NEUVĚŘITELNÉ: Opilý Rom se hádal a pak ještě radil policistům
Hořice - „Veselo“ měli ve městě, kde se do sebe pustili dva muži. Spor vznikl ohledně ubytování v jednom z místních penzionů, kde údajně majitel nechtěl ubytovat skupinku Romů.
Hořice - „Veselo“ měli ve městě, kde se do sebe pustili dva muži. Spor vznikl ohledně ubytování v jednom z místních penzionů, kde údajně majitel nechtěl ubytovat skupinku Romů.
Litoměřicko - Komu končí platnost občanského průkazu, měl by se co nejrychleji vydat na úřad.
Praha - Vyplácení peněz z pojištění není klasickým obchodem, a proto se na takové transakce nevztahují zákony bránící v Česku praní špinavých peněz.
Havířov – Zloději už neberou jen kovový materiál, který se dá snadno zpeněžit ve sběrnách, ale stále více mají zájem také o plastová okna.
Žďársko - Dopravní značky Zimní výbava a Zimní výbava konec už letos řidiči podél silnic Žďárska nespatří.
Praha - Protikorupční policie začala vyšetřovat pochybné udělování titulů na právnické fakultě Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni.
Žamberk – Město se bude bránit proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže žalobou. Na úterním mimořádném jednání se na tom usnesli zastupitelé. Reagují tak na potvrzení pokuty ve výši 250 tisíc korun, jež byla městu udělena za porušení zákona o veřejných zakázkách.
Brno – Jako boxeři do závěrečného kola souboje v ringu vstupují představitelé města do poslední fáze jednání o rozpočtu města pro příští rok. To bude totiž podobně bolestné jako pěstní souboj.
Vrchlabí - Zhruba 200 kusů tabulí nyní chybí v ulicích po celém městě.
Blanensko – Převedení výplat sociálních dávek a s nimi související agendy pod jeden úřad. Přesněji pod úřad práce. To je jeden z bodů připravovaných zákonů nové vládní reformy.
Praha - Lidé se o změny související s úpravami sazeb daně z přidané hodnoty příliš nezajímají, situaci kolem DPH sleduje jen pětina spotřebitelů. Další tři pětiny o změně vědí, ovšem bez znalosti bližších podrobností.
Praha – Nové vedení Fakultní nemocnice Bulovka se distancovalo od chyb, které odhalil audit ministerstva zdravotnictví. Chyby ve smlouvách a pofiderní výběrová řízení začala v těchto dnech vyšetřovat policie.
Kutnohorsko – Jen co naposledy v letošním roce uzamknete svoji víkendovou chatu, otevírá se volné pole působení pro kriminální živly, které mají právě na odlehlé chatové oblasti políčeno. Podzim a zima jsou pro ně ideálním obdobím.
Mělnicko – Přestože se schyluje ke schválení zvýšení poplatků za odpady až o sto procent, obyvatelé obcí na Mělnicku zřejmě nebudou muset hlouběji sáhnout do kapes.
Písek - Některé pohledávky jsou těžko vymahatelné, dlužníci zmizeli nebo bydlí na radnici.
Valašské Meziříčí – V železničním depu ve Valašském Meziříčí vykolejil v úterý v podvečer osobní vlak Regionova. Nehoda se obešla bez zranění a způsobené škody jsou jen minimální. Příčiny vykolejení nyní vyšetřují pracovníci Drážní inspekce.
Kroměříž – Dvě dívky se válí na přechodu pro chodce v ulici Velehradská v Kroměříži. Tohle zjištění operátorky kamerového systému kroměřížské městské policie v úterý před desátou hodinou večer přimělo hlídku strážníků vydat se na místo.
Praha – Česká národní banka loni zpracovala přes 192.000 kusů poškozených bankovek a celková částka za vyměněné bankovky činila 151,6 milionu korun.
Tachovsko – Podle průzkumu SANEP se obětí domácího násilí stala více než pětina Čechů. S těmito případy se setkávají i policisté v našem okrese. Ne všichni však najdou odvahu, aby násilí v rodině nahlásili.
Přerov – Přerovští policisté odvolali pátraní po dvou ztracených školácích, kteří se v pondělí nevrátili domů z vyučování. Dvanáctileté chlapce z Přerova objevil ve středu dopoledne strážník Městské policie v nedaleké Čekyni.
Praha - Senátní zdravotnický a sociální výbor dnes navzdory některým výhradám podpořil novelu, která má mladým lékařům zlepšit podmínky pro další vzdělávání a získání atestace.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Česká televize (ČT) plánovala vysílat reklamu až do 11. listopadu. Generální ředitel ČT Petr Dvořák dnes v Ostravě během zasedání Rady České televize řekl, že tak to bylo předjednáno se zákonodárci.
Chrudimsko /DOPLNĚNO/ - Zařídit si nový občanský průkaz bude od Nového roku podstatně složitější. Komplikace mohou čekat ti, kteří žijí mimo město Chrudim a nebo jsou kvůli zdravotnímu postižení imobilní.
Karviná – Většímu neštěstí možná zabránili čtyři karvinští strážníci v sobotu 8. října. Nedaleko karvinského vlakového nádraží chytili dva mladíky, kteří rozebírali stykový transformátor. Za svůj čin dostali od primátora odměnu.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Vláda dnes schválila novelu zákona o pozemních komunikacích, podle které by do pěti let měla od českých silnic zmizet většina reklamních poutačů. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to oznámila vicepremiérka Karolína Peake.
Praha - Vláda podle očekávání ve sněmovně nepodpoří předlohu Ústeckého kraje, podle které by bylo opakované páchání některých přestupků trestným činem s až dvouletou sazbou vězení.
