Valašské království: Polívka není náš král!
FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - Boleslave Polívko, ruce pryč od Valašského království, jako by chtěl říci svou poslední iniciativou zakladatel Valašského království Tomáš Harabiš.
FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - Boleslave Polívko, ruce pryč od Valašského království, jako by chtěl říci svou poslední iniciativou zakladatel Valašského království Tomáš Harabiš.
KARLOVARSKO - Zatímco například Karlovy Vary by po přijetí novely zákona o rozpočtovém určení daní přišly o miliony, obce naopak získají.
CHEB - Jedenáct škol v kraji uznává i neformální vzdělávání
KARLOVY VARY - Návrh ministerstva vnitra zrušit blokovací zařízení, takzvané 'botičky' by podle názoru Marcela Vlasáka, velitele karlovarské Městské policie vedl ke zhoršení už tak dost obtížné situace.
ČESKÁ LÍPA - Audiovizuální zařízení se stane součástí vybavení Městské policie v České Lípě
OLOMOUC/PRAHA - Olomouci spadl kámen ze srdce. Vláda včera nakonec neprojednala daňovou novelu, která měla rozdělit vybrané peníze mezi obce v jiném poměru, než tomu bylo dosud. Olomouc měla na novelu doplatit nejvíc ze všech tuzemských měst.
VÝCHODNÍ ČECHY - Každý čtvrtek vám v naší pravidelné rubrice radí Josef Černý ze Sdružení obrany spotřebitelů (SOS). Dnes nám představí samotné sdružení.
CHEBSKO - I člověk, který přijde na úřad po novém roce, může dostat až 30 tisícovou sankci
JIČÍNĚVES - V mimořádných volbách do zastupitelstva obce byly podány dvě kandidátky.
OSTRAVA - Patnáct podnapilých motoristů přistihli policisté během dopravní akce s krycím názvem Y, která se o víkendu uskutečnila na silnicích bývalého Severomoravského kraje. Ochránci zákona se zaměřili především na alkohol za volantem a dodržování maximální povolené rychlosti.
LIBEREC - K porušování mezinárodní Úmluvy o právech dítěte, která je nadřazena českému právu, pravděpodobně dochází na Křesťanské základní a mateřské škole J. A. Komenského v Liberci. Místní školní řád zakazuje mimo jiné i cvičení jógy, kterou označuje za okultismus.
OKRES LOUNY - Za stání v obytné a pěší zóně nebude odebrán bod, ale bude hrozit finanční sankce.
BEROUNSKO - Zmizí takzvané botičky, které využívá hlavně městská policie při dopravních přestupcích? Možné to je
LIBEREC - K porušení mezinárodní Úmluvy o právech dítěte, která je nadřazena českému právu, pravděpodobně dochází na Křesťanské základní a mateřské škola J.A. Komenského v Liberci. Místní školní řád zakazuje mimo jiné i cvičení jógy, kterou označuje za okultismus.
CHUDENICE - Příslušníci hraběcího rodu Černínů z Chudenic chtějí bojovat o chátrající zámek Lázeň, který má ve správě Plzeňský Prazdroj
BŘECLAV - Mají auto, na silnici ale nevyjedou. Do takové situace se můžou dostat nepořádní řidiči. S koncem roku totiž končí platnost řidičských průkazů vydaných mezi červencem 1964 a prosincem 1993.
CHRUDIM - Výběrové řízení na obsazení místa tajemníka městského úřadu by nemuselo skončit fiaskem. Do konkurzu se přihlásili dva adepti.
VÝCHODNÍ ČECHY - Zdejší Oblastní ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie a Celní úřad se ve čtvrtek od 15 do 24 hodin zaměřily v krajském městě na dodržování zákona o pobytu cizinců na uzemí České republiky.
