Chodov – Potomci válečných zajatců, kteří byli pohřbeni v hromadných hrobech na hřbitově v Chodově, přicestovali v pátek do města a připomněli si tak květnové události z konce II. světové války, jež se odehrály před 72 lety.
S žádostí o pomoc při vyšetřování dopravní nehody, která se stala v pondělí 1. května krátce před půl jednou odpolední v obci Bravantice, se policisté obracejí na veřejnost.
Praha - Překvapivému, a to navíc nečekaně důraznému požadavku čelil mladý cestující v metru, po němž muž zanedbaného zevnějšku v soupravě ve stanici Hůrka vymáhal jeho batoh. Trval na „vrácení" zavazadla, jinak prý mladíka zabije. Večerní incident, o jehož okolnostech v pátek informovala Michaela Teplá z centrály městské policie, si při nastupování do soupravy všimli strážníci z hlídkového útvaru, kteří na veřejnou dopravu dohlížejí.
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) provedla opatření, aby zajistila fungování sekce sportu spadající pod obviněnou náměstkyni Simonu Kratochvílovou. ČTK to dnes sdělila ministryně. Kratochvílová dnes byla zproštěna výkonu služby a skončila ve vazbě. Valachová také oznámila, že předala policii výsledky interních auditů a kontrol.
Černíč – Velké štěstí měl řidič traktoru, který jel ve čtvrtek odpoledne s rotační sekačkou na Horažďovicku. Jen těsně totiž jeho kabinu minul strom, který porazil blesk.
Štětí, Ústecký kraj – Pomáhají strážníkům dohlížet na pořádek a bezpečnost v ulicích, dodávají obyvatelům pocit bezpečí. To jsou asistenti prevence kriminality, kteří působí ve stále více městech na severu Čech. Asistenti prevence kriminality začnou působit v České Kamenici tento týden.
Dluhy a osobní spory byly za pronásledováním a střelbou na Uherskobrodsku. Jak policie s týdenním zpožděním informovala, celý incident se odehrál večer ve čtvrtek 27. dubna.
Česká Třebová - Ve čtvrtek informovala městská policie o rutinní kontrole dodržování rychlosti na Skuhrově, která měla nečekaný výsledek. Hlídka tu narazila na řidiče, který nepředložil řidičák, tvrdil, že si ho zapomněl doma.
Kolín – Už se z toho stává takový kolorit. Není rok, aby ve fotbale nevyplavala na povrch nějaká kauza. Naposledy ve středu, kdy Policie ČR zadržela předsedu Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu. Vyslýchán je v souvislosti s dotacemi ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Známého havířovského čichače toluenu Davida E. načapal člen justiční stráže havířovského soudu, když se snažil přes rozbité okno prohledat auto na parkovišti.
Třebíč – Sedmnáctiletého mladíka, který sprejem poškozoval budovu hotelové školy v ulici Tomáše Bati v Třebíči – Borovině dopadli strážníci městské policie.
V Beskydské ulici v Místku u kruhového objezdu blízko Lidlu došlo ke střetu automobilu s chodkyní, která musela být kvůli zranění převezena do nemocnice.
Strakonice - Již za dva týdny vojáci ovládnou letiště ve Strakonicích. Společně s nimi také hasiči, policisté, členové vojenského historického klubu a řada dalších. V neděli 14. května zde od 9 do 13 hodin proběhne Den s 25. protiletadlovým raketovým plukem.
Ústecký kraj - Pomáhají strážníkům dohlížet na pořádek a bezpečnost v ulicích, dodávají obyvatelům pocit bezpečí. To jsou asistenti prevence kriminality, kteří působí ve stále více městech na severu Čech.
Monínec – Vyšetřování pádu pětiletého dítěte z lanové dráhy v lyžařském areálu Monínec ukončila státní policie z Benešova a případ předala na příslušný úřad.
Klatovsko – Výbornou práci odvedli policisté z Klatovska, kteří v úterý večer zadrželi na Sušicku Martina B. Nebezpečného pachatele, po kterém pátrali policisté z celé republiky.
Monínec – Vyšetřování pádu pětiletého dítěte z lanové dráhy v lyžařském areálu Monínec ukončila státní policie z Benešova a případ předala na příslušný úřad.
Vlašim – Dopravní nehodu, ke které došlo minulý týden v pondělí kolem půl šesté odpoledne ve Vlašimi, vyšetřují policisté z Dopravního inspektorátu v Benešově.
