Tragická nehoda u Lípy: mazda narazila do stromu, řidič zemřel
Lípa – Smrtí skončila dopravní nehoda, která se stala v sobotu kolem čtvrté hodiny ranní u obce Lípa u Zlína.
Lípa – Smrtí skončila dopravní nehoda, která se stala v sobotu kolem čtvrté hodiny ranní u obce Lípa u Zlína.
Vyškov – Ne přes vyškovský průtah, jak se původně předpokládalo, ale přes Pustiměř dorazí v neděli do dědických kasáren část Dragounské jízdy amerických vojáků. Podle dosavadních informací má konvoj do Vyškova dorazit v odpoledních hodinách. „Mezi pátou a sedmou se představí i veřejnosti, a to přímo před hlavním vchodem do kasáren. Lidé budou mít například možnost prohlédnout si techniku," oznámila mluvčí vyškovské vojenské posádky Monika Nováková.
Ústí n. O. – Stačí, aby na průtahu městem ve frekventovaných časech dalo auto u pověstných bezpečnostních ostrůvků přednost chodci, a hned se za ním tvoří kolony. Řidiče čekají v Ústí krušné časy, v pondělí začne dlouho plánovaná modernizace silnice I/14 (od světelné křižovatky u Avionu po výjezd z města na Českou Třebovou).
Ústí nad Orlicí - Stačí, aby na průtahu městem ve frekventovaných časech dalo auto u pověstných bezpečnostních ostrůvků přednost chodci, a hned se za ním tvoří kolony. Řidiče čekají v Ústí krušné časy, v pondělí začne dlouho plánovaná modernizace silnice I/14 (od světelné křižovatky u Avionu po výjezd z města na Českou Třebovou).
Kutná Hora /FOTO, VIDEO/ - Do budovy Okresního soudu v Kutné Hoře na náměstí Národního odboje přišel v pátek kolem 11:30 hodin podezřelý balíček, ze kterého koukaly dráty.
Kutná Hora - Mateřskou školu v Malíně ve čtvrtek 26. března dopoledne navštívili zástupci Policie ČR a to z toho důvodu, aby dětem četli pohádky.
Tábor - Hasičská záchranná akce a krádež za bílého dne. To jsou další případy, které vyšetřují táborští policisté.
Benátky nad Jizerou - Uniformovaní muži v ulicích, minimalizace porušování parkování a preventivní dohled. To si Benátečtí slibují od městské policie, na jejímž založení již delší dobu spolupracují se sousední Lysou nad Labem. Teď se celá věc konečně blíží k vysněnému cíli.
Tanvald - Na 11. dubna svolává do Tanvaldu romskou demonstraci Andrej Lučka za občanské sdružení Help Roma, jež sídlí v Rokycanech.
Lysá nad Labem - K dopravní nehodě, při které byla lehce zraněna cyklistka, došlo v úterý 24. března v 7:55 hodin v Lysé nad Labem na křižovatce ulic Masarykova a Čechova. Policie žádá o pomoc při pátrání po řidiči
Hodonínsko – První jarní den se pracovníci hodonínského městského úřadu vydali k hrázi řeky Moravy na rohateckém katastru. Šli k pomníku vojákům Rudé armády, kteří padli při osvobozování Hodonína a Rohatce. Našli něco, co je šokovalo. Zřejmě utýranou divokou husu.
Náchod /FOTO/ - Dohlíží na pachatele trestných činů, pomáhají ale také obětem. Jejich prostřednictvím se mohou obě strany setkat, vyjádřit své pocity a hovořit o dopadech, souvisejících s trestným činem. Poskytují také prostor pro omluvu a návrhy řešení konfliktu.
Benešovsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Na hlavní silnici I/3 Praha - Tábor se ve středu uskutečnil zátah na řidiče překračující rychlost, předjíždějící v místech, kde je to zakázané i na ty, kteří zapomínali rozsvítit světla. Do dopravně bezpečnostní akce bylo nasazených sedm aut v civilním provedení s radary, vrtulník s kamerou a padesát policistů.
Kamenický Šenov - Konec domobrany. Obyvatele Kamenického Šenova před drobnou kriminalitou může už příští rok nově chránit městská policie.
Bohušovice nad Ohří – Pondělní městské zastupitelstvo se muselo obejít bez řízení starostou Ivo Hynlem, kterého postihla nevolnost a musel vyhledat rychlou zdravotnickou pomoc.
