Katovice, Brno - Sedmnáctiletý krasobruslař Jiří Bělohradský využil problémů favorizovaného Michala Březiny a vyhrál společný šampionát Česka, Slovenska, Polska a Maďarska v Katovicích. Březina po pádu nedokončil volnou jízdu. V kategorii žen se mistryní republiky stala rovněž sedmnáctiletá Michaela Lucie Hanzlíková, která porazila Březinovu sestru Elišku o sedm bodů.
Katovice (Polsko) - Sedmnáctiletý krasobruslař Jiří Bělohradský využil problémů favorizovaného Michala Březiny a vyhrál společný šampionát Česka, Slovenska, Polska a Maďarska v Katovicích. Březina po pádu nedokončil volnou jízdu. V kategorii žen se mistryní republiky stala rovněž sedmnáctiletá Michaela Lucie Hanzlíková, která porazila Březinovu sestru Elišku o sedm bodů.
Praha - Z prakticky jistého místa v základní sestavě Teplic šel Michal Lüftner do Slavie, kde na hřišti kraluje možná nejlepší stoperská dvojice v lize Deli Bílek. „Bude to náročné, ale budu bojovat, abych se do základní sestavy dostal," říká usměvavý mladík, kterého v létě čeká mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Polsku.
Orlando – Chtěl medaili a tu také přivezl. Bronzem z mistrovství světa v silovém trojboji se může pochlubit David Lupač, který v Orlandu ve váhové kategorii nad 120 kg prodal dobře načasovanou formu a blýskl se třetím nejlepším výkonem!
Orlová-Lutyně - Další turnaj ze série Junior International Series se konal na severu Moravy, kam se v barvách badmintonového Super Stars Most vydala trojice hráček, na zkušenou deblový pár Veronika Brožkovcová s Vendulou Štroblovou a s nimi ostřílená juniorka Veronika Dobiášová.
Ostrava, Brno - Jedna z mála nadějí českého krasobruslení Michal Březina zatím nervozitu před blížícím se mistrovstvím Evropy v Ostravě necítí. Šestadvacetiletý rodák z Brna se teď soustředí na společný národní šampionát České republiky, Slovenska a Polska v Katovicích.
Tábor - Pořádné nakládačky slibuje čtvrtý ročník Noci bojovníků v Táboře. Sál Hotelu Palcát tak bude ve čtvrtek 15. prosince od 19 hodin svědky třinácti zápasů v klasickém boxu a v takzvaném thajském boxu, muay thai.
Ratíškovice – Patří k nejlepším fotbalistkám na okrese. Svoji kvalitu už druhou sezonu prokazuje na Slovensku. V tamní nejvyšší ženské soutěži hájí černobílé barvy Myjavy. Odchovankyně hodonínského Nesytu Markéta Koplíková to však s míčem umí i v hale. Svými výkony v dresu Dukly a později i Tanga si řekla o nominaci do české ženské futsalové reprezentace.
Wroclaw - Drážďanské vánoční trhy zná snad každý, z Ústí to není daleko a České dráhy každoročně nabízejí speciální jízdné. Byl jsem tam několikrát a zažil jsem dokonce i krájení rekordní štoly.
Kutná Hora - Římskokatolický kněz a spisovatel Zbigniew Czendlik bude tento týden v Knihkupectví a galerii Kosmas v Kutné Hoře podepisovat svou knihu s názvem Postel, hospoda, kostel. Autogramiáda se bude konat v pátek 16. prosince v 16 hodin.
Ať už nakupujete ovoce v jakémkoliv řetězci, stále na vás čekají tytéž odrůdy. Jablka idared a hrušky konference. Kde jsou ty jaderničky, koženáče, renety a štrůdláky našich babiček?
/ROZHOVOR/ Především v žactvu se KPS Opava může dlouhodobě pyšnit velkými úspěchy. Důkazem budiž letošní krajské přebory mladších žáků, kde talentovaní plavci dělali jedno pódiové umístění za druhým. Naše redakce si o tom povídala s trenérem a předsedou oddílu Petrem Ryplem.
Krasobruslaři se stěhují do Katovic, kde na společném šampionátu Polska, Česka, Slovenska a Maďarska budou od pátku do soboty bojovat o tituly mistrů svých zemí a zároveň nominaci na mistrovství Evropy 25. až 29. ledna v Ostravě.
Samostatná lahvárenská skupina Cylinders Holding, a. s., která se oddělila od strojírenských Vítkovic, je už zapsána v obchodním rejstříku. Informovala o tom mluvčí společnosti Eva Kijonková.
Tak je to pravda. Plzeňský Prazdroj společně s některými dalšími středoevropskými pivovary bude mít nového majitele. Největší japonský pivovar Asahi. Je to zpráva dobrá či špatná? Určitě se není třeba bát, že by Japonci chtěli našemu pivu ublížit. Vždy k němu měli velmi dobrý vztah, stejně jako k českému chmelu, jehož jsou tradičními odběrateli.
Praha - Agenturní zaměstnanci v Česku mají stále horší podmínky než kmenoví pracovníci. Zahraniční agentury navíc v zemi často nelegálně zaměstnávají cizince. Po dnešní návštěvě pražského inspektorátu práce to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) by měla pravidla upravit projednávaná novela o zaměstnanosti. Na agenturní zaměstnávání se v příštím roce víc zaměří i inspekce práce.
Japonský pivovar Asahi Group Holdings se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje a dalších východoevropských značek SABMilleru, které dohromady za 7,3 miliardy eur (197,3 miliardy korun) koupí od společnosti Anheuser-Busch InBev. Jde o zatím největší převzetí zahraničních pivovarnických aktivit ze strany některého z japonských pivovarů.
