Východní Čechy – Tak tady už jim pšenka nepokvete. A vědí to sami moc dobře. Prodejci syntetických drog, kteří po nedávném zákazu těchto látek v Polsku otevřeli několik kamenných obchodů v Pardubicích, Hradci Králové, Náchodě či Chrudimi, začali svůj sortiment doprodávat.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v pátek na Pražském hradě informoval prezidenta Václava Klause, že v týdnu po Velikonocích chce jeho strana ve sněmovně vyvolat hlasování o nedůvěře vládě.
Hradčany /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Odvážné činy, které někomu zachránily život, ocenil včera na Pražském hradě prezident Václav Klaus. V anketě vyhlašované letos již podvanácté odborným časopisem Rescue report byli oceněni laici i profesionálové, jednotlivci i kolektivy.
Pardubice – V pátek vpodvečer by mělo být jasno o novém šéfovi Dostihového klubu, který je jedním z nejdůležitějších partnerů Dostihového spolku. Ten na pardubickém závodišti pořádá jeden z nejvýznamnějších dostihů na světě – Velkou pardubickou, ale i mnoho dalších akcí.
Plzeňský kraj – Možná osudové kolo mají před sebou dva zástupci Plzeňského kraje ve fotbalové divizi. Domažlická Jiskra v pěti dosavadních jarních kolech jen jednou zvítězila a její náskok v čele je pouhý bod.
Ti co nad vládou zlomili hůl, učinili tak asi předčasně. Prezident hlásí, že koaliční strany jsou si vědomy, že každá musí v něčem ustoupit. A vládnout se jim údajně chce. Jenomže po tom, co politici v posledních dnech předvedli, je to vlastně škoda.
Liberecký kraj – Na stole vedle logaritmického pravítka a rákosky leží naplněný kalamář, z obrazu na vápnem omítnuté stěně shlíží komunistický prezident Antonín Novotný. Dřevěná tabule hlásá, že první hodinu se bude vyučovat krasopis.
Moskva – Vládnoucí strana Jednotné Rusko naznačila, že by si přála, aby v prezidentských volbách v roce 2012 za ni kandidoval nynější premiér Vladimir Putin.
Praha – Exprezident Václav Havel je znechucen současným politickým děním v zemi a šokován tím, že ho do něj zapletla někdejší šéfka poslaneckého klubu Věcí veřejných (VV) Kristýna Kočí.
Přerovsko – Trvají teprve krátkou dobu, ale už kromě seriózních soukromých zemědělců a ekovýrobců přilákaly i podvodníky. Řeč je o farmářských trzích, které se v poslední době na Moravě staly hitem. Podle zástupců Společnosti mladých agrárníků ale není všechno zlato, co se třpytí. Mezi prodejci se totiž objevili i falešní farmáři, kteří vydávají nakoupené zboží z velkoobchodů za ekologické produkty.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Odbavovací hala pražského hlavního nádraží se ve čtvrtek po více než čtyřleté rekonstrukci oficiálně otevřela. Oprava nádraží vyšla italskou společnost Grandi Stazioni zatím na zhruba 1,15 miliardy korun.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Odbavovací hala pražského hlavního nádraží se ve čtvrtek po více než čtyřleté rekonstrukci oficiálně otevřela. Oprava nádraží vyšla italskou společnost Grandi Stazioni zatím na zhruba 1,15 miliardy korun.
Pojizeří, Liberecký kraj – Na stole vedle logaritmického pravítka a rákosky leží naplněný kalamář, z obrazu na vápnem omítnuté stěně shlíží komunistický prezident Antonín Novotný. Dřevěná tabule hlásá, že první hodinu se bude vyučovat krasopis.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Předsedové ODS, TOP 09 a VV Petr Nečas, Karel Schwarzenberg a Radek John prezidenta Václava Klause ujistili, že chtějí pokračovat v dosavadním modelu vládní koalice. Každý z nich podle Klause dobře ví, že musí ustoupit.
Liberecký kraj – Na stole vedle logaritmického pravítka a rákosky leží naplněný kalamář, z obrazu na vápnem omítnuté stěně shlíží komunistický prezident Antonín Novotný. Dřevěná tabule hlásá, že první hodinu se bude vyučovat krasopis.
Video, na kterém český prezident přesune protokolární pero, anebo jak on říká obyčejnou propisku ze stolu do kapsy během tiskovky s chilským protějškem, se stalo zpravodajským hitem v řadě zemí světa.
