Prezident podepsal, stavební spoření vynese méně
Praha - Zdanění výnosů a nižší příspěvek státu o pět procent. Novelu, která omezí státní podporu stavebního spoření, stvrdil v pátek podpisem prezident Václav Klaus.
Praha - Zdanění výnosů a nižší příspěvek státu o pět procent. Novelu, která omezí státní podporu stavebního spoření, stvrdil v pátek podpisem prezident Václav Klaus.
Planá nad Lužnicí –Muž nadýchal 2,77 promile.
Rožnov pod Radhoštěm – Na zákaz řízení nedbal ve čtvrtek 25. listopadu dopoledne v Rožnově pod Radhoštěm jednapadesátiletý řidič osobního vozu Mercedes.
Novojičínsko – Krádež půllitru pálenky se tvrdě nevyplatila dvaadvacetileté ženě z Novojičínska. Protože byla již za podobný přešlap za hranice zákona odsouzena ostravským soudem, skončila ve vězení.
Litvínov – Tisíce lidí stále čekají na to, kolik v příštím roce zaplatí za nájemné. Společnost CPI, která vlastní na 2700 bytů v Litvínově, chce totiž nájemníkům zvýšit nájemné z pětadvaceti na čtyřicet až osmdesát korun za metr čtvereční. To se obyvatelům nelíbí.
Orlickoústecko – Přes stále nová a nová varování policie se množí případy vykradení aut, která řidiči „zapomněli“ zamknout.
Hradec Králové – O čem jste hovořili na hradeckém sjezdu zdravotnických odborů? Odpovídal Leoš Heger.
Žďársko – Pohřeb bez obřadu, bez rozloučení, jen prostá kremace. Tak nějak vypadá takzvaný sociální pohřeb, který musí ze zákona na vlastní náklady zajistit město, v jehož katastru došlo k úmrtí člověka, který nemá rodinu, nebo ke kterému se nikdo nezná.
Karlovy Vary – Někteří zaměstnanci Krajské záchranné služby sloužili podle auditu i tři dny v kuse.
Svitavsko - Jeden z dvojice makaků uprchlých z olomoucké zoologické zahrady, kterého se již od června snaží chytit policisté i další pracovníci zahrady, se rozhodl strážce zákona tak trochu provokovat.
Chrudimsko –„Na úpravě ceny se podílí inflace, růst cen elektřiny a poplatky státu,“ říká Roman Pešek, ředitel Vodárenské společnosti.
Praha - Devět ze 160 kontrolovaných vzorků pohonných hmot podle kontrolorů České obchodní inspekce nevyhovělo.
Kroměříž -Metodický den s názvem Taxibesip se ve čtvrtek konal v Kroměříži. Tamní odbor dopravy ve spolupráci s Policíí, kroměřížským dopravním inspektorátem a Českým červeným křížem v rámci činnosti Besipu pozval provozovatele taxislužeb do učebny na Dětském dopravním hřišti v Kroměříži.
Rakovník – „Proč jste sundali třicítku u nemocnice?“ Je častá otázka rakovnických občanů. Ptají se ti, kteří do nemocnice chodí, i ti, kteří v její blízkosti bydlí.
Mladá Vožice – Historie mladovožických domů.
Hranice- Populární školní vědomostní soutěž Paragráfek opět zavítala ve čtvrtečním dopoledni na základní školu Struhlovsko.
Klatovsko - Policie dopadla nenechavce, který má na svědomí krádeže i podvody, při nichž používal cizí občanské průkazy
Svitavsko - Uprchlík z olomoucké zoologické zahrady, kterého se již od června snaží chytit policisté i další pracovníci zahrady, se rozhodl strážce zákona tak trochu provokovat.
Zlínsko – Záchranáři musí být na místě vždy co nejdříve. Někteří chodci a řidiči však svým chováním často komplikují průjezd záchranářů, hasičů i policistů, kteří spěchají na místo zásahu.
Vídeň - Rakouská ministryně pro ženy chce dostat více mužů na rodičovskou dovolenou. Zatím je na ní asi pět procent otců. Podle záměrů ministryně by to do deseti let měl být každý pátý. K péči o děti je chce přilákat kampaní. Nabídnout se jim chystá také až čtyři týdny otcovského volna.
Litvínov - Lidé v Litvínově protestují proti zvýšení nájemného v bytech, které vlastní společnost CPI.
Frýdek-Místek – Pes provází člověka již minimálně 15 tisíc let a lidé jej využívají k řadě různých činností. Kromě pracovních výkonů, které se od něj očekávají, často plní roli i domácího mazlíčka a společníka. Pozitivního vlivu na člověka využívá i takzvaná „Canisterapie“.
Trnová – Svědky nehody, která se stala 1. listopadu kolem sedmé hodiny ranní mezi Trnovou a Tachovem, hledá Policie České republiky.
Chrudim – Mezi Chrudimáky se množí dotazy na překrytí části měděné střešní krytiny taškami na kostele Nanebevzetí Panny Marie na Resselově náměstí.
Stašov - Uprchlík z olomoucké zoologické zahrady, kterého se již od června snaží chytit policisté i další pracovníci zahrady, se rozhodl strážce zákona tak trochu provokovat.
