Strunkovice nad Blanicí /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Místní fotbalový klub Blaník se připojil k celorepublikové akci pořádané Fotbalovou asociací České republiky Měsíc náborů mladých fotbalistů – můj první gól a ve čtvrtek dopoledne se místní fotbalové hřiště hemžilo mladými fotbalovými adepty, kterých zde bylo na sto padesát.
Strunkovice nad Blanicí /FOTOGALERIE/ – Sobota patřila v místním sportovním areálu fanouškům dobrého fotbalu. Již pošesté přivezl legendární reprezentant Československa a tělem i duší Bohemkář Antonín Panenka svůj výběr, tentokrát to byli bývalí hráči Bohemians a další pozvaní hosté.
Vimperk, Vitějovice - V pondělí půl deváté večer vyjížděli hasiči z Vimperka do ulice Svornosti k požáru bytu ve zvýšeném přízemí. Ačkoli se oheň nerozšířil do dalších bytů, bylo evakuováno osm lidí. Prachatický deník o tom informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.
Strunkovice nad Blanicí - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Dvoudílná televizní inscenace o soukromých letcích, jejich potížích a radostech Boží pole, s.r.o. vznikla na letišti ve Strunkovicích nad Blanicí. Místní odborníci filmařům pomáhali například s parašutistickými záběry.
Strunkovice nad Blanicí - O víkendu se i trochu vzpomínalo, na výstavu, při které fotografie musely ustoupit, do tělocvičny bylo třeba ubytovat lidi evakuované od řeky.
Strunkovice nad Blanicí - Ve světě bez barev žijí od konce padesátých let dvojčata Jarmila a Marie Šímovy ze Strunkovic nad Blanicí, které kvůli chybě lékařů krátce po porodu přišly o zrak. S nepřízní osudu se však popraly a také díky víře v Boha a své srdečné povaze stále rozdávají písněmi radost i dalším lidem.
Prachatice – Prachatičtí vodáci připravují na příští víkend 14. – 15. června tradiční závod Letní Blanice. Jedná se již o čtyřicátý ročník tohoto zajímavého závodu, který je zařazen do Českého poháru vodáků.
Prachaticko – Řidiči už si pomalu zvykli na větu: Musíme to opravit a smajlík na úsecích, které silničáři opravují. A podobné by to mělo v letošním roce být na zhruba dvou desítkách silnic Prachaticka.
Strunkovice nad Blanicí – Padesát čtyři členů má Sbor dobrovolných hasičů ve Strunkovicích nad Blanicí. Z tohoto počtu jsou dvě ženy. „Do mládeže řadíme dva naše členy, kterým je méně, než osmnáct let," informoval starosta sboru Stanislav Prokop.
Strunkovice nad Blanicí – V závěrečném kole krajské meziokresní soutěže fotbalových okresních výběrů U11 a U12 zavítali na Prachaticko kluci z OFS Jindřichův Hradec.
Prachaticko – Start jarní části fotbalové I.B třídy ve skupině A proti sobě postavil ve dvou duelech týmy z Prachaticka. Favorizované Stachy Husinec neporazily, naopak Čkyňští si se Záblatím poradili. Důležité tři body mají i Strunkovičtí, ztrátu však hlásí béčko Lažiště.
Strunkovice nad Blanicí – Odpoledne plné zábavy mají za sebou nejen místní děti. Desítky masek totiž obsadily kulturní dům, kde se v sobotu krátce po obědě konal karneval.
Prachaticko – Střídající se teploty v zimě rybám nesvědčí. Jakmile se oteplí, ryba se rozjede. Rizikem v takovém případě je, pokud by přišly velké a dlouhodobé mrazy. Ty ale meteorologové zatím nepředpovídají.
Netolice – Ani další snížení ceny kulturního domu nepřineslo netolickým nic nového. Stále nemají zájemce, který by jej chtěl za cenu téměř dva miliony čtyři sta tisíc korun koupit. Potvrdil to starosta Netolic Oldřich Petrášek.
Netolice – Ani další snížení ceny kulturního domu nepřineslo netolickým nic nového. Stále nemají zájemce, který by jej chtěl za cenu téměř dva miliony čtyři sta tisíc korun koupit. Potvrdil to starosta Netolic Oldřich Petrášek.
Strunkovice nad Blanicí - Vyšetřování požáru montovaného rodinného domu spěje k závěru. Ten ale nebude pro majitele stavby nejspíše ani trochu příjemný.
Netolice – Na letošní taneční kurz v Netolicích se přihlásilo 14 tanečních párů. Věkové složení zahrnuje dvě generace. „Máme taneční páry studentů, taneční páry dospělých mladšího a středního věku a také taneční páry otců a dcer," říká Růžena Nováková z Občanského sdružení Demdaal, které taneční lekce v Netolicích organizuje.
Prachaticko - /FOTOGALERIE/ Od středeční 19. hodiny zasáhla region Prachaticka a Českokrumlovska bouře se silným větrem, místy s kroupy. Zřejmě nejvíce zasažené jsou Prachatice, popadané stromy a větve stále ještě hasiči odklízejí, ve městě jsou v pohotovosti i úklidové čety.
Strunkovice nad Blanicí - Rozsáhlou pátrací akci rozejli během dneška, středy 3. července, prachatičtí policisté v okolí řeky Blanice. Pátrají po pohřešované Jindřišce Šíslové. Ta se ztratila letos 1. června, když v noci odešla z domu.
Jižní Čechy - Naprosto kritické období zažívají naši ptačí velikáni čápi bílí. Kvůli studenému jaru a letošním dlouhotrvajícím dešťům přišli o většinu mláďat. Někde dokonce uhynuli i dospělí jedinci. Odborníci takovou spoušť ještě nezažili.
Jižní Čechy - Naprosto kritické období zažívají naši ptačí velikáni čápi bílí. Kvůli studenému jaru a letošním dlouhotrvajícím dešťům přišli o většinu mláďat. Někde dokonce uhynuli i dospělí jedinci. Odborníci takovou spoušť ještě nezažili.