Moravskoslezský kraj - Celkem 15 vloupání a krádeží má na svědomí pětičlenná skupina starších mužů z Ostravy. Ti od dubna loňského roku vnikli do bytů a rodinných domů v Krnově, Hlučíně, Frýdku-Místku, Ostravě, Vratimově či Vysokém Mýtě.
Pardubice - Na duševně vyšinutého muže, který na ulici vyhrožoval kolemjdoucím, museli vyjet pardubičtí strážníci.
Chrudim - Chrudimští strážníci v neděli po sedmé hodině večerní zachránili lidský život. Na zábradlí železničního mostu v Čáslavské ulici seděl muž očividně zvažující sáhnout si na život. Jako první si jej všimla žena jedoucí do Chrudimi a okamžitě přivolala hlídku městské policie.
Praha - Už za několik dní přijede hned ze tří směrů do hlavního města americký konvoj s názvem Dragoon Ride. V pondělí mezi 11 a 17 hodinou dorazí transporty s více než stovkou vozidel a 516 muži postupně z Liberce, Pardubic a Vyškova. Chránit je pak bude asi stovka členů české vojenské i státní policie.
Ústí nad Labem – Útoků na zdravotnický personál v nemocnici neubývá. V poslední době jsou naopak stále častější.
Hodonínsko – První jarní den se pracovníci hodonínského městského úřadu vydali k hrázi řeky Moravy na rohateckém katastru. Šli k pomníku vojákům Rudé armády, kteří padli při osvobozování Hodonína a Rohatce. Našli něco, co je šokovalo. Zřejmě utýranou divokou husu.
Praha - Jarní oteplení by pražští záchranáři poznali, i kdyby se nedívali na teploměr; ba ani nevyhlédli z okna. Stačí pohled na čísla ve statistikách, aby bylo jasno: počty ošetřených motorkářů rostou. Ve středu to uvedla Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby. Jen v úterý posádky podle jejích slov vyjížděly ke třem případům. „Všechna zranění naštěstí tentokrát byla lehká – jednalo se o zhmoždění dolních končetin," konstatovala.
Vyškov – Původně plánovali postavit se zády k silnici, po které bude v neděli Vyškovem projíždět americký armádní konvoj. Chtěli tak vyjádřit nesouhlas s jeho přítomností na území republiky. Protože ale má být trasa i čas průjezdu kolony do poslední chvíle utajená, svolávají už na čtvrtek vyškovští komunisté ve spolupráci s uskupením Alternativa Zdola petiční akci.
Třebíč - Provoz v křižovatce třebíčských ulic Družstevní a Znojemská omezila v úterý po poledni nehoda tří osobních vozidel. Stejný počet cestujících skončil zraněný v nemocnici.
Benešov – Pouliční prodejce, kteří by v ulicích centra Benešova nabízeli kolemjdoucím zboží za „velice" výhodnou cenu řeší strážníci Městské policie Benešov jen výjimečně.
Benešov /OBRAZEM/ - Ve středu 25. března se uskutečnil na hlavní silnici I/3 Praha - Tábor zátah na řidiče překračující rychlost, předjíždějící v místech, kde je to zakázané i na ty, kteří zapomínali rozsvítit světla. Do dopravně bezpečnostní akce bylo nasazených sedm aut v civilním provedení s radary, vrtulník s kamerou a padesát policistů.
Ústí nad Labem - Hrůzný nález čekal v úterý 25. března těsně po poledni hasiče při lokalizaci požáru chatky v Ústí nad Labem.
Teplicko - Muž z Pozorky přišel na služebnu městské policie v Dubí s obraným granátem v ruce s tím, že ho našly jeho děti na Zvonečkové louce v Pozorce. Granát položil na zem na služebně.
Jirkov - Balení osmi rolí toaletního papíru, dvě role papírových utěrek, asi šestnáct různých šamponů, čtyři zubní pasty, tři pleťové krémy, dva laky na vlasy a navrch tři čokoládové zajíčky.
Jaroměř - Další výtržnosti řešili v neděli 22. března o půl čtvrté ráno jaroměřští strážníci. U jedné zdejší pivnice došlo k potyčce hned několika osob.
Klatovsko - Pohřešovaným je 66letý Jan Špaček z Klatovska.
Požadavek občanů na rekonstrukci a modernizaci lázní je už evergreenem. Dočkají se? I o tom budou jednat zastupitelé už dnes, ve středu 25. března.
Pardubice - Na duševně vyšinutého muže, který na ulici vyhrožoval kolemjdoucím, museli vyjet pardubičtí strážníci.