Vyškovsko – Datum, kdy musejí řidiči nejpozději přezout pneumatiky na svých autech z letních na zimní, se rychle blíží.
Čáslav - Neskutečným utrpením musela projít kočička, které zatím bezejmenná lidská bestie zabodla do hlavy nůž. Vyděšené zvíře s ním čtyři dny běhalo po ulicích, než se ji Sylvě Petrů z čáslavské Ligy na ochranu zvířat podařilo odchytit.
Brno - Dvaadvacetiletá žena z Brna musí zaplatit dluh, který vznikl, když žila jako sirotek v dětském domově.
Praha – Hurá, pozemky u bývalé školy jsou definitivně naše! S touto radostnou zprávou odcházeli ve čtvrtek nový starosta obce Skryje na Rakovnicku Josef Jedlička a jeho předchůdkyně Jarmila Pajerová od jednání Krajského soudu v Praze. Ten se sice sporem o pozemky nezabýval, ale jednání přesto pro Skryjské znamenalo důvod k oslavě. Jaksi mimochodem se dozvěděli, že pozemky, o něž se soudili, skutečně připadnou obci.
Třebíčsko - Přestože sociální dávky mají už od ledna vyplácet úřady práce, není stále jasné, kde budou jejich noví úředníci sedět. Navíc prostory úřadů práce začátkem roku praskají ve švech jen při náporu nezaměstnaných.
Karlovy Vary - Policie stíhá bývalého karlovarského radního Víta Hořejše, který kandidoval za sdružení Volba pro město, kvůli podezření z poškozování věřitele a tunelování.
Novojičínsko – S příchodem zimy má většina chatařů hlavní starost o to, aby své letní bydlení co nejvíce zabezpečili před zloději a vandaly. Všechna tato opatření však výtečníky často neodradí. K vykrádání chatek či chalup je ve velké většině případů vede touha po cizím majetku. V minulém týdnu ale policisté na Novojičínsku, konkrétně v chatové osadě v Odrách, narazili na zloděje, kterého k těmto činům vedly jiné důvody.
Tirana - Brusel požaduje po Albánii, aby zastavila falešné žádosti Albánců o azyl v Belgii.
Náchod - Zachovat počty policejních sil, zamyslet se nad možností zavedení domovského práva, místními vyhláškami regulovat noční klid a řešit soukromé iniciativy na poli realitního trhu v souvislosti s nepřizpůsobivými občany - to je stručný souhrn výsledku pondělního 17. října setkání představitelů samospráv náchodského okresu a členů obou komor Parlamentu ČR zvolených za Královéhradecký kraj.
Písek -Některé pohledávky jsou těžko vymahatelné, dlužníci zmizeli nebo bydlí na radnici.
Cheb -Většinu automatů ve městě povolilo ministerstvo. Představitelé Chebu se jejich rozhodnutí brání - téměř všechna taková zařízení porušují městskou vyhlášku.
Žďársko - Dopravní značky Zimní výbava a Zimní výbava konec už letos řidiči podél silnic Žďárska nespatří. Ještě loni však vybrané úseky komunikací druhé a třetí třídy, které patří Kraji Vysočina, tyto příkazové značky lemovaly. Se značením Sněhové řetězy však musí řidiči i nadále počítat.
Praha - Za používání elektronické zdravotní knížky by mohli lidé od pojišťoven získat slevu na pojistném. S návrhem přišel ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), informují Hospodářské noviny (HN). Sleva by mohla být zavedena od konce příštího roku, kdy začne platit nový zákon o pojišťovnách.
Nová Role - Hrozí jim dva roky vězení
Zlínský kraj - Novela silničního zákona letos uspíšila přípravu řidičů na zimu. Od 1. listopadu totiž musejí mít při sebemenším náznaku zimního počasí povinně zimní obutí. Strašák v podobě pokuty tak zřejmě přiláká do pneuservisů i zaryté odpůrce zimních pneumatik.
ČR – Hlavní letošní nápor zájemců o přezutí auta na zimní pneumatiky přijde v následujících dvou týdnech do konce října.
Česká Lípa - Na silnicích Libereckého kraje proběhla v pátek večer preventivní dopravně bezpečnostní akce, při níž se policisté zaměřili na chování chodců a cyklistů a především jejich zviditelnění v silničním provozu.
Čáslav - Neskutečným utrpením musela projít kočička, které zatím bezejmenná lidská bestie zabodla do hlavy nůž. Vyděšené zvíře s ním čtyři dny běhalo po ulicích, než se ji Sylvě Petrů z čáslavské Ligy na ochranu zvířat podařilo odchytit.
Praha – Česká televize už čtyři dny nesmí vysílat reklamu na kanálech ČT1 a ČT24, přesto ji nadále vysílá.
Mostecko - Na Mostecku sílí tlak společnosti Czech Coal a jejích partnerů z místních veřejných a soukromých institucí, aby se uvolnila cesta k uhlí pod Horním Jiřetínem.
Lanškrounsko - Na podezřelé vozidlo kličkující po silnici upozornili lidé policisty na konci uplynulého týdne.
Valašsko – Slivovice se na Valašsku kromě kostela pálí prý úplně všude. Výrobci domácích samohonek často přitom neví, že za domácí pálení hrozí i několik let za mřížemi.
Brno – Ani lupiče s pistolí v ruce se nezalekla obsluha jednoho baru v Tilhonově ulici v Brně. Muž tam přišel koncem září před třetí hodinou ráno, namířil na barmanku zbraň a chtěl peníze. O případu v úterý informovali policisté.
Uherský Brod – O otevření dveří jednoho z bytů v Uherském Brodě se v pondělí po 17. hodině museli postarat tamní profesionální hasiči.