Ústí nad Labem/Liberec - V Ústeckém a Libereckém kraji sněží, hlavně ve vyšších polohách zůstává na silnicích ležet vrstva sněhu, která klouže. Přibývá dopravních nehod. Na D8 varuje policie motoristy před sněhem a tvorbou sněhových jazyků od 500 metrů nad mořem na úseku Řehlovice – Krásný Les.
Prostějov – Dechový orchestr Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose v Prostějově si připsal na konto další zahraniční úspěch. Na mezinárodní soutěži dechových orchestrů FIBM ve španělském Malgrat de Mar obsadil stříbrnou příčku. Prostějované se utkali s dalšími dvěma orchestry z České republiky a také se soutěžícími ze Švýcarska, Polska a Itálie.
Liberec /ROZHOVOR, KONCERT/ - „Slyšte a čtěte, hrajeme v sobotu 27. října v Rock Pubu na Šaldově náměstí, první takty zazní ve 21.00, dobové oblečení vítáno," říká člen kapely The Vintage band Petr Kolář.
Zlín – Celkem 35 závodníků z České republiky, Polska, Slovenska, Německa, Rakouska, Řecka, Ruska a Spojených států uzavře zítra tuzemskou freedivingovou sezonu.
Karvinsko - Přijít zasvítit svým zesnulým alespoň o Dušičkách je pro většinu lidí téměř povinnost. Pokud se ale rozhodnou pro lepší výzdobu, můžou se docela plácnout přes kapsu.
Východní Čechy, Pec pod Sněžkou - Tradiční způsob opravy, štětování, má trase zajistit dlouhou životnost i v náročných klimatických podmínkách na hřebenech hor.
Východní Čechy, Pec pod Sněžkou - Tradiční způsob opravy, štětování, má trase zajistit dlouhou životnost i v náročných klimatických podmínkách na hřebenech hor.
Brno /ANKETA, ROZHOVOR/- Kariéru odstartovala před osmačtyřiceti lety v soutěži Hledáme nové talenty. Od té doby vydala Helena Vondráčková přes osmdesát sólových alb a objevila se ve filmu i na divadle. Letos 24. června oslavila 65. narozeniny a k nim si nadělila bilanční desku Helena (nejen) o lásce. Své jubileum v Brně oslaví 30. října v Bobycentru.
Javorník – Konečně. Po šestnácti letech plánování, jednání a komplikací vyjedou na obchvat Javorníku první auta. „Slavnostní zakončení stavby obchvatu Javorníku se uskuteční 2. listopadu. Zprovoznění je naplánováno po 13. hodině," sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.
Varšava - Poslední polský prezident v exilu Ryszard Kaczorowski, který předloni zahynul spolu s dalšími 95 lidmi při leteckém neštěstí u ruského Smolenska, není pohřben ve svém hrobě. Dnes to oznámilo polské rádio RMF, vojenská prokuratura prozatím zprávu nepotvrdila.
Olomouc – Ve čtvrtek začne tažení volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc pohárovou Evropou. Prvním soupeřem vysokoškolského celku bude přední tým belgické ligy Dauphines Charleroi.
Rychnov nad Kněžnou - Návrat nás čtvrťáků do školy byl poněkud milosrdně ulehčen, neboť jsme hned třetí den školního vyučování odjížděli na každoročně konanou exkurzi do Polska.
Praha 24. října (ČTK) - Na Leksellově gama noži v pražské Nemocnici Na Homolce provedli lékaři od 26. října 1992 do konce letošního září 13.304 operací. Počty diagnóz stouply na 50, nejčastějších šest má 90 procent pacientů. Zlepšily se i léčebné možnosti. Dřív se léčily mozkové nádory vzdálené od zrakového nervu alespoň pět milimetrů, teď je to jeden milimetr a v některých případech ani kontakt nádoru se zrakovou dráhou léčbu nevylučuje, řekl primář oddělení stereotaktické a radiační neurochirurgie docent Roman Liščák.
Ostrava - Do kin míří nový film Yuma, natočený v polsko-české koprodukci. Premiéru v kinech má ve čtvrtek 25. října. Natočil jej polský režisér Piotr Mularuk, který je současně také jeho scenáristou.
