Populární Hášův běh na programu už tuto sobotu
Tradiční sportovní akce v Moravském Berouně se hlásí o slovo. V sobotu šestého května proběhne už devatenáctý ročník populárního Hášova běhu do vrchu. Start je na Křížovém vrchu v Moravském Berouně.
Tradiční sportovní akce v Moravském Berouně se hlásí o slovo. V sobotu šestého května proběhne už devatenáctý ročník populárního Hášova běhu do vrchu. Start je na Křížovém vrchu v Moravském Berouně.
Pod taktovkou vedoucích týmů proběhlo víkendové 19. kolo okresního přeboru OFS Kroměříž, které svým soupeřům nadělilo „búra". Zatímco za Zdounky se blýskl čtyřmi trefami kanonýr David Rokos, v týmu lídra soutěže září gólman Jiří Rampas, který již neinkasoval dlouhých 464 minut a je blízko vytvoření nového rekordu.
Česká republika/ Východní Čechy - Lidé přicházejí na chuť silnějším druhům národního moku. Spíš si ho dají doma. A nejvíc za něj utratí na jihozápadě republiky.
První máj, to byl v Přerově po sportovní stránce čas atletiky. Stadion SK Přerov zaplnili účastníci 28. ročníku Přerovského pětiboje a 15. ročníku Memoriálu Jaroslava Králíka ve sprinterském trojboji. Mezi startujícími byly k vidění jak známé tváře, které se rok co rok do Přerova vrací, tak nováčci. Soutěžilo se ale ještě v několika dalších disciplínách - ve vrhačském trojboji a bězích na 300 a 1500 metrů.
Jistě si taky někdy říkáte, že lidská hloupost nezná mezí. Tuhle myšlenku nyní potvrdil řidič z Kazachstánu, který při čerpání paliva do kanystru zvládnul zapálit celou čerpací stanici. A také vozidla poblíž.
Karviná – Za sebou měl v rámci možností vydařený zápas. I on ale dobře věděl, že hra Karviné proti Hradci (4:2) optimální nebyla. Jan Kalabiška trefil v utkání nováčků vítězný gól a po zápase uznal, že to byly vydřené body.
České Budějovice – Sedmé místo pro Petru Sklenářovou a deváté pro Sebastiána Vošvrdu. Tak dopadlo Mistrovství České republiky v běhu na 10 000 metrů na dráze, které se konalo v Českých Budějovicích.
Seriál Valachy tour ve Velkých Karlovicích bude pokračovat již o tomto víkendu dalším závodem. Sportovci mohou v sobotu 6. května poměřit síly při Valachy duatlonu.
Jindřichův Hradec - Parádním způsobem se s fanoušky rozloučily ženy Házené J. Hradec, které v posledním domácím utkání sezony porazily vedoucí tým tabulky z Českých Budějovic 32:23. V závěrečném kole II. ligy nastoupí družstvo od Vajgaru v sobotu 6. května v Ústí nad Labem (18).
Německá automobilka se rozhodla překonat rekord v tažení nejtěžšího letadla. A povedlo se jí to, s naftovým Cayennem překonala dosud nejlepší počin z roku 2013 o 115 tun.
Brniště - /GALERIE/ I přes střídající se počasí vyrazily v sobotu celé rodiny na půlmaraton do Brniště. Čtvrtého ročníku se zúčastnilo dohromady 437 závodníků.
Chomutov - Protihlukovou vyhlášku, která by upravila poměry mezi Admirálem a Merkurem s okolím, Chomutov nezměnil. Počká, co v květnu udělá protikuřácký zákon, a případně ji upraví poté.
/INFOGRAFIKA/- Lidé přicházejí na chuť silnějším druhům národního moku. Spíš si ho dají doma. A nejvíc za něj utratí na jihozápadě republiky.
Připojit se k polskému rekordu v počtu kytaristů, kteří si společně zahrají skladby od Jimiho Hendrixe, Boba Dylana a skupiny The Animals, se rozhodli prvního května v Přerově.
Linec - V sobotu ve Welsu slavnostně nazdobili a vztyčili májku, ale v neděli večer se jim do ní opřel vítr a nebezpečně ji naklonil.
/FOTOGALERIE/ Na Velké ceně padlo patnáct nových rekordů. Triumfovali maďarští plavci plavci Balog a Jakabosová.
/FOTOGALERIE/ Na Velké ceně padlo patnáct nových rekordů. Triumfovali maďarští plavci plavci Balog a Jakabosová.
