
Přelouč se prosadila až proti větru
Pardubicko - Komentáře k výsledkům I. A třídy.
Pardubicko - Komentáře k výsledkům I. A třídy.
Svitavsko – S blížícím se létem vrcholí přípravy na novou sezonu. Provozovatelé koupališť a aquaparků nyní dolaďují poslední detaily.
Kralupsko – Občané Kralup nad Vltavou, Veltrus a Chvatěrub nemusejí panikařit, až v úterý ráno uslyší houkat sirény. Půjde totiž pouze o taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému nazvané Čpavek 2015.
Pardubicko - Výsledky zápasů I. A a I. B třídy.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – K nehodě, při které se srazil motorkář na skútru a osobní auto, vyjížděli v pondělí dopoledne do znojemské Rooseveltovy ulice policisté, sanitka a hasiči. K události došlo blízko křižovatky ulic Rooseveltova, Lužická a ulice Mládeže. Nehoda se patrně stala tak, že osobní auto couvalo z parkoviště u pravé strany Rooseveltovy ulice směrem k opravovaným mostům a motorkář do couvajícího auta narazil. Podle prvních informací redakce se motorkář zranil jen lehce.
Rýmařov - Fotbalisté Jiskry Rýmařov pokračovali v jarním tažení divizí v sobotu na hřišti Dolního Benešova. Už podzimní zápas mezi oběma soupeři byl mírně vyhrocený, teď se opět očekával velký boj.
Zlín - Sedmnáct klokaních samiček a dospělého samce už můžete vidět ve společnosti desíti mláďat. Většina je jich zbarvená podobně jako dospělí tmavohnědě s rezavou skvrnou na plecích, ale dvě samičky jsou čistě bílé. Právě klokaními albínky je zlínská zoo proslulá.
Suchdol – Fotbalisté Suchdola hráli podruhé za sebou v krajském přeboru doma. V sobotním utkání porazili Semice 4:1.
Kal – Přes čtyři hodiny bojovalo několik jednotek hasičů s požárem, který vypukl v neděli před půl čtvrtou hodinou ranní v Kalu.
Damašek - Radikálové z organizace Islámský stát (IS), kteří ovládli v předchozích dnech historické město Palmýra v Sýrii, obsadili také místní muzeum. Zatím se ale nenaplnily obavy památkářů z hrozícího bezuzdného ničení artefaktů. Podle syrského činitele citovaného agenturou AP budovu uzamkli a postavili k ní vlastní stráže.
Jičín - Velice zajímavého a náročného běžeckého štafetového závodu Vltava run 2015 se jako člen štafety zúčastnil minulý víkend i jičínský triatlonista Petr Soukup.
Zapojte se k námi do soutěže o účinný přípravek Ixoderm
Na dotazy čtenářů odpovídá Nikola Rejfová, farmaceutická asistentka z lékárny TRIO.
Karlova Ves – I letos byl velký zájem (skoro padesátka účastníků) o již tradiční Pochod kolem Karlovy Vsi, který pořádá místní obecní úřad.
Uherské Hradiště - Poskytování pomoci slabším nebo chudším, státům, jedincům a nebo organizacím je rozhodně správná věc, ale neměly by se místo nich řešit problémy. Stát jako celek by měl pracovat jako lidské tělo, každá jeho část by měla spolupracovat s druhou, aby vše správně fungovalo.
Kralice – Čapí rodinku hnízdící na komíně v Kralicích lidé sledují prostřednictvím web kamery od března, kdy přiletěl první čáp z páru. Nevšední záběry z hnízda divákům stejně jako loni zprostředkovává sdružení KHnet.info. A že je na co dívat. Nyní se čapí pár Hynek a Lori připravuje na příchod prvního mláděte. Nastávající rodiče by se měli dočkat během několika dní.
Napajedla – V noci na čtvrtek krátce po 1 hodině obdrželi hasiči hlášení o požáru nakladače v Napajedlích v bývalém zemědělském výrobním areálu v Prusinkách.
Ratibořice /FOTO/ - Několik velmi letitých a tlejících kusů kmenů, které se nacházejí na okraji zámeckého parku v Ratibořicích, rozhodně neslouží jako prolézačka pro děti. Jedná se o „broukoviště", tedy jakési „azylové domy", které poskytují úkryt a potravu larvám vzácných druhů brouků, aby v nich mohly dokončit svůj vývoj. Jedním z nich je i zákonem chráněný páchník hnědý.
