V Berouně se otevře občanská poradna, pomůže třeba s dluhy
Beroun - Máte problémy s dluhy, řešíte spory se svým partnerem nebo sousedem. Potřebujete poradit s pracovněprávní záležitostí, ale nemáte peníze na odbornou právní pomoc?
Beroun - Máte problémy s dluhy, řešíte spory se svým partnerem nebo sousedem. Potřebujete poradit s pracovněprávní záležitostí, ale nemáte peníze na odbornou právní pomoc?
Benešov – V anketě Benešovského deníku, Okresní fotbalista 2013, skončil Radek Skála, hrající trenér Týnce nad Sázavou, účastníka I. A třídy, na druhém místě se stejným počtem 242 bodů jako jeho bývalý spoluhráč z Týnce Pavel Žížala. „Je to pěkná náhoda. Pavel je ale Týnečák, tak se s ním rád o druhé místo podělím," říká Skála. Vítězem ankety se stal Zdeněk Pekárek z Divišova.
Grenoble - Dělá pokroky. Po třech měsících v kómatu a vážném zranění hlavy legendární německý pilot formule 1 Michael Schumacher chvílemi nabývá vědomí. V pátek to uvedla jeho manažerka.
České Budějovice – Straní se lidí, má narušené vztahy s rodinou a výrazně zešedivěl. Na svůj věk až nezvykle. To jediné, co ho dokáže aspoň trochu držet nad vodou, je práce. Řidič zemědělských strojů Luboš L. (42) z Budějovicka je obětí drsného vydírání, za které krajský soud ve středu poslal dva agresory do vězení.
Vodňansko - Poldr na Bílském potoce nebude dva roky
Pro svůj článek jsem si zvolila téma ,,Evropané na Facebooku". Toto téma je dle mého názoru zajímavé. Už samotné dopisování si bylo velmi přínosné jak pro mou angličtinu, tak pro mé mínění o jednotlivých státech, z nichž jsem nakonec vybrala jeden ze severu, Finsko, jeden ze středu Evropy, Polsko, a jeden z jihu, Portugalsko.
Jaký je rozdíl mezi mladými Čechy a Slováky? Tento problém mě trápil, když jsem jela poprvé o prázdninách za strýcem, bratrem mého tatínka, na Slovensko do vesnice vzdálené 70 km od moravských hranic.
Zbigniewovy (ne)smysly…
Vsetín - Dobře urostený chlap. Dlaně, s nimiž se potkat jinak než při přátelském stisku ruky by bylo nemilé. Spojíme-li to v jedno, jde o devětapadesátiletého Zdeňka Klimeše ze Vsetína. Urostený chasník přitom den co den usedá v jedné ze vsetínských optik za pracovní stůl a pouští se do oprav brýlí a broušení skel.
České Budějovice – Samostatnosti, ale i tvořivosti se učí děti v přípravné předškolní třídě Mateřské, Základní a Praktické školy Štítného 3. Třída, ve které patnáct dětí sedí ve svých lavicích, je vyzdobená krásnými obrázky. Ty namalovali sami malí žáčci, kteří se zde připravují na nástup do první třídy.
Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.
Náchodsko - Tato sobota bude opravdu pestrá. Většina památek v regionu o tomto víkendu otevírá své brány a přivítá první návštěvníky nové sezony. S ní přichází i řada novinek a bohatá nabídka kulturních programů.
Havlíčkův Brod - Rodině „vodáků" žijící v jednom havlíčkobrodském bytovém domě bohužel chybí garáž pro zimní uložení laminátové kánoe.
Chomutovsko - První dubnový víkend v regionu obohatí řada zajímavých kulturních, sportovních, zábavních i společenských akcí.
Plzeň – Neuvěřitelné 109. narozeniny oslavila paní Marie Behenská ze Slovan. Je druhou nejstarší Češkou, narodila se 2. dubna 1905. I když už ven nevychází a nejvíc času tráví v pokoji ve svém oblíbeném křesle a ve společnosti andulky Pepíka, pořád dokáže svou rodinu rozesmát.
