Sportovní pozvánky na víkend
Nabídka sportovních akcí na Rakovnicku a okolí o víkendu.
Nabídka sportovních akcí na Rakovnicku a okolí o víkendu.
Damašek – Syrský premiér Rijád Hidžáb byl odvolán z úřadu proto, že ze země uprchl. Oznámil to podle agentury AFP šéf protirežimní Syrské organizace pro lidská práva (OSDH) Ramí Abdar Rahmán.
Praha – Prezident Václav Klaus figuruje na seznamu prominentních řečníků, které na konference či semináře nabízí na webu agentura London Speaker Bureau (LSB).
Teplice – Balticflora Teplice má před sebou nadmíru perný týden. Už dnes ji čeká v Kladně od 18.30 hodin přípravné utkání s družstvem Politech Petrohrad, účastníkem ruské nejvyšší soutěže. Ve středu pak ve Sportovní hale Teplice startuje tradiční letní turnaj Balticflora Open Cup, jehož se kromě domácích zúčastní další čtyři týmy.
Pardubice, Orlickoústecko – Na pracovní návštěvu Orlickoústecka vyjela v minulém týdnu z Pardubic delegace z partnerského německého vládního kraje Tübingen a okresu Reutlingen. Doprovázeli je představitelé hejtmanství v čele s hejtmanem Radko Martínkem.
Damašek - Syrská armáda o víkendu pokračovala v útoku proti opozičním silám v Damašku a také v nejlidnatějším syrském městě Halabu. Režim prezidenta Bašára Asada podle opozičních zdrojů do bojů nasadil těžké zbraně a letectvo.
Vodňany – Každoroční letní site-specific projekt Divadla Continuo se letos uskuteční v objektu bývalé cihelny ve Vodňanech. ek.
Náchodsko /OTÁZKA NA VÍKEND/ - Zeptali jsme se, zda je přímá volba prezidenta dobrou volbou.
Damašek 5. srpna (ČTK) – Syrská armáda dnes bombardovala ve městě Halab na severu země čtvrť Salahaddín, která je v tomto strategicky významném městě hlavní baštou protivládních sil. Boje se ale podle agentury AFP odehrávají i v dalších částech Halabu.
Hradec Králové /ROZHOVOR/– Cestovatel, fotograf a prezident Českého klubu cestovatelů Petr Jahoda byl minulý týden hostem pořadu PéHá, který Český rozhlas Hradec Králové vysílá vždy v pátek dopoledne. S moderátory Ladou Klokočníkovou a Miroslavem Vaňurou si povídal samozřejmě o dalekých cestách, zážitcích a nástrahách.
Ústí nad Labem - Ústečané mají šanci rozhodnout v anketě i o podobě akvaparku.
Los Angeles, Praha /ANIMACE/ - „Až zemřu, chci, aby můj náhrobek hlásal: Zde leží Marilyn. 90–60–90. Tak si mne všichni pamatují," prohlásila jednou poněkud sarkasticky Marilyn Monroe. Zřejmě nejslavnější blondýna všech dob si nedělala iluze o tom, jak ji svět vnímá.
Praha– Pražský městský soud odmítl žalobu bývalého prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Franiška Dohnala na Poslaneckou sněmovnu týkající se prověrky hospodaření úřadu.
Brno – Staronový kouč, zrušení avizovaného odchodu kapitánky Sandry Onderkové a příchod blokařky Kateřiny Suchoňové z pražské Slavie. To jsou nejčerstvější novinky z volejbalového klubu KP Brno.
Lány - Pod jezdeckou sochou T.G. Masaryka v Lánech v pátek symbolicky zahájil svou prezidentskou kampaň senátor a místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Několika desítkám příznivců, spolustraníků a novinářů představil své hlavní téma, kterým je spravedlivý stát.
Hradec Králové - Cestovatel, fotograf a prezident Českého klubu cestovatelů Petr Jahoda byl minulý týden hostem pořadu PéHá, který Český rozhlas Hradec Králové vysílá vždy v pátek dopoledne. S moderátory Ladou Klokočníkovou a Miroslavem Vaňurou si povídal samozřejmě o dalekých cestách, zážitcích a nástrahách.
ROZHOVOR S JABLONECKÝM FOTOGRAFEM ZBYŇKEM CINCIBUSEM, PREZIDENTEM FOTOKLUBU BALVAN
Ústí nad Labem – Bojoval, přesto premiérová olympijská mise jediného českého boxera na olympijských hrách v Londýně Zdeňka Chládka, opory SKP Sever Ústí n. L. ve váze do 64 kg, skončila v 1. kole. 22letý rodák z Krupky byl vyřazen zkušeným Munch – Erdene Urančimegem z Mongolska 12:20 na body.