Vyškov – Velmi riskantní. Tak hodnotili někteří obyvatelé města i vyškovští zastupitelé už před třemi roky křižovatku ulice Na Hraničkách a Purkyňovy ve Vyškově. Nebezpečí podle nich hrozilo z nedostatečného rozhledu šoférů vyjíždějících z Hraniček na hlavní silnici. Po obou stranách krajnice totiž donedávna parkovala auta, přes která nebylo vidět.
Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů.
Praha - Dobrovolnictví je bezpochyby velice potřebná věc. Dobrovolnictví bych se začal účastnit tehdy, kdyby má rodina či má osoba byli finančně zabezpečeni. Jenže člověk nějak vydělávat peníze musí.
Táborsko - Když není sucho až se práší za patami, hrozí z nebe přívaly vody. Povodně dokáží udeřit v jakémkoli ročním období a pro všechny lidi z rizikových oblastí jsou velkým strašákem.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - S vyvrtnutým kotníkem nebo ukopnutým palcem mohou skončit všichni, kteří přijedou vlaky a autobusy do Znojma a pospíchají ulicí 17. listopadu do města. Již před několika měsíci se totiž propadlo několik dlažebních kostek v chodníku. Namísto opravy však někdo místo opatřil podstavcem, na němž obvykle stávají dopravní značky. Podle znojemské radnice mají na případné závady upozorňovat buď strážníci, nebo sami lidé, kteří si takové nedokonalosti ve městě všimnou.
Valašské Meziříčí – Likvidovat včelí roj museli v pondělí (18. 05.) na dětském hřišti ve ulici Vodní valašskomeziříčští hasiči. "Včely uletěly jednomu místnímu včelaři. Roj včel se usadil tak nešťastně, že ohrožoval děti a jejich rodiče," vyjádřila se v úterý odpoledne mluvčí valašskomeziříčského Městského úřadu Renata Votrubová.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Německý velvyslanec Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven navštívil v pondělí 18. května Ústí nad Labem.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - S vyvrtnutým kotníkem nebo ukopnutým palcem mohou skončit všichni, kteří přijedou vlaky a autobusy do Znojma a pospíchají ulicí 17. listopadu do města. Již před několika měsíci se totiž propadlo několik dlažebních kostek v chodníku. Namísto opravy však někdo místo opatřil podstavcem, na němž obvykle stávají dopravní značky. Podle znojemské radnice mají na případné závady upozorňovat buď strážníci, nebo sami lidé, kteří si takové nedokonalosti ve městě všimnou.
Kralupy – K areálu sousedícím s bývalou dýhárnou v Kralupech nad Vltavou se v pondělím odpoledni sjelo jedenáct hasičských cisternových stříkaček s vodou. Ze střechy jedné z výrobních hal tam stoupal kouř.
Praha – Při projednávání kauzy údajného zneužití Vojenského zpravodajství dnes soudkyně přečetla záznamy ze sledování někdejší manželky premiéra Petra Nečase Radky. Zpravodajci dali ženě krycí jméno „Darwin" podle názvu ulice, kde s rodinou bydlela. Sledovali ji na nákupech, při vyzvedávání dcery ze školy či na schůzkách s kamarádkou.
Fotbalisté Břidličné zastavili šňůru porážek v jarní části krajského přeboru. V sobotním domácím utkání s Heřmanicemi vybojovali nejtěsnější vítězství v poměru 1:0 a posílili naději na udržení soutěže i pro příští ročník.
Děčín – V děčínské části Horní Žleb začala sanace problematického svahu, ze kterého se loni utrhl obří balvan a skončil na zahradě místní mateřské školy. Radnice tehdy kvůli nebezpečí několik lidí evakuovala. Mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá řekla, že sanace bude stát 9,5 milionu, přičemž více než polovinu získalo město formou dotace.
Jihlava - Bezdomovec a nenapravitelný vandal Petr Špak z Jihlavy opakovaně terorizuje a narušuje chod Nemocnice Jihlava. Navíc ničí i různý majetek i v ulicích Jihlavy.
Chebsko - Podle odborníků je nebezpečné vše, co nezachytí slepecká hůl, vše, co vyčnívá více než 20 cm od vodící linie.
Jak se chránit před klíšťaty?
Chrudim - Je to již osm dnů, kdy futsalisté Era-Packu porazili doma ve třetím utkání semifinálové série Benago Zruč nad Sázavou 7:2 a společně s fanoušky mohli slavit postup do finále. Od té doby ale v Chrudimce již nějaká voda protekla a první zápas finálové bitvy (hrané na tři vítězství) s Balticflorou Teplice se kvapem blíží. Proto jsme si v krátkosti popovídali s asistentem trenéra Era-Packu Jaroslavem Bartuškem.
