V Žatci se v noci střílelo, policie pronásledovala zloděje
Žatec - Podezřelé z krádeže policisté chytili, museli použít výstřel do vzduchu. Muži ihned po zadržení putovali do cely.
Žatec - Podezřelé z krádeže policisté chytili, museli použít výstřel do vzduchu. Muži ihned po zadržení putovali do cely.
Žatecko - Zraněného řidiče ošetřili záchranáři. Pětadvacet tun okurek musel někdo zase naložit.
Blížňovice - Devětatřicetiletý řidič osobního vozu Škoda Felicia neodhadl vzdálenost při couvání a zadní částí vozidla poškodil pravý bok zaparkovaného vozu Renault Megane. Celkové škody byly odhadnuté na 10 000 korun.
Prostějov – Výjezd z Kravařovy ulice směrem na Plumlovskou a Palackou zůstane zavřený. Shodli se na tom odborníci na dopravu, které město vyzvalo k posouzení situace. Důvodem byla petice, v níž desítky lidí žádali o znovuzprůjezdnění ulice. Radní dali na vyjádření odborníků, a žádost usedlíků i obchodníků z centra města tak zůstala nevyslyšená.
Vysoké Mýto – Od sobotního rána do nedělního rána vyjížděli strážníci k devíti událostem. Ve dvou případech se jednalo o rušení nočního klidu, které řešili domluvou. Ve třech případech šlo o občanské soužití a neshody mezi partnery, z toho jednou záležitostí, a to napadením, se bude zabývat Policie ČR.
Počerady - Během prvního pololetí letošního roku provedli více než tři sta kontrol.
Vysoké Mýto - Od sobotního rána do nedělního rána vyjížděli strážníci k devíti událostem. Ve dvou případech se jednalo o rušení nočního klidu, které řešili domluvou.
Děčín – Perné chvilky prožila žena z Děčína 2, když si do bytu na návštěvu pustila svého vnuka. Na pomoc si nakonec musela zavolat strážníky.
Ústecký kraj - Kontrolní skupina celníků na silnici č. I/7 v katastru Hora sv. Šebestiána prováděla minulý týden kontrolu zaměřenou na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu. Zhruba kolem desáté hodiny večerní si hlídka celníků vytipovala a zastavila ke kontrole vozidlo tovární značky Opel Vectra s registrační značkou Ústeckého kraje.
Karlovy Vary - Na šedesát zaměstnanců lázeňského domu Tosca v Karlových Varech se už nemusí obávat, že přijdou o práci. Už od letošního února totiž byli na nucené dovolené kvůli nevyjasněným majetkovým a smluvním záležitostem v tomto zařízení. „Lázeňský dům Tosca je připraven zahájit plný provoz a poskytovat služby příslušníkům Policie České republiky a hasičského záchranného sboru v rámci ozdravných pobytů od 1. září letošního roku," potvrdila informaci Hana Malá, mluvčí Ministerstva vnitra, jemuž tyto objekty patří.
Severní Čechy - Není to letos první případ. Naopak, byly jich stovky, jenže nedělní případ byl velmi tragický: Smrtelně zraněnému jednadvacetiletému mladíkovi na silnici pomohl po čtvrté hodině ranní v neděli až náhodný svědek. Mladíka srazilo neznámé vozidlo. Řidič od nehody ujel.
Rakovník - Především cyklisté a poté také turisté z celého regionu si dali dostaveníčko v Rakovníku. Znovu po roce se tu konala sportovně-kulturní akce s názvem Rakovnické cyklování. A jak je již z názvu patrné, po celé tři dny se točil program hlavně kolem milovníků kol, a to nejen těch rekreačních, ale i těch zdatnějších. Stejně jako během ostatních ročníků i letos byl zájem veřejnosti především o orientační závod dvojic, o sobotní downhill či o nedělní závod horských kol.
