Otrokovice – Výbornou formu prokázala v úvodu sezony Jarmila Slovenčíková. Otrokovická freediverka pomohla českému družstvu k prvnímu místu v závodech v egyptském Dahabu a svůj vlastní výkon pak vyšperkovala novým národním rekordem v disciplíně free immersion, v níž se potopila do hloubky 66 metrů.
Brno – Český rekordman a světový rekordman. Rychlík z brněnských Kohoutovic a atletické pendolino z Jamajky. Tuzemská sprinterská jednička Jan Veleba se po dvou letech může znovu potkat s atletickým šoumen s raketovým pohonem v tretrách.
Chomutov – Hned několik rekordů bylo k vidění na Velké ceně Chomutova a Memoriálu Jaroslava Jezbery v plavání. O dva z nich se postarala domácí a nejlepší česká plavkyně Simona Baumrtová.
Litoměřice – O výstavu psů všech plemen Nord Bohemia Canis, která letos opět trhala rekordy co do počtu posuzovaných psů, je značný zájem i ze strany chovatelů pracovních a loveckých plemen.
Třinec – Atletky Lokomotivy Břeclav začaly první ligu nečekaně úspěšně prvním kolem v Třinci. Podle výsledku vyhlášeného hned po závodech skončily druhé o jedna a půl bodu za Olomoucí (168 bodů). Později se ukázalo, že při součtu bodů se objevila chyba, která znamenala nakonec celkové půlbodové vítězství břeclavské Lokomotivy.
Jablonec n. N. – Když sobotní zápas Baumitu Jablonec s pražskou Slavií skončil nepředpokládanou remízou 2:2, trochu jsme se začali bát o dobrou pověst iluzionisty Zdeňka Bradáče.
Orlickoústecko - Hlavní organizátorky propagační česko–polské jízdy Cyklo Glacensis 2011, která se uskutečnila v závěru minulého týdne, jsme se zeptali:
Praha - Útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo získá Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra evropských fotbalových lig v novém rekordu.Útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo získá Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra evropských fotbalových lig v novém rekordu.
Krnov – V Krnově se uskutečnil 19. ročník mistrovství republiky v silovém trojboji v kategorii Masters. V nymburských barvách se představilo pět závodníků a byly z toho čtyři medaile. Tři z nich měly barvu zlata a jedna byla bronzová. Navíc nymburští borci vytvořili čtyři národní rekordy.
Litoměřice – Víkendová přehlídka psů všech plemen Nord Bohemia Canis, kterou pořádá stejnojmenné občanské sdružení a Kynologický spolek Litoměřice, byla poprvé rozdělena do dvou výstav a opět slavila úspěch.
Bruntál /FOTOGALERIE/ -Největší sbírku paliček na paličkování v okolí vlastní Ludmila Muchová z Bruntálu. Každou volnou chvíli věnuje právě paličkování, výrobky obšťastňuje rodinu i známé.
Veselí nad Moravou – Veselí smutní, zlatá brána zůstala zavřená. Házenkářky Veselí nad Moravou nezvládly čtvrtý finálový duel, v domácím prostředí prohrály se Slavií Praha o jediný gól 21:22. Vítěz interligy srovnal sérii na 2:2 na zápasy. O titulu se rozhodne v klíčovém duelu ve středu v Praze.
Smržice – Po půstu opět hody. Tímto úslovím by se daly shrnout pocity pořadatelů sedmého Smržického vandru. Zatímco loni pršelo, byla zima a dorazilo „pouhých“ devět stovek lidí, v sobotu se na zahradě smržického kulturního domu zaregistrovalo neuvěřitelných 1470 turistů a cyklistů.
Znojmo - Vysoká kola, dřevěné drezíny z devatenáctého století, a jezdci vyšňoření v historických úborech. Takovou podívanou si nenechalo ujít několik stovek návštěvníků. V neděli se na Horním náměstí uskutečnilo prvního znojemské setkání majitelů historických bicyklů.
Znojmo - Vysoká kola, dřevěné drezíny z devatenáctého století, a jezdci vyšňoření v historických úborech. Takovou podívanou si nenechalo ujít několik stovek návštěvníků. V neděli se na Horním náměstí uskutečnilo prvního znojemské setkání majitelů historických bicyklů.
Trutnov – Na podzim sledovalo bitvu dvou okresních rivalů osm stovek příznivců. Sobotní květnové dopoledne slibuje v předpovědích ideální fotbalové počasí, a tak by letošní divácký rekord mohl být v ohrožení.