Javorník – Konečně. Po šestnácti letech plánování, jednání a komplikací vyjedou na obchvat Javorníku první auta. „Slavnostní zakončení stavby obchvatu Javorníku se uskuteční 2. listopadu. Zprovoznění je naplánováno po 13. hodině," sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.
Most - V italském Castelletto di Braduzzo se o víkendu konal jedenáctý ročník světového finále mezinárodního projektu EasyKart. Mostecký HKC Racing Team zde jako jediný zástupce české výpravy významně zabodoval, když Michael Topinka získal ve finálové jízdě zlato a Dan Skočdopole dojel ve své třídě bronzový. Lepší tečku za sezónou 2012 si mostecká stáj už přát ani nemohla.
Krnovsko - Na Krnovsku se množí případy setkání člověka s liškou, která je nebojácná a neprojevuje obvyklou plachost. Tento jev byl zaznamenán také polské straně hranice.
Náchod - Jedno junácké heslo zní Vždy připraven, a tím se teď řídí i náchodská radnice. Kdyby nevyšlo prosadit obchvat města v navrhované severní trase, v záloze má plán tunelu.
Praha /ROZHOVOR/ – Politici by se měli přestat dohadovat a udělat něco pro to, aby se ekonomické prostředí v ČR stabilizovalo. V rozhovoru pro Deník k tomu nabádá Miroslav Ševčík, děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze.
Ostrava - Na letošním festivalu Colours of Ostrava nezářily jen velké zahraniční hvězdy na hlavních pódiích, živo bylo v areálu Dolní oblasti Vítkovic často také na menších scénách.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Usměvavý drobný kluk na první pohled ani trochu nevypadá, že tráví většinu volného času nácvikem kejklířských kousků, které člověk vidí maximálně v cirkuse. Davidu Foltýnovi je šestnáct, umí skvěle žonglovat a v sobotu se stal stříbrným finalistou soutěže Boleslavsko hledá talent.
Budapešť – Do ulic Budapešti dnes vyrazili přívrženci i odpůrci vlády konzervativního premiéra Viktora Orbána. Podle agentury APA na různá shromáždění přišly statisíce lidí a ve městě platí přísná bezpečnostní opatření. Maďarsko si připomíná výročí protisovětské revoluce z roku 1956.
Odry - Umělecký kovář, ukázky ručního tkaní, keramiky, výroby košťat, drátěných šperků, výrobků z kůže i dřeva, a dokonce i vodovodního potrubí z dřevěného kmene byly k vidění ve dvoře Základní školy Pohořská v Odrách.
Bohumín - Ani teplé a slunné počasí posledních dní není zárukou čistého vzduchu. Prakticky už od minulého týdne se hodnoty škodlivin, zejména polétavého prachu v ovzduší, pohybují nad povoleným průměrným 24hodinovým limitem, který je 50 mikrogramů na metr krychlový.
Krnov - Fotograf Štefan Guber na sebe výrazně upozornil loni vydáním kalendáře Krásky z Města Albrechtic, ve kterém nafotil akty obyčejných žen z Albrechticka. V Krnově 24. října začíná výstava, které představí podstatně odlišnou polohu Guberovy fotografické tvorby.
Washington – Největší pokrok v reformách podmínek pro podnikání udělaly za poslední rok země střední a východní Evropy a vůbec největší zlepšení na světě vykázalo Polsko. Plyne to z každoroční zprávy Doing Business, kterou dnes zveřejnila Světová banka a její pobočka pro soukromý sektor Mezinárodní finanční korporace (IFC).
Smržice – Firma roku Olomouckého kraje 2012. Takovým oceněním se nyní pyšní společnost Laski Smržice. Podnik, který letos slaví dvacet let na trhu, uspěl v konkurenci 247 společností. Jako jedna z mála firem na Moravě vyváží devadesát procent svých výrobků do zahraničí.
Valašské Meziříčí, Vsetín - S krásnými medailovými úspěchy se vrátili z mistrovství světa v karate ITKF v polské Lodži reprezentanti České republiky. V barvách národního týmu se skvěle prezentovali i valašští karatisté a karatistky, kteří vybojovali pro Českou republiku hned tři bronzové medaile. Konkrétně to byli Tereza Kleiblová z SKP Vsetín a Richard Heger a Tomáš Ventura (oba AK Valašské Meziříčí).