Karviná /FOTO/ – Fotbalisté Karviné se po nedělní výhře nad Hradcem Králové prakticky jistě zachránili v soutěži.
Děčín – Světový rekord v chůzi na slackline drží jedenadvacetiletý Danny Menšík z Prahy. Rozhodl se vydat i do Děčína, kam ho přilákala tradiční akce Adrenalin Challenge v rámci děčínských květnových slavností. Dannyho do Děčína pozvali na oblíbenou adrenalinovou akci známí.
Kolín /FOTOGALERIE/ – 59. ročník kolínského půlmaratonu Kolín – Velký Osek – Kolín (KVOK) letos běželo 105 lidí. Mezi nimi byl nejrychlejší Martin Kučera za tým Univerzita Brno s časem 1:10:57. Nejrychlejší ženou byla Monika Nimberková, trať zdolala za 1:31:54.
Pelhřimov - Nejvyšší změřená hořící hranice, u níž se odehrával čarodějnický program, oslaví v neděli 30. dubna desáté narozeniny. Hranici měřící 16,999 metru postavil klub Rampušáků ze středočeských Mnichovic v dubnu 2007. Zahořela, jak jinak, 30. dubna onoho roku.
Květnovými dražbami největších českých aukčních síní vyvrcholí jarní aukční sezona. Nabízet se bude kolem čtyř desítek uměleckých děl za více než milion korun. Sběratelé mohou usilovat například o další abstraktní malbu rekordmana českých aukcí Františka Kupky. Dražit se budou třeba i díla Emila Filly, Toyen či Antonína Slavíčka.
Pardubický kraj, Chrudimsko - Lidé nejeví zájem o ty mazlíčky, které musí sami vychovat.
Praha - Květnovými dražbami největších českých aukčních síní vyvrcholí jarní aukční sezona. Nabízet se bude kolem čtyř desítek uměleckých děl za více než milion korun. Sběratelé mohou usilovat například o další abstraktní malbu rekordmana českých aukcí Františka Kupky, v nabídce je ale i jeho ženský akt náležící k pracím, z nichž Kupka přecházel jako jeden z prvních malířů k abstrakci. Dražit se budou třeba i díla Emila Filly, Toyen či Antonína Slavíčka.
Roudnice n. L. - V sobotu se uskutečnil už 57. ročník přespolního běhu Říp - Roudnice a Roudnice - Říp - Roudnice. Pořadatelé z Tělocvičné jednoty Sokol Roudnice připravili závod pro všechny věkové kategorie.
Ústecký kraj, Trmice - Trmice jsou malé město poblíž Ústí na Labem se 2600 dospělými obyvateli. V jedné věci jsou jedinečné v celorepublikovém srovnání. Přes devět set z místních obyvatel tedy 35 procent čelí exekuci. A ne jediné, nýbrž rovnou šesti na hlavu.
V Japonsku mají k tuningu německých Porsche zvláštní náklonost. Vedle dílny RWB, která staví extrémně široká monstra, oblíbená i zatracovaná po celém světě, je tu třeba i méně známá společnost Old & New, nabízející jeden zajímavý bodykit.
Hybrálec – Druhý závod Poháru Běžce Vysočiny je za námi. Osmý ročník Okolo Trpaslíka v Hybrálci přilákal bezmála sto třicet běžců, kteří závodili v dobrých podmínkách, a za účasti papírových favoritů nenabídl žádné nečekané výsledky.
Pelhřimov – Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově je bohatší o nerezový příbor, který se zařadil do maxi výrobků.
Milovníci horských kol s jarem vyhlíží i oblíbený závod v okolí hradu Helfštýn. Tradiční Author Šela Marathon se letos pojede už poosmnácté. Další pokračování odstartuje v sobotu 6. května z náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou.
Ohnišov - Tradičně poslední dubnovou sobotu se v Ohnišově uskuteční jeden z nepopulárnějších turistických pochodů ve východních Čechách - Cikánské toulky.
Kolín - Letošní atletická sezóna o tomto prodlouženém víkendu startuje naostro. V neděli a v pondělí čekají závodníky i diváky dva velké tradiční kolínské závody – půlmaratón Kolín – Velký Osek – Kolín a Polabské závody.
Blansko - Jarní pětka na dráze blanenského stadionu opět přilákala hlavně mládež, ale líbily se i výkony dospělých.
Praha/ Vrchlabí - Před rokem si Eva Vrabcová při Pražském mezinárodním maratonu zaběhla osobní rekord 2:30:10, ale příští týden se v české metropoli na nejdelší vytrvalecké distanci nepředstaví.