Brno – Do střehu! Takové zvolání bude brněnskou halou v Kounicově ulici znít po oba víkendové dny až do omrzení. Od soboty startuje republikový šampionát v šavli. Zasáhnout protivníka kdekoli od pasu nahoru. To bude úkol domácí elity v této bodně–sečné zbrani.
Slatiňany – Krásné jarní počasí přilákalo na 263. Malou cenu Monaka na lesní okruhy v okolí oblíbené stejnojmenné výletní restaurace celkem 151 závodníků.
Pelhřimovsko – Byl to sice jen kuželkářský turnaj škol, ale vysloužil si pozornost představitelů města. Oprávněně, k vidění byly mnohdy přinejmenším pozoruhodné výkony.
Čáslav /ZAJÍMAVOST/ – O zápis do knihy rekordů se chtějí pokusit v Čáslavi. Na Den dětí, 1. června, by se na Žižkově náměstí mělo objevit co nejvíce artefaktů spojených se Spejblem a Hurvínkem.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Nejdelší vlakovou soupravu z recyklovatelných materiálů v České republice vytvořili ve čtvrtek dopoledne na litoměřickém náměstí děti, studenti a další dobrovolníci z Litoměřicka.
Plandry – Patnáctý ročník Planderského běhu, který byl už pátým závodem seriálu Běžce Vysočiny, nalákal zatím nejpočetnější startovní pole letošního seriálu.
Závišice – První kolo Novojičínské ligy v požárním útoku mají za sebou dobrovolní hasiči z okresu. Uskutečnilo se za příjemného počasí v Závišicích, kam dorazilo dvanáct družstev, z toho dva týmy žen.
Pardubice – Generálku na sběr ostrých limitů na 14. Letní paralympijské hry si v Pardubicích při prvním kole KB Českého poháru, které pořádal atletický oddíl a oddíl tělesně postižených sportovců Hvězda SKP Pardubice, absolvoval rekordní počet účastníků.
Práčov – Malá vodní elektrárna Práčov se díky dodávce 6 412 206 kWh do sítě může pochlubit opětovným prvenstvím ve výrobě elektřiny. Drží znatelný odstup od dalších východočeských vodních elektráren.
Hamry – Již tradiční letní soutěží na Šumavě je klání Hamerský Bivoj, ve kterém se všichni obdivovatelé síly a recese setkávají při výšlapu s třemi plnými sudy piva do vrchu, nebo v kategorii „Šumavský běžec“ s jedním sudem.
Čelákovice – Jen napůl byli úspěšní fotbaloví dorostenci Unionu Čelákovice v dalším kole krajského přeboru, když se představili na trávníku Tatranu Sedlčany. Starší brali tři body za nejtěsnější vítězství, mladší prohráli dvougólovým rozdílem.
Znojmo – Vysoká kola, dřevěné drezíny z devatenáctého století a jezdci vyšňoření v historických úborech. Takovou podívanou slibují na neděli pořadatelé prvního znojemského setkání majitelů historických bicyklů. Pořadatelé jich očekávají nejméně osmdesát.
Houštka - Velice úspěšně reprezentovali své město kolínští atleti na přeborech Středočeského kraje v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých v letos brzkém termínu na stadiónu ve staroboleslavské Houštce.
Jablonec n. N. - /HRAJTE O DVĚ VSTUPENKY/ - Jaké je krédo tedy motto Jaromíra Joo? To je soutěžní otázka o dvě volné vstupenky č. 3. Pište na: jablonecky@denik.cz a uveďte svůj telefon.
Liberec - Posledních 14 dní mohli návštěvníci libereckého bazénu pozorovat každý den při tréninku závodnici Sportovního plaveckého oddílu Liberec Lenku Stlukovou.
Věžky – „Mohli jsme hovořit o absolutním rekordu, ale nedělní počasí nám nepřálo,“ zhodnotil tradiční jarní zahrádkářskou Florii konanou ve Věžkách ředitel výstaviště Radek Novotný.
Příbram – Může se zdát, že letošní suverénní kralování fotbalistů Rožmitálu v okresním přeboru překoná všechny možné rekordy. Ale není tomu tak. Některé odolaly.
Valašsko – Již potřetí v řadě nemusela o vítězi kola v Tip lize Valašského deníku rozhodovat supertrefa. Jediným, kdo nasbíral ve víkendovém 8. kole tipovací soutěže 14 bodů, totiž byl Tomáš Šťastný z Rožnova pod Radhoštěm. Z deseti vybraných zápasů jako jediný z celého startovního pole správně odhadl hned osm zápasů.