Washington – Americký prezident Barack Obama ve středu představil svůj plán, jak snížit obří zadlužení Spojených států. Do 12 let hodlá ušetřit čtyři biliony dolarů (asi 68 bilionů korun).
Praha – Koaliční politici se na večerní schůzce v Kramářově vile nedomluvili na východisku z vládní krize. ODS, TOP 09 a Věci veřejné pokračují v jednání na schůzce svých předsedů s prezidentem Václavem Klausem.
Ivančice, Brno – Příchody zahraničních posil jsou doménou pouze bohatých týmů? Omyl. Ivančický klub hrající krajský přebor si do jarní části sezony přivedl novou tvář rovnou ze země úřadující světových šampionů Španělska.
Východní Čechy – S příchodem jarní sezony vznikají v českých a moravských městech další nové farmářské trhy. Mezi spotřebiteli se stávají velmi oblíbené.
Hradec Králové – Rok v úřadě pražského arcibiskupa má za sebou bývalý královéhradecký biskup Dominik Duka. A podle prvních komentářů se nemá za co stydět. Naopak.
Bořetice – S netradiční snahou přišli Kravihorci. A to v návaznosti na metodách prezidenta republiky Václava Klause v získávání psacích potřeb, které média v současnosti tolik přetřásají. Rozhodli se totiž, že mu pošlou rovnou šest set padesát propisek.
Ústí nad Labem – Těžko si mohli v r. 1988 jihočeští folkaři vybrat lepší jméno než Nezmaři i přesto, že se mladíkům (dnes mají ženu, Šárku Benetkovou) o 30 letech nesnilo. Kdy je uvidíme? Čtvrtek 14. dubna, 20.00, Národní dům v Ústí.
Hradec Králové/Praha – Rok v úřadě pražského arcibiskupa má za sebou bývalý královéhradecký biskup Dominik Duka. A podle prvních komentářů se nemá za co stydět. Naopak.
Praha – Neformální lídr Věcí veřejných Vít Bárta, jehož rezignace na vládní funkci čeká na Hradě na podpis prezidenta, pověřil řízením ministerstva dopravy prvního náměstka Radka Šmerdu.
Humpolec – Vyhrocené události posledního týdne v ústředí politické vládní strany Věci veřejné (VV) nejsou lhostejné ani lidem v jejích lokálních klubech.
Východní Čechy – S příchodem jarní sezony vznikají v českých a moravských městech další nové farmářské trhy. Mezi spotřebiteli se stávají velmi oblíbené.
Káhira – Bývalý prezident Husní Mubarak a jeho synové byli na 15 dní zadrženi kvůli vyšetřování jejich podílu na násilí proti demonstrantům a korupčních obvinění.
Východní Čechy – S příchodem jarní sezony vznikají v českých a moravských městech další nové farmářské trhy. Mezi spotřebiteli se stávají velmi oblíbené.
Zlínsko – Podnikatelé a pracovníci v lázeňství žádají ministra zdravotnictví Leoše Hegera, aby regulace, které dnes stát uplatňuje v lázních, byly platné i pro odborné léčebné ústavy.
Kralupy – Basketbalisté Kralup zvítězili i bez některých opor v rozhodujícím zápase semifinále krajského přeboru nad Kolínem B 85:60 a mohou spřádat plány na finále.
Praha/Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Největší vládní strana, ODS, má momentálně nejvíc starostí se svým zakladatelem, prezidentem Václavem Klausem. Ten totiž odmítá přijmout demisi ministra dopravy Víta Bárty a premiérovy návrhy na odvolání ministrů vnitra a školství Radka Johna a Josefa Dobeše (všichni VV).
Minsk /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Počet obětí při pondělní explozi ve stanici metra v běloruském Minsku stoupl během noci na 12 poté, co jeden zraněný v nemocnici zemřel.
Praha, Třebíč – Premiér Petr Nečas (ODS) doručil včera prezidentu Václavu Klausovi rezignaci ministra dopravy Víta Bárty a návrh na odvolání ministrů vnitra a školství Radka Johna a Josefa Dobeše (všichni Věci veřejné).
Diskuse o tom, zda pan prezident zná ústavu je zbytečná. I kdyby ji neznal, kterýkoli z ústavních soudců, které navrhl ke jmenování senátorům, by mu jistě neodepřel konzultaci.