Zájem o knihy nečekaně stoupá
Jindřichohradecko – Nákupní horečka se ještě nekoná.
Jindřichohradecko – Nákupní horečka se ještě nekoná.
Milevsko – Jihočeská liga moderních gymnastek vstoupila před několika dny do svého jubilejního, v pořadí již 20. ročníku.
Hradecko - Kam vyrazit za zábavou o víkendu? Přinášíme vám tipy.
Rychnovsko - Zástupci samosprávy se učí jazyk sousedů, využijí ho při přeshraničních kontaktech.
Lednice – Antonín Kratochvíl, Jiří Turek a Jan Pohribný. Jména tří světově známých fotografů, kteří pravidelně navštěvují Lednici a zájemcům předávají své cenné zkušenosti ze své praxe.
Česká republika - Z tohoto počtu je 12 areálů nejvyšší 5* kategorie!
Zlínsko – Překvapila Vás zima a na poslední chvíli potřebujete sehnat uhlí nebo dřevo na topení? S křížkem po funuse, mohlo by se zdát. Většina firem, které prodávají v regionu uhlí, totiž už kvůli počasí zboží nerozvážejí.
Rousínov /OSOBNOST VYŠKOVSKA, ROZHOVOR/ – Rodák z Královopolských Vážan a amatérský ornitolog Jiří Bartl žije už pět desítek let v Rousínově.
Havířov - Jako Memoriál Milana Romana se od letošního roku bude konat populární a tradiční vzpěračská soutěž v Havířově, známá jako TOP 12.
Českolipsko - Českolipský deník ve spolupráci se Sportovní unií Českolipska a městem Česká Lípa vyhlašuje další ročník prestižní akce Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2010.
Ústí nad Orlicí /KARATE/ – Velmi dobrých úspěchů dosáhli karatisté z pořádajícího oddílu. Vybojovali mnoho medailí všech hodnot a také celkové vítězství v týmech.
Moravská Třebová – Potřebuje mít dobrý profesionální voják vojenskou střední školu? I tato otázka v úterý padla při návštěvě ministra obrany Alexandra Vondry v Moravské Třebové. Ten se v současné době seznamuje s resortem obrany, který mu připadl teprve před několika málo měsíci.
Plzeň – Vánoční cukroví nejde podle cukrářů na odbyt jako dříve. Trh totiž zahltilo téměř o polovinu levnější pečivo z Polska.
Plzeň – Vánoční cukroví nejde podle cukrářů na odbyt jako dříve. Trh totiž zahltilo téměř o polovinu levnější pečivo z Polska.
Moskva/Praha - Sníh a mrazivé teploty znovu komplikují dopravní situaci v mnoha zemích Evropy. Přívaly sněhu ochromily varšavské letiště, na kluzké dálnici u severobavorského Estenfeld se převrátil kamion převážející živé vepře. Prvních šest obětí nastalých mrazů hlásí Moskva.
Šumperk /ROZHOVOR/ – Hokejista Radim Antonovič se vrací na český druholigový led. Možná trochu překvapivě však nikoliv do Šumperku. Šikovný forvard posílil Uherské Hradiště.
Pasov – V Lucemburku se konal Culinary World Cup, armádní mistrovství světa ve vaření. A Němci triumfovali!
Jihlava – Železnice bojuje o cestující i o peníze. Českým drahám, které dávno ztratily výhodu jediné přepravní firmy v tuzemsku, konkuruje jen několik provozovatelů železniční dopravy.
Rychnovsko - Po výměně za polské zloté se dá v kamenných obchodech ušetřit až třetina ceny.
Ostrava - Téměř dvě stě let poté, co belgický hudebník Adolphe Sax vynalezl první saxofon, soustředil Evropský saxofonový soubor dvanáct mladých slibných instrumentalistů ze stejného počtu členských států Evropské unie.
Opava – Měsíc prosinec je v celé naší vlasti tradičně spojován nejen se sváteční náladou, ale také s nárůstem počtu kulturních akcí všech typů a žánrů. Opavský kulturní podzim tak třeba i v letošním roce obohatí cyklem adventních koncertů studenti, pedagogové a hosté Církevní konzervatoře Opava.
Norimberk/Náchod – V rámci 50. ročníku evropského odborného veletrhu nápojového průmyslu Brau Beviale 2010 v Norimberku se uskutečnila tradiční degustační soutěž nazvaná Evropská pivní hvězda.
Strakonicko - Jen poctivé ruční krájení. Přesně tak, jak to dělávala moje babička, řekla k tajemství toho nejlepšího bramborového salátu Věra Šímová.
Prostějov – Druhá těžká zkouška čeká na prostějovské volejbalistky v letošní Champions League. Po domácí prohře s RC Cannes zavítá VK Modřanská na italskou půdu, kde se v úterý střetne s týmem MC-Carnaghi Villa Cortese.
Chrudim, Praha – V sobotu se v budově ČSTV na pražském Strahově konalo vyhlášení výsledků Českého poháru vodáků 2010.
Strakonice /FOTOGALERIE/ - Na 18 párů z Česka, Polska a Slovenska přijelo v sobotu do Strakonic na Velkou cenu města Strakonice 2010 tanečních párů ve standardních a latinsko–amerických tancích.
