
Kapry už doma zabíjíme čím dál méně. Máme na to lidi
Opavsko - Zabít si vlastní štědrovečerní pokrm v podobě kapra doma již není v současnosti tak běžným jevem, na nějž jsme byli zvyklí. Raději totiž přenecháváme tyto práce odborníkům.
Opavsko - Zabít si vlastní štědrovečerní pokrm v podobě kapra doma již není v současnosti tak běžným jevem, na nějž jsme byli zvyklí. Raději totiž přenecháváme tyto práce odborníkům.
Havlíčkův Brod - Dlužíte, kam se podíváte a přitom nekomunikujete dostatečně se svými věřiteli?
Islámábád – Dav rozlícených lidí dnes na jihu Pákistánu zabil muže, který se údajně provinil znesvěcením koránu. Policii se nepodařilo zachránit oběť, kterou lidé vyvlekli z policejní stanice, zbili a zapálili. V Pákistánu platí tvrdý zákon proti rouhačům; soud je může poslat do vězení na doživotí nebo i odsoudit k trestu smrti.
Hradec Králové - POD TITULKEM POSLANCI SI ZVÝŠILI PLATY: Spolu se zákonem o státním rozpočtu schválila Česká národní rada také zákon na úpravu platů a dalších požitků ústavních činitelů. Základní plat poslance se zvyšuje ze 7000 na 13 000 korun.
Kroměříž – Rozpočet pro rok 2013 bude už zítra schvalovat kroměřížské zastupitelstvo. Koncem listopadu doporučila rada města návrh ke schválení zastupitelům: oni a i kdokoliv jiný mají možnost se k němu vyjádřit na finančním odboru radnice.
Praha – Česká obchodní inspekce i letos odhalila řadu kuriózních případů, kdy prodejci neváhali porušit zákony chránící spotřebitele. ČOI o některých „podnikavcích" informovala v tiskové zprávě.
Kroměříž - Po sedmnácti letech setrvání ve funkci ředitele kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský odchází. S Deníkem se ohlédl zpět a zhodnotil léta strávená ve vedení Městské policie Kroměříž.
Vyškov – Víc než jedno promile v dechu naměřili policisté řidičce osobního auta značky Hyundai při jedné z prosincových silničních kontrol ve Vyškově. Ačkoliv nebyla schopná předložit žádné doklady totožnosti, incident by se zřejmě obešel bez komplikací. Jenomže se problému vložil spolujezdec.
Liberecký kraj - Ve čtvrtek se většina měst Libereckého kraje probudila do husté mlhy. Viditelnost byla na řadě míst jen pár metrů. Řidiči museli sešlápnout brzdový pedál a používat mlhovky. Ne všichni je ale umí používat.
Praha - Výlet do nákupních center o svátcích zřejmě zůstane ještě nějakou dobu výrazně zaškrtnut v kalendáři řady českých rodin. Veškeré iniciativy, které se snaží o to, aby bylo v supermarketech o svátcích zavřeno a prodavači mohli trávit volný čas se svými rodinami, více méně selhávají. I když…
Ivanovice na Hané – Kvůli změnám některých zákonů musela města v regionu novelizovat své vyhlášky. Díky tomu například někteří lidé z Ivanovic na Hané ušetří na poplatcích za psy. „Aktualizovali jsme obecně závaznou vyhlášku o místních poplatcích. Někteří lidé žijící v rodinných i bytových domech od příštího roku zaplatí méně za doma chované psy," informoval ivanovický starosta Jozef Heretík.
Slovácko – Bylo pondělí 17. prosince po sedmé hodině ráno. Ulicí Jana Švermy v Uherském Brodě projížděl muž ve felicii. Nezvládl řízení, vyjel mimo vozovku a pravou zadní částí narazil do skleněné stěny přístřešku před prodejnou České zbrojovky. Z místa nehody pak ujel. Policisté jej ale do hodiny našli.
Zlín – Na čtyři roky nepodmíněně poslal včera krajský soud ve Zlíně do věznice s dozorem asi padesátiletého muže z Napajedel, který sexuálně obtěžoval svou nezletilou dceru. Odsouzen byl za trestné činy znásilnění a ohrožení výchovy dítěte.
Jindřichův Hradec - Riskantní jízda bez řidičáku přivedla dvacetiletého muže do velkých problémů. V úterý dopoledne seděl za volantem Audi A4 Quattro a jel od Nové Bystřice na Jindřichův Hradec. Na Jiráskově předměstí nereagoval na pokyn dopravních policistů k zastavení.
Praha - Šéfem centra pro přípravu maturit Cermat bude Jiří Zíka, který ho od června vedl coby pověřený ředitel. Výběrová komise Zíku jednomyslně zvolila ze čtyř uchazečů. V tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo školství.
Jablonec nad Nisou - Jablonecká radnice dostala znovu jen jedinou nabídku na úvěr, veřejnou soutěž tak musí zrušit a vypsat znova. Zákon je v tom nekompromisní.
