Týniště n. O. -V dosavadních šesti odehraných kolech dokázal třikrát udržet čisté konto! Nejen pro to patří mezi nejvýraznější osobnosti divizního mužstva SK Týniště nad Orlicí. Řeč je pochopitelně o brankáři RADIMU OTTMAROVI (narozen 8. 12. 1983).
Praha, Ostrava - Zběsilá honička, poškozená auta, zátarasy v ulicích. Přesně tak to vypadalo v pátek v Ostravě- Hrabůvce. Když se policistům podařilo řidiče ve Škodě Favorit zastavit, našli v jeho voze varnu a léky potřebné k výrobě pervitinu. Drogový test prokázal, že muž řídil pod vlivem návykových látek.
Opava, Ostrava - Na infekčním oddělení Slezské nemocnice bylo s tímto onemocněním hospitalizováno už celkem jedenáct pacientů. V současné době na oddělení pobývá osm postižených, většinou dospívajících a dospělých lidí.
Liberec, Praha - Teprve osmiměsíční holčička, kterou před necelým měsícem postihla meningoková infekce a která leží v pražské fakutlní nemocnici, je již zcela mimo nebezpečí ohrožení života.
Kroměřížsko - U dvou dopravních nehod v Holešově a Kroměříži zasahovali ve čtvrtek 18. září tamní hasiči. „Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne došlo v holešovské Masarykově ulici k nehodě, při níž z autojeřábu unikl hydraulický olej,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.
Rakovník/ Starší dorostenci SK Rakovník v šestém kole krajského přeboru přivítali v sobotu na svém hřišti tým z Neratovic-Byškovic a před zápasem byli papírovými favority. Tuto roli však v duelu nepotvrdili a všechny body si odvezli hosté.
Jindřichův Hradec - Nebezpečné přejezdy úzkokolejné trati v příměstském lese u Šajby zabezpečí uzamykatelné závory.
Jedná se o dva přejezdy na obou koncích zdi, která bývala součástí bývalé vojenské střelnice a sloužila jako ochrana vlaků před střelami.
Kladno - Černý humor, dvojsmyslné texty, gagy, písně, ale také lidské osudy s nečekaným rozuzlením čekají na všechny, kteří se už v sobotu chystají do Středočeského divadla v Kladně na první premiéru této sezony Kabaret na vlastní nebezpečí.
Jindřichohradecko -
V pátek začali ředitelé základních škol na Jindřichohradecku seznamovat žáky i jejich rodiče s prevencí před žloutenkou typu A, která postihuje především děti a mládež.
Na Jindřichohradecku byl zatím jediný případ žloutenky. Přesto je prevence na místě.
Chornice -Včelí mor vzbuzuje u včelařů obavy. Šíří se ze sousedního Olomouckého kraje. Ohnisko nákazy se objevilo v červenci ve Vranové Lhotě. Nebezpečí moru včelího plodu potvrdili veterináři o měsíc později v Chornicích.
Kladno - Už několik týdnů a možná i měsíců vytéká ze zeleně proti bývalému pivovaru v Kladně za Baumaxem drobný potůček vody do silnice. Voda tu zatím nikomu nevadí, protože se jedná skutečně jen o drobnou kaluž, ale už za pár týdnů po umrznutí by pro místní řidiče mohla představovat značné problémy.
Kutnohorsko - Ranní pošmourna a mlhy, navíc čím víc delší noci. To jsou okolnosti, při kterých je nutné na silnicích po ránu svítit. Policisté se chystají neosvětlené cyklisty a řidiče nekompromisně trestat.
Nymbursko - Ranní pošmourna a mlhy, navíc čím dál delší noci. To jsou okolnosti, při kterých je nutné na silnicích po ránu svítit. Policisté se chystají neosvětlené cyklisty a řidiče nekompromisně trestat.
Liberec - Nahmatat si vlastníma rukama fiktivní nádor na modelu prsou. To byla jedna z možností, kterou měly včera návštěvnice růžového autobusu, který centrum Liberce navštívil letos již podruhé.