Louny - Sražený muž byl s těžkými zraněními transportován vrtulníkem do nemocnice
Karlovarský kraj - Za rušení víkendového klidu i 100 tisíc pokuty
Severní Čechy - Není to letos první případ. Naopak, byly jich stovky, jenže nedělní případ byl velmi tragický: Smrtelně zraněnému jednadvacetiletému mladíkovi na silnici pomohl po čtvrté hodině ranní v neděli až náhodný svědek. Mladíka srazilo neznámé vozidlo. Řidič od nehody ujel.
Trutnov - Koroner. Slovo, se kterým se setkávali dosud především milovníci napínavých příběhů v detektivkách v souvislosti s vyšetřováním vraždy, se bude na Trutnovsku i v celém kraji vyslovovat zřejmě daleko častěji.
Benešovsko - Policie České republiky se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání.
Vyškov – Dunění bubnů se v noci na sobotu rozléhalo Vyškovem a několika okolními obcemi. Zatančit si v rytmu techna tak lidé mohli přímo ve svých kuchyních a obývácích. Spíš než to ale byli zaskočení a naštvaní. Hlasitá hudba se totiž nesla na kilometry daleko do časných ranních hodin. Podle organizátora technoparty, která se odehrávala na vyškovském letišti, však šlo jen o dýchánek s přáteli.
Trutnov - Koroner. Slovo, se kterým se setkávali dosud především milovníci napínavých příběhů v detektivkách v souvislosti s vyšetřováním vraždy, se bude na Trutnovsku i v celém kraji vyslovovat zřejmě daleko častěji.
Pardubice - Hluk v ulici je stále stejný, i když platí nová regulace. Opilý nezletilý mladík se s policisty dokonce chtěl poprat.
Karlovarský kraj - Policisté Karlovarského kraje v letošním roce zaznamenali zklidnění bezpečnostní situace oproti předešlému období, kdy po vyhlášené amnestii prezidenta republiky opustila věznice řada osob páchajících opakovaně trestnou činnost a díky vysokému nasazení řadových policistů a kriminalistů se podařilo zvládnout zvýšený nápad trestné činnosti a postavit pachatele před soud. To je hlavním důvodem, proč v letošním roce ubylo trestných činů oproti I. pololetí roku 2013.
Lenešice - Obec začala využívat služeb bezpečnostní agentury a už vidí zlepšení. Podle místostarosty je v Lenešicích klidněji, mizí prý také popíjení alkoholu na veřejnosti.
Plzeň - Pětačtyřicetiletý muž chtěl v pondělí ráno skončit svůj život skokem z mostu na Domažlické třídě v Plzni.
Hořovice – Hořovická transfuzní stanice bude od pondělí 28. července na jeden týden uzavřená. Důvodem je každoroční údržba a výmalba tohoto oddělení Nemocnice Hořovice.
Rokycany - Na sklonku týdne bylo rušno v rokycanském sídlišti U Václava. Právě tam, konkrétně v ulici Pod Ohradou, došlo k fyzickému napadení mezi manželským párem. Což bylo oznámeno volajícím na tísňovou linku.
Světlá nad Sázavou – Do zahájení letošního Sázavafestu zbývají už jen dny.
Pardubice - Hluk v ulici je stále stejný, i když platí nová regulace. Opilý nezletilý mladík se s policisty dokonce chtěl poprat
Hrádek nad Nisou – Zbytečná smrt. Tak vidí lidé v Hrádku nad Nisou nehodu, při které ráno v ulici Generála Svobody srazilo jednadvacetiletého mladíka auto. Kdyby totiž jeho řidič neujel a muži poskytl první pomoc, měl by mladík větší šanci na přežití.
Hrádek nad Nisou – Zbytečná smrt. Tak vidí lidé v Hrádku nad Nisou nehodu, při které ráno v ulici Generála Svobody srazilo jednadvacetiletého mladíka auto. Kdyby totiž jeho řidič neujel a muži poskytl první pomoc, měl by mladík větší šanci na přežití.
Beroun – Více než šest stovek fotografií s hákovými kříži má k dispozici Alena Meszárosová, předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu.
Pardubice - Přípak kamenů a sklenice létající z okna nebyl jediný.