Moskva - Ruská Státní duma (dolní komora parlamentu) v pátek schválila zákon, který je považovaný za reakci na americký „Magnitského zákon" s protiruskými sankcemi. Americký zákon je namířen proti ruským představitelům, kteří jsou zapojeni do potlačování lidských práv.
Praha /TÉMA/ – Rovnou půl miliardy korun schválili ve středu poslanci pro filmové pobídky (přesněji fiskální stimuly). Potřebnou miliardu zatím filmaři nedostanou, nicméně Ministerstvem kultury navrhovanou částku 300 milionů korun navýšili politici o 200 milionů. Schválené pobídky pro filmový průmysl jsou v dané situaci vstřícným signálem. Boj ale zdaleka nekončí…
Jindřichův Hradec - Riskantní jízda bez řidičáku přivedla dvacetiletého muže do velkých problémů. V úterý dopoledne seděl za volantem Audi A4 Quattro a jel od Nové Bystřice na Jindřichův Hradec. Na Jiráskově předměstí nereagoval na pokyn dopravních policistů k zastavení.
Praha – Prezident Václav Klaus dnes podepsal vládní daňový balíček, který Poslanecká sněmovna schválila ve středu. Obsahuje zejména zvýšení sazeb DPH o jeden procentní bod na 15 a 21 procent. Informoval o tom mluvčí Hradu Radim Ochvat. Soubor šestnácti zákonů zavádí například také sedmiprocentní zdanění lidí s vyššími příjmy, omezuje výdajové paušály u živnostníků a ruší daňové slevy pro pracující důchodce.
Karlovy Vary - Podle strážníků zde může malovat jen tehdy, pokud si obstará zábor prostranství
Olomouc – Aby mohla do vznikajícího nákupního centra Šantovka vést lávka, padlo u olomoucké tržnice několik stromů. S tím se nechce smířit Hnutí Duha, kácení bylo podle něj protizákonné a pro investora chce pokutu.
Řevnice u Prahy – Klášter dominikánů v Praze zatím nebude soudně vymáhat nárok na vrácení zámečku v Řevnicích u Prahy. Klášter se totiž rozhodl stáhnout žalobu podanou před přijetím zákona o majetkovém narovnání státu s církvemi, který začne platit v příštím roce. Sdělila to mluvčí České biskupské konference Zuzana Burdová. Církev nyní bude o osudu zámečku dál vyjednávat s městem.
Uherský Brod - Se schodkovým rozpočtem bude v roce 2013 hospodařit Uherský Brod. Zastupitelé schválili deficit ve výši více než patnáct milionů korun, pokrýt jej však mají naspořené peníze z předchozích let.
Plzeň - Jsou dva a od popelnic v Guldenerově ulici na Slovanech je přivezla odchytová služba městské policie.
Prachaticko – Humorné historky o tom, jak někdo loví kapra za vanou, jak museli při štědrovečerní večeři toho, kdo se ujal zabít kapra, krmit, protože si pomlátil obě ruce, a jak se zabíjení kapra v domácích podmínkách změní ve všechno jiné, jen ne v poklidnou vánoční atmosféru, mají reálný základ.
Ivanovice na Hané – Kvůli změnám některých zákonů musela města v regionu novelizovat své vyhlášky. Díky tomu například někteří lidé z Ivanovic na Hané ušetří na poplatcích za psy. „Aktualizovali jsme obecně závaznou vyhlášku o místních poplatcích. Někteří lidé žijící v rodinných i bytových domech od příštího roku zaplatí méně za doma chované psy," informoval ivanovický starosta Jozef Heretík.
Klatovy - Poznámka Milana Kiliána.
Okres Louny - Co se děje na stříbrných plátnech v regionu.
Rakovník - Myslím si, že bych příště měl být minimálně účastníkem řízení. Nebo to mám chápat jako pomstu? Až budete příště něco povolovat, držte se normálního lidského vědění a slušnosti.
Jičín – Pedagogové a zaměstnanci ZŠ Jičín Husova jsou roztrpčeni jednáním ředitelem školy Jindřicha Tryzny, který před třemi lety nahradil ve funkci odvolaného Milana Smolíka.
Praha - Vláda ve čtvrtek souhlasila s návrhem bývalého občanského demokrata Michala Doktora (Jihočeši 2012), aby církve nebyly osvobozeny od daně z příjmů při prodeji vráceného majetku. Odpovídá to dohodě, kterou Doktor s vládní koalicí uzavřel výměnou za to, že pomůže církevní restituce prosadit.
Kunovice – Patnáct tisíc korun vybral starší muž ve středu 19. prosince kolem páté hodiny v podvečer z bankomatu. Uložil je do peněženky, dal ji do venkovní kapsy bundy a na kole se rozjel domů. Když projížděl ulicí Pekařskou v Kunovicích, tak ucítil, jak mu peněženka vypadla z kapsy.
