
Český fotbalový tým měl v sobotu v Polsku podporu i z Pelhřimova
Pelhřimov – Nezapomenutelným zážitkem se pro partu kamarádů stal sobotní fotbalový zápas Česko – Polsko, na který se z Pelhřimova vydali do polské Vratislavi.
Pelhřimov – Nezapomenutelným zážitkem se pro partu kamarádů stal sobotní fotbalový zápas Česko – Polsko, na který se z Pelhřimova vydali do polské Vratislavi.
Olomouc - Fotbalový internacionál Miroslav Kadlec říká, že čím déle se bude hrát bez branek, tím budou Portugalci nervóznější.
Králův Dvůr - Zažít fotbalové mistrovství Evropy je skutečný zážitek. Milan Karšňák o tom ví své.
Poříčí nad Sázavou – Na posledním zápase fotbalové I. B třídy, místním derby, mezi domácími, již jasným vítězem skupiny D a druhými Nespeky, který byl spojen s akcí Ondrášovka a Hvězdy podporují sport v Poříčí, se objevil i mladý reprezentant do 21 let a záložník Sparty Praha Josef Hušbauer.
Vratislav/Pardubice - BONTÉ catering zajišťoval během základních skupin Eura gastronomii ve Vratislavi.
Příbram - Generální ředitel 1.FK Příbram Petr Větrovský říká, že proti Portugalsku musí Češi podat týmový výkon.
Plzeň – Na Euro odjížděli jako podceňovaní, v kádru bylo nezvykle mnoho hráčů z české ligy.
Koněšín - Krvavou neděli v Koněšíně na Třebíčsku má na svědomí zatím neznámý vrah či vrazi. Policie včera po třech dnech taktického mlčení definitivně potvrdila, že v Koněšíně vyšetřuje dvojnásobnou brutální vraždu staršího partnerského páru.
Jablonec n. N. - Mladí házenkáři dosáhli na kvalifikačních turnajích významných úspěchů a Česko má po letech opět plné zastoupení na všech mládežnických turnajích charakteru ME a MS. Všechny týmy jsou nyní v plné přípravě na tyto akce.
Doněck - "Pokud nemáte rádi Blochina, prosím. Nikomu ale nedovolím, aby kritizoval můj tým," rozčílil se Oleg Blochin.
Hradec Králové - Václav Němeček ví, jak se posílají Portugalci z Eura domů: „Nikdy nezapomenu na tu radost," vzpomíná na fotbalový šampionát v Anglii.
Opava /POZVÁNKA/ – Slezská metropole se pomalu, ale jistě, může připravovat na velkou hudební akci. Opavská kapela Nekuř toho tygra (NTT) se po delší odmlce sejde na pódiu v Klubu Art a pořádně to rozjede.
Doněck - S mistrovstvím Evropy ve fotbale se po základní části vedle Polska rozloučila také druhá pořadatelská země - Ukrajina. V závěrečném duelu skupiny D prohrála v Doněcku s Anglií 0:1 a obsadila nepostupové třetí místo.
Praha – Nejen platy, ale také část reformy zdravotnictví je trnem v oku nespokojených lékařů. Ministerstvo totiž chystá čekací a dojezdové doby, které podle Milana Kubka povedou k extrémní redukci sítě českých nemocnic. Náš protest poškodí pacienty mnohem méně než zamýšlené změny, říká šéf České lékařské komory.
Plzeň – Myslel výš, ale v závodě Kolem Švýcarska skončil český cyklista Roman Kreuziger šestý.
Nymburk /FOTO/ - Každoroční pasování na čtenáře v Nymburce se povedlo. 216 dětí má šanci získat průkazku.
Dobruška - S nevšedním nápadem přišli dva Dobrušťáci, výsledkem je výstava, která se vydala za hranice regionu.
Krušovice - Slavnosti pivovaru Krušovice přilákaly letos osm tisíc fanoušků zdejšího piva, fotbalu a muziky.
Hradec Králové – Takhle si to nikdo nepředstavoval, ale stalo se. Roman Fischer po čtyřech letech nečekaně opouští prvoligový tým FC Hradec Králové a za nejasných okolností zřejmě míří do druholigové Karviné, pod křídla kouče Pavla Malury, který si ho na východ Čech přivedl v létě 2008.