Albrechtice, Jindřichov -Běžná silniční kontrola měla takové vyústění, jaké by nikdo nečekal. Krom toho, že policisté odhalili pachatele vloupání do restaurace, zavzpomínal jeden ze zlodějů, že ve velmi podobné situaci už jednou byl.
Bohumín – K přepážkám pro nový řidičský průkaz musí v Bohumíně zamířit ještě 350 lidí. Průkazy, vydané mezi roky 1994 a 2000 již příští rok nebudou platit. Ještě na konci září přitom k výměně zbývala ještě tisícovka průkazů.
Olomouc – Na šest desítek lidí vyjádřilo nesouhlas s osudem Edelmannova paláce a podepsalo otevřený dopis ministrovi kultury, kde požadují, aby se distancoval od způsobu prodeje olomoucké památky v souvislosti s chystanou stavbou Středoevropského fora (SEFO).
Jindřichohradecko – Včerejší opakované ustavující zastupitelstvo v Jindřichově Hradci by mělo udělat tečku za letošními komunálními volbami, respektive za vytvořením vedení radnic.
Znojemsko – Už v pátek v noci a v sobotu ráno by podle meteorologů mělo na Znojemsku začít slabě sněžit. Úklidové čety proto mají již od úterka pohotovost.
Slovácko – Není váš dům napojen na obecní kanalizaci? Pak počítejte s povinnostmi navíc. Domácnosti, které nemají vlastní čisticí systém, musejí doložit, že odpad likvidují ekologicky nebo mít v ruce platné povolení o vypuštění odpadu do povrchové vody. Majitelům žumpy zase od srpna hrozí pokuta až padesát tisíc korun, pokud nedoloží, jak obsah žumpy zneškodňovali.
Sokolov -Velký zájem potvrzuje i jediné integrační centrum v našem kraji
Pelhřimovsko – Nepřehlednost způsobená velkým pohybem těžařských i transportních firem v lese, opět vzrůstající ceny dřeva, výhodnost topení pevnými palivy a téměř nulová pravděpodobnost dopadení.
Česká Lípa – Na tři tisíce lidí z Českolipska si stále ještě nevyměnilo řidičský průkaz, který jim ke konci letošního roku končí.
Přerov – Nářky obyvatel místních částí během loňské zimy přiměly zástupce přerovského magistrátu změnit mapu úklidu sněhu ve městě. Kvůli chodníkovému zákonu se Přerov rozdělil na dvě zóny – v jedné se sníh odklízí a ve druhé ne. Přednost přitom mají hustě osídlené lokality, zatímco na odlehlé končiny se zapomíná. Úpravy se nyní dotknou například Lověšic, Lýsek, Henčlova nebo Penčic.
Havlíčkův Brod – Ani v okamžiku umírání a smrti by člověk neměl být sám a neměl by ztratit důstojnost.
Táborsko –Petice se 4200 podpisy dorazila tento týden na ministerstva i na SÚRAO.
Děčínsko /INFOGRAFIKA/ – Čím má chodec tmavší oblečení, tím hůř je vidět. Reflexní prvky by proto měly být samozřejmostí.
Blanensko - Slevy v bytech s regulovaným nájemným ve městech na Blanensku v příštím roce skončí. Od 1. ledna 2011 si tak lidé na bydlení připlatí v Blansku i v Boskovicích.
Jičín – V prostoru bývalého obchodního domu Družba v těsné blízkosti sídliště mají dělníci napilno.
M. Třebová – Čtyři případy vloupání má mít na svědomí sotva plnoletý mladík z Moravskotřebovska.
Litvínov /OD SOUSEDŮ/ – Téměř k smrti utýrané pětiměsíční štěně irského setra našel náhodný kolemjdoucím v Tylově ulici v Litvínově, když zaslechl z křoví bolestivé kňučení.
České Budějovice /AKTUALIZOVÁNO/ - Jde o sociální experiment, tvrdí skupina Pode Bal. Jejich jednání je ale protizákonné
Louny - Technická správa připravila techniku na zimní údržbu a dokoupila posypový materiál.
Brno – Oslava svátku práce, popsal v žádosti o povolení plánovaného shromáždění jeho účel dvaadvacetiletý předseda Dělnické mládeže Erik Lamprecht.
Cheb – Bezprostředně poté, co vnikl do rodinného domu v chebské ulici Boženy Němcové, zadrželi policisté třiačtyřicetiletého muže ze Sokolova
Jablonecko – Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraje a daňový poradce.
Praha - Ministerstvo zemědělství má připravit změny zákonů o státní půdě. Vláda chce zabránit spekulacím.
Jičínsko -V úterý 23. listopadu byl na Jičínsku z pohledu policistů celkem klid. Muže zákona zaměstnaly rodinné a partnerské neshody a pozadu nezůstali ani opilci.
Plzeň - Bývalá primátorka Chomutova Ivana Řápková stáhla svoji žalobu na Západočeskou univerzitu v Plzni. Za výroky, které zpochybňovaly její studium na plzeňské právnické fakultě žádala milion korun a omluvu. Soud se měl konat dnes.