Písek – Nejmladší plavci si dali dostaveníčko v píseckém bazénu.
Chrudimsko – Existují psi, kteří se v útulcích na Chrudimsku ani neohřejí a už míří do adopce. Jsou však i tací chlupáči, kterým se erární kotce staly prakticky domovem a potenciální majitelé o ně zájem nejeví.
Linec - 132 dětí obecné školy v Neumarktu v Mühlviertlu vytvořilo nový rekord. Během dvanácti týdnů čtenářského maratonu přečetly dohromady 322 282 stránek knih!
Kolín – Další nulu neudržel, ale i tak posunul brankář Krakovan Zdeněk Douděra vlastní rekord v minutové neprůstřelnosti. Ten má nyní hodnotu 345 minut. Tato meta je ale v ohrožení. Dobře rozjetou sérii má Málek z Jestřabí Lhoty. Mezi střelci řádil Hrstka z Libodřic, který Krakovanům nastřílel pět gólů.
Hrádek – Co na tom, že bylo počasí pod psa a že nepadl traťový ani účastnický rekord? Třiadvacátý ročník běhu Hrádkem se povedl.
Jihlava – Vracíme se v čase. Dostaly jsme se s kolegyněmi do roku 1980, sedíme v oblíbené hospůdce, popíjíme pivo a vínko a s přibývajícími hodinami máme pocit, že můžeme beztrestně mluvit o čemkoli. Bohužel je to opravdu jen pocit, protože se nacházíme v době, kdy je u moci Komunistická strana Československa a udavači, kterými je společnost prošpikovaná, pracují ve dne v noci na 110 procent.
VIDEO / Z patnácti set kabelek, batůžků a nejrůznějších tašek si v pondělí 24. dubna mohli vybrat všichni, kdo dorazili do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Tam už potřetí uspořádala Naděje ve spolupráci se Slováckým deníkem Kabelkový veletrh. Podařilo se na něm vybrat 46 097 korun, tedy asi o tři tisíce méně než vloni.
Jabkenice /FOTOGALERIE/ - Pošmourné počasí, teplota jen pár stupňů nad nulou, jen občas malý záblesk slunce. Téměř ideální počasí, jak soutěžícím hasičům ještě víc ztížit jejich klání o titul Železný hasič. V Jabkenicích měřili v sobotu síly ti nejtvrdší z požárníků a požárnic.
Pardubice – Přepište dějiny! Ne však hokejové, nýbrž ty ve sportu zvaném freediving. Otevřené mistrovství České republiky, které se koná v Pardubicích překoná všechny rekordy v počtu účastníků v závodech na území naší vlasti.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – V sezoně udělali všechno správně. Přesto na jim na jejím konci visela na krku „jenom" stříbrná medaile. Florbalisté mladoboleslavského Technology získali po superfinálové porážce 1:3 s Chodovem podruhé v historii titul vícemistrů České republiky. Přesto všichni cítí, že po sezoně, ve které stanovili bodový rekord české nejvyšší soutěže a vyhráli potřetí pohárovou soutěž, měli na víc. Stejného názoru je i obránce mladoboleslavského klubu Tomáš Novák" „Chtěli jsme vyhrát titul a jet na Pohár mistrů. Tam ale nejedeme, takže za nás neúspěch."
Děčín – Mariánská louka v Děčíně hostila třetí ročník Děčín Run Fest 2017.
Brná - O rekordy tentokrát nešlo. Dobrovolné startovné Charitativního běhu Plamínek naděje, který se běžel v sobotu v Brné, by se mělo směnit za speciální chodítko pro nemocnou Aničku Fišerovou.
Miroslav /ROZHOVOR/ – Víc než pětadvacet let baví Annu Počarovskou z Miroslavi skládání puzzlí. Na svém kontě má už i řadu rekordů, i když kvůli nim se svému koníčku podle vlastních slov nevěnuje. Nedávno ale vytvořila další. Složila už totiž 280 tisíc barevných kousků.
Přestože má většina z nás kopřivnickou tatrovku zafixovanou z minulosti jako automobilku zaměřenou na luxusní "papalášské" limuzíny, případně jako výrobce nákladních aut, v historii najdeme i několik vozů, které se těmto definicím naprosto vymykají.
Tachov – Zpívánky, pořádané Karlem Johanou v klubu Sedmdesátka, si za dobu svého trvání získaly už nejednoho příznivce.
Horšovský Týn - Kino v Horšovském Týně se v roce 2012 dočkalo digitalizace jako první na Domažlicku. Nyní se ukazuje, že se tento krok městu vyplatil.