
Poláci nemají peníze na stavbu silnice v Trojzemí
LIBERECKO - Komplikace s projektem silnice, po které by se měli v budoucnu řidiči dostat z Hrádku nad Nisou přes Polsko do německé Žitavy, nabírají na intenzitě.
LIBERECKO - Komplikace s projektem silnice, po které by se měli v budoucnu řidiči dostat z Hrádku nad Nisou přes Polsko do německé Žitavy, nabírají na intenzitě.
JESENÍK - Kriminalisté se začali zajímat o gynekologické oddělení Jesenické nemocnice, kvůli možnosti, že sem přijíždějí Polky kvůli nezákonným potratům.
TŘEBOŇ - V rámci grantového programu EHP Norské fondy zpracovalo Střední odborné učiliště (SOU) rybářské Třeboň projekt Trvale udržitelný rozvoj, který umožnil spolupráci se zahraničními partnery. Konkrétně se jednalo o spolupráci se SKJERVØY VIDEREGÅENDE SKOLE v kraji Tromso.
KLADNO - Jeden z nejlepších světových volebalových týmů – reprezentace Polska, se v neděli předvede v kladenské sportovní hale Centrum u Sletiště.
OLOMOUC - Nejhezčí gól sobotního šlágru interligy házenkářek mezi Olomoucí a Veselím? Podle aplausu diváků určitě filigránská sedmička Michaely Hrbkové.
REGION - Modernizace silnice I/11, která spojuje Moravskoslezský kraj s Polskem a Slovenskem, začne nejdříve v roce 2009. Na mezinárodní konferenci Transport 2007 v Ostravě to řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Alfred Brunclík.
SOKOLOV - Mladému borci ze Sokolova se turnaj v Ústí povedl.
OSTRAVA - Provoz na dálnici D 1 v Ostravě zastavila hromadná nehoda osobních aut. I s takovým hlášením se možná v budoucnu setkají řidiči v dopravním zpravodajství v rozhlase či televizi. Dálnice D 47, vedoucí přes Ostravu, se má totiž brzy stát součástí naší nejdůležitější dopravní tepny – dálnice D 1. Ataké ponese její jméno.
PLÁNICE - Novou cisternu tovární značky Renault získají do užívání členové Sboru dobrovolných hasičů v Plánici.
PŘIBICE - Bobr je v Přibicích nevítaný host. Minimálně pro Pavla Galáše, který má s řáděním hlodavců velký problém.
SVITAVY - Zemědělce sužují nízké výkupní ceny vepřového masa a rostoucí náklady. Včera proto demonstrovali před ministerstvem zemědělství v Praze. Ze svitavského okresu vyjelo na protestní akci více než třicet rolníků.
ZNOJMO - Na 40. ročníku Velké ceny Znojma startovali plavci z 35 plaveckých oddílů ČR, Slovenska a Polska.
ČÁSLAV - Čáslavské fotbalové mužstvo si připomnělo 105. výročí založení se svými sportovními veterány.
ŽAMBERK - Codex gigas, jehož originál je po 350 letech dočasně zpět v Česku, má maketu. Podílel se na ní Jiří Fogl.
ZLÍN - Mezinárodní festival filmů s ekologickou tematikou Týká se to také tebe zavítá dnes do Zlína. Promítat se bude od 17 do 19 hodin ve druhé etáži Baťova mrakodrapu.
ŽAMBERK - V Česku vznikla maketa největší rukopisné knihy světa, Ďáblovy bible. Není to však umělecká kopie, která by byla velmi nákladná. Reprodukce jsou na 200 z 624 stran, ostatní jsou bílé.
OSTRAVA - Triumfem žákovského týmu SK Sigma Olomouc skončil mezinárodní halový fotbalový turnaj Memoriál Evžena Hadamczika, který uspořádal FC Baník Ostrava. Prvenství obhajující Slavia Praha skončila třetí, domácí tým skončil až devátý.
NÁCHODSKSO, VÝCHODNÍ ČECHY - Největší pěstitel jablek v zemi, Zemědělské družstvo Dolany na Náchodsku, letos sklidil 5700 tun jablek, což bylo proti obvyklé sklizni asi o 12 procent méně.
ŽAMBERK - Codex gigas, jehož originál je po 350 letech dočasně zpět v Česku, má maketu. Podílel se na ní Jiří Fogl.
BROZANY NAD OHŘÍ - Radek Divecký je odchovancem Teplic. Žlutomodrý dres oblékal do svých sedmadvaceti let. Patřil k obávaným útočníkům.
PARDUBICE - Radar v Česku ano či ne? Zde je názor studentky pardubického gymnázia Mozartova Jany Hoškové.
PARDUBICE - Točení na zádech, hlavě či ruce a jiné taneční „vychytávky“ mohli obdivovat diváci na soutěži v Break Dance, která se uskutečnila v neděli v ABC klubu v Pardubicích.
KRÁLOVÉHRADECKO - Největší pěstitel jablek v zemi, Zemědělské družstvo Dolany na Náchodsku, letos sklidil 5700 tun jablek, což bylo proti obvyklé sklizni asi o 12 procent méně.
KUTNÁ HORA - Koncertní vystoupení v kutnohorském Tylově divadle si kapela Poutníci zopakovala po nedělním večeru pro veřejnost ještě včera dopoledne, kdy do sedadel v hledišti usedli žáci kutnohorských škol.
VANCOUVER -Stovky Kanaďanů přišly v sobotu na pohřeb Poláka Roberta Dziekanského, který zemřel 14. října ve Vancouveru poté, co proti němu policisté použili elektrický paralyzér.