Most – Spoutat a odvézt na psychiatrii museli mostečtí strážníci třicetiletého Mostečana. Ten pod vlivem návykových látek pobíhal po chodbách paneláku a vodou z požární hadice a nožem zaháněl mimozemšťany, kteří ho podle něj chtěli napadnout v jeho bytě.
Zahrádky - Jeden ohrozil cyklistu, další svým autem poškodil jiné. Spojuje je místo událostí i fakt, že oba motoristé od nehod ujeli.
Pardubice - Přípak kamenů a sklenice létající z okna nebyl jediný.
Bánov /ROZHOVOR/ - Aktuální činnost bánovských dobrovolných hasičů přiblížili ti nejpovolanější, velitel jednotky Pavel Vystrčil a jeho zástupce Ondřej Čubík.
Náchod - Klasické přechody nahrazují v Náchodě místa pro přecházení. Chodci na nich nemají dávat větší pozor.
Strakonice – Strážník spatřil v úterý 15. července ve večerních hodinách za pomoci kamerového systému, jak v ulici Komenského sedí na chodníku žena s malým chlapcem.
Holešov – Holešovští policisté už třetí den pátrají po neznámém sprejerovi, který během noci na čtvrtek poničil fasády dvou objektů v Holešově. Vandal si vyhlédl budovu strojovny koupaliště v ulici Partyzánská a mateřskou školu v ulici Grohova.
Bystřice pod Hostýnem – Lavičky na dně bazénu? Bohužel nejde o vtip, v Bystřici na koupališti je tam opravdu měli, ne však úmyslně: posezení jim takto „vylepšil" zatím neznámý vandal a v noci z minulé soboty na neděli je naházel do vody.
Náchod - Klasické přechody nahrazují v Náchodě místa pro přecházení. Chodci na nich nemají dávat větší pozor.
Brná - V horkých víkendech současné parkování nestačí. Auta blokují silnici, padají i pokuty.
Bánov – Spousta zábavy a dlouhé večery čekají o nadcházejícím víkendu obyvatele a návštěvníky Bánova. V pátek 18. července totiž odstartuje Bánovské léto 2014, které potrvá až do neděle. Vše vypukne s úderem páteční 20. hodiny vystoupením kapely FrozenFire ve venkovním areálu Pálenice.
Podbořany - Poberta sebral věci ze zahrad a z bývalé restaurace a pak je chtěl zpeněžit ve sběrném dvoře.
Horní Bříza – Těsně před zavírací dobou zadrželi strážníci z Horní Břízy u tamní čerpací stanice osmatřicetiletého řidiče z Plzně. Proč? Podle řidiče kvůli žertu, podle strážců zákona z mnohem pádnějších příčin.
Plzeň – I když Monika Kotlárová a Renata Tišerová pracují jako asistentky prevence kriminality v Plzni teprve čtyři dny, už se na ně lidé obrací s žádostmi o pomoc. Do terénu zavítaly poprvé v úterý a zamířily rovnou do problémové lokality v Plachého a Korandově ulici. „Tím, že jsme Romky, s námi naše etnikum snáze komunikuje a má k nám větší důvěru," shodují se ženy.
Kroměříž – Z napadení se bude muset zodpovídat policii dvojice útočníků, která v pondělí večer na Erbenově nábřeží v Kroměříži fyzicky napadla třiašedesátiletého muže. K útoku zřejmě násilníky vedly nevyřízené účty, které mezi sebou muži měli.
Vysoké Mýto – V pondělí před osmou hodinou večerní byly hlídky Policie ČR a městské policie přivolány do ulice Pod Kasinem, kde mělo dojít k fyzickému napadení mezi obyvateli jednoho bytu.
Studená - Obec má smlouvu s bezpečnostní agenturou. Vyjde to levněji než obecní policie.
Okres Louny - Mizí hlavně ze sklepů, kočárkáren a garáží. Policie radí, jak kola zabezpečit.
Valašské Klobouky - S těžkým poraněním skončil v úterý odpoledne třiašedesátiletý Josef B. z Valašských Klobouk. Jeho koníček se mu stal skoro osudným. Kdysi vyučený soustružník si jeden takový vyřazený soustruh z továrny před pár týdny koupil a chtěl jej opravit.