
Krásným vláčkem k „utajenému“ letišti aneb Mošnovu chybí vyhlídková terasa
Na místo, kam kdysi kvůli letadlům jezdívaly školní výlety, už děti neputují, na startovací plochu není vidět.
Na místo, kam kdysi kvůli letadlům jezdívaly školní výlety, už děti neputují, na startovací plochu není vidět.
Osmačtyřicátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti vyvrcholí o víkendu v Liptále na Vsetínsku. Bohatý program folklorního svátku začal už v polovině týdne. Zahraniční hosté z Kostariky, Gruzie a Polska se představili na Všemině a ve Vsetíně.
Africký mor prasat, který se objevil na Zlínsku před necelými dvěma měsíci, již usmrtil 92 divočáků. Zjistili to veterináři z testů uhynulých zvířat. Všechny pozitivně testované nálezy pocházejí z rizikové oblasti ohraničené pachovými a elektrickými ohradníky.
Rtyně - Vedoucí a trenéři družstev mládeže TJ Baník Rtyně (přípravky – mladší žáci) společného oddílu kopané Rtyně/Úpice uspořádali na konec letošních prázdnin zájezd do Polska. Konal se v rámci přípravy na podzimní soutěže.
Druhým dnem pokračoval ve čtvrtek program osmačtyřicátého ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti. V Panské zahradě ve Vsetíně se divákům představili v pořadu s názvem Folklorní odpoledne zahraniční soubory.
Březejc – Jaké je to starat se o dítě s Duchennovou svalovou dystrofií? Co všechno péče o něj obnáší? Co takto nemocné děti a jejich rodiče trápí? A z čeho mají naopak největší radost? Všechny tyto otázky jsou námětem četných diskusí na společném setkání rodičů dětí se zmíněným onemocněním, které se v tomto týdnu koná v Dětském středisku Březejc.
Plzeň – Škoda Transportation chce vyrobit přes dvě stovky tramvají pro Varšavu
Škoda Transportation chce vyrobit přes dvě stovky tramvají pro Varšavu.
Brno - S kádrem obměněným téměř ze dvou třetin vyrazí volejbalistky Králova Pole za obhajobou bronzových extraligových medailí z minulé sezony. „Styl hry bude jiný než dosud. V loňském roce tým produkoval řadu chyb v mezihře a přihrávce a nebyl úplně stabilní. Doufám, že tohle se změní a že dokážeme konkurovat těm nejsilnějším extraligovým celkům právě novým stylem hry,“ hlásil trenér týmu Marek Rojko.
Hodonín - V minulé sezoně si poprvé okusil zahraniční angažmá, když hájil barvy polského Jastrzebie. V nadcházejícím ročníku ale bude znovu hrát druhou českou ligu. Porubu, kde prožil většinu kariéry, však Jakub Peslar vyměnil za Hodonín, se kterým se domluvil na smlouvě. Pětadvacetiletý obránce na jihu Moravy bude nastupovat po boku dalších posil Mojžíše, Žabčíka a Sedláka.
Štětín - Česká volejbalová reprezentace je v těchto dnech na ME v Polsku. Tým do šampionátu vstoupí v pátek duelem se Slovenskem.
Svitavsko, Orlickoústecko – Obce v Pardubickém kraji sužuje nadměrná automobilová doprava. Za posledních šest let se v některých městech zvýšil provoz až o polovinu. Pomoci může v mnoha případech jen obchvat.
Králíky – Na chodbách středního opravárenského učiliště v Králíkách budou v halasu českých slovíček zaznívat i ta polská. Do lavic prváků totiž od září zasednou i dva učni z polského Domaszkówa.
Nikdy není na škodu si popovídat s francouzským prezidentem, ale nemá smysl si od toho něco významného slibovat. V případě Emmanuela Macrona, který je doma ještě méně populární, než byl jeho nepopulární předchůdce, to platí dvojnásobně.
Moravský Žižkov /FOTOGALERIE/ – Ačkoliv téměř čisté nebe nad Břeclavskem ve středu ozařovalo slunce, let pro jednoho z účastníků tamního evropského šampionátu v motorovém paraglidingu skončil smrtí. Prestižní akci konanou na letišti v Břeclavi poznamenala tragická nehoda.
