Jičínsko - Na výzvu záchranné služby vyjeli hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice s AED přístrojem na pomoc osobě v Cerekvici nad Bystřicí. I přes prováděné oživovací pokusy pomocí automatizovaného externího defibrilátoru musel přivolaný lékař konstatovat smrt pacienta.
Okresní myslivecký spolek (OMS) Bruntál připravuje kurz myslivosti pro veřejnost a přijímá přihlášky od zájemců. Účastníci se v něm seznámí s širokou oblastí myslivosti, teoretická výuka proběhne v rozsahu sedmdesáti hodin, přednášky budou probíhat v prostorách OMS v Bruntále.
Praha /VIDEO/ – Nerespektováním zákazu vjezdu na sebe během pondělní dopravně bezpečnostní akce upozornil strážníky z Prahy 10 řidič osobního auta projíždějícího Moskevskou ulicí. „Při řešení přestupku si hlídka všimla, že muž jeví známky požití alkoholu nebo drog," konstatoval v úterý Jan Čihák z centrály městské policie. Podezření pak potvrdil drogový test, který provedli policisté. Ti se také věcí dále zabývají.
Česká Lípa - Z rozpočtu města půjde do Městské policie v České Lípě o osm procent více než loni. Za tyto peníze chystají strážníci nakoupit další vybavení.
Mladá Boleslav - Přes padesát obětí trestných činů vyhledalo v roce 2016 pomoc mladoboleslavského občanského sdružení Jekhetani Luma Společný Svět. Informovala o tom vedoucí Martina Brzobohatá. Vysvětlila, že se věnovali obětem různých trestných činů, kteří dostatečně neznali svá práva, nebo práva poškozeného.
Znojmo, Vídeň – Muž, který je podezřelý ze znásilnění dvou dívek ve Znojmě před čtyřmi lety, skončil v policejní cele. „Zprávu zveřejnili naši rakouští kolegové. Muž se měl dopustit znásilnění v roce 2013. Případ jsme objasnili a muž skončil ve vazbě v Rakousku. Více informací v tuto chvíli nebudeme sdělovat," uvedla v úterý mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.
Březová - V Březové na Sokolovsku již běží přípravy na letošní Krimifest, což je akce ojedinělá nejen v našem regionu. Její zakladatel Jaroslav Kopic dokonce říká, že jde o světový unikát. Březová ho bude hostit letos podruhé a chce ho zatraktivnit. K filmům proto vymýšlí řadu doprovodných programů či akcí a pořadatelé letos změnili i termín pořádání akce. Tyto změny mají přitáhnout ještě více diváků. Krimifest má podle nich také vzdát hold policistům a jejich práci.
Mladá Boleslav - Přes padesát obětí trestných činů v loňském roce vyhledalo pomoc občanského sdružení Jekhetani Luma Společný Svět. Informovala o tom vedoucí Martina Brzobohatá.
Královéhradecký kraj - Profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky byli v neděli devět minut po 15. hodině přivoláni k odstranění sněhu ze střechy firmy v Kumburské uoici v Nové Pace.
Ústecký kraj – Scénu jak vystřiženou z filmu Slavnosti sněženek zažili litoměřičtí strážníci. Postřelené divoké prase se ze Střeleckého ostrova vydalo v neděli na zhruba tříkilometrovou okružní cestu centrem Litoměřic, kterou zakončilo skokem do okna šaten Základní školy U Stadionu. Autentická videa policistů najdete na konci fotogalerie.
Litoměřice – Scénu jak vystřiženou z filmu Slavnosti sněženek zažili v neděli litoměřičtí strážníci. Postřelené divoké prase se ze Střeleckého ostrova vydalo na zhruba tříkilometrovou okružní cestu centrem Litoměřic, kterou zakončilo skokem do okna šaten Základní školy U Stadionu. Autentická videa policistů najdete na konci fotogalerie.
Olomouc – Policejní auto podle informací Deníku srazilo na křižovatce ulic Hynaisova a Legionářská v Olomouci starší chodkyni. Žena má lehká zranění. Policie ČR celou událost vyšetřuje.
Olomouc /VIDEO/ – Své závodnické řidičské schopnosti prověřoval opilý mladý šofér na odstavné ploše na křížení ulic Palackého a Litovelská v Olomouci v pondělí před jednou ráno.
Jindřichohradecko – Mražené jelení maso, plastové přepravky a řeznické nože pocházející z trestné činnosti pytláků propadly jindřichohradeckému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Čimelice - Policisté prosí o pomoc při pátrání po pachateli, který v pátek v době od třetí hodiny odpolední do deváté hodiny večerní poškrábal lak karoserie osobního automobilu značky Škoda Octavia.
