Sociální demokraté podpořili Sobotku
Volduchy - Sociální demokraté v Plzeňském kraji podporují předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku i hejtmana Milana Chovance.
Volduchy - Sociální demokraté v Plzeňském kraji podporují předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku i hejtmana Milana Chovance.
Přerov – Paul Rausnitz je elegán každým coulem. Přestože je mu už pětaosmdesát let, vstává každé ráno do práce a během našeho rozhovoru mu nedělá problém vyřizovat obchodní telefonáty.
Praha - Zájemci o ministerská křesla budou muset mít lustrační osvědčení. Prezident Miloš Zeman ministrem nejmenuje nikoho, kdo ho nebude mít čisté.
Klenčí pod Čerchovem – Exsenátor a bývalý krajský radní za ČSSD Petr Smutný nesl těžce povolební podraz na předsedu strany.
Káhira - Svrženému egyptskému prezidentovi hrozí i smrt. Do země včera přiletěl americký ministr Kerry. Doporučoval návrat k demokracii.
Kišiněv - Desetitisíce Moldavanů se dnes sešly v hlavním městě Kišiněvu, aby podpořily sblížení s Evropskou unií před klíčovým summitem. „Evropa!" a „Pro Moldavsko, pro Evropu!" skandoval dav a mával vlajkami Moldavska a EU, napsala agentura AP.
Praha - Stav prezidenta Miloše Zemana je po nedávném úrazu kolene po víkendu stabilizovaný. Bolesti už nemá. Ještě několik týdnů ale nebude moci chodit a zůstane na vozíku, pohybovat se s berlemi bude moci jen výjimečně. Má proto ošetřovatelku. Tuto péči mu poskytují sestry boromejky.
Káhira - Americký ministr zahraničí John Kerry dnes zahájil svou blízkovýchodní cestu návštěvou Egypta. Jednání s tamními představiteli zatím probíhá v poněkud napjaté atmosféře, protože politici mluvili i o tom, proč Američané po krvavém potlačení nepokojů egyptskou armádou pozastavili Káhiře část finanční a vojenské pomoci.
Plzeňsko - Zřejmě postu hejtmana Plzeňského kraje se na začátku prosince vzdá Milan Chovanec. Uvedl to v pořadu Otázky Václava Moravce. Chovanec si chce ponechat jen poslanecký mandát, který získal v předčasných volbách jako lídr sociálních demokratů v Plzeňském kraji.
Praha - Utajovaná schůzka s prezidentem v Lánech byla podle jednoho z jejích účastníků, plzeňského hejtmana Milana Chovance (ČSSD) jen propagandistická a o svržení šéfa sociálních demokratů se na ní nejednalo. Setkání inicioval místopředseda strany Michal Hašek, aby ukázal, že má za sebou lidi z vedení ČSSD. Hašek to nekomentoval.
Praha/Káhira – Mimořádná bezpečnostní opatření se v Egyptě připravují kvůli procesu se svrženým prezidentem Muhammadem Mursím. Někteří hovoří o procesu, který se bude konat pod hlavněmi děl a tanků. Mursího svrhla 3. července armáda a souzen má být za podíl na smrti deseti účastníků prosincové demonstrace proti němu. Pokud by mu byla vina prokázána, hrozí mu i trest smrti. Spolu s ním má před soudem stanout 14 členů islamistického Muslimského bratrstva, za něž byl Mursí loni do úřadu zvolen.
Praha – Podle místopředsedy sociální demokracie Milana Chovance, který byl také na utajované povolební schůzce s prezidentem v Lánech, byla podpora ČSSD Rusnokově vládě chyba. Řekl, že se tím jen posílilo dvojvládí ve straně a byl to začátek jejího propadu u voličů. Chovanec to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Sociální demokraté získali ve volbách 20,5 procenta hlasů. Ještě v létě měla podle průzkumů podporu více než 30 procent voličů.
Praha – Místopředseda ČSSD Milan Chovanec 9. prosince zřejmě složí funkci plzeňského hejtmana a bude jen poslancem. Řekl to dnes v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Podotkl, že dál nabízí rezignaci na post ve vedení strany. Chovanec je jedním z pěti účastníků utajované povolební schůzky s prezidentem v Lánech.
