Policisté objasnili sérii loupeží, obvinili šest osob
Pardubice – Kriminalisté Pardubického kraje v těchto dnech objasnili pět loupežných přepadení heren ve třech krajích.
Pardubice – Kriminalisté Pardubického kraje v těchto dnech objasnili pět loupežných přepadení heren ve třech krajích.
Pardubice – Kriminalisté Pardubického kraje v těchto dnech objasnili pět loupežných přepadení heren ve třech krajích.
JAN VITINGERRokycansko – Poslední prázdninový den si hasiči na Rokycansku rozhodně neodpočinuli.
Lučina /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Sedm jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 2. září ráno u požáru penzionu Relax u přehrady Žermanice na Frýdecko-Místecku.
Koryčany – Bez jakýchkoli finančních poplatků poskytli radní v Koryčanech státní policii prostory, díky kterým mohli ve městě ve čtvrtek 2. září znovu otevřít svou služebnu.
Orlickoústecko – Po celý příští týden budou policisté dohlížet na malé chodce, a to v rámci preventivní akce Zebra se za tebe nerozhlédne pořádanou Policií ČR ve spolupráci se Zdravnotní pojišťovnou Ministerstva vnitra České republiky.
Pardubice – Kriminalisté v těchto dnech objasnili pět loupežných přepadení heren ve třech krajích.
Rychnovsko - Pokud budou mít dané obce zájem o zachování obvodních policejních oddělení, budou muset přispět na provoz.
Bakov nad Jizerou- Pneumatiky v poli opět ohrožovaly okolí.
Roudnice nad Labem – Městský kamerový systém v Roudnici nad Labem byl rozšířen již o dvanáctý kamerový bod.
Kroměříž – Stejně jako každým rokem se i letos u přechodů pro chodce v kroměřížském regionu během prvního dne školy objevili příslušníci městské i státní policie. Nejvíce z nich střežilo děti v Kroměříži.
Příbram /FOTOGALERIE/ - Děti i větší studenty ve středu nečekal jenom první den zpátky ve školních lavicích. Na Dvořákově nábřeží se konalo slavnostní zahájení nového školního roku.
Lužná – Ani nepřízeň počasí nezabránila, aby poslední srpnový den dorazila téměř stovka dětí veškerého věku a stejný počet dospělých na náves v Lužné, kde se přesně po roce konala show pod názvem „Rozloučení s prázdninami“, kterou opět uspořádala místní cukrárna Niki.
Uherské Hradiště – Nepříjemnou zkušenost si z práce na trhu ve Slavičíně odnesl uherskohradišťský prodejce Jaroslav Slavíček. Ten do vzdáleného města průběžně zajíždí už osm let.
Třinec – Velká voda zahrozila ve středu i v Třinci. Hladina Olše ve městě vystoupala nad tři a půl metru, o půl desáté dopoledne byl vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity.
Ostrava- Kriminalita dětí a mladistvých v Moravskoslezském kraji dosáhla v loňském roce nejvyšší úrovně ze všech 14 krajů České republiky. Podle statistických údajů Policie České republiky byl počet trestných činů spáchaných dětmi a mladistvými do 17 let 1814.
Východní Čechy – Útočníkům hrozí trest nebo vykázání z bytu.
Hodonín – Plata se zlatými řetízky ukradli v úterý neznámí zloději z jednoho zlatnictví v Hodoníně. K události došlo před půl třetí odpoledne.
Rotava – Město dá lidem, kteří radnici dluží, poslední šanci zaplatit. Exekuce začnou zřejmě už od října
Východní Čechy - Případů domácího násilí přibývá. Potvrzují to dva případy z minulých dnů.
Východní Čechy – Útočníkům hrozí trest nebo vykázání z bytu
Rotava – Radnice chce zaplatit exekutora, který by vymáhal pohledávky od neplatičů.
Nymburk - Objednal si přes internet televizi, zaplatil a po měsíci čekání nemá ani zboží, ani peníze. Podvodného jednání serveru Aukro.cz už vyšetřuje kolínská policie více případů.
Moravské Budějovice – Další preventivní akce, která kontroluje podávání alkoholu mladistvým, proběhla na Třebíčsku tentokrát v Moravských Budějovicích.
Nýrsko - Třiadvacetiletá Věra Kohoutová odešla z domova 14. srpna a dosud o sobě nepodala žádnou zprávu
Břeclavsko - Policisté vyzývají řidiče, aby ve středu věnovali zvýšenou pozornost dopravní situaci. Prvního září totiž poprvé po prázdninách zamíří do škol žáci, kterým nastanou školní povinnosti.