České Budějovice – Nemůže spát a když už zavře oči, pronásledují ho děsivé noční můry. Straní se lidí, má narušené vztahy s rodinou a výrazně zešedivěl. Na svůj věk až nezvykle.
Střední Čechy - Kulturních památek je ve Středočeském kraji mimořádně mnoho. Zatímco některé jsou považovány za bohatství kraje, z jiných se stalo spíše břemeno.
Skupice - Beránkovi, Slepičkovi a Zajíčkovi, zpozorněte! Je-li vaše příjmení odvozeno právě od těchto zvířátek spojených se svátkem Velikonoc, neváhejte a vypravte se v neděli 13. dubna do Skupic u Postoloprt na Lounsku. Pořádají tady „Velikonoce na statku".
Brusel - V belgické královské rodině panuje nové napětí. A to podle dnešního belgického tisku od chvíle, kdy byl před zhruba dvěma týdny hospitalizován kvůli zánětu plic a depresi padesátiletý princ Laurent, mladší bratr krále Philippa.
Vzlykání, třes a pláč provázely včera čtení rozsudku nad třicetiletou Petrou D. z Chebska, která loňského osmého července odhodila svou čerstvě narozenou dceru do popelnice. Třicetiletá matka tří dětí těžko skrývala své emoce, když soudkyně vyřkla verdikt. A ten zněl: šestnáct a půl roku ve věznici s ostrahou. Žena se proti rozsudku ještě v jednací síni odvolala.
Hořovice – Senioři, osoby se zdravotním postižením, osoby ohrožené sociálním vyloučením a navíc rodina, děti a mládež. To jsou skupiny, na které se Hořovičtí zaměřili v rámci projektu Komunitního plánování a sociálních služeb.
Karvinsko – Skončili na dlažbě, a navíc si prý odnesli i psychické následky ze způsobu, jakým přišli o práci.
Chodská Lhota – Půjdete-li někdy procházkou z osady Orlovice směrem na Chalupy a Hyršov, přijdete na velkou lesní křižovatku, kde najdete na stromě obrázek sv. Josefa. Obrázek, který je opředen tragickou událostí z roku 1829, už je na třetím stromě, protože do dvou předchozích uhodil blesk.
Střední Čechy - S malou Žanetkou z Vrbice na Kolínsku se osud příliš nemazlí. Lékaři jí diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Tříletá dívka má problémy se sezením bez podpory, lezením i chůzí. Potřebuje proto speciální cviky v lázních.
Kutná Hora – Zanedlouho opět začne házenkářská Společná regionální liga, ve které na třetím místě figuruje i Kutná Hora. Oporou Sparty je i Filip Thieme, který náročný sport skloubil s ještě náročnější prací chirurga v pražském IKEMu.
Leskovec – Toho dne časně zrána někdo zvenčí silně zabušil na dveře a řekl: „Les je plný Němců, jste obklíčeni!" Po několika minutách ticha zabušili na dveře sami Němci.
Blanensko - Dva muži z Blanenska se v pondělí vydali na jednu z tamních skládek hledat vzácné poštovní známky. Objevili však něco úplně jiného, s největší pravděpodobností cennějšího. Velkou část pozůstalosti po hudebním skladateli Zdeňku Zouharovi. Například korespondenci s Bohuslavem Martinů a jeho rodinou, se kterou se rodák z Kotvrdovic dlouhá léta přátelil.
Hradec Králové /FOTO/ - Rytířskému hradišti za hradeckým lesním hřbitovem chybí už jen malby, přičemž během léta by v lese měla vzniknout malá zoo a vodnická stezka.
Benešov - Necelé tři kilogramy víček od PET lahví předal včera redaktor Benešovského deníku Mírovi Piskačovi z Benešova, který bojuje s dětskou mozkovou obrnou.