Beroun – Parkoviště v objektu bývalých kasáren v Berouně se pravděpodobně v létě uzavře veřejnosti. Soukromá společnost, která objekt vlastní, zde ve druhé polovině roku zahájí výstavbu 146 bytů a 42 řadových domů.
Ústecký kraj – Pomáhají strážníkům dohlížet na pořádek a bezpečnost v ulicích, dodávají obyvatelům pocit bezpečí. To jsou asistenti prevence kriminality, kteří působí ve stále více městech na severu Čech. Asistenti prevence kriminality začnou působit v České Kamenici tento týden.
Mladoboleslavsko – Skoro osm metrů vysoká májka od nedělního odpoledne zdobí náměstí v Mnichově Hradišti. Tato dávná tradice se do města vrátila teprve v loňském roce poté, co byl zřízen městský parlament dětí a mládeže.
Domažlice – Udržet balanc na kole při jízdě zručnosti, správně se pohybovat v silničním provozu na dopravním hřišti, zodpovědět co nejlépe testové otázky a ukázat připravenost při zdravotnické zkoušce.
Vysoká Pec /FOTO, VIDEO/ - Podle policie nic nenasvědčuje cizímu zavinění. Bezvládné tělo muže měli najít další návštěvníci technopárty. Na Czarotek do Vysoké Pece u Jirkova dorazily tisíce lidí, nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Akce dál probíhá.
Náchod - V posledních týdnech byli občané Náchoda obtěžováni nevhodným chováním Romana R.. Situace se stále stupňovala a policisté i městští strážníci museli mnohdy reagovat na podněty občanů i několikrát denně. Jednalo se nejen o nevhodné chování, ale i rušení veřejného pořádku či podezření z majetkové trestné činnosti.
Královéhradecko, Náchod - Obyvatelé Náchoda jsou znepokojení. Po městě se pohybuje muž, který obtěžuje okolí. Policie i strážníci jeho chování řeší i několikrát denně. Na sociálních sítích se kvůli Romanovi R. strhávají bouřlivé diskuze.
Ústecko - Prodloužený víkend přináší na Ústecku řadu zajímavých kulturních, sportovních a společenských akcí. Dominantní bude samozřejmě tradiční pálení čarodějnic, které bude probíhat takřka v každé obci.
Prachaticko - Plné ruce práce a každou volnou v terénu mají od brzkých ranních hodin energetici na Prachaticku a Českokrumlovsku. Jen v na Prachaticku čítal počet odběrných míst bez proudu tisíce.
Břeclav – Podivně jedoucího kamionu na dálnici D2 u Břeclavi ve směru na Brno si před pár dny všimla hlídka celníků. Kontrola potvrdila, že s řidičem není něco v pořádku. Přivolaní policisté z dálničního oddělení v Podivíně při dechové zkoušce opilému cizinci naměřili téměř tři promile alkoholu. „Čtyřicetiletý muž za volantem nebyl schopen ani sám chodit či stát, na zemi vsedě téměř usínal," popsal v pátek policejní mluvčí Pavel Šváb.
Brná - Když držíte oběma rukama noviny, nebo píšete na počítači, je to běžné jako dýchání. Ale pro Petra Marka to je nedostižný sen. Narodil se s vrozenou vadou pravé ruky a trpí nesnesitelnými bolestmi.
České Budějovice – Zatímco ještě ve středu večer seděl Pavel „Pajky" Vágner ve sportovní hale, kde coby volejbalový nadšenec oslavoval s hráči Jihostroje zisk titulu mistrů ligy, ve čtvrtek už mířil do Budvar arény. Jihočeská metropole totiž v době od 27. do 30. dubna hostí České hokejové hry.
Jičín - V pořadí již třinácté májové slavnosti, které se konají v pondělí 1. května v centru města, budou opět ve znamení zpěvu, tance, divadel, sportu ale i prezentace místních neziskových organizací.
Frýdek-Místek - Obyvatelé města si budou moci oddechnout. A to převážně ti, kteří bydlí v lokalitě kolem areálu bývalých kasáren, kde musí denně řešit neukázněnost slabé sociální vrstvy bydlící v ubytovně s příznačným názvem Frýdek Místek. Ta má být totiž dle informací magistrátu po šesti letech provozu zrušena.
Region - Dopravní policisté hledají svědky a prověřují okolnosti dopravní nehody motorkáře, ke které došlo v úterý 25. dubna na silnici mezi obcemi Slapy a Třebenice.