
Dětská olympiáda naruby opět pomůže dětem v nemocnici
Mladá Boleslav - Pobavit děti a ještě k tomu pomoci těm, kteří to potřebují. Přesně tohle je cílem akce, která nese název Dětská olympiáda naruby
Mladá Boleslav - Pobavit děti a ještě k tomu pomoci těm, kteří to potřebují. Přesně tohle je cílem akce, která nese název Dětská olympiáda naruby
Nová Paka – Včera uplynulo devětašedesát let od konce druhé světové války. Mezi námi stále žijí ti, co ji zažili na vlastní kůži.
/SOUTĚŽ DENÍKU/ A je tady druhé kolo soutěže s názvem Děti fotí s Deníkem. Vyberte nejhezčí fotografii druhého kola.
Dubá – Sobota bude dnem rodiny. Alespoň tedy v areálu koupaliště v dubském Nedamově, kde se akce s názvem Den rodiny koná. Bohatý program začíná ráno a potrvá do večera.
Mladá Vožice - Mladovožické mateřince nestačí současná kapacita. Město ji od ledna navýší o dvacet míst
Mladé rodiny, důchodci či studenti. Ti všichni nejčastěji žádají o přidělení obecních bytů v Brně. Čekání na byt ale trvá i několik let. Brněnští radní proto ve středu schválili novou metodiku přidělování těchto bytů. Ta by podle náměstka primátora města Brna Olivera Pospíšila měla přidělování zjednodušit a urychlit.
Boskovice - Vyrazit s rodinou kousek od domu. Děti si můžou hrát na hřišti a dospělí si o pár metrů dál protáhnou tělo v posilovně pod širým nebem. Boskovičtí se chystají postavit v tamním sídlišti Pod Oborou venkovní fitness park.
Olšany - Bývalá Farma Bolka Polívky je v provozu týden a pomalu se do ní vracejí hosté. Lákat další návštěvníky chce hlavně na domácí kuchyni.
Ostrava - Sportoviště areálu ve Varenské ulici slouží už řadu sezon široké veřejnosti, letos však pro ni vedení TJ Ostrava připravilo novinku pět sportovních dnů pro celou rodinu. Premiéru bude mít už v sobotu.
Jindřichohradecko - Zákon na ochranu osobních údajů z některých obecních zpravodajů úplně vymazal rubriku, kde vedení obce nebo města blahopřeje jubilantům.
Jakubčovice - Největší fotbalový turnaj žáků do 10 let v České republice bude už zítra hostit fotbalový areál v Jakubčovicích nad Odrou. Na programu bude čtvrté regionální kolo E.ON Junior Cupu.
Loket – Mimo sezónu se mohou lidé lodí projet jen o víkendech. V hlavní sezóně i v týdnu
Praha /ROZHOVOR/ - Kladenský rodák Petr Vurbs, který nyní žije v Praze, publikoval před dvěma a půl lety svůj první článek na blogu. Šlo o příspěvek k tehdy aktuálnímu tématu tragické letecké havárie, při které v Rusku zemřel celý hokejový tým Lokomotiv Jaroslavl včetně tří českých reprezentantů.
Železnice - Poslední dubnovou neděli byla v bývalém kupeckém domě otevřena výstava "Potkaly se v Železnici" - české quilty a afghánské bločky pod jednou střechou Vlastivědného muzea v Železnici.
Chomutovsko - Blížící se konec týdne se ponese tentokrát především ve znamení hudby, ale také solidarity. Většinu akcí o víkendu nabídne hlavně Kadaň. Tam se odehraje jednak koncert crossoverové legendy Dog Eat Dog a též takzvaná fair trade snídaně.
Sázavka – Myslivci jsou dobrá parta a myslivost je ten správný aktivní odpočinek.
Ústí nad Labem – Někteří herci a zaměstnanci z Činoherního studia řeší složitou sociální situaci. Potvrdil to Ondřej Klein, mluvčí nově vzniklého souboru Činoherák Ústí.
Žďár nad Sázavou - Zámek rodiny Kinských ve Žďáře je už po léta synonymem nejrůznějších kulturních aktivit. Kromě Muzea knihy a Galerie baroka hostil mnohé akce pro veřejnost. Zanedlouho projde další velkou proměnou.