Dymokury, Nymburk - Objednal si přes internet televizi, zaplatil a po měsíci čekání nemá ani zboží, ani peníze. Podvodného jednání serveru Aukro.cz už vyšetřuje kolínská policie více případů
Rychnovsko - Československá finanční stráž v letech 1918 – 1949.
Hodonín, Strážnice – Okrást vlastní rodinu a pohostinnou přítelkyni nebyl problém pro devatenáctiletého zloděje a jeho o šest let staršího komplice. Nyní zřejmě budou moci zpytovat své svědomí za mřížemi.
Rovné – Během víkendového hudebního festivalu Řípfest v Rovném u Roudnice nad Labem policie zaznamenala několik krádeží.
Česká Lípa - Podle Policie ČR se v České Lípě počet případů domácího násilí oproti loňskému roku snížil.
Rychnovsko - Žáci jdou ve středu do školy, městští strážníci budou hlídat přechody. Nebezpečí však číhá všude, nejenom před školou.
Ústí nad Labem – Záchranáři, hasiči i policisté se denně setkávají s vtipálky, kteří se nudí a obtěžují operátory tísňových linek.
Kroměříž – Podezřením na trestný čin ublížení na zdraví skončila bitka dvou mužů, kteří se v pátek kolem půl jedenácté večer dostali do křížku v restauraci U Přemysla v Kroměříži.
Klatovy - Policií ČR bylo v neděli 29. srpna 2010 vyhlášeno celostátní pátrání po pohřešované osobě:
Frýdek-Místek - Začátek školního roku je tradičně spjat s dopravně-bezpečnostní akcí „Zebra se za tebe nerozhlédne“. Během ní budou policisté a strážníci dohlížet na žáky a studenty u přechodů pro chodce i na Frýdecko-Místecku.
Karlovy Vary – Na mostě v Doubí havaroval kamion s pivem.
Litoměřice - Ozbrojený lupič s pistolí přepadl v Litoměřicích hernu Belagio.
Bruntálsko - Dramatická byla v pondělí dopoledne situace v Rýmařově na Jesenické ulici. Z dosud nezjištěné příčiny tady došlo k výbuchu v jednom z rodinných domů.
Ústí nad Labem – Tady hoří! Kde? V kamnech. Operační důstojníci tísňových linek se každoročně setkávají o letních prázdninách s nárůstem anonymních telefonátů, kdy si volající pouze „vystřelí“. Většinou jde o děti, které se v době volna nudí.
Rýmařov /FOTO, AKTUALIZOVÁNO/ - Nečekaný výbuch rodinného domu včera dopoledne se v Rýmařově neobešel bez zranění. Záchranná služba musela ošetřit staršího muže, který v domě pobýval a exploze jej vážně zranila.
Hodonín - Těžký úder kovovým předmětem inkasoval pětatřicátník od útočníka, po němž pátrá republiková policie.
Kyjov - Plný batoh marihuany objevili kyjovští strážníci u nervózního mladíka z Vracova.
Praha - V Praze se od roku 2006 zvýšil počet strážníků téměř o 700. Na veřejný pořádek v hlavním městě jich tak dohlíží 2316.
Toužim – Hasiče, policisty i záchranáře zaměstnal v pátek večer muž na sídlišti v Toužimi.
Mladá Boleslav – Revitalizace Staroměstského náměstí pokračuje na plné obrátky i o víkendu.
Zlín – Na jména zřejmě nemohou přijít obyvatelé panelového domu na zlínském sídlišti Jižní Svahy dvojici mladíků. Ti jim totiž v pátek 27. srpna v noci poškodili výtah tak, že už nejede.
Strážný – Intenzitu a skladbu dopravy nejen na hraničním přechodu Strážný bude v září a v říjnu zkoumat firma, jejímž úkolem je získat přehled o tranzitu jednotlivých vozidel přes území České republiky, ale také vazby mezi jednotlivými regiony republiky a místy v zahraničí.
Horní Suchá – Nerušeného odpočinku si mohou dopřávat obyvatelé Horní Suché, kde platí vyhláška omezující hlučnou činnost.
Týniště nad Orlicí – Okrádání důvěřivých lidí, především seniorů pod záminkou žádosti o pomoc či podomního prodeje nebere konce.