Milevsko – První chystané změny v milevské městské policii jsou odtajněny. Od prvního prosince město sníží počet strážníků z dvanácti na jedenáct.Starosta Ivan Radosta vysvětlil, že strážník, který končí, přejde na městský kamerový systém.
Lomnice nad Popelkou – Kulturní a informační středisko vás zve na výstavu Dráteníkův rok představující malá i větší díla vytvořená z tisíců drobných oček a ok osmi členy Cechu česko – moravských uměleckých dráteníků.
České Budějovice – 22letý záložník Jakub Pešek minulý víkend zazářil třemi góly, jimiž v divizi přispěl roudenské farmě v Milevsku k drtivé výhře 8:1, tuto neděli gólem na 2:0 pečetil vítězství fotbalistů Dynama s Vyšehradem.
Milevsko - Čtenáři regionální historie by měli ve čtvrtek 19. listopadu v 17 hodin zavítat do Galerie M v Milevsku. Slavnostního uvedení se zde dočká další kniha, kterou vydalo Milevské muzeum. Jde o Válečný deník Bohumila Šímy (1916 – 1941), rodáka ze Sepekova.
Milevsko, Radomyšl – Série vítězství v řadě hokejistů Radomyšle skončila na čísle čtyři. V 10. kole krajské ligy ji v sobotu 14. listopadu ukončilo Milevsko, které doma zvítězilo 3:2 (1:2, 2:0, 0:0).
Tábor – Krajský hejtman Balthasar de Bossi, který sídlil v Táboře, se roku 1767 rozhodl, že pronajme táborský pivovar bohatému jednotlivci. Chtěl tím vyřešit spory měšťanů, které se okolo pivovaru táhly už od jeho založení. Opravdu je vyřešil – měšťané se mezi sebou přestali hádat a všechnu nelibost obrátili proti němu.
Turnov - Druholigové házenkářky z Českého ráje sice v šestém kole prohrály na domácí palubovce s týmem z Ústí nad Labem, nakonec jim ale vedoucí orgány soutěže přiřkly kontumační vítězství, a tak i do sedmého dějství vstupoval tým bez porážky.
Milevsko /DVACET PĚT LET OD PRVNÍCH DVOBODNÝCH VOLEB/ - Do třiadvacetičlenného zastupitelstva se před pětadvaceti lety hlasy voličů nedostal, starostou se Josef Horký ale stal. Umožnilo to odstoupení Vítězslava Mladého, který byl po revoluci zvolen do funkce starosty (27. 3. 1990 – 5. 12. 1990). Josef Horký se tak do zastupitelstva dostal a získal i potřebné hlasy pro zvolení do funkce starosty. Tím byl přesně čtyři roky. Před rokem – u příležitosti oslav 28. října – převzal Josef Horký pamětní medaili města. Moderátorka o něm tehdy řekla: „V roce 1989 se významně podílel na aktivitách Občanského fóra, v prvních svobodných volbách v roce 1990 byl pak zvolen starostou města a v prvním a asi nejsložitějším volebním období se významně podílel na novém formování práce města a městských orgánů."
Velká – Jan Schwarzenberg prostřednictvím Lesní správy Orlík nad Vltavou má naději na odkup lesní účelové komunikace, která vede z Velké směrem na Sobědraž a přes jeho lesy.
Písek – Pomoci žákům osmých a devátých tříd základních škol s výběrem budoucího povolání má za cíl Burza škol, kterou tradičně pořádá Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Kontaktním pracovištěm Písek Úřadu práce ČR. Žákům se na ní v pondělí 9. listopadu v kulturním domě představilo přes třicet středních škol a učilišť z Jihočeského kraje a několik píseckých firem.
Prachaticko /FOTOGALERIE/ – Fotbalová I.A třída zakončila svůj první poločas. Vimperk a Vacov jsou v poměrně klidném středu tabulky, Lažišťští nečekaně poslední. Všechny týmy ještě čeká nyní o víkendu předehrávka prvního jarního kola, která může tabulku ještě lehce promíchat. Uvidíme tedy, s jakou náladou půjdou naše týmy na zimní přestávku.
Branice /OCHOTNÍCKÉ SOUBORY NA JIHU ČECH/ - Mají za sebou úspěšnou veršovanou hru Utopený hastrman. Druhá autorská hra, rodinná komedie Švestkova rodinka aneb Zloděj v domě souboru Vejranda, který byl původně z Branic a Křenovic na Písecku, se zatím premiéry nedočkala. Soubor je nyní v personálním útlumu, ale doufá, že přiláká nové nadšence a členové se zase postaví na prkna, která znamenají svět.
Milevsko - Neukázněným řidičům, kteří jezdí příliš rychle v milevské osadě Velká, klid končí. Město tu opět začne měřit. Debata o tom se rozvířila na středečním zasedání zastupitelů.
Milevsko – Tohle asi moc lidí nečekalo. Zastupitelstvo na zářijovém zasedání neschválilo 50 tisíc korun pro klub Fanouš – Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež sv. Františka z Assisi, na středečním jednání tatáž částka prošla.
Tábor – Pan O. Š. (30) 20. července 2013 kolem 13.45 hodiny projížděl na silnici mezi Veselíčkem a Milevskem v katastru Křižanova na motocyklu yamaha pravotočivou zatáčku v lesním úseku rychlostí nejméně 118 km/hod. Když uviděl skupinu přecházející komunikaci zprava doleva ve směru jeho jízdy, snažil se chodkyním vedoucím kola a dítěti jedoucímu na dětském kole vyhnout přejetím do levého pruhu a brzděním. Dostal smyk, upadl a narazil do žen.
Písecko /TÉMA: 25 LET OD PRVNÍCH SVOBODNÝCH VOLEB/ – Je to už čtvrt století. První svobodné komunální volby po sametové revoluci se konaly 23. a 24. listopadu 1990.
Prachaticko /FOTOGALERIE/ – Fotbalová I.A třída rychle pádí do svého poločasu, chybí do něho sehrát poslední kolo a naši tři okresní zástupci v soutěži si až tak jásat nemohou. Tentokrát si všechny tři týmy z Prachaticka odnesly ze hřišť nerozhodné výsledky a všechny s výsledkem 1:1. O důležitosti těchto bodů se rozhodne až na jaře.
Milevsko – Před rokem zářily z chodby Městské knihovny v Milevsku barevné fotografie pěti členů amatérského fotoklubu CvakyCvak. Letos je téma jiné, sedmý ročník výstavy nabízí černobílé fotografie.