Cestovatel, fotograf a prezident Českého klubu cestovatelů Petr Jahoda byl minulý týden hostem pořadu PéHá, který Český rozhlas Hradec Králové vysílá vždy v pátek dopoledne. S moderátory Ladou Klokočníkovou a Miroslavem Vaňurou si povídal samozřejmě o dalekých cestách, zážitcích a nástrahách.
O aktuální zprávy ze Sýrie není nouze. Přicházejí jak od oficiálních zdrojů, tak od povstalců a podle toho kdo na koho žaluje, dovídáme se, jakých zvěrstev se dopouští druhá strana. Ve válce se zpravidla chovají válčící strany podobně, neboť násilí zplodí násilí podobného druhu. Říct kteří jsou dobří a kteří špatní, kdo je v právu a kdo v právu není, je někdy docela problém. Mají-li všichni na rukou krev, pak při výběru koho podporovat a koho pranýřovat rozhoduje jen osobní vkus.
Hradec Králové - Cestovatel, fotograf a prezident Českého klubu cestovatelů Petr Jahoda byl minulý týden hostem pořadu PéHá, který Český rozhlas Hradec Králové vysílá vždy v pátek dopoledne. S moderátory Ladou Klokočníkovou a Miroslavem Vaňurou si povídal samozřejmě o dalekých cestách, zážitcích a nástrahách.
Hradec Králové – Cestovatel, fotograf a prezident Českého klubu cestovatelů Petr Jahoda byl minulý týden hostem pořadu PéHá, který Český rozhlas Hradec Králové vysílá vždy v pátek dopoledne. S moderátory Ladou Klokočníkovou a Miroslavem Vaňurou si povídal samozřejmě o dalekých cestách, zážitcích a nástrahách.
Washington - Americký Kongres schválil nový balíček sankcí proti Íránu. Informovaly o tom agentury. Jejich cílem je potrestat banky, pojišťovny a přepravní společnosti, které pomáhají prodávat íránskou ropu. Zákon velkou většinou schválili jak demokratičtí, tak republikánští zákonodárci.
Frankfurt – Euro je nezvratný projekt a současná krize eurozóny společnou evropskou měnu nezničí. V ostře sledovaném projevu to řekl prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Dodal ale, že politici musí postoupit s fiskální konsolidací. Euro v reakci na Draghiho slova vyrazilo prudce vzhůru a jeho kurz k dolaru poprvé po měsíci vzrostl nad 1,24 USD.
Praha - Známí kandidáti na funkci prezidenta republiky se shodují v tom, že v případě zvolení ukončí své ostatní aktivity. K otázce, jak s nimi naloží v počínající prezidentské kampani, se ale staví různým způsobem. Jeden z kandidátů si vezme neplacené volno, jiný se svých funkcí nevzdá a kampaň hodlá vést odpoledne a večer.
Praha - Kandidát na hlavu státu Miloš Zeman úspěšně absolvoval operaci očí, při níž mu lékaři Ústřední vojenské nemocnice v Praze odstranili šedý zákal. Je tak bez zdravotních komplikací a připravený utkat se o prezidentský post s ostatními kandidáty.
Ostrava − Zmapovat zdroje energií, stávající a budoucí energetickou potřebu a navrhnout novou energetickou koncepci s ohledem na budoucí rozvoj Moravskoslezského kraje.
Washington - Americký prezident Barack Obama před časem podepsal tajný výnos, kterým povolil, aby Američané pomáhali syrským povstalcům usilujícím o svržení prezidenta Bašára Asada. Informovala o tom agentura Reuters.
Ostrava − Zmapovat zdroje energií, stávající a budoucí energetickou potřebu a navrhnout novou energetickou koncepci s ohledem na budoucí rozvoj Moravskoslezského kraje.
Mšeno – I když uzavírají neúplnou extraligovou tabulku, bude ve čtvrtečním duelu plochodrážních družstev Greplu Mšeno a DaK Moto Plzeň-Divišov o náboj postaráno. Oba soupeři se totiž měli utkat už v květnu, ale k nemilému překvapení velkého počtu přítomných diváků byl mítink sudím odpískán už po čtyřech jízdách. Důvod? Nesjízdná dráha…
Brno – První posila, oddechli si fanoušci futsalového Tanga. A hned ji mohli sledovat v akci na víkendovém Turnaji česko-slovenského přátelství. Gabriel Rick do federálního duchu tohoto názvu zapadá přesně. Reprezentuje totiž právě naše východní sousedy.
Praha – Úřad vlády nezveřejní výši platů a odměn svých vrcholných zaměstnanců ani poté, co k podobnému kroku přistoupila na základě rozhodnutí soudu kancelář prezidenta republiky.