České Budějovice - Muže sedícího na zemi a opřeného o zeď domu našli v sobotu po sedmé hodině ranní českobudějovičtí strážníci na Piaristickém náměstí. Hovořil německy, na hlavě měl ránu ošetřenou obvazem a zjevně byl pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Když mu strážníci nabídli přivolání lékařské pomoci, vulgárně jim nadával.
Třebíčsko - Velké nepříjemnosti si způsobil dvacetiletý mladík z Třebíčska. Loni v květnu měl změnit datum na rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti.
Nový Bor – Dlouhé roky opuštěný dům v Novém Boru chátral a byl postrachem obyvatel. Statik po sobotním zřícení střechy rozhodl, že část zdí se musí nechat zbourat.
Obnos v celkové výši 149 tisíc korun získala Česká republika prostřednictvím novojičínského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
Děčín – Napadením strážníků skončil výjezd kvůli rušení nočního klidu na Starém Městě. Strážníkům se podařilo útočníky zpacifikovat a předat Policii ČR, která událost prošetřuje.
Praha - Hrozba pokuty snad vychová řidiče, doufá vedení Prahy. Do pruhů určených hlavně pro autobusy hromadné dopravy nepovoleně jezdí tisíce vozidel. Hlavní město chce proto navrhnout změnu zákona, aby bezohledné řidiče mohla pokutovat městská policie.
Okres Louny – Nejtragičtější byl v roce 2016 střet čtyř aut u Loun, vyžádal si tři lidské životy. Za posledních deset let na cestách regionu zemřelo 123 lidí.
Ústí nad Labem - Lidé bez domova v posledních dnech až příliš zaměstnávají ústecké strážníky. Ve spolupráci s pracovníky charity provedli opětovnou kontrolu bezdomovců, kteří nevyužívají charitativní zařízení a žijí i v těchto mrazivých dnech pod širým nebem nebo v opuštěných a polorozbořených objektech.
Česká Lípa - Neprůstřelné vesty, beranidlo, balistický štít nebo helmy. To vše obsahuje nové vybavení Městské policie v České Lípě, které přišlo na přibližně 250 tisíc korun.
Teplicko - Silný vítr řádí v pátek v Ústeckém kraji. Správa silnic Ústeckého nedoporučuje vyjíždět do oblasti Krušných hor na Chomutovsku z důvodu extrémně silného větru a špatných meteorologických podmínek.
Kutná Hora - Hned dva ukazatele rychlosti přibudou na silnicích v Kutné Hoře. Díky dotačnímu projektu Středočeského kraje s názvem „Bezpečný Středočeský kraj" budou na frekventovaných silnicích města sloužit již od dubna.
Krkonoše - Jedenašedesátiletý turista z Polska se vydal ve čtvrtek odpoledne na cestu po krkonošských hřebenech, pátralo po něm přes dvacet horských českých a polských záchranářů.
Strakonice – V pátek 13. ledna kolem půl deváté ráno se stala na silnici I/22 tragická dopravní nehoda, kterou nepřežil 44 letý řidič Alfy Romeo. Řidič vozidla Škoda Octavia jedoucí ve směru od Českých Budějovic vjel zatím z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Alfa Romeo.
Strakonice – V pátek 13. ledna kolem půl deváté ráno se stala na silnici I/22 tragická dopravní nehoda, kterou nepřežil 44 letý řidič Alfy Romeo. Řidič vozidla Škoda Octavia jedoucí ve směru od Českých Budějovic vjel zatím z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Alfa Romeo.
Kutná Hora - Hned dva ukazatele rychlosti přibudou na silnicích v Kutné Hoře. Díky dotačnímu projektu Středočeského kraje s názvem „Bezpečný Středočeský kraj" budou na frekventovaných silnicích města sloužit již od dubna.
Podbořany – Dění v podbořanské školce v ulici Bratří Čapků dál kriminalisté šetří, jde o finance. Michaela Beranová se nařčením brání, trvá na své nevině.
Náchodsko - Večerní sněžení 11. ledna komplikovalo dopravní situaci hlavně kamionům na silnici před Náchodem a silnici u Nového Města nad Metují. V kopcích to začalo těžkým nákladním automobilům ujíždět a měly velké potíže se dostat na horizont. V pozdních nočních hodinách, kdy na Náchodsku hustě sněžilo a foukal vítr, dopravní hlídky monitorovaly situaci a v těchto problémových místech regulovaly provoz.
Kolínsko - Kolínsko 3970. Kutnohorsko 2674. Benešovsko 1829. Takové jsou počty nezaměstnaných ke konci roku. I když by ale se mohlo zdát, že firmy nemají o zaměstnance, opak je pravdou.
Jablonec n. N. - „Já mám problém, omlouvám se," roztřeseným hlasem zavolal na linku tísňového volání Policie ČR. Stalo se tak v úterý několik minut před půl třetí ráno.