Děčín – Na 6. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v jízdě pákových drezín, který se uskuteční na vlečce Česko-saských přístavů v Děčíně – Loubí od 10 do 16 hod, zve Klub železničních cestovatelů.
Bystřec – V obci Bystřec se konala v sobotu 12. srpna turistická akce Bystřecké kilometry, kterou pořádal obecní úřad Bystřec a KČT Malá Haná Velké Opatovice. Turistického pochodu se zúčastnilo celkem 253 turistů, z toho pěších 194, cyklotrasy jelo 58 kolařů, jeden dokonce na koloběžce.
Brno – Pět týdnů před startem domácí extraligy získává kádr brněnských volejbalistů finální podobu. Vyztuží jej například argentinské libero či srbský univerzál. „Pokud se naskytne možnost, nebráníme se tomu, abychom mužstvo ještě doplnili před play-off. Šanci ale musejí dostat i mladí hráči, jinak je volejbal přestane bavit,“ nastínil strategii pro nadcházející ročník předseda klubového představenstva Martin Gerža.
Machov - Ze značky Zákaz vjezdu ani z upozornění, že průjezd obcí je uzavřen, si řidiči, kteří z české nebo polské strany překonávají v Machovské Lhotě státní hranici, nic nedělají. Značka není zeď, která by je nepustila dál. Stejně tak zeď není ani hromada hlíny, která měla průjezdu po rekonstruované silnici zabránit.
Pardubický kraj – České pivovary loni vyrobily 20,5 milionu hektolitrů piva, bylo to nejvíc v historii. Alespoň z krajského pohledu to vypadá, že i letošní rok bude úspěšný. Daří se velkým pivovarům v Pardubicích a Poličce i minipivovarům.
Pardubický kraj - Pivovarům v kraji se daří lépe než v minulých letech. Čekají ale, jak prodej ovlivní protikuřácký zákon.
/INFOGRAFIKA/ Letecká doprava se těší stále větší popularitě. I Češi už objevili kouzlo levných letenek, díky kterým se dostanou do vzdálenějších destinací za ceny, které by ještě před pár lety byly utopií.
Od středy 16. srpna, kdy svévolně opustil nestřežený výrobní podnik v Hlavenci, je na útěku 30letý vězeň, který si má odpykávat v jiřické věznici trest za omezování osobní svobody a krádež.
Praha/INFOGRAFIKA/ - Letecká doprava se těší stále větší popularitě. I Češi už objevili kouzlo levných letenek, díky kterým se dostanou do vzdálenějších destinací za ceny, které by ještě před pár lety byly utopií.
Frýdlantsko – Smečka vlků poprvé zaútočila na Frýdlantsku. Šelmy zde zabily 4 dospělé ovce a 32 jehňat.
Štětín - V pátek vstoupí česká mužská volejbalová reprezentace do mistrovství Evropy. Tým dorazil do Štětína a hned po ubytovaní se hráči vydali na trénink.
Liberecký kraj – Smečka vlků poprvé zaútočila na Frýdlantsku. Šelmy zde zabily 4 dospělé ovce a 32 jehňat.
/POZVÁNKA/ Do areálu Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky se budou tuto středu sjíždět závodníci se svými koňmi na čtyřdenní parkurový maraton.
Odchytových klecí se žrádlem, které mají přilákat divočáky, bude na Zlínsku kvůli africkému moru prasat zatím osm. Jedna přijde na 42 tisíc korun, na dalších osm tisíc pak fotopast, která bude umístěna poblíž.
Pardubice – Ještě dva týdny přípravného období, v tom třetím již přijde ostrý extraligový start. Hráči pardubického Dynama ladí formu na úvodní utkání se Spartou, které se hraje 8. září. Pardubice zatím odehrály osm přípravných zápasů, v šesti z nich vyhrály.
/ROZHOVOR/ Režisér a scenárista Tomáš Svoboda působí jako recesista, kterému není nic svaté – když například v televizním Dobrém ránu propagoval obnovenou premiéru své drsné inscenace Popcorn, s vážnou tváří před kamerami tvrdil, že k přezkoušení titulu došlo proto, že všichni hlavní představitelé byli během repríz omylem postříleni. Se stejnou „neuctivostí“ vůči autoritám režíroval i své politické kabarety.
