
Jičín podává odvolání proti trestu fotbalistům
Jičín - Fotbalová veřejnost byla informována o závěru utkání krajského přeboru, včetně verdiktu, který následoval.
Jičín - Fotbalová veřejnost byla informována o závěru utkání krajského přeboru, včetně verdiktu, který následoval.
Severní Terasa - Totálně zdevastovaný hotel Máj se stal kořistí sběračů kovů. Kvůli tomu je nebezpečný kolemjdoucím.
Bečov - Těžko uvěřitelný případ se odehrál minulý pátek v Bečově. Žákyně základní školy tam naprosto chladně a bezcitně utýrala perského kocoura. Zvíře hodila ze zlomyslnosti přes plot dvěma zuřícím rotvajlerům. Ti kocoura okamžitě zakousli.
Panenský Týnec - V pátek 11. dubna se u Panenského Týnce stala téměř stejná nehoda, naštěstí ne tak vážná.
Jablonec n. N. - Poslanci Cyril Zapletal a Jeroným Tejc navštívili jablonecké policisty.
Vysočina - Jen málokdy rozdílnost vztahu muže a ženy k nakupování vyústí v tak kuriózní podívanou, jako před pár dny v Třebíči na parkovišti u Kauflandu.
Okres Louny - Podle odborníků není těžké získat povolení, stačí mít peníze a zvládnout testy u policie a praktického lékaře.
Bečov - Brutální případ týrání zvířat se odehrál minulý pátek 11. 4. v Bečově na Mostecku. Žákyně základní školy tam bezcitně utýrala perského kocoura. Bezmocné zvíře hodila přes plot dvěma zuřícím rotvajlerům. Ti kočku okamžitě zakousli.
Třebíč -Nechuť pánů tvorstva k nákupům je pověstná.
Jablonecko - Policie ČR prosí obyvatele o pomoc při pátrání po Miroslavu Vlasatém.
Vsetín - Kvůli krádeži se strhla u vsetínského Kauflandu bitka mezi zloději, ostrahou prodejny, strážníky a policisty.
Kaplice - Mladíka, který pomaloval „půlku“ Kaplice, dopadli místní strážníci. V odhalení viníka jim opět pomohl kamerový systém.
Příbram/ Polisté vyhlásili pátrání po muži, který odešel ze sedlčanského domova důchodců
Jižní Čechy/ Máte doma v obýváku pověšenou kulovnici, v šuplíku zastrčenou pistoli nebo třeba pod postelí schovaný kalašnikov?
Přerovsko -Více než sedm tisíc čtyři sta legálně držených zbraní přechovávají v současné době lidé na Přerovsku.
Přerovsko -Více než sedm tisíc čtyři sta legálně držených zbraní přechovávají v současné době lidé na Přerovsku.
Chrudim - Na inspektorátu pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy při Okresním ředitelství Policie ČR v Chrudimi je evidováno celkem 2444 držitelů zbrojních průkazů. Ti vlastní celkem 6307 zbraní.
Ústecký kraj - Ačkoliv počet dopravních nehod na silnicích Ústeckého kraje za první čtvrtletí letošního roku není vyšší než loni, mrtvých je o 12 více. Přibylo i lehce zraněných. Škody vzniklé na vozidlech také stouply proti roku 2007. Jen těžce zraněných bylo o něco méně než loni.
Jižní Čechy/ Mrtvých na jihočeských silnicích přibývá. Včera usmrcená chodkyně v Českých Budějovicích patří již do třetí desítky letos zmařených lidských životů.
Liberec - Na Liberecku je téměř čtyři tisíce držitelů zbrojních průkazů. Nejčastěji vlastní lidé zbraň za účelem ochrany života, zdraví a majetku.
Štáblovice - Je krátce před jednou hodinou po půlnoci v noci ze soboty na neděli. Se svým favoritem se chystá odjet od štáblovické hospody pětapadesátiletý muž původem z Mikolajic.
Jižní Čechy - Mrtvých na jihočeských silnicích přibývá. Včera usmrcená chodkyně v Českých Budějovicích patří již do třetí desítky letos zmařených lidských životů.
KARLOVY VARY - „Občanský průkaz? Nemám! Pas? Nemám! Řidičský průkaz? Nkdy jsem neměl!“ Tak odpovídal hlídce strážníků městské policie řidič, který si krátil cestu v protisměru jednosměrné ulice.
Pardubice - Dívka skončila na jednotce intenzivní péče. Policie vyšetřuje zaměstnance herny, který jí měl nalévat
Opavsko - Už mnohokrát pomohl policii odhalit a dopadnout pachatele. Řeč je o kamerovém systému. Ten mají k dispozici ale jen některá z měst na Opavsku.
Nový Jičín - Stále častěji se Česká správa sociálního zabezpečení setkává s paděláním legitimací práce neschopného, takzvaných neschopenek. Nejčastěji na nich lidé přepisují datum vystavení či ukončení.
