Aspoň jeden zápas Eura by trenér Havlíček chtěl vidět
Náchod - Po pátečním losu fotbalového ME 2012, které v létě spolupořádají Polsko a Ukrajina, se většina českého národa zaradovala.
Náchod - Po pátečním losu fotbalového ME 2012, které v létě spolupořádají Polsko a Ukrajina, se většina českého národa zaradovala.
Litoměřicko - Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa o dovozu a spalování nebezpečných kalů v Ústeckém kraji.
Litvínov, Čížkovice - Do Ústeckého kraje společnost Čistá Ostrava do konce roku přiveze 110 tisíc tun kalů z ostravských Lagun. Uloží je na skládce Celio u Litvínova. Kaly se budou postupně spalovat v čížkovické cementárně. Proti tomu se v regionu zvedla velká nevole, která mířila hlavně na krajský úřad, jehož rozhodnutí vedlo k dovozu kalů. Krajští politici ale tvrdí, že vše je hlavně záležitostí vlády, která o likvidaci kalů rozhodla. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa však taková nařčení odmítá.
Rožnov pod Radhoštěm – Hala Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm patřila o uplynulém víkendu mladým házenkářům.
Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ - Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa o dovozu a spalování nebezpečných kalů v Ústeckém kraji.
Liberecký kraj - Záběr jak dobrodružství kriminalistiky. Na zdánlivě bílém laboratorním skle se pod kontrastní látkou objevují barevné skvrny. Fialová, žlutá, modrá, růžová. Jako když v hodině výtvarné výchovy děti experimentují s vodovými barvami. Jenže místo vodovek se díváme na barbituráty, kodein, tramal…
Nové Strašecí - Studenti Gymnázia Jana Amose Komenského v Novém Strašecí se zapojili do mezinárodního projektu, mapujícího osobnosti regionu. Projektu se účastní Středočeský kraj, Německo a Polsko. Skupiny studentů se do něj přihlásily dobrovolně.
Hradec Králové - Studenti z hradeckého gymnázia Boženy Němcové mají nejlepší internetový časopis v republice.
Chomutov – Na mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu pojede 19 českých reprezentantů. Mezi evropskými hvězdami nebudou chybět ani severočeští plavci.
Krnov – Krnovská celnice sloužila celníkům a pasovákům od roku 1974. Její osud byl zpečetěn v roce 2007, kdy se po vstupu Česka a Polska do schengenského prostoru bez hranic staly hraniční přechody zbytečností. Ještě pár let zde sídlila cizinecká a pohraniční policie.
Liberecký kraj - Záběr jak dobrodružství kriminalistiky. Na zdánlivě bílém laboratorním skle se pod kontrastní látkou objevují barevné skvrny. Fialová, žlutá, modrá, růžová. Jako když v hodině výtvarné výchovy děti experimentují s vodovými barvami. Jenže místo vodovek se díváme na barbituráty, kodein, tramal… „Tohle šedé je marihuana,“ ukazuje mi vedoucí Klinické a soudní toxikologie v liberecké nemocnici Jitka Macháčková, na jejímž oddělení se nacházíme.
Krnov – Úžasnou podívanou zažijí Krnované na Vánočním jarmarku. Na město se snese z oblohy třináctimetrový anděl. Jarmark bude trvat čtyři dny, od středy 7. prosince. Andělé přiletí v pátek se setměním. První den jarmarku se rozzáří i vánoční stromeček na náměstí.
Holešov – Zahraniční účastníci ovládli 4. ročník Mikulášského turnaje v halové kopané žen v Holešově. Vítězství na Hané vybojoval slovenský klub TJ Ternám Diakovce, druhou příčku bral celek z Polska LKS Goczalkowice Zdrój a bronzovou pozici obsadil další tým ze Slovenska FC Union Nové Zámky.
Slavkov u Brna /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Napoleon u Tvarožné znovu předvedl mistrovské dílo taktiky, rozkazy předtím rozdal ve Slavkově u Brna. To vše 206 let poté.
Písek /FOTOGALERIE/- Přijel se podívat i Zdeněk Troška.
Kyjev - Čeští fotbaloví reprezentanti se radují z přijatelných soupeřů na ME kvůli fanouškům, budou to mít blízko.