Třebíč, Znojmo – Majstrštyk se před několika dny podařil detektivům Národní protidrogové centrály (NPC) na jihu Moravy. Komanda zakuklenců uděřila zároveň v jednom bytě v Třebíči, v nevěstinci ve Znojmě a v bytě v Okříškách.
Prostějov - VK Modřanská figuruje spolu s rakouským Schwechatem na čele volejbalové Středoevropské ligy.
Čejetice – Věra Šímová: Jen poctivé ruční krájení. Přesně tak, jak to dělávala moje babička.
Frýdlant nad Ostravicí – Zahrádkář Jiří Saniter z Frýdlantu nad Ostravicí se svému koníčku naplno věnuje zhruba pětadvacet let, avšak přičichl k němu už mnohem dřív.
Ostrava - Lidé nakupovali před letošní zimou pevná paliva více než v uplynulých letech. V současnosti už je poptávka výrazně nižší. Ceny uhlí jsou hodně podobné. Prodejci se shodují, že hlavní je, aby bylo uhlí kvalitní.
Ostrava - Ceny, za které prodávají uhelné sklady uhlí, se různí jen o desetikoruny.
Znojmo - Organizovanou skupinu šesti lidí zadrželi v minulých dnech detektivové Národní protidrogové centrály (NPC) ve Znojmě a v Třebíči.
Kladno -„Dívka byla ve spolupráci s polskými kolegy nalezena u svého otce v Polsku,“řeklaKladenskému deníku tisková mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Polské burzy. Tržnice, kde koupíte vše, na co si člověk vzpomene. Od potravin, oblečení a nábytku po nářadí pro kutily, hračky a před koncem roku také i vánoční dárky. Poslední listopadová sobota se hlásí mrazivým počasím, mírně sněží.
Nové Město na Moravě – Ačkoliv se biatlonu věnuje teprve čtyři roky, je ve svých devatenácti letech jedním z největších českých biatlonových příslibů budoucnosti. O kom je řeč? O Michalu Žákovi, novoměstském biatlonistovi, který se krůček po krůčku přibližuje ke splnění svého snu, účasti na olympijských hrách.
Kobeřice – Před říjnovými volbami do obecních zastupitelstev vedl Kobeřice jako starosta Petr Kraut. Ten do křesla usedl poté, co zastupitelstvo odvolalo bývalého starostu Vrbického a Krautovi svěřilo obec na poslední rok.
Ostrava /FOTOGALERIE/ -Polské burzy. Tržnice, kde koupíte vše, na co si člověk vzpomene. Od potravin, oblečení a nábytku po nářadí pro kutily, hračky a před koncem roku také i vánoční dárky. Poslední listopadová sobota se hlásí mrazivým počasím, mírně sněží.
Praha - Státní veterinární správa (SVS) stahuje z trhu téměř šest a půl tuny kuřecích prsou z Polska kvůli zvýšenému výskytu salmonel. ČTK o tom informoval mluvčí SVS Josef Duben.
Hradec Králové – K extraligovým pozemkářkám Slavie Hradec se po dvou měsících vrátila bývalá trenérka.
Bruntál, Malá Morávka - Náročnou noc zažilo více než deset bruntálských policistů spolu s městskými strážníky. Pátrali po dvanáctiletém chlapci, který z výletu nedošel domů a nedával o sobě vědět.
Chrudim - Hotelová škola Bohemia v Chrudimi zve zájemce o studium a jejich rodiče na dny otevřených dveří 1. prosince od 11.30 do 17 hodin
Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - Renata Fričová ze ZUŠ Neštěmice vyhrála nejmladší kategorii mezinárodní soutěže mladých klavíristů v ústeckém divadle.
Varnsdorf - Zástupci všech sedmi zúčastněných partnerských zemí dorazili v pátek dopoledne do Varnsdorfu, aby si tam prohlédli svou partnerskou školu.
Orlickoústecko – Úředníci v regionech na česko-polských hranicích často pracují na různých projektech přeshraniční spolupráce. Polsky sice částečně rozumí, ale přečíst si dokument v polštině už může být problém.
Bruntál - Celkem patnáct týmu z Rakouska, Litvy, Polska, Maďarska, Slovenska a Česka bude startovat na tradičním, již XV. ročníku mezinárodního halového turnaje starších žáků v kopané.
Karviná – Vedení fotbalového klubu MFK OKD Karviná pracuje na začátku zimního překlenovacího období na posílení svých družstev, především druholigového áčka. To se s bilancí pěti výher a stejným počtem remíz i porážek krčí až na jedenácté příčce tabulky, což neodpovídá možnostem ani ambicím klubu.
Český Těšín – Ve městě se koná jedna z nejdůležitějších kulturních událostí podzimu, Těšínský jazzový festival. A jako obvykle tato osvědčená a hojně navštěvovaná akce přináší tradiční i nové jazzové vlny.
Praha, Most - Mostecká supertíha Karel Krajník má na kontě další velký úspěch.
Polsko - Umět cizí jazyky se vyplatí. Týká se to i polských prostitutek, které si díky tomu, že ovládají angličtinu, mohou za jednu noc vydělat až o dvě pětiny více než jejich kolegyně, jež mluví pouze rodným jazykem. Ukázal to průzkum výdělků příslušnic "nejstaršího řemesla" působících v Polsku, který zveřejnil portál wynagrodzenia.pl.