubického kraje se zranila jedna osoba.
Noční služba na dětském oddělení prostějovské nemocnice se změnila pro malé pacienty i zdravotnický personál v hororový zážitek. Hospitalizovaný mladistvý pacient chtěl z oddělení utéct. Při pokusu zdemolaval agresivními kopanci vstupní dveře.
Policie České republiky upozornila všechny Kladeňáky, že v pondělí 4. listopadu bude v budově 1. KŠPA v Holandské ulici provádět taktické cvičení. Není nutné se obávat zvýšeného počtu policejních hlídek a dalších složek IZS. V lokalitě může být slyšet střelba, křik a vznikat chaos.
Vztahové problémy v nejrůznějších podobách řešili v uplynulých dnech strážníci městské policie v Třeboni. Asistovali u stěhování z bytu i u pomoci mladíkovi, který se uprostřed noci pořezal nožem na náměstí.
V neděli 3. listopadu po druhé hodině v noci se v Náchodě v ulici U Zastávky stala nezvyklá dopravní nehoda. Osobní auto narazilo do čtyř dalších vozidel a poškodilo je. Jeden člověk se zranil.
Do tmy svítící světla policejních aut vylekala v sobotu 2. listopadu večer nejednoho obyvatele sídliště Máj v Českých Budějovicích. U jedné z místních restaurací nedaleko školky byla podle policie hlášená potyčka několika osob.
/VIDEO, FOTO/ Nízko se pohybující vrtulník se silným reflektorem a množství policejních vozů se zapnutými majáky upoutaly v sobotu 2. listopadu po 20. hodině pozornost mnoha obyvatel Kutnohorska i Kolínska. Jak Deníku sdělili středočeští policisté, šlo o pátrání po ukradené vozidle, které si místy nezadalo se se scénami připomínajícími akční film.
Díky osvětové kampani Zkratky, jejíž součástí byly i seriál Adikts nebo dokumentární cyklus Česko na drogách, změnili Češi během čtyř měsíců výrazně postoj k problematice drog. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK. Kampaň společně připravily Česká asociace pojišťoven a Policie České republiky, zapojili se do ní odborníci i umělci.
Vloupání, násilí, podvody, krádeže, drogy nebo přestupky. Policie na Českolipsku řeší každoročně tisíce případů. Na webovému portálu kriminalita.policie.cz si můžete ve speciální mapě prohlédnout, zda je ve vašem okolí nebezpečno. V mapě lze hledat přestupky a trestné činy na úrovni měst i jednotlivých obcí a také zjistit, zda byly objasněny.
Pětačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska náhle zmizel v pátek a nedal o sobě vědět. Stopa vedla ke Strážnici, kde se v lese našlo jeho auto. V neděli policisté informovali, že muž je v pořádku.
Pohřešovaného muže z Uherskohradišťska hledali od pátku policisté i hasiči. Vyhlášeno bylo i celostátní pátrání. V neděli hodinu před polednem přišla od policistů dobrá zpráva - muž se ozval rodině a je v pořádku. Pátrání tak mohlo být ukončeno.
Snížená viditelnost během podzimních a zimních měsíců přináší vysoké riziko pro všechny účastníky silničního provozu. Nejzranitelnější jsou však chodci. Proto se na ně strážníci Městské policie Ostrava obzvláště zaměřili.
K šestnácti nehodám, při kterých se zranilo devět lidí, došlo za posledních pět let na křižovatce třídy Tomáše Bati s ulicemi Hluboká a Lorencova ve Zlíně. Nejčastější příčina? Řidiči se nevěnovali řízení. Vyplývá to z údajů Portálu nehod.
Někteří nejeli úplně rovně, jiní se prozradili dopravním přestupkem. Čtyři podnapilé řidiče a dva cyklisty dopadli v uplynulých dnech břeclavští strážníci. Jeden z řidičů měl v krvi dokonce tři promile alkoholu.
Zlé odpoledne měla ve čtvrtek majitelka horských kol z Prostějova, místní části Krasice. Ze společných prostor bytového domu jí zmizela dvě drahá horská kola. Zloděje neodradil ani lankový zámek. Po pachateli pátrají policisté.
Pardubice připravují rekonstrukci přechodu pro chodce na ulici Na Drážce, a to s cílem zvýšit bezpečnost chodců a zajistit pro ně lepší podmínky. Změny by měly přinést bezbariérovost a lepší napojení chodníků.
Na Nymbursku bylo za poslední rok zaznamenáno 1087 dopravních nehod, z toho osm smrtelných. Mapa webu Policie ČR odhaluje druhy a hlavní příčiny dopravních nehod. Článek se zaměřuje na různé typy nehod a jejich důsledky, včetně těch s těžkým a lehkým zraněním či hmotnou škodou.
V železnobrodském divadle se konalo slavnostní ocenění nejlepších policistů, kteří byli vyznamenáni za svou věrnost a zásluhy o bezpečnost. Akce, jež proběhla u příležitosti státního svátku, přilákala významné hosty z regionu, kteří vyjádřili uznání za jejich přínos k bezpečnosti.
Dvě zlaté bundy se zalíbily zloději v děčínském Centru Pivovar. Po krádeži dokonce neváhal si jednu z nich obléct a procházet se po okolí. Na to však doplatil.
/FOTO, VIDEO/ Na Kolínsku se za uplynulých dvanáct měsíců stalo bezmála 2300 dopravních nehod. Vyplývá to z mapy nehod na webu Policie ČR. V drtivé většině šlo o drobnosti, v záznamech se však bohužel nachází i dvě smrtelného nehody a několik s velmi vážných.
Jedete podvečerním lesem, tma už začíná vítězit nad světlem - a v tu chvíli vám před auto skočí nějaké zvíře - nejčastěji vysoká zvěř. Někdy to lze ubrzdit, ale často dojde i k nepříjemnému střetu. Od letošního dubna do září došlo v této souvislosti na silnicích Domažlicka k více než šedesáti nehodám. Celková škoda přitom přesáhla 2,7 milionu korun.