Teplotní rekord pro 28. březen dnes padl na 76 měřicích stanicích, které fungují alespoň 30 let. Je to více než polovina stanic. Nejtepleji bylo v Žatci, kde naměřili 22,8 stupně Celsia. ČTK to řekl Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Brno - V Jihomoravském kraji v úterý padly dva teplotní rekordy. Meteorologové naměřili 21,1 stupně v Troubsku u Brna a 21,6 stupně v Brodě nad Dyjí. V obou případech padla pět let stará dosavadní teplotní maxima.
Severní Čechy - Na severu Čech v úterý 28. března padly na většině stanic denní teplotní rekordy, na několika místech i měsíční. Uvedl to Martin Hynčica z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Měsíční rekord padl i v Harrachově v Krkonoších, kde bylo 19,1 stupně.
Rohatec, Velké Pavlovice – Neuvěřitelnou formu má na začátku letošní sezony rohatecký vytrvalec Luděk Durďák. Loňský vítěz společného Moravsko-Slovenského běžeckého poháru, který letos závodí mezi veterány nad čtyřicet let, skončil celkově druhý v závodě o velkopavlovickou meruňku.
Velké Pavlovice /FOTOGALERIE/ – Běžci už netrpělivě vyhlížejí start závodu. Někteří se rozvičují, jiní už se plně soustředí na svůj výkon. Sobotní dvanáctá hodina se přibližuje a napětí před velkopavlovickou radnicí stoupá. Zaznívá výstřel a téměř sto padesát mužů a žen se vydává na trať. Nadšenci i běžci, kteří objíždějí podobné mítinky pravidelně.
Portugalec Cristiano Ronaldo se stal patnáctým fotbalistou v historii a čtvrtým evropským hráčem, který za národní tým nastřílel alespoň 70 branek. Milník překonal v sobotním kvalifikačním utkání s Maďarskem, ve kterém dvěma zásahy přispěl k výhře 3:0.
Atleti chebského Unionu připravují už 37. ročník Velké ceny města Cheb, a tak jsme si pozvali k rozhovoru předsedu klubu a manažera závodu Jacka Přibáně.
Lukov – Na nejvyšší domácí soutěž v silovém trojboji se závodníci Sokola Nymburk vydali do Lukova u Zlína. „Pořadatel Olympia Zlín je zárukou kvalitní a rychlé soutěže," uvedl Karel Ruso z nymburského oddílu.
Litvínov - Workshopy, městské slavnosti i zajímavé výstavy lákají do Valdštejnského zámku stále více lidí. V prvních měsících letošního roku návštěvnost trhala rekordy.
Praha - Běžecké jaro je v plném proudu. První vrchol sezony pro mnohé vyznavače aktivního pohybu přichází právě za týden, kdy se za účasti závodníků světové elity uskuteční 19. ročník Sportisimo 1/2 Maratonu Praha. Organizátoři závodu na 21,0975 kilometru by se díky účasti rychlých Afričanů rádi dočkali překonání traťových rekordů. Od českých špiček se v pražských ulicích dají očekávat pokusy o zlomení jejich nejrychlejších časů. Cílem většiny z 11 500 účastníků bude překonat sám sebe.
Břeclav – Patří mezi aktuálně největší talenty břeclavské atletiky. Brzy patnáctiletý vícebojař a výškař Lokomotivy Břeclav Jakub Petrjanoš potvrdil své kvality i na halovém mistrovství České republiky, kde získal bronzovou medaili v sedmiboji, přičemž překonal okresní bodový rekord. Následně se mu povedlo vystoupat na stupně vítězů rovněž na republikovém mistrovství žactva ve skoku vysokém, kde skončil třetí.
Pelhřimov – O dva nové rekordy se ve čtvrteka rozrostla expozice Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Za obdiv zde stojí největší socha komtesy Hortenzie oblečená do šatů z tisíců papírových ruliček, která se stala novým českým rekordem spolu s obrazem Slunce, sestaveného z téměř tisíce usušených okvětních lístků.
Pokud italský fotbalový brankář Gianluigi Buffon nastoupí v dnešním utkání kvalifikace mistrovství světa proti Albánii, dosáhne dvou významných milníků. Devětatřicetiletý kapitán Juventusu Turín i národního týmu si může připsat tisící zápas v profesionální kariéře. Zároveň by se 168. reprezentačním startem odpoutal od Španěla Ikera Casillase a Lotyše Vitalijse Astafjevse, s nimiž se dělí o evropský rekord.
Velká nad Veličkou /FOTOGALERIE/ – Domácí nadvláda skončila, devatenáctý ročník Velické laťky si podmanili chlapci a dívky z Uherského Ostrohu. Tamní základní škole k letošnímu triumfu pomohly hlavně výkony Nikoly Chvilíčkové a Veroniky Prosecké, které na tradičním atletickém mládežnickém mítinku překonaly rekordy závodu.
