Budoucí myslivci maturovali
Dolní Němčí /FOTOGALERIE/ – Svoji mysliveckou maturitu završili v sobotu na Uherskohradišťsku uchazeči o první lovecký lístek.
Dolní Němčí /FOTOGALERIE/ – Svoji mysliveckou maturitu završili v sobotu na Uherskohradišťsku uchazeči o první lovecký lístek.
Horní Skrýchov – Starosta obce Horní Skrýchov Karel Popelka zhodnotil v rozhovoru své volební období.
Saná – Nudžúd Muhammadové Alíové je dvanáct let a je rozvedená. Když jí bylo osm, provdal ji otec proti její vůli za muže o 20 let staršího. Před dvěma roky dosáhla rozvodu. Soudní stížnost vznesla právě na vlastního otce.
Poděbrady - Kdo by si myslel, že Dům dětí a mládeže je jen jakýsi apendix školství, není zcelav obraze. V Poděbradech jeho 102 různorodých kroužků navštěvuje 1400 lidí. Symfonie není jen nová budova za tratí…
Velká Hleďsebe - Muži zákona žádají svědky nehod, aby se přihlásili.
Pardubice - Fandové Eatonu budou ve středu toužit také po skalpu třineckého obránce Platila! Tomu by se dobře hrát nemělo…
Novojičínsko - Pravidelně pod tímto titulkem najdete dvě zprávy. Jednu, kterou považujeme za přínos pro náš okres. A druhou, která bude pravým opakem té první. Přečtěte si, co jsme vám připravili tentokrát.
Každoročně s příchodem jara musí hasiči často vyjíždět k požárům, jejichž příčinou je vypalování suché trávy a spalování různých odpadů na loukách či zahradách. Tato „metoda“ zahradnické práce může vést až k neštěstím.
Šumperk/Ostrava /DOPLNĚNO/ - Okresní soud v Ostravě ve středu potrestal dvojici bývalých policistů ze Šumperku Jakuba Kunčara a Michala Jehurnova, kteří podváděli při zkouškách na Ostravské univerzitě. Oba byli za poškození cizích práv odsouzeni k podmíněným šestiměsíčním trestům.
Jihlava – Na silnicích už neleží sníh ani ledovka. Ti nejaktivnější řidiči už proto vyrazili do servisů vyměnit zimní pneumatiky za letní. Ještě by ale měli týden počkat.
Krupka – Městský úřad v Krupce obdržel oznámení Dělnické strany sociální spravedlnosti o konání mítinku 7. května v čase 15.30 až 19.30 na Mariánském náměstí v prostoru kolem kašny. Toto shromáždění ale bylo zakázáno, jak sdělil Deníku tajemník radnice František Růžička. Jako důvod uvedl, že si tento prostor již dříve zarezervovala KDU-ČSL.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Okresní soud vOstravě ve středu potrestal dvojici bývalých policistů ze Šumperska Jakuba Kunčara a Michala Jehurnova, kteří podváděli při zkouškách na Ostravské univerzitě. Oba byli za poškození cizích práv odsouzeni kpodmíněným šestiměsíčním trestům. UKunčara soud stanovil osmnáctiměsíční zkušební lhůtu, uJehurnova dvanáctiměsíční. Rozhodnutí zatím není pravomocné.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Okresní soud v Ostravě ve středu potrestal dvojici bývalých policistů ze Šumperska Jakuba Kunčara a Michala Jehurnova, kteří podváděli při zkouškách na Ostravské univerzitě. Oba byli za poškození cizích práv odsouzeni k podmíněným šestiměsíčním trestům.
Přerov /AKTUALIZOVÁNO/ – Nezvyklý případ záměny dvou nebožtíků otřásl v těchto dnech lidmi v Přerově a nedaleké obci Vlkoš. Na pohřbu čtyřiaosmdesá¬tiletého muže v Přerově zjistili příbuzní zemřelého při otevření rakve, že v ní leží někdo jiný.