Heřmanice - Přežili velkou vodu, velké ztráty, a přesto se nevzdali. Ani pořádání tradičních vánočních sklářských trhů s pohodou, vínem a muzikou. Zasvěcení už vědí. A ti, co na adventní trhy do sklárny Spiderglass do Heřmanic u Frýdlantu dosud nezavítali, by si příležitost rozhodně neměli nechat ujít.
Kyjev /KOMPLETNÍ LOS/ - V hlavním městě Ukrajiny se losovalo ME 2012.
Brno – Více než desetihodinová komplikovaná cesta letadlem, za kterou urazila přes deset tisíc kilometrů. Badmintonisté extraligového Liberce a pražského Meteoru v sobotu a v neděli schytají na kurtech stejně velkou motivaci indonéské hráčky Febby Angguniové.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Třídenní házenkářských turnaj mladších žákyň v Hodoníně odstartoval. Domácí výběr si v úvodním zápase prestižního mezinárodního klání poradil s Hrabůvkou, celek z Ostravy přehrál 16:6.
Most - „Je to velký zápřah, bolí mě celé tělo, ale snad se nějak srovnám,“ říká po reprezentačních povinnostech házenkářka Mostu Hana Martinková.
Náchod -2. prosincev podvečer bude v ukrajinském Kyjevě vyřčen ortel nad Bílkovými hochy. Ukrajinské hlavní město totiž hostí los fotbalového mistrovství Evropy 2012, které spolupořádá Ukrajina s Polskem.
Liberec - Dalšími turnaji, kde liberečtí šermíři z Lokomotivy bojovali o úspěšná umístění a body do českého poháru, byly Zlatý kord Písku a Czech Master Cup 2011 v Praze na Julisce.
Rouské /FOTOGALERIE/ – O titul hlavní město slunečních hodin v Olomouckém kraji by bez problémů mohla soutěžit malá obec Rouské na Hranicku. Ve vesnici s dvě stě padesáti obyvateli totiž před časem slavnostně odhalili už šesté sluneční hodiny. A aby to nebylo málo, sedmé už jsou na cestě.
Praha - V pátek vpodvečer se v ukrajinském Kyjevě rozhodne o soupeřích české fotbalové reprezentace v základní skupině EURO 2012.
Bydgosc – Společně s plzeňským klubem Ondřeje Stacha se vypravili boxeři TJ Baník Sokolov na mezinárodní turnaj mládeže v polské Bydgosci. Sokolovský trenér Jan Malý vezl do Polska tři borce, Reného Hejdu, Petra Brodského a Kamo Michajeliana.
Vyškovsko – Vysoký počet závažných nehod zapsal rychlostní silnici R46 mezi Vyškovem a Olomoucí do pomyslného varovného notýsku mnoha řidičů. Už v sobotu proto začne rekonstrukce téměř čtyřicet kilometrů dlouhého úseku, za kterou Ředitelství silnic a dálnic zaplatí celkem 145 milionů korun. Rekonstrukce potrvá nejméně do příštího roku.
Přerov /FOTOGALERIE/ – V rámci přípravy ve čtvrtek nastoupili přerovští extraligoví házenkáři v domácím prostředí proti exotickému soupeři, reprezentaci Bahrajnského království. Ta na letošním MS obsadila 23. místo, na mistrovství Asie skončila druhá a nyní je na soustředění v Polsku.
Brno – Českobudějovičtí volejbalisté ve čtvrtek vletěli do Brna jako průvan otevřenými dveřmi. Převrátili na ruby, co jim stálo v cestě a rychle zmizeli. Úřadující český mistr ovšem ve druhém setu narazil na brněnský odpor.
Jeseník - I přesto, že na Jesenicku se hraje několik volejbalových soutěží, tak až po roce měli možnost příznivci volejbalu vidět v Jeseníku kvalitní volejbal. V sobotu 26. listopadu uspořádal Volejbalový oddíl Jeseník za významné finanční podpory Olomouckého kraje a Města Jeseník již sedmý ročník mezinárodního volejbalového turnaje.
Ústí n. O. Jednota bratrská vyhlásila předvánoční sbírku hraček.
Ústí nad Labem Obžaloba tvrdila, že vyrobil více než kilo a půl pervitinu a ústecký krajský soud, až na pár drobností, s obžalobou souhlasil.
Region - „Při boji je nutno mít štěstí, dobrý úsudek i předvídavost,“ řekl generál Mikuláš Končický, nositel Řádu bílého lva a přímý účastník Ostravské operace
Ústí nad Labem, Děčín – Obžaloba tvrdila, že vyrobil více než kilo a půl pervitinu a ústecký krajský soud, až na pár drobností, s obžalobou souhlasil.