Broumovsko - Za socialismu se s ochranou přírody nepárali. Vypadá to, že kam to jen šlo, tam na Broumovsku uložili odpad, a někde i ten hodně nebezpečný. Dosud je na území CHKO Broumovsko evidováno 275 starých ekologických zátěží.
Mladá Boleslav - Usměvavý drobný kluk na první pohled ani trochu nevypadá, že tráví většinu volného času nácvikem kejklířských kousků, které člověk vidí maximálně v cirkuse.
Opavsko - Lidé s dýchacími a srdečními potížemi, děti a starší generace. Právě ti tvoří skupinu obyvatelstva nejnáchylnější k problémům, jež může způsobovat nadměrné množství polétavého prachu v ovzduší.
Brno /ANKETA/- Kariéru odstartovala před osmačtyřiceti lety v soutěži Hledáme nové talenty. Od té doby vydala Helena Vondráčková přes osmdesát sólových alb a objevila se ve filmu i divadle. Letos 24. června oslavila 65. narozeniny a k nim si nadělila bilanční desku Helena (nejen) o lásce. Své jubileum v Brně oslaví 30. října v Bobycentru.
Bohumín - Ani teplé a slunné počasí posledních dní není zárukou čistého vzduchu. Prakticky už od minulého týdne se hodnoty škodlivin, zejména polétavého prachu v ovzduší, pohybují nad povoleným průměrným 24hodinovým limitem, který je 50 mikrogramů na metr krychlový.
Bohumín - Ani teplé a slunné počasí posledních dní není zárukou čistého vzduchu. Prakticky už od minulého týdne se hodnoty škodlivin, zejména polétavého prachu v ovzduší, pohybují nad povoleným průměrným 24hodinovým limitem, který je 50 mikrogramů na metr krychlový.
Bohumín - Ani teplé a slunné počasí posledních dní není zárukou čistého vzduchu. Prakticky už od minulého týdne se hodnoty škodlivin, zejména polétavého prachu v ovzduší, pohybují nad povoleným průměrným 24hodinovým limitem, který je 50 mikrogramů na metr krychlový.
Broumovsko - Za socialismu se s ochranou přírody nepárali. Vypadá to, že kam to jen šlo, tam na Broumovsku uložili odpad, a někde i ten hodně nebezpečný. Dosud je na území CHKO Broumovsko evidováno 275 starých ekologických zátěží.
Jihlava – Po pěti měsících od zahájení výstavby zprovoznila GLS nový centrální přepravní bod v České republice. Celková výše investice vyšla na čtyři miliony eur.
Bratislava - Štrbské Pleso na Slovensku s polským Zakopaným by mohl v budoucnu spojit železniční tunel pod tatranskými štíty. Nové drážní spojení by podle majitele tatranských lyžařských středisek Tatry mountain resorts (TMR) bylo součástí příprav na zimní olympijské hry v roce 2022, o které se chce Slovensko ucházet spolu s Polskem, napsal dnes portál hnonline.sk.
Praha – Nejvíce zadlužených lidí je v Česku v Moravskoslezském a Ústeckém kraji, nejméně na Vysočině. Průměrný věk zadlužené osoby v Česku je 38 let a průměrný dluh na osobu se pohybuje kolem 80.000 Kč. Vyplývá to z průzkumu společnosti KRUK International, která na tuzemském trhu působí od roku 2011 a spravuje zde desítky tisíc pohledávek za celkem více než tři miliardy Kč.
Ostrava /POZVÁNKA/ - Koncerty spjaty se vzpomínkou na Johna Cage se uskuteční v Domě umění v Ostravě. Obě vystoupení mají naplánován začátek na 19 hodin. Kapelu Bergljot můžou návštěvníci slyšet 23. října a 25. října na vás čeká soubor MoEns a Opening Performance Orchestra. John Cage by tento rok slavil své 100. narozeniny, a proto se o něm v poslední době tolik mluví.
Úvalno - Svatý Hubert, patron lovu, honů a myslivosti se ve Slezsku těší velké oblibě. V sobotu na jeho počest majitelé koní uspořádali v Úvalně Hubertovu jízdu a Okresní myslivecký spolek již po sedmé organizoval slavnostní hubertskou mši v poutním chrámu na Cvilíně u Krnova.