Hradec Králové /LINKA 112/ - Pestrou službu zažil ve středu odchytář městské policie. Hned poránu byl přivolán na Slezské Předměstí, kde se v areálu Polikliniky nacházelo mládě puštíka obecného. Protože sovička nebyla zraněná, jen dezorientovaná, vypustil ji strážník do volné přírody.
Jihlava - Bezdomovec a nenapravitelný vandal Petr Špak z Jihlavy opakovaně terorizuje a narušuje chod Nemocnice Jihlava. Navíc ničí i různý majetek i v ulicích Jihlavy.
Benešov – Hrozící nebezpečí vracení dotace v řádu stovek milionů korun a placení penále v souvislosti s nedodržením termínů dokončení rekonstrukce vodovodu z Javorníka do Benešova, se zatím investorovi, jímž je Dobrovolný svazek obcí Vodovodní přivaděč Javorník Benešov, zcela zažehnat nepodařilo.
Jihlava – Bezdomovec a nenapravitelný vandal Petr Špak z Jihlavy opakovaně terorizuje a narušuje chod Nemocnice Jihlava.
Ústecko - Český národní výbor v Ústí nad Labem oznámil 14. května 1945 v místním rozhlase, že zůstává v platnosti dosavadní lístkový zásobovací systém.
Teplicko - Malý Pán si žije spokojeně ve svém domečku v Duté hoře. Jeho poklidný život skončí ve chvíli, kdy se mu zdá sen o tajemném domě, ve kterém najde, co mu schází. Protože sám nemá pocit, že by mu něco scházelo, rozhodne se přijít té záhadě na kloub. Vydá se za Prázdnou hlavou, aby mu poradila, kde ten záhadný dům najde. Prázdná hlava však potřebuje napít jiskřivé vody z jezerního ostrova, bez ní mu nedokáže poradit. A tady začíná dlouhá cesta Malého Pána, která je místy zábavná, místy nebezpečná a strašidelná a hlavně zdánlivě nekonečná.
Hradec Králové /LINKA 112/ - Uráží, křičí, perou se a vyhrožují, přesto si přijdou stěžovat. S množstvím alkoholu v krvi stoupá i agresivita a sebevědomí řešených lidí. To ukázala i nedělní událost krátce po půlnoci. V jedné z uliček hradeckého starého města docházelo k fyzické potyčce mezi skupinkou lidí.
Hradec Králové /LINKA 112/ - Uráží, křičí, perou se a vyhrožují, přesto si přijdou stěžovat. S množstvím alkoholu v krvi stoupá i agresivita a sebevědomí řešených lidí. To ukázala i nedělní událost krátce po půlnoci. V jedné z uliček hradeckého starého města docházelo k fyzické potyčce mezi skupinkou lidí.
Akce Stan proti melanomu je součástí celoevropské kampaně dermatologů, která má upozornit na nebezpečí výskytu rakoviny kůže a apelovat na důslednou prevenci.
Lanškroun – Šmejdi. Mluví se o nich, píše se o nich, varuje se před nimi… Přesto si stále nacházejí nové důvěřivé oběti. Václav Mannl z Lanškrouna se proti nim rozhodl bojovat, a tak založil společnost Anti- šmejdi, s.r.o. Nabízí individuální pomoc zranitelným seniorům a jejich rodinám i osvětové přednášky a besedy s touto tematikou.
Mlečice - Místní škola a mateřinka jsou v častém kontaktu s hasiči. Dělají pro děti cvičení, ale zvou je také na svá třeba i k řece, povídají jim o své práci a zásadách prevence.
Suverénní lídr tabulky I. A třídy Vítkov, se představil v neděli na hřišti FC SO Bruntál. Domácí fotbalisté chtěli navázat na poslední dobré výkony právě i proti favoritovi soutěže. Od začátku se snažili o aktivní fotbal. Už v sedmé minutě přinesla aktivita Bruntálským sladké ovoce.
Zapojte se s námi do soutěže o balíček produktů CAREX
Atény – Řecká policie zadržela u břehů ostrova Kréta rybářskou loď s 200 běženci. Remorkér pobřežní hlídky ji nyní táhne do přístavu Paleochora.
Čenkovice – Sbor dobrovolných hasičů Orličky ve spolupráci s TJ Čenkovice uspořádaly v sobotu I. ročník závodu v disciplínách TFA Čenkovická křeč. Šlo o závod jednotlivců v hasičském víceboji, který simuluje ostrý zásah s dýchacím přístrojem. Trať byla rozdělena na 4 úseky a poslední úsek končil výběhem do sjezdovky.
České Budějovice - Plynové spotřebiče mohou být pro každého vážnou hrozbou. Pokud jim nevěnujeme dostatečnou péči, hrozí nám otrava oxidem uhelnatým.