Frýdecko-místečtí atleti ovládli závody v Bohumíně
Frýdek-Místek - Ani v květnu frýdecko-místečtí atleti nezaháleli. Dařilo se jim především v Bohumíně, kde získali nakonec třicet medailí.
Frýdek-Místek - Ani v květnu frýdecko-místečtí atleti nezaháleli. Dařilo se jim především v Bohumíně, kde získali nakonec třicet medailí.
Hradec Králové - Organizátoři festivalu přivezou do hradeckého Festival parku hvězdy zvučných jmen v čele s Placebo, Ska–P či Gogol Bordello.
Děčín - Děčín bude po tři týdny žít Městskými slavnostmi. Akce jsou připravené pro všechny věkové kategorie.
Libina - Je to až neuvěřitelné, ale Věra Vojáčková z Libiny, rozená Němečková, oslavila 12. května kulaté padesáté narozeniny, na které navíc ani vůbec nevypadá.
Pardubice - Na Městském atletickém stadionu se konala Velká cena v atletice vozíčkářů, která byla prvním kolem Českého poháru.
Příbram – Za lovce tónů považuje sama sebe příbramská kapela Up Stream, která ve své hudbě propojuje pop s punkem. Jak se jim na lovu daří, budou moci posoudit návštěvníci místního Junior klubu, kde formace vystoupí tento pátek. Společnost jí od 21 hodin budou dělat skupiny Funkce šroubu z Blatné a strakonický Oversight.
Hradec Králové - Organizátoři festivalu přivezou do hradeckého Festival parku hvězdy zvučných jmen v čele s Placebo, Ska–P či Gogol Bordello.
Hradec Králové - Organizátoři festivalu přivezou do hradeckého Festival parku hvězdy zvučných jmen v čele s Placebo, Ska–P či Gogol Bordello.
Ostrava – „Těch dotazů je teda spousta. Tak jdeme na to. Myslím, že to zvládnu.“ S těmito odhodlanými slovy se ve středu v pravé poledne vrhl do on-line rozhovoru písničkář Jarek Nohavica.
Praha /FOTOGALERIE/ - Jubilejní 25. ročník Shell Eco-marathonu Europe, který předvádí nové ekologické vozy, byl pastvou pro oči diváků. Na sportovním klání padlo několik rekordů.
Ylitorio/Jihlava - Evropský šampionát v silovém trojboji v zemi tisíce jezer jihlavskému Tomáši Šárikovi kýženou medaili nepřinesl.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ – Už jen něco málo přes měsíc zbývá do chvíle, kdy se opět otevřou brány Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích všem sportuchtivým příznivcům královny sportu – atletiky.
Drahany /FOTOGALERIE/ - Ve druhém závodě Poháru Vrchoviny v Drahanech startovalo přes dvě stě dvacet bikerů.
Vyškov - Májový turnaj kuželkářských dvojic je v plném proudu. Mohou si na něm zahrát jak amatéři, tak profesionálové, o čemž svědčí účast.
České Budějovice - Plevkovi se dařilo v jeho nejoblíbenější disciplíně, 50 metrů motýlek.
Díly - Kateřina Beroušková a Jiří Voják kralovali 38. ročníku Běhu osvobození, který se v pátek konal v Dílech. Závod pořádaný Tělovýchovnou jednotou Sokol Díly je řazen do seriálu Běžec Chodska 2009. Dalším závodem bude 17. května Korábský kros.
Jičín - Šestidráha Konstruktivy Praha hostila mistrovství České republiky žen v kuželkách. Mezi 48 kvalifikovanými hráčkami měl jičínský okres hned trojnásobné zastoupení v podobě Martiny Hrdinové a Dany Vikové z prvoligového SKK Jičín, SKK Hořice reprezentovala Michaela Kučerová.
Linhartovy - Už jen necelé tří týdny zbývají do slavnostního zahájení Mezinárodního kulturního léta 2009 na zámku v Linhartovech. K jeho zkrášlení přispěly také děti výrobou papírového dostavníku.
Praha - Ve finále Mistrovství České republiky v kuželkách žen je dobojováno. Mistryní republiky se s ohromným náskokem 57 kuželek stala v novém českém rekordu na 2x120 hs Kamila Barborová ze Sparty Kutná Hora. K rekordu kuželny z kvalifikace (629) přidala krásných 613 kuželek, celkem tedy 1242 kuželek!
Mělnicko / Okresní přebor starších a mladších přípravek pokračoval další sérií turnajů.
Vyškov /VIDEO/ - V úterý 12. a ve čtvrtek 14. května vždy od 9 do 16 hodin mají lidé možnost u příležitosti dnů otevřených dveří na radnici nahlédnout do pracoven starosty, místostarostů, tajemníka, do kanceláří úředníků i zasedacích místností úřadu.
Freital -Závodníci Athletic Clubu Ústí nad Labem startovali v německém Freitalu na pozvání místního klubu SG Weissig.
Drahany /FOTOGALERIE/ -Do Drahan si nacyklistický závod našlocestu přes dvě stovky závodníků. Padl tak účastnický rekord.
Kunming/ Čtrnáctiletá hráčka rakovnického Putt-golf clubu STARLIFE Olivia Prokopová se o následujícím víkendu zúčastní v čínském Kunmingu premiérového ročníku China Open v minigolfu a celý týden nám přináší pravidelné informace.
Příbram - Minulý týden skončil krajský přebor kuželkářů, v němž zaznamenal svůj největší úspěch tým Kovohutě Příbram B. Dokázal totiž postoupit.