Dolní Věstonice, Pavlov – Novinky v pavlovském Archeoparku i brzy otevřenou archeostezku vedoucí do Dolních Věstonic. To nachystalo pro turisty Regionální muzeum v Mikulově.
Bratislava (Slovensko) - Leasingový trh na Slovensku loni dosáhl nového rekordu od roku 2008. Firmy sdružené v asociaci leasingových firem uzavřely obchody za téměř 2,4 miliardy eur (64,8 miliardy Kč), což je meziroční nárůst o 6,3 procenta.
Brněnsko /ANKETA/ – Více žen s kočárky mohou nyní lidé vídat v ulicích Brna. Porodnické kliniky totiž loni zaznamenaly o 370 více dětí než v předchozích letech. Výsledky v úterý shrnuli lékaři z Fakultní nemocnice Brno.
Praha - Studio Walt Disney sčítá zisky. Za první víkend ve světových kinech utržila muzikálová pohádka Kráska a zvíře neuvěřitelných 350 milionů dolarů.
Velký Borek – Už popáté se uskutečnil Borecký půlmaraton, jehož hlavním organizátorem je vynikající ultramaratonec Martin Hunčovský. Závodu se startem ve Mšeně a cílem ve Velkém Borku, který byl součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, se zúčastnilo 434 závodníků, což bylo o čtyřicet víc než při loňském rekordním ročníku.
Hodonín /ROZHOVOR/ – Do Hodonína přijela za přítelem Filipem Sasínkem. Svoji návštěvu jihu Moravy si zpestřila účastí na čtrnáctém ročníku Hodonínského krosu, který nakonec v rekordním čase ovládla. Česká reprezentantka Kristiina Mäki potvrdila na písčité trati u stadionu U Červených domků roli velké favoritky. Trať dlouhou 5,6 kilometru zvládla za 20:07 minuty. Rekord Slovenky Zuzany Durcové z roku 2015 vylepšila o čtyřiašedesát vteřin. „Byla to pro mě trochu změna, ale tyto závody jsou také důležité. Ke sportu i běhání přilákají další lidi," říká pětadvacetiletá běžkyně, která je držitelkou českých rekordů na tratích dva tisíce, tři tisíce a pět tisíc metrů a finského rekordu na dva kilometry. V Hodoníně doběhla do cíle s obrovským náskokem.
Jižní Morava /ANKETA/ – Přesně dvě minuty před půl dvanáctou dopoledne se v pondělí astronomická zima přehoupla do jara. Střed slunečního kotouče byl tehdy přesně nad rovníkem. Jaká byla uplynulá zima na jižní Moravě, zjišťoval Deník Rovnost.
Noc na dnešní první jarní den byla rekordně teplá. Rekordy padly na 33 stanicích, které měří venkovní teplotu déle než 30 let. Nejvyšší minimální teplotu mezi všemi stanicemi zaznamenali meteorologové v pražském Klementinu, kde činila 10,5 stupně. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu, který je zveřejnil na webu.
Praha - Noc na pondělní první jarní den byla rekordně teplá. Rekordy padly na 33 stanicích, které měří venkovní teplotu déle než 30 let. Nejvyšší minimální teplotu mezi všemi stanicemi zaznamenali meteorologové v pražském Klementinu, kde činila 10,5 stupně. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu, který je zveřejnil na webu.
Někoho v Subaru napadlo, že by mohlo být zajímavé vzít ostrý sedan WRX STI a poslat ho na bobovou dráhu. A tak, když našli i šílence, který usedne za volant, to udělali.
Brno /FOTOGALERIE/ – Chladné počasí nezmrazilo její ambice. Největší favoritka ženského závodu 72. ročníku Běhu Lužánkami Teresa Flavious Kwamboková potvrdila svou extratřídu a vytvořila traťový rekord. Čtyři okruhy v celkové délce 6220 metrů zvládla za 21 minut a 33 sekund, čímž suverénně vyhrála.
Hodonín /FOTOGALERIE / – Byl to jeho závod, jeho one man show. Český reprezentant Filip Sasínek v domácím prostředí předvedl parádní představení. Svěřenec trenéra Antonína Slezáka na Hodonínském krosu obhájil loňské prvenství. Čas z roku 2016 na písčitých okruzích v okolí stadionu U Červených domků ještě vyšperkoval o osmadvacet vteřin, nový traťový rekord má nyní hodnotu 17:52 minuty.
Kladno - Anketa Sportovec Kladenska má největšího vítěze ve své historii. Přesněji řečeno nejvyššího. Titulem za rok 2016 se může od pátečního večera pyšnit dvoumetrový dlouhán Filip Křesťan, univerzál extraligového volejbalového celku Kladna.