JIŽNÍ ČECHY - Správa Národního parku Šumava údajně porušuje zákon 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny. Tvrdí to jihočeští zastupitelé a poukazují na průběh likvidace polomu po lednovém orkánu Kyrill. Nelíbí se jim rozšiřování bezzásahových míst v parku, kde dříví zůstává a hrozí kůrovcová kalamita. Obrátili se proto na vládu ČR, aby o ochraně přírody rozhodla.
JABLONEC NAD NISOU - Miloslava Kotšmídová se zabývá bezpečností práce a požární ochranou již sedmnáct let. K jejím velkým úspěchům patří i založení soutěže O malého Soptíka. Za ní dostala v sobotu od SDH zlatou medaili, protože se jí už patnáct let věnuje.
PLZEŇ - Unikátní případ řešili plzeňští ochránci ptactva. 88letému staříkovi ze Studentské ulice na Lochotíně bylo totiž v paneláku smutno, a proto se rozhodl obstarat si do ptačí klece nového kamaráda.
ZLÍNSKO - Starostové obcí Vysoké Pole a Suchá Loz odložili stažení žaloby kvůli údajné daňové diskriminaci u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, řekl místostarosta obce Vysoké Pole a právník Stanislav Polčák. Obce žalobu nestáhnou, pokud vláda neschválí návrh novely zákona o rozpočtovém určení daní. Dnes vláda projednání zákona odložila, v sobotu návrh ministra financí Miroslava Kalouska (KDU-ČSL) odmítla výkonná rada ODS.
PLZEŇ - Unikátní případ řešili plzeňští ochránci ptactva. 88letému staříkovi ze Studentské ulice na Lochotíně bylo totiž v paneláku smutno, a proto se rozhodl obstarat si do ptačí klece nového kamaráda.
KOLÍN - V honičku jak z akčního hollywoodského filmu se proměnila rutinní silniční kontrola v Benešově ulici v Kolíně. Třicetiletý šofér totiž nedbal stavějícího policisty, šlápl na plyn a vyrazil směrem na Štítary ve svém voze Škoda Octavia.
OSTRAVA - Stacionární centrum prevence. Takový název bude mít nové pracoviště městské policie v Ostravě.
STŘEDNÍ ČECHY - Spotřebitelé se v poradnách Sdružení obrany spotřebitelů často dotazují, v jaké lhůtě mohou uplatnit právo z odpovědnosti za vady u použitého zboží zakoupeného v bazaru.
KAŇK - Škoda přes 100 tisíc korun a zničený rodinný domek. To je výsledek požáru, který se stal v noci na včerejšek v kutnohorské části Kaňk. Příčina? Začal hořet přizděný trám v komíně.
PODBOŘANY - Společnosti chtějí vyrábět ochranné pomůcky i provozovat zábavní centrum.
PRAHA - Nestátní policie je méně nákladná než státní a také je více efektivní. Ve světě už na to přišli dávno.
JIŽNÍ ČECHY - Správa Národního parku Šumava údajně porušuje zákon 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny. Tvrdí to jihočeští zastupitelé a poukazují na průběh likvidace polomu po lednovém orkánu Kyrill.
HRADEC KRÁLOVÉ - Zdejší Oblastní ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie a Celní úřad se ve čtvrtek 20. září od 15 do 24 hodin zaměřily v krajském městě na dodržování zákona o pobytu cizinců na uzemí České republiky.
KLOKOČOV -Již od pátku 28. září bude Klokočov hostit ME v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní.
HRADEC KRÁLOVÉ - Zdejší Oblastní ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie a Celní úřad se ve čtvrtek od 15 do 24 hodin zaměřily v krajském městě na dodržování zákona o pobytu cizinců na uzemí České republiky.
JABLONEC NAD NISOU - Změna daňového systému od nového roku upravuje také likvidaci nepotřebných zásob. Tentokrát je to ku prospěchu všem.