Zásmuky - Objízdnou trasu pro místní obyvatele využívají i ostatní řidiči pouze k tranzitní dopravě. Navíc někteří šoféři nedodržují ani zákaz průjezdu vozidel na 7,5 tuny. Nebezpečí tak číhá doslova na každém rohu.
Příbram/ Seznamování přes internet může být velmi nebezpečné. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila devatenáctiletá dívka z Příbramska. Ta si dokonce dohodla osobní schůzku s mužem, s nímž si dopisovala prostřednictvím internetu.
Jirkov - Městská policie v Jirkově již delší dobu uvažuje o koupi neprůstřelných vest. Kvůli nedávné přestřelce v centru Chomutova, při které zemřel policista, se toto téma stalo znovu hodně živým.
Nový Jičín - Jednaosmdesátiletá důchodkyně se stala obětí neznámých podvodníků a přišla o úspory. Na Novojičínsku je to letos již několikátý případ s podobným scénářem.
Holice - O vítězství hostí rozhodla hrubá chyba Ráliše v holické obraně, který šest minut před koncem riskantní rozehrávkou uvedl do značných problémů Brože a Václavek propálil Brandu. SK Holice - Nový Bydžov 1:2 (0:1)
Zlínský kraj - Průjezd podél řeky Moravy už v budoucnu nebude jen na vlastní nebezpečí cyklistů. Nové vedení Povodí Moravy totiž spolu s uherskohradišťskými radními pracují na plánu, jehož výsledkem má být cyklostezka, která částečně povede i tímto úsekem. Ještě před nedávnem dávali zástupci vedení Povodí Moravy od pohybu osob na hrázi ruce pryč.
Východní Čechy - Od června hlásí pardubický Foxconn už 12 případů nákazy tuberkulozou. Všechno cizinci – zde pracující Mongolové. Ještě před měsícem se mluvilo o sedmi případech.
Dostihnout dálniční piráty pomohou policistům silnější vozy. Při výběrovém řízení na 16 speciálních vozidel zvítězil Volkswagen Passat R 36 s výkonem 300 koní a zrychlením z nuly na 100 km/h za 5,6 vteřiny, který dosáhne rychlosti 250 km/h.
Galveston, Texas - Masivní hurikán Ike se v časných sobotních hodinách přesunul směrem na jihovýchod Texasu. Na životech ohrožuje obyvatele ostrova Galveston, kteří neuposlechli nařízenou evakuaci.
Odry - Na fakt, že v poslední době stále častěji automobily vjíždějí přímo ze silnice na vyvýšenou plochu náměstí, upozornil minulý týden na zasedání městského zastupitelstva starosta Oder Pavel Matůšů. „Dalším problémem jsou chodci. Na náměstí jsou dva přechody, oni ale přecházejí mimo tato místa. Myslím si, že to musíme řešit a měli bychom zabránit tomuto vjíždění auta i přecházení chodců vjiných místech nějakým bezpečnostním prvkem,“ nastínil starosta.
Brno - Osmadvacet extraligových soubojů už mají za sebou. Pro nejlepší kvartet však teprve začíná skutečná sezona. Sobotním duelem mezi Arrows Ostrava a Technikou Brno odstartuje baseballové play off.
Kladno - Poprvé před svými fanoušky se ukázali hokejisté Kladna. Vítězná sestava zlibereckého ledu navázala na skvělý výsledek také vutkání se Znojmem. Navíc jejich gólman Kopřiva vychytal svoji první nulu. V tabulce patří Buldokům po 2. kole druhé místo.
Kolínsko/Mladá Boleslav - Obrovský černý dým desítky metrů velký. Neutichající houkačky hasičských aut. Požár Akumy vMladé Boleslavi zasáhl celé město. Na pomoc museli vyjet i profesionálové z Kolína.
Východní Čechy - Od června hlásí pardubický Foxconn už 12 případů nákazy tuberkulózou. Všechno cizinci – zde pracující Mongolové. Ještě před měsícem se mluvilo o sedmi případech. Nákaza TBC se teď objevila i v hradecké strojírně ZVU Potez.