OSTRAVA - Podruhé za sebou se bude v zimní přestávce konat halový fotbalový turnaj O pohár města Ostravy. Také tentokrát jej pořádá město Ostrava, ovšem premiérově připadla jeho organizační část samotnému klubu FC Baník Ostrava.
Sníh je většinou normální z města odvážet, ale organizátoři páteční exhibice to udělali naopak. Před jabloneckou radnici hromady sněhu celé dopoledne naváželi a upravovali, aby tu mohla proběhnout dosud největší akce svého druhu v republice.
HAVÍŘOV - Slovenský vzpěračský nestor Rudolf Lukáč dokázal v Havířově vyhrát populární soutěž v nadhozu TOP 12. Ve fascinujícím boji za sebou nechal výborné borce z Maďarska a Polska.
MOST - „Konečně to můžeme oznámit,“ sdělil Deníku v pátek v půl třetí odpoledne ředitel úřadu práce Oldřich Malý. “Po dlouhých osmi letech se nám podařilo pokořit desetitisícovou metu,“ dodal.
PARDUBICE - Banda „ouvalskejch špinavců“ z Divokýho Billa (DB) vyrazila ve čtvrtek večer společně s britskou partičkou Levellers na další pokračování své nekonečné koncertní plavby do malé haly pardubické ČEZ Areny.
MOST/ZLÍN - V minulých dnech se konal ve zlínském padesátimetrovém plaveckém bazénu již tradiční mezinárodní závod v ploutvovém plavání a rychlostním potápění NEMO Trophy 2007 za účasti celé české špičky tohoto sportu.
EVROPA - Na listinu jistých účastníků fotbalového mistrovství Evropy přibylo dalších šest jmen - Itálie, Polsko, Nizozemsko, Chorvatsko, Španělsko a také Francie, přestože měla v sobotu volno.
HRADEC KRÁLOVÉ - Tělovýchovná jednota zdravotně postižených sportovců Čechie Hradec Králové uspořádala již VI. ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenise družstev tělesně postižených sportovců „O pohár města Hradce Králové“.
Kladno-Jitka Štolfová (41) z Kladna se věnuje patnáct let vzpírání. V letošním roce se stala v Maďarsku mistryní světa v trhu i nadhozu, když dokázala uzvednout celkem 132 kilogramů. Přesto, že nepatří k svalnatým obryním, ve své kategorii je často nejlepší.
VARŠAVA - Prezident Lech Kaczyński jmenoval vpátek novým polským premiérem Donalda Tuska z Občanské platformy. Tusk tak vystřídal ve funkci prezidentova bratra, Jaroslawa Kaczyńského. Jeho sociálně konzervativní strana Právo a spravedlnost prohrála minulý měsíc předčasné volby.
KARLOVARSKO - Žraloci jsou v čele tabulky
Události sametové revoluce upadají do zapomnění. Může za to čas i znechucení mnohých ze současné situace ve státě
PÍSEK - Možnost dopřát si relaxační koupel v pivu a ještě při tom popíjet pěnivý mok mají nyní turisté v Beskydech. Originální pivní lázně v kádi v těchto dnech otevírá tříhvězdičkový hotel Bahenec v Písku u Jablunkova.
PRAHA - Ta hořká možnost je blízko. A hrdí fotbalisté Anglie ji sami nemohou zrušit. Naopak, musejí se spolehnout na pomoc Izraele.
SLOVÁCKO - Celkem 94 snímků se letos přihlásilo do soutěže dvaatřicátého ročníku festivalu Týká se to také tebe. Ten vypukne už v pondělí. Po celý týden se budou moci zájemci účastnit řady zajímavých seminářů, besed a výstav s ekologickou tematikou.
BRUNTÁL - Dalších mezinárodních podniků se zúčastnili karatisté z Bruntálu. V Ústí nad Labem se uskutečnil mezinárodní turnaj v karate. Tohoto turnaje se mezi 484 závodníky z 8 států a 67 klubů neztratili ani tři bruntálští karatisté.
SLOVÁCKO - Celkem 94 snímků se letos přihlásilo do soutěže dvaatřicátého ročníku festivalu Týká se to také tebe. Ten vypukne už v pondělí. Po celý týden se budou moci zájemci účastnit řady zajímavých seminářů, besed a výstav s ekologickou tematikou.
PÍSEK - Možnost dopřát si relaxační koupel v pivu a ještě při tom popíjet pěnivý mok mají nyní turisté v Beskydech. Originální pivní lázně v kádi v těchto dnech otevírá tříhvězdičkový hotel Bahenec v Písku u Jablunkova.
KARVINSKO - Po vstupu Česka do schengenského prostoru zmizí z hranic nejen závory, ale i cizinecká a pohraniční policie. Její příslušníci posílí hlavně obvodní oddělení policie a dopravní inspektoráty.
ČESKÁ LÍPA - Po pěti týdnech léčby ramenních kloubů startovala Petra Chocová v Olomouci.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rožnovská restaurace Harcovna bude dnes hostit punkovou skupinu Už jsme doma.
NEJDEK - O uplynulém víkendu startovali badmintonisté Jiskry Nejdek na dvou významných turnajích.
LIBEREC - Šachový festival Open Liberec 2007 se ve středu přehoupl do své druhé poloviny. V předchozích letech se stávalo, že ve středečním dvoukole (dopoledne 5., odpoledne 6. kolo) se „lámal chleba“. Letos se nic takového nepřihodilo, naopak situace v čele pořadí se úplně zamotala
REGION - Poláka ukrytého v zavazadlovém prostoru osobního vozidla odhalili policisté na hraničním přechodu v Českém Těšíně.
ČESKÝ TĚŠÍN - Poláka ukrytého v zavazadlovém prostoru osobního vozidla odhalili policisté na hraničním přechodu v Českém Těšíně.