Kodaň – Neustálé hádky s partnery, přáteli či příbuznými zvyšují riziko úmrtí ve středním věku. Nejohroženější přitom jsou muži a ti, kdo nejsou v práci, informovali dánští vědci v nové studii zveřejněné v časopise Journal of Epidemiology and Community Health.
Liberecký kraj - Alarmující je především fakt, že nejvíce se zvyšuje počet závislých mezi 15 až 18 lety. Výjimkou nejsou ti z dobře situovaných rodin
Brno – Mladé rodiny, důchodci či studenti. Ti všichni nejčastěji žádají o přidělení obecních bytů v Brně. Čekání na byt ale trvá i několik let. Brněnští radní proto ve středu schválili novou metodiku přidělování těchto bytů. Ta by podle náměstka primátora města Brna Olivera Pospíšila měla přidělování zjednodušit a urychlit.
Pardubice – Sbírka na rodinu policistky, kterou minulý týden usmrtil ujíždějící zfetovaný řidič, běží i v Pardubickém kraji. Policistka po sobě zanechala manžela a dvě malé děti.
Mýdlo a teplá voda patří k životu stejně jako kartáček na zuby nebo čisté oblečení. Každý jistě ve svém dětství nespočetněkrát slyšel, aby si umyl ruce, když … Na pondělí připadl Světový den hygieny rukou, který vychází ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Poprvé se do akce zapojila i táborská nemocnice.
Jižní Čechy /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Jihočeské divadlo uvedlo německou hru Louis a Louisa. Pobaví v ní i nové posily souboru Tereza Vítů a Jiří Suchý z Tábora.
Blanensko /TIP NA VÍKEND/ – Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si užít tento víkend v regionu.
Liberecký kraj - Alarmující je především fakt, že nejvíce se zvyšuje počet závislých mezi 15 až 18 lety. Výjimkou nejsou ti z dobře situovaných rodin.
Mladá Boleslav - Nečekaná změna po povedené sezoně nastává na lavičce extraligových florbalistů Billy Boy.
České Budějovice - Neudrží tužku v ruce, ale už uspořádala několik výstav svých obrázků, které nakreslila ústy. Barča Sedláčková se jen tak nevzdává.
Osoblažsko /FOTOGALERIE, DOPLNĚNO/ - Parní jízdy na Osoblažce včera vstoupily do desáté sezony. Cestující vítala krojovaná družina chlebem a solí i ohlušující parní píšťala. Přišly rodiny s dětmi, starostové, cyklisté i zahraniční fanoušci železnic.
Cestou za přáteli do španělské Malagy v dubnu 2014 zakončili žáci i učitelé naší školy FZŠ České mládeže z Ústí nad Labem dvouletý mezinárodní projekt Comenius. Celkem už má naše škola za sebou čtyři takovéto projekty.
Děčínsko – Pomáhat a chránit: To je heslo, které se policisté na Děčínsku snaží plnit. Za to získali hned několik prestižních ocenění.
Klatovy – Vystoupení skupin, zpěváků, tanečníků a dražba zajímavých věcí. To vše bude součástí charitativního koncertu Srdcem pro děti, který se koná 10. května od 14 hodin v kulturním domě v Klatovech a je určen na podporu postižených dětí z Klatovska.
Milotice – Před třemi lety objevili archeologové hodonínského Masarykova muzea při stavbě čističky odpadních vod v Miloticích rozporcované mrtvoly i slovanské domácí pece. Nyní na tento výzkum navázali a země jim vydala další informace. Díky nim mohou odborníci říct, že u Milotic žili lidé ve čtyřech kulturních obdobích.
Zlín – /ROZHOVOR/ Již svou devátou knihu s názvem Deník Gréty Kaiserové představila po téměř dvouleté odmlce světu úspěšná spisovatelka a psycholožka Klára Janečková z Chvalčova, která působí v základní škole Bratrství Čechů a Slováků v Bystřici pod Hostýnem.
