Pohled na krajinu z věže svatého Michaela
Novou atraktivitou ve Vrbně pod Pradědem bude vyhlídka z věže kostela.
Novou atraktivitou ve Vrbně pod Pradědem bude vyhlídka z věže kostela.
Tradiční sportovní akce v Moravském Berouně se hlásí o slovo. V sobotu šestého května proběhne už devatenáctý ročník populárního Hášova běhu do vrchu. Start je na Křížovém vrchu v Moravském Berouně.
Beroun – V Berouně startuje XVIII. ročník poberounského folklorního festivalu Staročeské máje. Jedná se o jednu z největších přehlídek folklóru ve středních Čechách, která startuje v sobotu 6. května na náměstí Joachima Barranda jako Koláče fest Beroun.
Meziměstí - Pohled na opuštěný vůz bez značek se naskytl policistům, když v úterý 2. května ráno přijeli k havarovanému vozidlu v Meziměstí u Broumova.
Györ, Havlíčkův Brod – Na mezinárodním poli daly o sobě naděje havlíčkobrodského řecko-římského zápasu opět vědět. Ve sportovní hale v Györu na severozápadě Maďarska na mládežnickém turnaji vybojovaly třináct cenných medailí.
Náchodsko - Starosta Nového Hrádku byl šokovaný a naštvaný zároveň. Zaměstnanci městyse posbírali z příkopů hromadu odpadků z polských výrobků.
Krásné počasí a nádherné výhledy na Polsko, Krnovsko i Jeseníky si užili všichni, kdo 1. květen využili k výletu k albrechtické rozhledně Dvě věže na Hraničním vrchu.
Praha - Na pražské DAMU ve středu začíná 24. ročník studentského divadelního festivalu Zlomvaz. Potrvá do 6. května a diváci uvidí více než 20 představení divadelních škol z ČR, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a Francie. Doprovodný program pak nabídne diskuse o představeních nebo hudební vystoupení.
Když jsem zjistila, že na postu ředitele České TV se se nic nezměnilo, zarmoutila jsem se. Těšila jsem se na změnu neutěšeného stavu. Jak ve sklabě pořadů tak v citlivosti výběru. Zklamal mě i kanál „art".
/ROZHOVOR/ Slovenský herec Milan Lasica byl první květnový den hostem těšínské filmové přehlídky Kino na hranici.
Znojmo – Auto na policejním parkovišti a řidič v policejní cele byl výsledek kontroly Passatu s polskou značkou znojemskými policisty v pondělí navečer.
Kolínsko - Cestovat do zahraničí se dá jakýmkoli způsobem. To chce dokázat Kolíňák Filip Kretschmer. Do zahraničí se chce vydat na kole, ale ne jen tak ledajakém.
Poslední dubnový školní den byla Základní škola Frýdecká v Havířově plná gejš, samurajů, karatistů, Pokemonů a dalších postaviček typických pro Zemi vycházejícího slunce neboli Japonsko.
Písek - Waldorfská Základní škola Svobodná Písek a W sdružení Písek z. s. pořádají letos 12. ročník celostátní přehlídky divadelních představení waldorfských škol. Samotná přehlídka se uskuteční od středy 31. května do soboty 3. června v Písku, kde na pěti kulturních scénách vystoupí 361 účinkujících, kteří odehrají 30 představení.
ROZHOVOR / Zajímavá zkušenost, ale rok stačilo. Tak se dají shrnout pocity volejbalisty a zlínského odchovance Adama Bartoše po působení v polském klubu Bílsko-Bělá. Smlouvu už neprodloužil.
Sokolov – Studentka sokolovského gymnázia Markéta Šteklová vyhrála X. ročník celostátní historické soutěže pro studenty středních škol Eustory.
Hradecko - Deník přináší čtenářům přehled sportovních událostí, které se v hradeckém okrese konají v neděli 30. dubna.
Východní Čechy, Pardubice - Nový letištní terminál roste a polyká miliony. Svou existenci musí teprve obhájit.
Region – Vítězkou čtvrté etapy se po hromadném spurtu na Visalaje stala Rakušanka Martina Ritter.
Nová Paka - V malém sále MKS byl sobotní vernisáží završen 11. ročník mezinárodního plenéru Novopacké veduty, kterého se zúčastnili malíři z Podkrkonoší, Polska i Ruska.
Hradec Králové - Bahamské Nassau hostilo atletické IAAF mistrovství světa ve štafetách. Družstvo mužů ČR obsadilo v běhu na 4x 400 m celkové 12. místo.
Havířov, Ostrava – Třetí etapou mezinárodního silničního etapového závodu cyklistek byla v sobotu dopoledne časovka z Havířova do Ostravy a zpět. Vyhrála ji Riejanne Markus. Opět.
Praha - Studentský divadelní festival Zlomvaz přiveze do Prahy už počtyřiadvacáté mladé umělce z šesti evropských zemí. Přes den ožije festivalem budova DAMU, čtyři hudební večery rozezní oblíbený Dům umění a průmyslu v Charvátově ulici (DUP36). Od 3. do 6. května zhlédnou diváci přes 20 představení divadelních škol z ČR, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a Francie, řekla novinářům mluvčí přehlídky Iveta Jakubčíková
Region – Vítězkou druhé královské etapy cyklistické Gracie se stala Nizozemka Anouska Koster.
Královéhradecko - Začátkem května do skal rádi míří výletníci z Polska.
Východní Čechy, Pardubice - Strážníci dopadli dvojici mužů po vloupání do vozidla v průmyslové zóně u Starých Čívic, po pátrání v lese je našli v roští.