Paříž - Sobotní zabití dvou francouzských rozhlasových reportérů na severu Mali bylo chladnokrevnou vraždou a Francie chce kvůli tomuto činu pro své občany zajistit zvýšení bezpečnosti v oblasti kolem města Kidal, kde byli novináři uneseni. Po zvláštním zasedání ministrů s prezidentem Françoisem Hollandem to dnes v Paříži řekl šéf francouzské diplomacie Laurent Fabius.
Havana - Kubánská vláda nařídila v sobotu okamžité uzavření soukromých kin a videoheren. Chce tím prý do prudce rostoucího soukromého sektoru zavést "pořádek, disciplínu a poslušnost". Je to další krok v potlačování nedávno povoleného drobného podnikání poté, co minulý měsíc vláda zakázala soukromníkům prodej dováženého zboží.
ČR - Události uplynulého týdne očima redaktorů Deníku.
Bamako - Ozbrojenci na neklidném severu Mali dnes unesli a zakrátko i zabili dva francouzské rozhlasové reportéry. Oznámily to dnes místní místní úřady a smrt novinářů posléze potvrdilo i francouzské ministerstvo zahraničí.
Rokycansko - Sociální demokraté v Plzeňském kraji dnes podpořili předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, vyjádřili mu i podporu jako kandidátovi na premiéra. Na mimořádném setkání podpořili ve stranických funkcích také krajského šéfa Milana Chovance, jenž se spolu s dalšími čtyřmi členy vedení ČSSD účastnil utajované schůzky s prezidentem Milošem Zemanem.
Kladno – Ke klasickému utkání o šest bodů nastoupí v sobotu divizní fotbalisté Kladna. Ve 14 hodin se představí na trávníku Českého Brodu, který na ně ztrácí z dvanácté příčky dva body.
Bohumín - Vzletné projevy, výčet jeho ocenění a do toho mnoho dojemných slov kamarádů z dětství a spolužáků, kteří jej přišli pozdravit. Tak vypadalo setkání zástupců radnice a pozvaných hostí s mořeplavcem Richardem Konkolským, který je momentálně v Česku.
Sokolov - Mimořádné jednání krajského výkonného výboru ČSSD v Karlovarském kraji dnes jednoznačně podpořilo Bohuslava Sobotku jako předsedu strany, člena vyjednávacího týmu pro sestavení vlády i kandidáta na premiéra. Účastníci schůzky u prezidenta Miloše Zemana by podle krajského výboru měli zvážit vyvození osobní odpovědnosti, k odstoupení z funkcí je ale nevyzvali, řekl krajský předseda ČSSD Miloslav Čermák.
Vyškov – Po nečekaném tříbodovém zisku venku premiérově vyhrát i doma. Tak zní jasný cíl futsalového Amoru pro sobotní souboj se Šumperkem. Hala Purkyňova bude podruhé svědkem druhého domácího snažení Vyškovských ve druhé lize. Program čtvrtého kola jim určil za soupeře 1. FC Šumperk.
Praha - Prezident Miloš Zeman neudělil vyznamenání mluvčímu Charty 77 Jiřímu Hájkovi in memoriam, protože žádost jeho syna Jana, aby řád poslal poštou nebo kurýrem, považuje za neuctivou, sdělila mluvčí prezidenta Hana Burianová. Československý ministr zahraničí v roce 1968 měl vyznamenání posmrtně dostat, Jan Hájek ale nechtěl medaili převzít osobně na Hradě, neboť nesouhlasí se Zemanovými kroky.
Brno - Domovská organizace prvního místopředsedy ČSSD a jihomoravského hejtmana Michala Haška, kterou je ČSSD Brno-venkov, jej dnes vyzvala, aby zůstal ve své stranické funkci. Setrvat by tam měl až do připravovaného sjezdu ČSSD.
Brno - Jihomoravský výkonný výbor ČSSD by měl v pondělí projednat návrh na odstoupení místopředsedy strany Michala Haška, poslance Jeronýma Tejce a senátora Zdeňka Škromacha z funkcí ve vedení strany.