Kolínsko – Budeme mít prezidenta z Kollínska? O post hlavy státu se uchází také dvaačtyřicetiletý Jiří Kesner z Dománovic na Kolínsku. „Myslím, že bych byl dobrý prezident. Do politiky bych přinesl pohled obyčejného občana," odpověděl nám Jiří Kesner na dotaz, co by při případné výhře ve volbách změnil.
Hradec Králové - Utekl spolu se svými dvěma komplici do daleké Dominikánské republiky, přesto zákonu ve své vlasti nakonec neunikne. „Lovci lebek" sedmatřicetiletého Jiřího Štěpánka z Chrudimi přibližně před měsícem polapili, a tak včera stanul před senátem Krajského soudu v Hradci Králové.
Praha - V České republice začne příští rok platit novela poštovního zákona, která má zcela liberalizovat poštovní trh. Novela má stanovovat rozsah základních poštovních služeb, mechanismus jejich zabezpečení a způsob financování. Jaké změny můžeme čekat? Co naopak zůstane stejné?
Kolínsko – Budeme mít prezidenta z Kollínska? O post hlavy státu se uchází také dvaačtyřicetiletý Jiří Kesner z Dománovic na Kolínsku.
Rožnov pod Radhoštěm - Podíl valašskomeziříčské chemické továrny Deza na znečištění ovzduší v Rožnově pod Radhoštěm je minimální.
Hradec Králové/Chrudim - Utekl spolu se svými dvěma komplici do daleké Dominikánské republiky, přesto zákonu ve své vlasti nakonec neunikne. „Lovci lebek" sedmatřicetiletého Jiřího Štěpánka z Chrudimi přibližně před měsícem polapili, a tak ve středu stanul před senátem Krajského soudu v Hradci Králové.
Karlovy Vary, Poděvousy - Doris Windlin malovala v Miláně, New Yorku, Moskvě a Berlíně. Pouze v Karlových Varech měla problémy.
Hradec Králové - Utekl spolu se svými dvěma komplici do daleké Dominikánské republiky, přesto zákonu ve své vlasti nakonec neunikne.
Prachatice - Obavy z případného zvyšování ceny za svoz, třídění a likvidaci komunálního odpadu lidé v Prachaticích mít nemusejí.
Hodonín – Přestože si půjčíme, tak se naše zadlužení sníží. I s tímto dojmem mohli odcházet hodonínští zastupitelé po schválení rozpočtu na rok 2013. Ten počítá i s vyššími příjmy od státu díky změně zákona o rozpočtovém určení daní.
Slovácko - Co dělat s toulajícími se psy? A z čeho jim zaplatit ubytování? Pro vedení obcí je to dlouhodobě neřešitelná otázka. Český právní systém je v tomto ohledu podle starostů nastaven velmi špatně.
Praha – I přes konečné schválení daňového balíčku Poslaneckou sněmovnou ve středu je možné, že na počátku příštího roku budou platit různé sazby daně z přidané hodnoty (DPH). Pokud totiž prezident Václav Klaus zákon nepodepíše nebo využije celé 15denní lhůty, nezačnou platit zvýšené sazby 15 a 21 procent od plánovaného 1. ledna. V takovém případě by začala platit do účinnosti daňového balíčku jednotná sazba DPH 17,5 procenta. Vyplývá to z vyjádření odborníků.
České Budějovice /Zločiny z archivu/ - Paní Stanislava (53) zastavila 19. prosince 2004 na náměstí v zákazu zastavení. Projíždějící hlídka strážníků ji gestem vyzvala k odjezdu.
Hradec Králové - Utekl spolu se svými dvěma komplici do daleké Dominikánské republiky, přesto zákonu ve své vlasti nakonec neunikne.
Královéhradecko - Utekl spolu se svými dvěma komplici do daleké Dominikánské republiky, přesto zákonu ve své vlasti nakonec neunikne. „Lovci lebek" sedmatřicetiletého Jiřího Štěpánka z Chrudimi přibližně před měsícem polapili, a tak včera stanul před senátem Krajského soudu v Hradci Králové.
Královéhradecko - Utekl spolu se svými dvěma komplici do daleké Dominikánské republiky, přesto zákonu ve své vlasti nakonec neunikne. „Lovci lebek" sedmatřicetiletého Jiřího Štěpánka z Chrudimi přibližně před měsícem polapili, a tak včera stanul před senátem Krajského soudu v Hradci Králové.
Praha - Nové Hnutí pro sport, které zakládá exministr školství Josef Dobeš (dříve VV), bude politické a hodlá se účastnit parlamentních i dalších voleb. Hnutí chce změnit způsob financování sportu, bude usilovat o vznik nového zákona o sportu a jeho cílem je také sjednotit sportovní obec, řekl dnes novinářům Dobeš. Tvrdí, že hnutí má poměrně silné zázemí v několika regionech, v nichž se už angažovalo.