Liberec - Jen zhruba dvě hodiny trvaly včera Vánoční trhy na Krajském úřadu Libereckého kraje. Po výrobcích zdravotně postižených, seniorů a klientů chráněných dílen se totiž tak rychle zaprášilo, že nebylo co prodávat.
Hodonín – Osm žákovských týmů ze čtyř středoevropských států si ve třech dnech zahraje o vítězství v turnaji o Pohár města Hodonína, který se ode dneška uskuteční ve sportovní hale TEZA. Mezinárodní klání hráček ročníku 1999 a mladších začíná na Slovácku v pátek ve 13.00, akce pak skončí v neděli po obědě.
Východní Čechy - Ačkoliv vedení Královéhradeckého kraje ustavičně lobbuje za pokračování výstavby dálnice D11 na Jaroměř a dále přes Trutnov k polským hranicím, potřebnější jsou ve východních Čechách jiné silnice.
Východní Čechy - Ačkoliv vedení Královéhradeckého kraje ustavičně lobbuje za pokračování výstavby dálnice D11 na Jaroměř a dále přes Trutnov k polským hranicím, potřebnější jsou ve východních Čechách jiné silnice.
Ostrava /PŘEHLED CEN/ -Za kubík vody zaplatí Ostravané od Nového roku o necelých pět korun více než nyní. Cena za vodu zůstává pod průměrem České republiky.
Kyjev/Praha - Svěřenci trenéra Michala Bílka jsou nasazeni ve čtvrtém koši spolu s Francií, Dánskem a Irskem.
Kraj − O 5,37 koruny více než letos zaplatí za kubík vodného a stočného v roce 2012 zákazníci Severomoravských vodovodů a kanalizací (SmVaK) z řad domácností.
Východní Čechy - Ačkoliv vedení Královéhradeckého kraje ustavičně lobbuje za pokračování výstavby dálnice D11 na Jaroměř a dále přes Trutnov k polským hranicím, potřebnější jsou ve východních Čechách jiné silnice.
Uherské Hradiště - Současná výstava betlémů v Galerii Slováckého muzea představuje i několik autorů, kteří se ve své tvorbě inspirují tradicí lidové tvorby. Jedním u nich je i významný slovenský řezbář (dříve kameraman a sochař) Vladimír Morávek z Bratislavy.
Nymburk – Vedení basketbalového klubu Nymburk k překvapení některých nových hráčů uspořádalo slavnostní večeři pro hráče. Na jídelníčku byl krocan s nádivkou a brusinkovou omáčkou a další pamlsky. Slavis se Den díkůvzdání. „To byl fakt obrovský pták,“ byl upřímně překvapený pivot Drew Naymick, jemuž jsme položili několik otázek.
Přerov – Nevšední podívanou připravil oddíl házené Sokol HC Přerov pro své příznivce. Domluvil totiž přátelské utkání s reprezentací Bahrajnského království na čtvrtek od 18 hodin ve své hale.
Trutnov - Vedle dřív běžně rozšířené chlorostříbrné techniky jsou na výstavě v Muzeu Podkrkonoší i snímky zhotovené zřídka používanými postupy.
České Budějovice - Rozhovor s odborníkem na genetiku Václavem Řehoutem o pokrocích v oboru, etických otázkách i záchraně původního českého plemene
Přimda – Zmatek na trhu se dřevem, skokové ceny dříví, nejistota odběratelů a vliv státního majitele lesů na soukromé a obecní vlastníky, ale také výše dotací pro soukromníky. I takové otázky se probíraly na zasedání nestátních majitelů lesů, které hostil hotel Kolowrat v Přimdě.
Mošovce, Nové Město na Moravě - Česká závodnice Dagmar Nešněrová získala tituly mistra republiky v závodech psích spřežení jak u nás, tak i na Slovensku.
Náchodsko - Pavel Dobeš, ministr dopravy České republiky, přislíbil29. listopaduměstu Náchod 38 milionů korun. Finance jsou určeny na rekonstrukci kruhových objezdů U Slavie a u Čedoku a na výstavbu zcela nového kruhového objezdu u Kauflandu. Jedná se o tři nejkritičtější místa v Náchodě, rekonstrukce i výstavba kruhových objezdů by měly být dokončeny již v příštím roce.