Policie dopadla vykradače chat
Horňácko - Veselským policistů se podařilo dopadnout vykradače rekreačních chat, který se zaměřoval na osadu Karnáč u Velké nad Veličkou.
Horňácko - Veselským policistů se podařilo dopadnout vykradače rekreačních chat, který se zaměřoval na osadu Karnáč u Velké nad Veličkou.
Praha - Americký vandal poničil vzácnou sochu Turka na Karlově mostě a čin mu prošel bez větších potíží. Zaplatil pokutu v řádech tisíců.
Kutná Hora – Změny ve vedení kutnohorského dopravního inspektorátu přichází. Zdá se, že se nám policisté na Kutnohorsku ve vedoucích funkcích na různých odděleních ještě do konce roku pěkně povyměňují.
Zlínský kraj – Zloději a podvodníci se dnes už ani neštítí zneužít lidského soucitu. Předstírají zranění, nehody, strach o své příbuzné. Mnohdy, aby svá tvrzení ještě víc podpořili, dokáží pro to zneužít i děti.
Moravský Krumlov /AKTUALIZOVÁNO, ANKETA, FOTOGALERIE, VIDEO/- Přes deset lidí včetně pražského radního Ondřeje Pechy a ředitele Galerie hlavního města Prahy Milana Bufky dorazilo ráno do zámku v Moravském Krumlově.
Moravský Krumlov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/- Přes deset lidí včetně pražského radního Ondřeje Pechy a ředitele Galerie hlavního města Prahy Milana Bufky dorazilo ve čtvrtek ráno do zámku v Moravském Krumlově. Dnes podal právník Muchových potomků další návrh na předběžné opatření.
Cheb – Hlídka strážníků více než hodinu čekala, až přijedou odpovědní lidé a naftu odstraní.
Ivanovice na Hané /AKTUALIZOVÁNO/ - Město Ivanovice na Hané trápí vážné problémy. Místní politici se před komunálními volbami snaží přesvědčit voliče, že je umějí vyřešit, a právě proto si zaslouží jejich hlas.
Pardubice – Medializace prý firmu, jejímž majoritním akcionářem je město, ekonomicky poškodila.
Praha - Policie už ví, kdo nainstaloval podezřelé krabičky na lampy v Praze na Malé Straně. Prý šlo o reklamní akci.
Choceňsko – Policie ČR hledá svědky nehody, ke které došlo v pátek 1. října na silnici II/315 ve směru ze Srubů na Dobříkov.
Hradec Králové - /HLASUJTE/ Josef Gočár patří k nejvýznamnějším českým architektům první poloviny 20. století. Jeho dílo je veskrze původní, je výtvarně citlivé a funkčně dokonalé.
Krnov- Strážníci městské policie pomáhali minulý týden v hledání ztracených osob více než jindy.
Mladá Boleslav /FOTO/ - Hodně divokou noc prožili obyvatelé ulice V Rokli v mladoboleslavském sídlišti.
Jablonec n. N. - Ve městě začnou platit dvě nové vyhlášky. Jedna proti alkoholu, druhá zakazující žebrání. Vznikla idíky petici podnikatelů.
Choceňsko - Policie ČR hledá svědky nehody, ke které došlo v pátek 1. října na silnici II/315 ve směru ze Srubů na Dobříkov.
Litoměřicko – Radikální šetření v resortu ministerstva vnitra se mělo dotknout i občanů Terezína a Libochovic. Tady hrozilo nebezpečí, že kvůli úspoře financí zruší místní policejní služebny.
Jičínsko – K celostátní akci Týden knihoven, která trvá od 4. do 10. října, se připojilo i mnoho knihoven v našem okresu. V tyto dny mají jedinečnou možnost prezentovat se a zaujmout současné i budoucí čtenáře.
Karlovy Vary - Případem Levy Divotyana se bude na základě trestního oznámení zabývat policie
Louny - Pyrotechnik z Ústí přijel do Loun k odborné likvidaci materiálu.
Karlovy Vary - Rozzuřený podnikatel napadl redaktorku Karlovarského deníku. Ránu schytal i jeho soused, který se ženy zastal.
Slabce - Do boje o křesla na obecních úřadech vyrážejí v komunálních volbách, které se konají 15. – 16. října, téměř všichni současní starostové z mikroregionu Balkán, což je sdružení spojující devět obcí v jižní části Rakovnicka, z pozice lídra volební kandidátky.
Praha - Po návštěvě letiště Ruzyně se ministerská limuzína na pražském Andělu srazila s tramvají. Ministr měl namířeno zkontrolovat podezřelé krabičky.
Ústí nad Orlicí – Jen my sami rozhodneme o tom, koho posadíme do křesel na radnici okresního města. Nyní zveřejňujeme odpovědi kandidátů na otázky Orlického deníku.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Obrovský rozruch v řadách středočeských dopravních policistů vyvolala v úterý informace Inspekce Policie ČR o akci nazvané Užovka, která ve spolupráci s pojišťovnami odhalila řádění lumpů v uniformách.
České Budějovice - Opilí a žebrající bezdomovci pobuřují svým chováním stále více obyvatel Budějovic
Vsetín – Scéna, jako vystřižená z akčního filmu, byla v neděli po dvaadvacáté hodině k vidění ve Vsetíně, Dolní Jasence. Strážníci městské policie tady v autě stíhali opilou čtyřicetiletou řidičku, která nereagovala na výzvy k zastavení.