FOTOGALERIE/ Odchytových klecí se žrádlem, které mají přilákat divočáky, bude na Zlínsku kvůli africkému moru prasat zatím osm. Jedna přijde na 42 tisíc korun, na dalších osm tisíc pak fotopast, která bude umístěna poblíž.
Liberecko – Přečtěte si výběr toho, co se dělo ve Vašem městě a okolí minulý týden.
Na atletickém stadionu v centru Havířova budou v sobotu soutěžit piloti dronů.
Linec - V bývalém koncentračním táboře v Mauthausenu mělo šestnáct mladistvých z Německa, Itálie, Běloruska, Polska, Maďarska a Turecka čtrnáctidenní pracovní kemp.
Jičín – Mají za sebou vystoupení na domácím mezinárodním turnaji. Házenkáři Jičína v minulých dnech hostili tradiční klání Kers Cup. Soupeřem jim zde byly tři kvalitní celky, Talent Plzeň, polský Glogów a slovenská Povážská Bystrica.
Rakovník – Poprvé v historii se v sobotu v Tenis Centru Cafex utkali hráči mölkky – finských kuželek na 17. Mistrovství světa ve hře mölkky. V této zajímavé hře pro všechny generace hrálo sto dvanáct týmů o dvou až čtyřech hráčích a se dvěma náhradníky z celého světa, například z Japonska, Německa, Polska, Francie, Finska a samozřejmě Česka.
Karviná – Extraligoví házenkáři Karviné odehráli další z řady přípravných utkání.
/FOTOGALERIE/ Osmiletá Lucie se sestrou a maminkou si v pátek dorazily do areálu Dětského domova Srdce prohlédnout králíky, drůbež i holuby.
Sedmý ročník Mezinárodního tábora zvonkohry se v uplynulých dnech konal v Kateřinicích na Vsetínsku. Každoročním pořadatelem je místní soubor hry na ruční zvonky s názvem Zvonky dobré zprávy.
Lovosice – Nový logistický park o celkové rozloze budov téměř 130 tisíc metrů čtverečních připravuje průmyslový developer P3 na okraji Lovosic. Regionu by měl přinést až tisícovku nových míst.
Hradec Králové - Atleti královéhradeckého Sokola absolvovali během léta několik vydařených domácích i zahraničních závodů.
Trutnov - Maďarská Šoproň byla od 5. do 13. srpna dějištěm evropského šampionátu basketbalistek do 18 let. Češky patřily k favoritkám turnaje a až do semifinále svoji roli potvrzovaly. Nakonec se výběr trenéra Kena Scalabroniho musel spokojit se čtvrtou příčkou, když v závěrečných dvou duelech nestačil na Belgii a Francii.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ – Před evropským šampionátem v Polsku si připsali cenný skalp. Čeští volejbalisté zakončili jablonecký kemp výhrou nad bronzovým týmem Světové ligy Kanadou.
Poker je karetním fenoménem současnosti, kterému se jen v ČR věnují desetitisíce hráčů. Nejprestižnější tuzemský turnaj Česká pokerová tour se vůbec poprvé hraje na Moravě, od čtvrtka do pondělí jej hostí kasino v Olomouci-Hodolanech. Hráči si v Olomouci rozdělí výhry ve výši čtyř milionů korun.
Brno /FOTOGALERIE/ – Brněnské veletrhy módy Styl a Kabo slaví padesátou exhibici od svého začátku v roce 1993. Jako největší novinku o tomto víkendu představí v české premiéře aktuální kolekci světoznámé návrhářky Vivienne Westwoodové.
Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát posedmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor.
České Budějovice - Jihostroj zásobuje reprezentaci. Na ME volejbalistů v Polsku se představí Michálek, Mach a Kryštof. Soupeři budou Itálie, Slovensko a Německo.
Račice - Polsko, Portugalsko, Rusko? Kdepak! Nejlepší rychlostní kanoisté planety se představí na severu Čech. „V dané konkurenci jsme si moc nadějí na přidělení MS nedělali,“ přiznal šéf Jan Boháč.
Karlovarský kraj – Odpočívat, to je asi jediné, co tanečnice Miráklu neumí.