S narozením dítěte začíná Jana Přečková z Ostravy-Poruby vytvářet rodokmen. Letos je prvnímu synu Miroslavovi jedenáct, má šestiletého brášku Vaška … a maminka pořád není hotova s výčtem všeho příbuzenstva!
Český Těšín (Karvinsko) - Vztahy Česka a Polska jsou činorodé a mohou být příkladem pro další regiony v Evropě. Na setkání se zástupci polské menšiny žijící v České republice to dnes v Českém Těšíně řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Spolu se sovu polskou kolegyní Beatou Szydlovou předtím symbolicky přešel těšínský most Přátelství, který spojuje obě země.
Berlín - Německo chce znovu prodloužit kontroly na vnitřních hranicích schengenského prostoru, napsal magazín Spiegel. Země Evropské unie přitom teprve nedávno umožnily prodloužení vnitřních kontrol zhruba do poloviny února. Spolková republika nyní možnosti využívá na hranicích s Rakouskem, kontroly na hranicích s Českem nechystá.
Jablonec n. N. - Jablonecká hala zažila při atletickém Pomerančovém mítinku halu plnou nadějných, mladých sportovců. Praskala ve švech, protože počet účastníků překonal všechny dosavadní účastnické rekordy.
Náchod - Po bezohledném pachateli, který odcizil z ulice automobil a na útěku neváhal najet do svého pronásledovatele stále pátrají náchodští policisté.
Lillehammer - Druhý závod Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru vyhrál dvojnásobný olympijský vítěz Kamil Stoch z Polska před krajanem Maciejem Kotem. České trio Roman Koudelka, Jakub Janda a Lukáš Hlava se seřadilo na 27. až 29. místě.
Vratislav (Polsko) - Jednoznačným vítězem Evropských filmových cen za rok 2016, které v sobotu ve Vratislavi udělovala Evropská filmová akademie (EFA), se stala německo-rakouská tragikomedie Toni Erdman, která získala pět ocenění. Režisérkou a scénáristkou snímku je Maren Adeová.
Karviná, Godów – Již několik let jsou milou, veselou a pro mnohé i stále překvapivou atrakcí předvánočních trhů v centru Karviné. Parta polsky hovořících vysmátých Mikulášů na kolech. Co tady chtějí a proč přijíždějí? Inu, mají smysl pro recesi a libí se jim centrum Karviné a zdejší předvánoční atmosféra.
Praha - Někdejší polští disidenti Alicja a Zbigniew Gluzovi v sobotu v Praze převezmou Cenu Jaromíra Šavrdy udělovanou lidem, kteří zveřejňují svědectví o totalitě. Cena předávaná každoročně u příležitosti Dne lidských práv je určena osobnostem, které se aktivně snaží šířit pravdu o době komunismu.
Hodonín – Začátek skvělý, konec ještě lepší. Hodonínští tanečníci Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou v lednu získali titul vicemistrů České republiky, parádní rok 2016 pak završili celkovým vítězstvím v Taneční lize dospělých.
Liberec/Bogatynia - Funkčnost zastínění skleníků společnosti Citronex u polské Bogytynie, který byl spuštěn v polovině září, prověřili astronomové. Starostové z české strany si znovu stěžovali, že s podzimem začaly skleníky opět oslnivě svítit. Měření ukázala, že rolety jsou zatahovány, existuje však přechodné období mezi rozsvícením a zatažením rolet, které může trvat desítky minut a v tomto čase skleníky bohužel svítí naplno, sdělil liberecký hejtman Martin Půta (STAN), který kvůli světelnému smogu s Poláky několikrát jednal.
Praha – Ministerstvo dopravy boří jeden velmi podezřelý monopol. Končí letitou spolupráci s firmou Hicon, která státu exkluzivně dodává registrační značky pro automobily. A to za ceny, jež většina odborníků hodnotí jako vysoce předražené.
Královéhradecko - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají nejen o víkendu 10. a 11. prosince.
Královéhradecko - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají nejen o víkendu 10. a 11. prosince.
Holešov – Zahraniční družstva ovládly 9. ročník Mikulášského turnaje v halové kopané žen v Holešově. Prvenství v podniku, jehož se zúčastnilo osm celků, který zaštiťovalo město Holešov společně s místními zastupiteli Svatavou Ságnerovou a Jaromírem Tomšů, vybojoval polský druholigový kolektiv Goczalkowice Zdrój. Stříbrnou příčku obsadila slovenská Šala.
Hradec Králové - Znají se dobře, kopali spolu například za Teplice. Teď Pavel Krmaš, nynější sportovní manažer Hradce, věří, že tým dostane zvučnou posilu. Už nějakých šest týdnů s mužstvem trénuje Tomáš Jirsák, záložník se zkušenostmi z Polska, Bulharska i Kazachstánu. A také bývalý hráč Hradce i reprezentant do 21 let.
Praha - Hlavním trenérem českých volejbalistek zůstane Zdeněk Pommer. Kouč ostravského extraligového klubu už reprezentaci dočasně vedl od konce září po odstoupení německého trenéra Alexandera Waibla, nyní s vedením svazu uzavře smlouvu na dva roky s opcí.
Hradec Králové - Znají se dobře, kopali spolu například za Teplice. Dnes Pavel Krmaš, nynější sportovní manažer fotbalového Hradce, věří, že tým dostane zvučnou posilu. Už nějakých šest týdnů s mužstvem trénuje Tomáš Jirsák, záložník se zkušenostmi z Polska, Bulharska i Kazachstánu. A také bývalý hráč Hradce i reprezentant do jedenadvaceti let.