Havířov /AKTUALIZOVÁNO. FOTOGALERIE/ – Vlastní trestuhodnou nezodpovědností se dostal do nemocnice devětadvacetiletý motocyklista, který havaroval při riskantní manévru a navíc má zákaz řízení.
Zlín – Moc pohodlné místo k noclehu si v neděli 4. října nevybral opilý čtyřicetiletý muž z Brna. Ustlal si totiž přímo na záchodě benzinové stanice ve Zlíně. Aby jej nikdo nevzbudil, tak se ještě preventivně zamkl. Když to obsluha zjistila, přivolala strážníky.
Beroun - Ptáme se lídrů stran kandidujících v komunálních volbách: 1. Proč jste se rozhodl/a kandidovat? 2. Co uděláte jako první věc v roli starosty? 3. Co chcete v Berouně změnit?
Kostelec nad Černými lesy – Další zasedání zastupitelstva nenechá nikoho chladným. Bude se totiž řešit zásadní téma. Zůstanou policisté v Kostelci nebo se odstěhují někam jinam? A do černokosteleckého rajónu budou pouze dojíždět?
Na otázky odpovídá Petr Růžek z Věcí veřejných
Most – „Pět, čtyři, tři, dva, jedna, start!“ Světélkující dav vyráží do tmy. Bruslaři, cyklisté, koloběžkáři, skateboardisté - pestrá směsice dětí, tatínků, maminek, babiček a dědečků. Míří od děkanského kostela do centra Mostu.
Slavonice – Měřiče rychlosti by mohly pomoci zlepšit bezpečnost ve Slavonicích. „Dohodli jsme se společně s dalšími zástupci obcí Mikroregionu Dačicko, že se náš poradce zaměří na žádost o dotace na příští rok, která by dosáhla částky jeden milion korun na pořízení měřičů rychlosti,“ uvedl starosta Slavonic Luboš Kryzan.
České Budějovice - Opilí a žebrající bezdomovci, kteří obtěžují zákazníky před budějovickými nákupními centry, pobuřují svým chováním v poslední době stále více lidí. Ti proto nezřídka volají na pomoc policii. Potvrzuje to i mluvčí městských strážníků Kateřina Bíro.
České Budějovice - Opilí a žebrající bezdomovci pobuřují svým chováním stále více obyvatel Budějovic
Louny - Soulož překazili městští strážníci, kteří šli náhodou kolem a uslyšeli z křoví křik.
Praha – Policie ČR zvýšila hlídkovou činnost v blízkosti rizikových objektů, které by se podle předpokladů expertů mohly stát terčem teroristického útoku, a zpřísnily se i kontroly na letišti v pražské Ruzyni.
Novopacko - K tragické dopravní nehodě, která si vyžádala jeden lidský život, došlo v sobotu 2. října v pozdních nočních hodinách v obci Pecka.
Pardubice – Na základě žádosti rychlé záchranné služby pátrali strážníci městské policie v minulých dnech po cyklistce zraněné při dopravní nehodě.
Jablonecko - Oba malí hrdinové dostali ocenění i dobroty od Policie ČR i obce Jenišovice.
Liberecký kraj - Oba malí hrdinové dostali ocenění idobroty od Policie ČR iobce Jenišovice.
Odolenovice, Jenišovice /FOTOGALERIE/ - Oba malí hrdinové dostali ocenění idobroty od Policie ČR iobce Jenišovice.
Třebíč – Třiadvacetiletý mladík z Třebíče přišel tento týden ve středu dopoledne jako doprovod své matky na zdejší městský úřad. Jeho máma si vyřizovala potřebné papíry, aby mohla dál brát dávky v hmotné nouzi.
Litoměřice/Sebuzín /FOTOGALERIE/ – Po letech nejasností okolo uzavření části komunikace v Sebuzíně na Ústecku se konečně věci pohnuly kupředu.
Bystřice – Jedním z kritických míst, kde dochází často k dopravním nehodám, je úsek silnice I/3 (mezinárodní E55) u odbočky na Bystřici.V průběhu jediné hodiny předjíždělo v místech mezi zatáčkou za autobusovou zastávkou a mostem přes silnici i železniční trať, kde to zakazuje vodorovné značení, zhruba dvacet vozidel. Většina ve směru od Benešova a několik i v protisměru od Tábora.
Praha - V problémové lokalitě pražského Smíchova by kvůli narkomanům měly fungovat občanské hlídky.
Praha - Úřady práce začaly v září intenzivně kontrolovat firmy. Zaměřují se na nelegální pracovníky a kontrolu vyplácení mezd.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Lehký porod měla Lenka Kocmanová Taussigová, čerstvá maminka Tomáška. Při narození vážil 3550 g a měřil 50 cm. „Jeho tatínek to ve čtvrtek k porodu stihl jen tak tak,“ smála se Lenka, Miss sympatie 2002 a pořadatelka módních přehlídek v kraji.
Teplice – Kdesi na okraji Evropy leží Anglie. Stala se zemí zaslíbenou pro lidi, kteří nemají zájem přebírat poštu. Svědčí o tom například dvě zářijová rozhodnutí teplického okresního soudu.