Střední Čechy - Provozovatelé lyžařských skiareálů ve Středočeském kraji si končící zimní sezonu pochvalují. Podle některých byla co do návštěvnosti nejúspěšnější ze všech, u některých se zařadí na druhé až třetí místo. Množství sněhu ale překonalo rekordy. Tolik sněhu nikdy nebylo, tvrdí shodně provozovatelé, které média oslovila.
Útočník Jaromír Jágr nasbíral po dosažení 40 let nejvíce bodů v historii NHL. Český hokejista překonal rekord Gordieho Howea dvěma asistencemi na ledě New Yorku Rangers, kterými přispěl k výhře Floridy 4:3 po samostatných nájezdech, a stal se první hvězdou pátečního zápasu. Jágr si po čtyřicátinách připsal v soutěži 269 bodů za 104 gólů a 165 přihrávek.
Sedmatřicetiletý Jiří Petr (Salomon/Suunto) zvítězil v 7. ročníku Zlínského jarního půlmaratonu. Petr dosáhl v 21,1 kilometru dlouhém závodu rozloženém do devíti okruhů, času 1:13:46. Stříbrnou pozici obsadil se ztrátou pětasedmdesáti sekund Přemysl Žaludek z BS Slopné, třetí místo bral za čas 1:15:44 reprezentant TJ Šumperk Tomáš Křivohlávek.
Ústí nad Labem - Ráda by lépe poznala město Ústí nad Labem a okolí. Prozatím má Eva Vrabcová Nývltová v zápisníku Ústecký půlmaraton, který v roce 2015 vyhrála a areál UJEP, kde od loňského roku studuje.
Že bude nový hypersport od Bugatti šíleně rychlý, jsme čekali. Nyní se však objevilo video, které poprvé ukazuje, jak moc rychlý doopravdy je. Zrychlit na 250 km/h dokáže s úžasnou lehkostí.
Brno – Jakmile se na nějakém běžeckém závodě v České republice objeví afričtí atleti, česká špička většinou ustoupí do pozadí a spíš se smiřuje s umístěním pod nejvyššími stupni. Také ve výsledkové listině Běhu Lužánkami, nejstaršího závodu na jižní Moravě, si v posledních třech ročnících první příčku uzmuli Keňani. Dvojice zástupců světové vytrvalecké velmoci se postaví také v sobotu na start 72. ročníku Běhu Lužánkami.
Jižní Čechy - Slunečné počasí si mohli Jihočeši užívat ve čtvrtek naplno, vzhledem k datu v kalendáři. Teploty se totiž v Jihočeském kraji dostaly přes 16 °C.
Jižní Čechy - Slunečné počasí si mohli Jihočeši užívat ve čtvrtek naplno, vzhledem k datu v kalendáři. Teploty se totiž v Jihočeském kraji dostaly přes 16 °C.
Jižní Čechy - Slunečné počasí si mohli Jihočeši užívat ve čtvrtek naplno, vzhledem k datu v kalendáři. Teploty se totiž v Jihočeském kraji dostaly přes 16 °C.
Jižní Čechy - Slunečné počasí si mohli Jihočeši užívat ve čtvrtek naplno, vzhledem k datu v kalendáři. Teploty se totiž v Jihočeském kraji dostaly přes 16 °C.
Praha - V sobotu 18. února otevřou (po zimní přestávce) v pražské zoo rozhlednu Obora. Hostem, který na ní přivítá první návštěvníky, bude několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu Jan Weber. Návštěvu zoo v neděli 19. března by si neměli nechat ujít příznivci hrabáčů kapských - v Africkém domě proběhne oslava Mezinárodního dne hrabáčů spojená s komentovaným krmením.
Pečky – Keňský vytrvalec Joel Maina Mwangi obhájil s velkým náskokem loňské prvenství v 38. ročníku Pečecké desítky a vítězným časem 29:02 zaostal pouhé dvě vteřiny za traťovým rekordem Nginbi Ezekiela z Tanzánie. Na druhém místě se ztrátou 1:32 skončil Vít Pavlišta, pro třetí místo si dofinišoval Pavel Kubričan.
Sokolov - Firma, která bude za 11 milionů korun v areálu sokolovského Baníku měnit trávník, je vybrána. Co však není vybráno, je termín. Ten nyní vedení fotbalového klubu domlouvá společně s firmou i fotbalovým svazem, tak aby nebyl narušen začátek podzimní části Fotbalové národní ligy. V našem kraji jde o nejvyšší fotbalovou soutěž.
Brusel (Belgie) - Zaměstnanost v zemích Evropské unie na konci loňského roku dosáhla nového rekordu, zatímco v eurozóně byla nejvyšší od finanční krize. Celkem bylo na konci čtvrtého čtvrtletí zaměstnáno 153,9 milionu občanů eurozóny, nejvíce od třetího čtvrtletí 2008. V celé EU pak bylo zaměstnáno rekordních 232,9 milionu obyvatel.