Ponuré zdi frýdecko-místeckých podchodů začínají rozzařovat tematické malby pouličních umělců, takzvaných street artistů.
Kriminalisté z ústeckého toxi týmu si připsali kolosální úlovek. Při akci s názvem Provoz odhalili významné distributory a výrobce drog v okrese Ústí. Šlo o rodinný klan složený ze třinácti lidí, mezi kterým nechyběli otec, matka, synové a jejich manželky. Nejstaršímu pachateli bylo kolem 50 let, nejmladšímu 23.
Ústí nad Labem – Kriminalisté z ústeckého toxi týmu si připsali kolosální úlovek. Při akci s názvem Provoz odhalili významné distributory a výrobce drog v okrese Ústí. Šlo o rodinný klan složený ze třinácti lidí, mezi kterým nechyběli otec, matka, synové a jejich manželky. Nejstaršímu pachateli bylo kolem 50 let, nejmladšímu 23.
Podle odhadu společnosti Stem/Mark navštívilo v roce 2016 Českou republiku téměř 31,1 milionu turistů. Z toho tvořilo 16,2 milionu jednodenních návštěvníků. Dalších 12,2 milionu byli zahraniční turisté a 2,6 milionu turisté, kteří Českem pouze projíždějí. Ve srovnání s rokem 2015 tak vzrostl počet zahraničních účastníků cestovního ruchu o 3,3 milionu, tedy o 11,7 procent.
Útočník Sigmy, která v pátek na Andrově stadionu hostí od 18 hodin čtrnáctý Sokolov, Tomáš Chorý střílí momentálně ve druhé lize jeden gól za druhým a jako člen širšího kádru jedenadvacítky živí šance na nominaci pro závěrečný turnaj této věkové kategorie v Polsku.
O tomto víkendu 29. a 30. dubna také na českém území odstartuje letní sezona Reebok Spartan Race. Série extrémních překážkových závodů začne dvojzávodem v Koutech nad Desnou.
Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce nejen na Královéhradecku.
Žabovřesky nad Ohří – Stodola s nápisem Simson muzeum je zřetelná již z dálky. Co se v ní nachází? To Deníku řekl několik dní před oficiální otevíračkou majitel a nadšený sběratel Petr Hradecký, který se historickým motocyklům věnuje více než 25 let.
Zámek Slezské Rudoltice zahajuje v neděli 30. dubna zámeckou sezónu slavnostní vernisáží a koncertem.
Teplice nad Metují, Adršpach - Zdvojené směny pracovníků v turistickém ruchu a nepřehlédnutelná účast policejních hlídek. Tak to bude vypadat o tomto prodlouženém víkendu v okolí Adršpašsko-teplických skal.
Francouzští teenageři v neoficiálním hlavním městě Bretaně Rennes i v dalších městech začali demonstrovat a obsazovat školy na protest proti oběma prezidentským kandidátům. "Zasloužíme si něco lepšího," prohlašují.
Pardubice – Budovat nový letištní terminál pro 250 tisíc cestujících má smysl. Tvrdí to analýza tržního potenciálu a strategie, kterou pro společnost East Bohemian Airport (EBA), jež letiště provozuje, zpracovala firma Lufthansa Consulting.
Frýdlant – Ke střelbě připravit – pal! Rekonstrukce historické bitvy je jedním z taháků Valdštejnských slavností ve Frýdlantě. Zatímco letošní bitva proběhne k plné spokojenosti návštěvníků, o další ročníky už povedou pořadatelé také bitvu, jenže papírovou.
Orlová /FOTOGALERIE/ – První etapu 31. ročníku cyklistické Gracie vyhrála podle očekávání Nizozemka, ale ne Marianne Vos, nýbrž Riejanne Markus.
Pardubice – Poláci spoléhali na to, že krást sto kilometrů od hranic se jim vyplatí. Přepočítali se.
Karlovy Vary – Obrovským úspěchem českých kordistů skončilo Mistrovství Evropy v šermu mužů do 23 let, které se konalo v metropoli Běloruska Minsku.
Blanensko, Vyškovsko - Letní brigádu nabízejí mimo zavedených firem i některá města Blanenska i Vyškovska. Úklid obecních prostor ale zájemce letos příliš netáhne.
Borohrádek - Ještě ve čtvrtek a v pátek budou v borohrádecké Základní škole T. G. Masaryka hostit návštěvu ze všech koutů evropského kontinentu.
Pardubický kraj - Zásilku neproclených cigaret a také léků na výrobu drog zajistili o víkendu celníci v Pardubickém kraji.
Prachatice - Extrémní dálkový pochod MILITARY DEATH MARCH 2017 proběhl o uplynulém víkendu na Prachaticku. Cílem bylo připomenout si události pochodu smrti, který prošel tímto územím v roce 1945.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Polák, Rus a Čech spolu připomínají legendu. Jejich turné se jmenuje „Okudžava v míru 20 let od smrti velkého barda" a ve středu večer s ním zpěvák Jiří Vondrák a spol. zavítají do Národního domu v Ústí.
Finanční skupina Penta miliardáře Marka Dospivy hodlá i letos pokračovat v zahraničních akvizicích, do nichž se pustila v loňském roce. Celková aktivita firem, které má skupina v portfoliu, se loni zvýšila meziročně o 21 procent, zisk skupiny o čtvrtinu. Podle Dospivy není Penta na prodej.
Strakonice - Vojáci 251. protiletadlového raketového oddílu ve Strakonicích se připravují na bojové střelby, které proběhnout na přelomu května a června v polygonu Ustka v Polsku.
Liberecký kraj - Divoké honičky, bouračky, zranění. Zloději aut prchají před policií.