STŘÍBRO - Reaguji na slova Petra Patočky ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku. Dotyčný svými úvahami dezorientuje čtenáře. Nedostatkem informací o situaci a o posledním průběhu jednání, k němuž došlo mezi TJ Baník a Oddílem kulturistiky Stříbro, o.s., vnáší Petr Patočka do problematiky značné množství napětí a zbytečných emocí
JIVJANY - Před více než sedmdesáti lety odhalila mládež v tehdy německých Jivjanech pamětní desku Hansu Kudlichovi, člověku, který v bouřlivém roce 1848 prosadil v říšském parlamentu zrušení poddanství. Deska vzala po druhé světové válce díky vandalům za své. V sobotu dopoledne byla ovšem deska slavnostně znovuodhalena.
MŠENO - Najdou připomínky starostů obcí na Mělnicku zastání u vlády České republiky?
SLAVONICE - Cedule přibité na stromě, ostnaté dráty či větší množství lidí v hospodářském lese. To jsou některé nedostatky, které bude řešit smlouva mezi vlastníkem lesa, tedy městem Slavonice, a provozovatelem pevnostního areálu Jiřím Duchoněm. Odbor životního prostředí v Dačicích měl právě k těmto věcem výhrady.
DĚČÍN - Strážníci uvítají nové zájemce, najít ovšem vhodného kandidáta není jednoduché
Tunel je zajímavé slovo. Před osmnácti lety se pomalu začalo používat ve dvou smyslech. Tunelem označujeme například díru ve skále pro vlak, jak je tomu v Křižanech, či pro auta, jak je tomu v Praze na Strahově.
LIBEREC - Bezesporu pestrá byla nabídka předvolebních slibů České strany sociálně demokratické. Druhým mužem ČSSD Liberec a nyní náměstkem primátora je Milan Šír. Do veřejného povědomí se dostal především díky podpoře zrušení botiček a slibu zavedení nočních spojů.
KASALICE - K mimořádným volbám v Kasalicích na Pardubicku přišlo v sobotu 54,66 procenta z celkem 161 zapsaných voličů. Ti zvolili z šesti lidí zapsaných na kandidátce Sdružení nezávislých kandidátů pětici nových zastupitelů.
BAGDÁD - Irák nebude pospíchat s vyhoštěním americké bezpečnostní firmy Blackwater, která je ve vyšetřování kvůli střelbě, během níž bylo zabito 11 Iráčanů, protože by to mohlo zanechat "bezpečnostní vakuum" v Bagdádu, oznámil v neděli vládní činitel.
KOLÍN - V honičku jak z akčního hollywoodského filmu se proměnila rutinní silniční kontrola v Benešově ulici v Kolíně. Třicetiletý šofér totiž nedbal stavějícího policisty, šlápl na plyn a vyrazil směrem na Štítary ve svém voze Škoda Octavia.
JIČÍNĚVES - V sobotu 22. září se v obci uskutečnily mimořádné volby do zastupitelstva obce.
VÝCHODNÍ ČECHY - Město Litomyšl pořádá vtěchto dnech seminář na sociální téma. Odborníci zcelé České republiky na něm diskutují podobu sociální péče vpodmínkách nového Zákona o sociálních službách. Nad akcí převzal záštitu krajský radní odpovědný za oblast sociální péče a neziskový sektor Miloslav Macela.
PRAHA - Již brzy hodlá Miloslav Vlček předložit návrh na zrušení části zákona, která umožňuje výhody poslancům.
JIRKOV - Jirkovské děti jezdí do školy do Chomutova a naopak. Obcím tak vznikají náklady navíc, které by si měly vzájemně proplácet. Jirkov letos zaplatí přibližně osm set padesát tisíc korun.
NESTRAŠOVICE - V obci bylo třeba zvolit nové zastupitele, důvodem voleb byl pokles členů původních zastupitelstev pod zákonnou mez.
PRÁVNÍ PORADNA - Od loňska mají pronajímatelé bytů právo požadovat po nájemci kauci jako záruku pro případ nezaplacení nájmu. Jak mám postupovat při vybírání kauce?