Valtice - Valtické vinné trhy se dočkají zápisu v české verzi Guinessovy knize rekordů.
Nový Jičín - Sedmnáctiletý Robin Suchánek se zapsal do podvědomí veřejnosti Novojičínska již před dvěma lety. Tehdy jako patnáctiletý zorganizoval svůj první charitativní koncert, čímž se zapsal do české knihy rekordů, jako nejmladší organizátor charitativních akcí v České republice.
Sopotnic - Pořádající KČT Sopotnice může být spokojen, 37. ročník pochodu a 25. ročník jízdy Přes tři hrady absolvovalo 5759 lidí!
Olomouc - Velké paintballové klání v Nemilanech, rekordní jízda kočárků v olomouckých Smetanových sadech či atletické klání na stadionu Lokomotivy, které sledoval i Jan Železný - to jsou některé z událostí svátečního prodlouženého víkendu zachycené objektivem Olomouckého deníku.
Sopotnice - Trasou Potštejn – Žampach – Litice v sobotu prošlo či projelo 5926 lidí.
Opava /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Letošní první opavská noční in–line vyjížďka Blade Nights Oplajn byla vskutku velkolepá. A to nejen svým programem, ale hlavně tím, že počtem účastníků překonala všechny známé české rekordy.
Olomouc - Rodiny s dětmi ve Smetanových sadech překonaly rekord v počtu tlačených dětských kočárků na trase dlouhé 1,6 kilometru po dobu šedesáti minut.
Janovice nad Úhlavou /AKTUALIZOVÁNO - FOTOGALERIE/ -Dalším soupeřem janovických nohejbalistů v 1. lize byl v sobotu na domácím hřišti tým ze spodní části tabulky, předposlední TJ Spartak MSEM Přerov
Olomouc - Vlastní rekord v jízdě s kočárky se v neděli podařilo překonat rodičům s dětmi v Olomouci. Trasu ve Smetanových sadech běhěm hodiny prošlo celkem 210 "posádek", o pětatřicet více než vloni. Zábavné odpoledne v parku má na kontě i další rekord v počtu karikatur přítomných tatínků.
Praha - Do ulic Prahy se vydalo několik tisíc běžců. /AKTUALIZOVÁNO/
Praha - Cílová páska mu ještě vlála kolem pasu, když přijímal první gratulace. Za obrovského aplausu proběhl Patrick Ivuti cílem Pražského mezinárodního maratonu. Keňan ho zvládl v čase 2:07:48, čímž o více než minutu překonal 11 let starý traťový rekord, který držel jeho krajan Elijah Lagat.
Přerov - Jedenáctý ročník Hanáckého půlmaratonu, který byl současně mistrovstvím Moravy a Slezska a dvanáctým závodem Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro rok 2009, uspořádal Regionální atletický svaz Olomouc.
Přerov - Jedenáctý ročník Hanáckého půlmaratonu, který byl současně mistrovstvím Moravy a Slezska a dvanáctým závodem Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro rok 2009, uspořádal Regionální atletický svaz Olomouc.
Trutnov - 193,18 km/h. Taková je hodnota nového osobního rekordu rychlostního lyžaře Václava Töröka.
Mořkov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Půlkulaté jubileum slavili členové Klubu českých turistů Mořkov. V sobotu 9. května pořádali již 35. ročník pochodu Okolo Mořkova.
Valtice /FOTOGALERIE/- Tři šampioni. Dva oficiální a jeden neoficiální. To je jedna znejpodstatnějších novinek dvaačtyřicátého ročníku Valtických vinných trhů, které vsobotu pokračují vhlavním městěvína.
Česká Lípa - Tvrdí v exkluzivním rozhovoru pro Deník čerstvá držitelka národních plaveckých rekordů.
Slavičín - 28.ročník krosového Běhu vítězství se uskuteční dnes ve Slavičíně.
Hradec Králové - Největší středoevropský seriál závodů na in–line bruslích pro veřejnost bez věkových limitů odstartuje v neděli v Hradci svou českou část.
Praha - Pražský mezinárodní maraton odstartuje v neděli v 9:00 hodin. /AKTUALIZOVÁNO/
Komárov -Na startu 35. ročníku tradiční akce se zaregistrovalo přes pět set chodců a cyklistů. Všichni účastníci měli zároveň příležitost být u zahájení výstavy fotografií v prostorách místní sokolovny.
Valtice - Dvaačtyřicáté Valtické vinné trhy jsou tady. Nejstarší, největší a nejprestižnější výstava vín v České republice se otevře už v pátek, a to dopoledním zahájením pro vystavující vinaře a oceněním nejlepších vín.
Olomouc /VIDEO/ - Vyjížďku na velbloudovi, pokus o rekord, skákací hrad a spoustu dalších aktivit nabídne nedělní odpoledne ve Smetanových sadech u příležitosti mezinárodního Dne matek. Organizátoři se také pokusí vytvořit nový rekord v počtu lidí jedoucích s kočárkem po vytyčené trase.
Jihlava /FOTOGALERIE/ - Nový český rekord v souvislém pádu počtu dominových kostek padl v jihlavské Střední stavební škole. Rekord byl součástí maturitní práce studenta Martina Švarce.
Velké Pavlovice - Nečekaně velkou sílu v sobě skrývá Marek Pálka z Velkých Pavlovice. Osmnáctiletý mladík zazářil na krajském kole v silovém čtyřboji a svými výkony mnohé překvapil.