Staré Město – Přednedávnem mě při řízení auta, když jsem se zaposlouchal do rádia, zaujal jeden z uvedených zpravodajských příspěvků. Hovořil v něm prezident Václav Klaus, jenž se zrovna účastnil nějakého pivního festivalu v Čechách.
Krnov - Krnovští kulečníkoví hráči navázali na tradici Krnovské šipkové ligy a založili si vlastní ligu v kulečníku. Celkem se do této soutěže přihlásilo šest týmů ze čtyř krnovských restaurací. Prezident postavil áčko i béčko, stejně jako Dallas, k nim se přidal celek ze Slezského domova a Lokomotiva Krnov.
Praha – Prezidentským kandidátem chce být také pedagog a hudební skladatel Vladimír Franz. Ve velmi krátké době je rozhodnut zahájit sběr 50.000 podpisů lidí nutných pro jeho kandidaturu. Mělo by to být v průběhu jednoho až dvou týdnů.
Bruntál - Oslavy osmistého výročí založení Bruntálu se blíží, k jubilejnímu roku 2013 se chystá řada akcí. Jednou z připomínek výročí je i tento seriál historických fotografií.
Praha - Lidé si poprvé půjdou volit budoucího prezidenta buď 11. a 12. ledna, nebo 18. a 19. ledna příštího roku. „Pro jeden z těch termínů se rozhodnu," řekl ve středu předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), který má podle ústavy stanovit termín vybírání nástupce Václava Klause.
Bejrút - Syrské letectvo a dělostřelectvo se nadále snaží získat kontrolu nad obchodní metropolí Halab na severu země. Opoziční bojovníci podle agentury Reuters tvrdí, že přinutili jednotky loajální prezidentu Bašáru Asadovi k ústupu.
Kroměříž - Jedno je jasné. Českým prezidentem se nesmí stát vůl, demagog a pokrytec. Kromě toho by neměl oplývat dalšími stovkami negativních vlastností a naopak měl mít cca stejné množství vlastností pozitivních. Jenže kde ho najít? Existuje takový člověk?
Zlín - Jedno je jasné. Českým prezidentem se nesmí stát vůl, demagog a pokrytec. Kromě toho by neměl oplývat dalšími stovkami negativních vlastností a naopak měl mít cca stejné množství vlastností pozitivních. Jenže kde ho najít? Existuje takový člověk?
Kdyně – Vrátit kdyňskou kopanou tam, kam patří. To je vize nového prezidenta SK Kdyně 1920 Václava Kubce. Spolu s ním bylo na páteční valné hromadě po odvolání starého výboru v čele s Jakubem Žákavcem zvoleno nové vedení klubu. To bude pracovat ve složení Michal Kratochvíl, Bohuslav Hranáč, Josef Havel a Kamil Kaufner. Místopředsedou je Miloslav März.
Zlínský kraj - Fischer, Zeman, Švejnar, Schwarzenberg či Fischerová. Jména lidí, kteří by se měli stát příští rok novým českým prezidentem. Alespoň podle názorů oslovené čtyřicítky známých tváří našeho kraje.
Praha - Prezident Václav Klaus v úterý podepsal zákon o přímé volbě hlavy státu. Jeho nástupce tak vyberou občané na počátku příštího roku ve dvoukolové většinové volbě. O prezidentově kroku informoval jeho mluvčí Radim Ochvat.
Tábor - Majitel hotelu Palcát mu po letech šedi dá nové barvy. Změna vyjde na 14 milionů.
Ohryzek, letošní symbol Letní filmové školy, dával před zahájením festivalu jenom málo nadějí na krásnou filmovku. Ono okousané jablko asi málokomu, tedy kromě autorů návrhu, evokuje ráj. Spíše ukazuje, že vše dobré už je okousáno a zůstává jen zbytek na vyhození do kompostu. Ale naštěstí tomu tak nebylo.
Plzeň – První závod má západočeská medailová naděje Lenka Marušková za sebou.
Praha - Kancelář prezidenta ČR zveřejnila měsíční platy a odměny svých vrcholných zaměstnanců. Kancelář reagovala na prohraný soudní spor právě s Lidovými novinami. Průměrný měsíční příjem vicekancléře Petra Hájka byl v prvním letošním pololetí 111.666 korun, prezidentův tajemník Ladislav Jakl bral 103.786 korun.
Orlické noviny, čtvrtek 31. července 1997
Dřevěnice – Zatímco v Londýně už naplno běží letní olympiáda, v malebné obci na Jičínsku vrcholí přípravy 59. ročníku nejoblíbenějšího volejbalového turnaje na antuce.
Pardubický kraj - Na dvoudenní pracovní návštěvu přijela v neděli večer do Pardubického kraje delegace z družebního německého vládního kraje Tübingen a okresu Reutlingen.