Královéhradecko, Dětenice – Májový dětský den se zábavou pro celou rodinu se koná ve čtvrtek 8. května v areálu barokního zámku Dětenice na Jičínsku. V tento sváteční den budou zámek i pivovar otevřeny od 10 do 17 hodin po celý den. Navíc je pro návštěvníky a jejich děti připraveno odpoledne plné her a soutěží.
Orličky – I v malé vesnici se mohou dít velké věci. Významným dnem pro Orličky bude 18. květen, kdy bude do věže místního kostela zavěšen nový zvon Josef. Zřejmě by k tak finančně náročné události nedošlo, kdyby se pro tento účel nenašel nejmenovaný dárce.
Pardubice/Ráby – Nevíte, co se svátečním čtvrtkem? Tak právě pro vás připravili organizátoři na Pardubicku hned dvě akce ve znamení perníku.
Písek – V úterý byla v Husově sboru Církve československé husitské (CČH) slavnostně zahájena výstava nazvaná Dopisy psané na březové kůře.
Hradec Králové – Oblastní charita Hradec Králové již více než dvě desetiletí poskytuje terénní zdravotní a sociální péči lidem v rámci Charitní pečovatelské služby a Charitní ošetřovatelské služby. Loni v dubnu se k nim připojila Domácí hospicová péče Hradec Králové, která umožňuje nevyléčitelně nemocným lidem důstojně zemřít doma.
Olomouc – Ve svém Hamletovi dokáže zahrát vztek, vzdor, smutek, radost. V civilu je však olomoucký herec Petr Kubes příjemný a usměvavý muž, který si rád popovídá o svém přístupu k herectví, o osobnostech, které v divadle potkal i o své cestě k této velké roli.
Lišov – Strach, zoufalství a neustálé útěky z města. Takové vzpomínky mají starší obyvatelé Lišova na válečná léta.
Jižní Čechy /FOTOGALERIE/ - Jihočeské divadlo uvedlo německou hru Louis a Louisa. Pobaví v ní i nové posily souboru Tereza Vítů a Jiří Suchý z Tábora.
Mrákov - Dětský folklorní soubor Mráček, přípravka Chodského souboru Mrákov, si v neděli 11. května připomene v sále mrákovské hospody U Bambeka (kulturní dům) spolu s ostatními Mrákovskými významné jubileum.
Královéhradecko, Dětenice – Májový dětský den se zábavou pro celou rodinu se koná ve čtvrtek 8. května v areálu barokního zámku Dětenice na Jičínsku. V tento sváteční den budou zámek i pivovar otevřeny od 10 do 17 hodin po celý den. Navíc je pro návštěvníky a jejich děti připraveno odpoledne plné her a soutěží.
České Budějovice - Už se jí nechtělo utrácet za náušnice, a tak se rozhodla, že si je zkusí vyrobit sama. Díky tomu před čtyřmi lety Andrea Vachová z Českých Budějovic objevila techniku kroužkování. Dnes tráví s kleštěmi v ruce většinu času a své výrobky dokonce prodává na řemeslných trzích nebo internetu.
Královéhradecko, Dětenice – Májový dětský den se zábavou pro celou rodinu se koná ve čtvrtek 8. května v areálu barokního zámku Dětenice na Jičínsku. V tento sváteční den budou zámek i pivovar otevřeny od 10 do 17 hodin po celý den. Navíc je pro návštěvníky a jejich děti připraveno odpoledne plné her a soutěží.
Žamberk - Studentské oslavy jara jsou v dnešním pojetí jakousi oslavou krás studentského života a prezentace studentských dovedností. V Žamberku tato slavnost tradičně patřila Státnímu svátku 1. května.
Kladno – Kniha Hnědý mrak nad Kladnem zachycuje město v době protektorátu. Vzhledem k 69. výročí osvobození uspořádalo občanské sdružení Halda naučnou vycházku protektorátním Kladnem. Zhruba čtyřicet účastníků prováděl autor knihy a kladenský kronikář Jaroslav Vykouk.
Havlíčkův Brod – Dokonce už třináct pomyslných svíček mohlo na pomyslném narozeninovém dortu v úterý sfouknout Mateřské centrum Zvoneček v Havlíčkově Brodě.
Pardubice – „Nástupiště bylo špinavé, všude byl zmatek, ve voze panoval strach…