Litoměřice - Polotovary chlebů z Polska obalené plísní taková podívaná se naskytla zaměstnancům Státní zemědělské a potravinářské inspekce v litoměřickém Kauflandu. Za tento „objev" může obchodní řetězec dostat pokutu až do výše 50 milionů korun.
Česká Třebová – Týden sportu do města přilákal také zástupce partnerských měst, především děti. V první polovině týdne Českotřebovští hostí Poláky a Slováky, ve druhé potom Italy.
Bruntál – Krásné počasí, skvělá atmosféra, diváky zaplněné bruntálské náměstí, kvalitní účast běžců a výborná úroveň závodů provázely již čtyřicátý ročník Mezinárodního večerního běhu Bruntálem, který pořádala Olympia Bruntál a město Bruntál minulý pátek 15. června v rámci oslav Dnů města na náměstí Míru v Bruntále.
Hranicko /VIDEO/ – Největší akce za posledních deset let. Tak zhodnotili přerovští a hraničtí policisté zadržení výrobců drog a pěstitelů marihuany v hranickém regionu, ke kterému došlo v průběhu předminulého a minulého týdne.
Brno - Obchod řetězce Kaufland v Litoměřicích připravoval a prodával plesnivé pečivo. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) tam našla 64 rozmražených polotovarů chlebů, které byly napadeny plísní. SZPI kontrolu provedla na základě podnětu spotřebitele, který si pekařský výrobek koupil.
Račice, Břeclav – Na kanále v Račicích se konaly Závody olympijských nadějí CEFTA. Mladí veslaři Slovenska, Maďarska, Polska a dvě družstva České republiky bojovaly o putovní pohár. Česká republika obhajovala loňské prvenství z Maďarska.
Východní Čechy - Anketa Deníku, ve které odpovídají sportovní osobnosti z regionu: Jak se vám líbil výkon českého týmu v utkání s Polskem?
Šumpersko/Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka od 20. do 26. června
Pardubice – Rozhodující výhra českých fotbalistů nad Polskem, která katapultovala Bílkovu partu do čtvrtfinále mistrovství Evropy, opět spojila rozpolcený fotbalový národ.
Pardubice – Rozhodující výhra českých fotbalistů nad Polskem, která katapultovala Bílkovu partu do čtvrtfinále mistrovství Evropy, opět spojila rozpolcený fotbalový národ.
Praha /ROZHOVOR, VIDEO/ - O Cenu Pavla Kouteckého se ucházeli letos tvůrci devadesáti dokumentů, získala ji režisérka Klára Řezníčková s filmem Trojmezí. Ve filmu zachycuje nejvýchodnější oblast České republiky sousedící s Polskem a Slovenskem, kde právě hranice ovlivnila zásadním způsobem nejen historický vývoj této oblasti, ale také osudy místních lidí. Snímek bude v nejbližší době uveden spolu s dalšími nominovanými snímky v rámci přehlídky dokumentů České televize Dokumenu 20. a 21. června v pražském kině Atlas, kde je každoročně k vidění vítězný dokument této ceny. Klára Řezníčková za Trojmezí převzala na slavnostním večeru u příležitosti vyhlášení Ceny Pavla Kouteckého v Divadle Archa kromě sošky od sklářského výtvarníka Reného Roubíčka také cenu sto tisíc korun.
Hranicko – Největší akce za posledních deset let. Tak zhodnotili přerovští a hraničtí policisté zadržení výrobců drog a pěstitelů marihuany v hranickém regionu, ke kterému došlo v průběhu předminulého a minulého týdne.
Krušovice - Slavnosti pivovaru Krušovice přilákaly letos osm tisíc fanoušků zdejšího piva, fotbalu a muziky.
Východní Čechy - Anketa Deníku, ve které odpovídají sportovní osobnosti z regionu: Jak se vám líbil výkon českého týmu v utkání s Polskem?