Vyškov – Původně plánovali postavit se zády k silnici, po které bude v neděli Vyškovem projíždět americký armádní konvoj. Chtěli tak vyjádřit nesouhlas s jeho přítomností na území republiky. Protože ale má být trasa i čas průjezdu kolony do poslední chvíle utajená, svolávají už na čtvrtek vyškovští komunisté ve spolupráci s uskupením Alternativa Zdola petiční akci.
Velká evakuace na sídlišti v opavských Kateřinkách rozhodně nebyla zbytečná. Kvůli pětadvaceti kilogramům trhaviny v nalezené letecké pumě hrozilo nejbližšímu okolí velké nebezpečí.
Litvínov – Zhodnotím vaše peníze až na dvojnásobek vkladu. Takovým slibem přesvědčuje neznámá podvodnice v Litvínově seniory, aby jí svěřili své finance. Jejímu triku už několik důchodců uvěřilo.
Žatec - Výcvik se konal v minulých dnech na Doupově, žatečtí vojáci se chystají na misi do Mali.
Havlíčkobrodsko – Nové bezpečnostní kamery si v letošním roce pořídí díky dotaci z Kraje Vysočina v rámci prevence kriminality hned dvě města na Havlíčkobrodsku, Chotěboř a Havlíčkův Brod.
Policie by přivítala, aby bylo za volantem kromě držení mobilního telefonu zákonem zakázáno také ovládání tabletů a monitorů. O úplné zakázání telefonování za volantem, tedy i pomocí takzvaných handsfree, policie kvůli obtížné vymahatelnosti neusiluje.
/FOTO/ Na krnovskou služebnu městských strážníků zamířila exkurze dětí, které navštěvují klub Maják. Toto nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Krnově zřídila Armáda spásy.
Petroupim – Na pátém setkání Policie ČR z Benešovska budou k vidění v polovině dubna i historická vozidla. „Přijedou sem s nimi policejní veteráni, aby všem přítomným připomněli, jakými služebními dopravními prostředky brázdili ulice před mnoha lety oni i jejich předchůdci," informovala Eva Stulíková, policejní mluvčí benešovského územního odboru PČR.
Jablonec n. N. - Vedení jablonecké Městské policie vybralo ze svých řad toho, který šel kolegům příkladem
Bystré - Příroda. Člověk v ní rád tráví volné chvíle. Zvláště teď, když začíná jaro. Bohužel ale někdy kontakt s přírodou může skončit i tragicky.
Na území Nového Jičína evidovali policisté v loňském roce nejméně trestných činů za posledních pět let. Přibyly však podvody, a to i prostřednictvím internetu.
Frýdlant - Pouhé dvě minuty stačily na to, aby strážníci dorazili do jedné z frýdlantských restaurací k ohlášenému napadání. Opilý host hrozil sekyrou.
Praha - Když se dva perou, i třetí může být v ohrožení. Tak by se dalo známé rčení upravit podle aktuální zkušenosti pražských strážníků. Napadení totiž čelil i člen hlídky, která se vydala zklidňovat rváče. Stalo se to v pátek po sedmé ranní v Dejvicích, připomněla v sobotu vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.
Vysočina – Na českých policejních stránkách je popis pohřešovaných osob stručnější. V aktuální databázi největší policejní organizace na světě Interpol figurují i dva Češi z Vysočiny. Kromě devětačtyřicetiletého Pavla Hrůzy z Velkého Meziříčí, který byl 6. března s největší pravděpodobností unesen islámskými radikály v Libyi jde o čtyřicetiletého Pavla Kudrnu z Jihlavy. Oba jsou vedeni v sekci Missing persons (pohřešované osoby). Kudrna i Hrůza jsou také v databázi hledaných a pohřešovaných lidí Policie České republiky.
Vysočina – Na českých policejních stránkách je popis pohřešovaných osob stručnější.
Mosl - Pracovnice herny zavolala na tísňovou linku 156, že byla bezdůvodně napadena mužem, který je stále na místě. Strážníci zajistili bývalého přítele oznamovatelky u barového pultu. Muž vzal popelník, udeřil ženu do obličeje a způsobil jí tržnou ránu. Zraněná žena byla převezena do nemocnice na ošetření a 56letý opilý agresor na Policii ČR.
České Budějovice – Výslechem svědků ve čtvrtek u krajského soudu pokračovalo projednání pokusu o vraždu, ze kterého je obžalovaná 39letá Hana Pospíšilová z Budějovic. Žena loni v květnu řízla nožem do krku svého druha Miroslava R. Stalo se to v jeho bytě v budějovické ulici Jindřicha Plachty.