Brno - Jihomoravský výkonný výbor ČSSD by měl v pondělí projednat návrh na odstoupení místopředsedy strany Michala Haška, poslance Jeronýma Tejce a senátora Zdeňka Škromacha z funkcí ve vedení strany.
Slovácko: Tož vida, dušičky už sú tady, budeme vzpomínat tych co už tu nejsú s nama. Já když zapaluju svíčku, dycky si vzpomenu na baběnku. Tož tak si jich vybavím a říkám si, lesti by sa jim v tom našém světě lúbilo.
Caracas – Venezuelským dělníkům se údajně zjevil zesnulý prezident Hugo Chávez. Prohlásil to současný vůdce země Nicolás Maduro během návštěvy radnice v Caracasu. Obraz bývalého prezidenta, který letos podlehl rakovině, se prý objevil na stěně v podzemí při stavbě metra ve venezuelské metropoli. I samotný Maduro prohlásil, že již několikrát spatřil ducha svého bývalého rádce a učitele, jednou prý k němu měl přiletět převtělený do ptáka, uvedl britský deník The Daily Telegraph.
Rychnovsko – Rozčarování. To cítí někteří z členů České strany sociálně demokratické v okrese. Je jasné, že nikdo není ze současného vývoje ve straně nadšený. Zklamání znamenal jak výsledek voleb, tak i zákulisní a zapírané jednání Michala Haška s prezidentem Milošem Zemanem v sobotu na lánském zámku.
Nový Hrádek - Když ministr zahraničí Jan Masaryk, syn prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, odhaloval v roce 1947 pomník obětem 2. světové války v části Dlouhé Rzy u Nového Hrádku, přišly davy lidí. Až nečekaně obyvatel se dostavilo také v pondělí 28. října na odhalování obnoveného pomníku. Odhaloval se v historii už potřetí. Poničily ho totiž lidské hyeny, které z něho servaly bronzové části.
Nový Hrádek - Když ministr zahraničí Jan Masaryk, syn prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, odhaloval v roce 1947 pomník obětem 2. světové války v části Dlouhé Rzy u Nového Hrádku, přišly davy lidí. Až nečekaně obyvatel se dostavilo také v pondělí 28. října na odhalování obnoveného pomníku. Odhaloval se v historii už potřetí. Poničily ho totiž lidské hyeny, které z něho servaly bronzové části.
Damašek – Syrská vláda si už nemůže opatřovat chemické zbraně. Všechny deklarované továrny na jejich výrobu už jsou zničené, oznámili ve čtvrtek inspektoři OSN.První fázi chemického odzbrojení tak Damašek stihl den před uplynutím požadovaného termínu.
Zpráva o zranění prezidenta přišla v nejméně vhodném okamžiku. Zrovna když se schylovalo k jeho grilování za účast v pokusu o sociálnědemokratickou domácí zabíjačku.
Praha - Produkce masa ve 3. čtvrtletí meziročně vzrostla o 0,4 procenta na 112.995 tun. Postaraly se o to hovězí a drůbeží maso, kterých se vyrobilo shodně o 1,4 procenta více než v tomtéž období loňského roku. Naopak u vepřového produkce klesla o 0,5 procenta na 57.869 tun. Mlékárny nakoupily 584.019 litrů mléka, což je v meziročním srovnání dvouprocentní pokles. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.
České Budějovice - Na funkce předsedy krajského výkonného výboru ČSSD (KVV) i člena předsednictva ČSSD rezignoval ve čtvrtek večer na jednání KVV jihočeský hejtman a nově zvolený poslanec Jiří Zimola.
Kolín /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Textař Michal Horáček přivezl do sálu kolínského Městského společenského domu nejen své úplně nové dvoj CD Český kalendář, ale především v pořadu Mezi námi zpěváky Lenku Novou, Františka Segrada a Ondru Rumla doprovázené vynikajícím Orchestrem Matěje Benka.
Praha – Mezi dalšími oceněnými prezidentem republiky Milošem Zemanem měl být 28. října také Jiří Hájek in memoriam, který patřil k prvním mluvčím Charty 77. Státní vyznamenání však nezískal, syn se odmítl aktu zúčastnit.