Vysočina – Na Vysočině se v letošních volbách do sněmovny chce o přízeň voličů ucházet 17 uskupení. Je to o dvě méně než při posledních parlamentních volbách v roce 2006, které na Vysočině vyhrála ČSSD před ODS a KSČM.
Prachaticko – Sny o lepším životě a mnohdy neuvážená rozhodnutí odejít z České republiky vrátí do tvrdé reality nejen dospělé navrátilce, ale i jejich děti školou povinné. Také ony byly mimo domov více než rok, a tím pádem musejí doložit školní znalosti za dobu, po kterou nenavštěvovaly školu ve svém bydlišti.
Opava – Kontrolovali dělníky. A to konkrétně na staveništi budovy sociálního odboru opavského magistrátu na Krnovské ulici v Opavě. Řeč je o opavské cizinecké policii a úřadu práce.
Prostějovsko – Mrazy polevily, slunce ukázalo svou tvář a silnice na Prostějovsku se začínají plnit cyklisty. Mnozí z nich používají kolo jako alternativní prostředek na cestu do hospody a hlavně z ní.
Plzeň - Plzeňskou městskou policii stíhá jeden exces za druhým. Poté, co kriminálka v únoru obvinila z násilností 23letého strážníka ze služebny na Slovanech, má potíže se zákonem i další jeho kolega 36letý operační strážník.
Třeboň– Už na pondělí si mohou lidé vBřilicích, místní části Třeboně, připravovat nepotřebné věci ze svých domácností.
Kroměřížsko – Dražby nemovitostí: málo se o nich mluví, málokdo o nich ví, ale pořádají se neustále. I na Kroměřížsku mají lidé občas příležitost na ně zajít. Například minulý týden přímo v Kroměříži realitní společnost Zvonek hledala nové majitele pro dvojici objektů.
Klatovy – Do klatovského masokombinátu se už výroba nevrátí, osud budov je nejasný.
Klatovy – Do klatovského masokombinátu se už výroba nevrátí, osud budov je nejasný.
Washington - Podpis nové reformy zpestřil viceprezident Joe Biden dalším ze svých peprných vyjádření. Reformu bezprostředně po jejím podepsání napadlo třináct amerických států u soudu, nesouhlasí s ní také téměř polovina občanů.
Přerov – Pobouření mezi bývalými mukly vyvolalo vyloučení dlouholetého předsedy přerovské pobočky Konfederace politických vězňů Františka Přesličky a pozastavení činnosti dalšího z členů – Vladimíra Hučína. Uklidnit situaci přijeli v úterý do Přerova zástupci ústředí.
Cheb – V rámci dopravně bezpečnostní akce zastavili chebští policisté celkem 268 vozidel.
Praha - Podle představitelů fotbalového svazu forenzní audit dokázal, že při hospodaření minulého vedení ČMFS došlo v letech 2006 až 2009 k finančním ztrátám. Ušlé prostředky bude vedení svazu po svých předchůdcích vymáhat.
Prostějov – Jedenapadesátiletý bezdomovec se stal v Prostějově obětí loupežného přepadení. A to dokonce hned dvakrát za sebou.
Plzeň - Policisty volal v minulých dnech 22letý návštěvník jednoho hudebního klubu v centru Plzně.
Pardubice - Čtvrté čtvrtfinále mezi hokejisty Pardubic a Třince končilo sérií bitek a emotivních vystoupení, ve středu se hraje znovu a Eaton může slavit postup
Boskovice /AKTUALIZOVÁNO/ – Dokázal boskovickou nemocnici dostat z červených čísel. Na nohy před lety postavil i skomírající Nemocnici svaté Zdislavy. Jenže posledně zmiňované „záchranářské“ práce nebyly podle krajského soudu v Brně v mezích zákona a Jaroslav Černý si zadělal na pořádný průšvih.
Jičínsko - Pondělí 22. března bylo oproti uplynulému víkendu celkem klidné.