Jižní Čechy - Máte doma v obýváku pověšenou kulovnici, v šuplíku zastrčenou pistoli nebo třeba pod postelí schovaný kalašnikov? Samozřejmě, že zbraně povolené a potvrzené? Pak nejste výjimkou.
Vsetín - Kvůli krádeži se strhla u vsetínského Kauflandu bitka mezi zloději, ostrahou prodejny, strážníky a policisty.
České Budějovice - Čím dál víc obyvatelů krajské metropole touží mít doma zbraň. Přesněji mít k ní povolení, tak zvaný zbrojní průkaz. Jasně to vyplývá ze statistiky, kterou si vede magistrát města.
Jižní Čechy - Na deset Jihočechů připadá jedna legálně držená zbraň. Lidé bez zbrojních průkazů využívají služeb jihočeských střelnic.
Trutnov -Kriminalisté Policie ČR obvodního ředitelství v Trutnově v sobotu odpoledne zjistili, že v jednom z místních objektů proběhne koncert několika hudebních pravicových skupin. Vyhlásili tedy pohotovost několika družstvům pořádkových jednotek v rámci východočeského kraje.
Česká Skalice - V sobotu 12. dubna ve 20:10 hodin byl na operační středisko hasičů ohlášen požár v bývalém pivovaru v Pivovarské ulici v České Skalici (na snímku). Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře, dále byly povolány jednotky dobrovolných hasičů z České Skalice a Nového Města nad Metují s celkem sedmi zásahovými vozidly.
Chrudimsko - Republiková policie řešila o víkendu na Chrudimsku osm dopravních nehod, při nichž byli zraněni tři lidé a škody se vyšplhaly celkem na 287 000 korun.
Strakonice - Mladíci bubnovali v noci do kapot a rozbíjeli okna automobilů v ulicích Strakonic.
Příbram/ Okresní ředitelství Policie ČR v Příbrami pátrá po devětatřicetiletém Martinu Horákovi
Kadaň - Na Mírovém náměstí se konal Den s Chomutovský deníkem, kam mohli Kadaňáci přijít řešit ožehavá témata. Tváří v tvář s novináři a přizvanými odborníky sem přišlo debatovat na dvě stě lidí. Hlavním námětem byla bezpečnost ve městě nebo rozbité chodníky a silnice. Právě o ně se nejvíc zajímali Kadaňáci oslovení v anketě.
Frýdek-Místek, Baška/AKTUALIZOVÁNO/ - O získání zbrojního průkazu je poměrně velký zájem i na Frýdecko–Místecku. Najdou se ovšem i takoví, kteří zbraně využívají k aktivnímu páchání trestné činnosti.
Praha - V ranních hodinách byla na základě příkazu Městského státního zastupitelství provedena prohlídka jedné z kanceláří Odboru městského investora pražského magistrátu.
Praha - V případu ztracených 50 milionů korun záměnou originálu faktury za falzifikát byl zatčen zaměstnanec pražského magistrátu.
Rakovník/ Osmnáctiletý mladík se vloupal do prodejního stánku.
Hnojník - Na kontroly restaurací se o uplynulém víkendu opět zaměřili policisté z obvodního oddělení Policie ČR v Hnojníku.
Jižní Čechy - Děti na základních školách rády experimentují s lysohlávkami.
Uherské Hradiště - Tahanice o tašku mezi dvaadvacetiletým mladíkem a sedmdesátiletým seniorem skončila řezným zraněním. Oba muži byli opilí. Vzápětí po šarvátce mladíka zadrželi strážníci uherskohradišťské policie.
Pardubice, Horní Jelení - Strážníci Městské policie Pardubice se brzy objeví i v dalších dvou lokalitách za hranicemi města. Nově budou bdít nad zákony a veřejným pořádkem v Horním Jelení a Ostřešanech.
Frýdlant - Jeden z nejmodernějších dohlížecích systémů v republice zaznamenává první drobné úspěchy. Zatím pomohl odhalit několik případů vandalství, pojišťovací podvod a neukázněné řidiče.
Vendryně - Celkem pět zraněných si vyžádala v pátek večer ošklivá srážka dvou vozidel ve Vendryni. Dopravní policisté zjistili, že viníkem, který změnil životy rodině z Jablunkova, je padesátiletý muž z Polska, jehož již obvinili.
Strakonice - Jeden vandal se zranil na ruce.
Včelná pod Boubínem - Tak, jako převážná většina lidí, jsem do nedávna pohlížel na policii jako na něco, co je ve státě nutné, ale spíše omezující, zakazující a pokutující. Začátkem týdne jsem musel – a přiznám, že velmi rád, naprosto změnit názor.
BIŘKOV - Již několik desítek let trvá sousedský spor mezi Václavem Hodanem a Václavem Chvalem v Biřkově na Klatovsku. Václav Hodan si stěžuje na souseda, který soukromě hospodaří. Tvrdí, že mu záměrně vypouští dešťovou vodu i močůvku do základů stodol.