Vratislav - Ve fotbalovém brankáři Petru Čechovi ožívají vzpomínky na evropský šampionát v Portugalsku před osmi lety, kdy s českým týmem zažil památnou jízdu až do semifinále. Třicetiletý gólman by si to rád zopakoval i na letošním turnaji, kde reprezentace už netrpělivě vyhlíží čtvrteční čtvrtfinále s Portugalskem.
Vratislav - Dobře vnímal všeobecný despekt a pochybnosti, který provázely jeho zařazení do sestavy v klíčových zápasech fotbalového Eura na místo zraněného kapitána Tomáše Rosického. Záložník Daniel Kolář dva dny po postupu týmu do čtvrtfinále připustil, že hlavně před posledním zápasem s Polskem nezažíval lehké chvíle. O to větší radost jej zaplavila po týmovém úspěchu.
Dobruška - Městský fotbalový stadion v Dobrušce hostil v sobotu hudebně-sportovní akci.
Ústí nad Labem - Šok! Bavič Petr Novotný si zopakuje hazardní bungee jumping z jeřábu, kde se zranil. „A to 17. července tamtéž," prozradil na Portě.
Vratislav - Polsko jako by stále ještě vstřebávalo zklamání z toho, že jeho reprezentace po sobotním zápasu s českým týmem nepostoupila ze skupiny do čtvrtfinále mistrovství Evropy. A fotbalová horečka se postupně vytrácí i z Vratislavi.
Ústí nad Labem - Hnědooká s úsměvem na rtech. Vlnité kaštanové vlasy jí sahají až na ramena. Krásný hlas a štíhlá postava napovídají, proč byla zvolena královnou krásy.
Plzeň – Zase ta plzeňská stopa! Petr Jiráček nastartoval raketové motory, přesprintoval celé hřiště, přehodil si míč z levé nohy na pravou a zasunul míč do polské sítě. V plzeňských barech a hospodách vytryskl gejzír radosti.
Nová Paka – Závěrem května vzlétl z ruzyňského letiště Boeing s osmi žákyněmi ze ZŠ Komenského. Dívky letěly reprezentovat naši školu na poslední projektovou schůzku do italského města Aprilia.
Východní Čechy - Trenér Martin Pulpit národnímu týmu v posledním utkání ve skupině věřil. „Jen jsem se bál tlaku zákulisí," říká.
Ústí nad Labem - Na improvizovaném parketu Zimního stadionu závodníci protančili v uplynulých čtyřech dnech plných 50 hodin.
Východní Čechy - Trenér Martin Pulpit národnímu týmu v posledním utkání ve skupině věřil. „Jen jsem se bál tlaku zákulisí," říká.
Vratislav - Česká fotbalová reprezentace svým účinkováním na mistrovství Evropy dosud vydělala 12 milionů eur (asi 306 milionů korun). V případě čtvrtfinálového postupu přes Portugalsko pak může přidat další tři miliony eur (asi 76,4 milionu korun), čímž by překonala 355 milionů korun vydělaných na ME 2004, kde tým v semifinále vypadl s Řeckem.
Příbram – V sobotu se na náměstí TGM v Příbrami sešlo okolo 350 fotbalových fanoušků. Ti byli zvědaví, jak naši fotbalisté zvládnou klíčové utkání s Polskem.Před utkáním vládla na náměstí skepse.
Pardubice - Trenér Martin Pulpit národnímu týmu v posledním utkání ve skupině věřil. „Jen jsem se bál tlaku zákulisí," říká.
Vratislav - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický v neděli odjel z dějiště mistrovství Evropy do Prahy, kde bude za pomoci fyzioterapeuta Pavla Koláře léčit zraněnou achilovku. Do Vratislavi se má vrátit v úterý.
Doksy - Obrovskou radost svým fanouškům po celé zemi udělali fotbalisté po výhře nad Polskem. Palce jim v sobotu před rozhodujícím utkáním drželi fandové bez rozdílu věku.
Slovácko - Utkání jsem měl možnost sledovat přímo na stadionu a jsem za to rád. Byl to perfektní zážitek se vším všudy. Vynikající atmosféra, výborný zápas a navrch výhra a postup. Musím se trošku pochlubit, že se splnila má předpověď.