Jižní Čechy - Na funkce člena ústředního výkonného výboru ČSSD i člena předsednictva ČSSD rezignoval ve čtvrtek večer na jednání krajského výkonného výboru (KVV) jihočeský hejtman a nově zvolený poslanec Jiří Zimola. Tudíž 10. listopadu nepojede hlasovat o potvrzení postu Bohuslava Sobotky v čele strany.
Orlová – Další souboj orlovských hokejistů proti silnějšímu soupeři nedopadl moc dobře a po vyrovnaném průběhu hry Orli prohráli s Technikou Brno 1:3.
Praha /POHLEDEM DENÍKU/ - Klíčovou roli v povolebním uspořádání hraje prezident Miloš Zeman. Mistr politického řemesla. Zná všechny aktéry, umí předvídat jejich kroky o tři tahy dopředu. Umně využívá systém odměn, pobídek, pochval a zavržení.
Praha – Obvodní výkonný výbor (OVV) ČSSD v Praze 5 vyzval Michala Haška, Jeronýma Tejce a Zdeňka Škromacha, aby opustili funkce ve vedení ČSSD. Zároveň vyslovili důvěru předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi. Usnesení schválili sociální demokraté v Praze 5 na svém jednání v úterý 29. října.
Praha – Třiadvacet zaměstnanců kanálu ČT24 včetně moderátorky Daniely Drtinové a zástupce šéfredaktora zpravodajství Adama Komerse poslalo Radě České televize dopis s kritikou zpravodajství. Podle dokumentu, jehož text dnes zveřejnil server idnes.cz, šéfredaktor redakce zpravodajství Petr Mrzena zasahoval do zpravodajství televize ve prospěch prezidenta Miloše Zemana i jeho spřízněné strany SPOZ. Vedení televize chce stížnost nechat posoudit nezávislým auditorem.
Praha – Obvodní výkonný výbor (OVV) ČSSD v Praze 5 vyzval Michala Haška, Jeronýma Tejce a Zdeňka Škromacha, aby opustili funkce ve vedení ČSSD. Zároveň vyslovili důvěru předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi. Usnesení schválili sociální demokraté v Praze 5 na svém jednání v úterý 29. října.
Jičín / Praha – Když jsem sledoval slavnostní ceremoniál ve Vladislavském sále Pražského hradu, kde prezident Miloš Zeman u příležitosti 95. výročí vzniku Československé republiky uděloval státní vyznamenání…
Olomouc – Trestní oznámení na prezidenta Miloše Zemana a několik dalších politiků pro údajnou vlastizradu a sabotáž podal v noci na čtvrtek rakouský občan českého původu Philipp Janýr.
Praha – Prezident Miloš Zeman zůstal přes noc v motolské nemocnici. Jeho stav není vážný, odpoledne bude propuštěn domů. Léčit se pak bude asi měsíc a půl, řekla mluvčí fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková. Zeman kvůli zranění kolene zrušil plánované návštěvy krajů.
Praha – Trestní oznámení na prezidenta Miloše Zemana a několik dalších politiků pro údajnou vlastizradu a sabotáž podal v noci na čtvrtek rakouský občan českého původu Philipp Janýr. Je přesvědčený o tom, že napomáhali ruským firmám Lukoil a Rusatom zmocnit se moci v České republice.
Olomouc - Prezident Miloš Zeman zrušil plánovanou návštěvu Olomouckého kraje. Důvodem je aktuální zhoršení jeho zdravotního stavu, konkrétně potíže s kolenem.
Jižní Čechy - Zatímco část členů strany požadovala po volebním výsledku sociální demokracie odchod Bohuslava Soboty z čela ČSSD, další se za něj postavili. Spory mezi sociálními demokraty se přenesly i do Jihočeského kraje.
Praha /POHLEDEM DENÍKU/ - Michal Hašek je ambiciózní politik, extrovert a úspěšný jihomoravský hejtman. Od chvíle, kdy ho na sjezdu ČSSD před dvěma a půl lety porazil introvertní Bohuslav Sobotka, sní o odvetě. A spojenci, který mu pomůže. Našel ho v prezidentu Miloši Zemanovi.