Jablůnka – Na pozemku pily v Jablůnce se o uplynulém víkendu 20.-21. března pohyboval neznámý nenechavec. Přišel si pro přívodní kabel k tamnímu jeřábu.
Znojmo /AKTUALIZACE, AUDIO, DISKUTUJTE, REAKCE HORÁKOVÉ/ -Zhruba měsíc trvalo představitelům znojemské radnice, než definitivně odvolali zfunkce vedoucí majetkového odboru Renatu Horákovou. Pozadí celé akce je ale stále nejasné.
Los Angeles - Zákonodárci amerického státu Kalifornie v pondělí schválili zákon, který zakazuje kouření na veřejných plážích a ve veřejných parcích. Právní normu, proti které protestovali republikánští zástupci v kalifornském Senátu, ještě musí podepsat guvernér státu, republikán Arnold Schwarzenegger.
Jihlava – Do sklepů a výtahové šachty bytového domu vedle krajského úřadu v Žižkově ulici v Jihlavě opět proudí kubíky vody. Obyvatelé jsou zoufalí.
Ostrava, Karviná – Hromadu pirátských nosičů s hrami pro konzolu PlayStation 2 nechali úředníci spálit v kotli ostravské spalovny.
Strašice – Přestupku se v neděli dopustil jedenapadesátiletý muž ve Strašicích, když v podnapilém stavu usedl na kolo a poté havaroval. Jeho jednání nyní šetří dopravní policisté.
Karvinsko – Zbytečné pokuty musí hradit živnostníci na Karvinsku za to, že zapomínají včas oznámit změny související s jejich podnikáním. Například v Bohumíně na to doplatili v loňském roce zhruba v osmdesáti případech, kdy byly právním a živnostenským odborem rozdány za tyto prohřešky pokuty.
Vojnův Městec – Nečekaně skončila pro žďárského taxikáře jízda za zákazníkem do Vojnova Městce na Žďársku. U autobusové zastávky na počátku vesnice na něj totiž nečekal muž, který si jeho služby objednal, ale lupič vyžadující peníze.
Liberec - Obyvatelé dvou libereckých sídlišť, Pavlovic a Ruprechtic, se nejpozději letos v červnu dočkají svého strážníka – okrskáře. Městská policie zde otevře novou stálou služebnu.
Klatovsko – Většina majitelů restaurací se bojí odlivu zákazníků v případě úplného zákazu kouření.
Nasavrky – Dvaatřicet adeptů na držitele prvního loveckého lístku skládalo o víkendu zkoušky. Ne všichni prošli. Někteří si budou muset horké chvilky zopakovat za dva měsíce, jeden zkoušený si počká celý rok. Neuspěl totiž z více než jednoho předmětu.
Varšava - Za nezapnutý pás nabídla mladý řidič v Polsku kromě 200 zlotých také plnou dodávku žampionů, teď mu hrozí desetiletý trest.
Jeseník – Představitelé Jeseníku si oddechli. Vracení dotace na stavbu přístupové cesty a dlouho očekávaného záchytného parkoviště pro kamiony a autobusy do nové průmyslové zóny Za podjezdem kvůli nedodržení termínu městu nehrozí.
České Budějovice – Krajský soud zrušil rozhodnutí Městského úřadu v Táboře o zákazu shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) chystaného na 17. duben na Husovo náměstí.
Kroměříž – Odvolací soud vrátil k projednání Okresnímu soudu Kroměříž případ devětapadesátiletého obvodního lékaře Ivana Manďáka z Holešova, který byl obviněn ze zavinění smrti svého pacienta.
Jičínsko - Uplynulý víkend byl na Jičínsku celkem rušný.
Znojmo – Především preventivně působila třicítka mužů zákona v noci z pátku na sobotu ve znojemských diskotékách.
Jindřichohradecko, Českobudějovicko/FOTO/ – Policisté z krajského operačního střediska v Českých Budějovicích přijali oznámení od svých rakouských kolegů, že se ve městě Kirchberg stalo loupežné přepadení.