Benešovsko – Jméno druhého finalisty, přesněji řečeno finalistky, která bude na konci tohoto roku bojovat o titul absolutního vítěze ankety Nejsympatičtější miminko roku 2014 je Anička Sekáčová z Tožice.
Ratibořice - Posezení na mlejně, správa státního zámku Ratibořice a občanské sdružení Babiččino údolí 2006 ve spolupráci s Městským úřadem v České Skalici zvou na přestřižení symbolické pásky za doprovodu lidové muziky Šmikuranda z České Skalice.
Chomutov - Severočeské doly Chomutov (SD) loni vykázaly provozní zisk 5,1 miliardy korun, což je nejvíce ve dvacetileté historii firmy.
Kouřim – Architekt, který pro Kouřimské zhotovuje studii parku, je již vybraný.
Před několika lety jsem se svojí rodinou cestovala křížem krážem po celé Evropě. Ze zemí, které mě nejvíce zaujaly, zařazuji především Německo, Nizozemsko a Anglii z důvodu velké vyspělosti států.
Hořovice – Setkání s Petrem Škodou z Hořovic patří mezi ta, která si lidé pamatují celý život. Výjimečný je jeho životní příběh i silné pouto v rodině, které mu dalo sílu, aby překonal nejtěžší období. Petr Škoda je osmnáct let po transplantaci kostní dřeně. Svého dárce nezná, ale hovoří o štěstí, že se v registru vhodný dárce kostní dřeně našel. Často byl totiž svědkem smutných osudů lidí, kterým se to nepodařilo. Na rozhovor nepřišel sám, doprovodila ho jeho žena Jana. Byla mu oporou v době, kdy se hledal dárce kostní dřeně a je mu oporou stále.
Bejrút /VIDEO/ – Marjam Chavlíová sténá, když jí zdravotní sestra vyndává z úst slánku. Čtyřicetiletá Syřanka leží v nemocnici s těžkými popáleninami, které si způsobila sama ze zoufalství, protože nedokázala sehnat jídlo pro své děti. Osud této uprchlice popsala stanice CNN.
Milovníci světa Pána prstenů se mohou začít těšit na další titul. Prostor dostane úplně nový hrdina a hra slibuje spoustu zajímavých prvků. Zvlášť záležet si tvůrci dávají na nepřátelích, jenž si budou hrdinu vždy pamatovat. To vše tento podzim.
Plzeň – Dlouholetá opora české reprezentace házenkářů Petr Štochl se od pondělí připravuje s národním týmem na mezinárodní turnaj v Polsku v hale Slavie VŠ Plzeň na Borech. Na klubové scéně se v současné době jeho týmu Füchse Berlín daří, takže do Plzně odjížděl ve skvělé náladě.
Ralsko - Z projektu, který nese název Lokální partnerství Ralsko, se stalo nepřátelství. Vzduchem létají pomluvy, urážky i trestní oznámení.
Praha /VIDEO/ - Automobilka Land Rover na blížícím se autosalonu v New Yorku představí designovou studii příští generace modelu Discovery. A už ukázala její první fotografii a krátké video. Jak už to tak ale bývá, neuvidíme nic konkrétního.
Řím – Při rozsáhlém zátahu proti členům neapolské mafie Camorra zadržela dnes italská policie i bývalého státního tajemníka na ministerstvu hospodářství Nicolu Cosentina. Informovala o tom agentura APA, podle níž byl tento muž důvěrníkem bývalého premiéra Silvia Berlusconiho.
Prostějov – Běhají po parku a před sebou vezou kočárky. Najednou se zastaví, udělají pár dřepů, do toho pár kliků na lavičce a svižnou chůzí pokračují dál. Nevšední procházky s kočárkem se stávají hitem a na maminky, které cvičí venku se svými dětmi v kočárku, mohou lidé narazit i v Kolářových sadech v Prostějově. O cvičení maminek s potomkem v kočárku, kterému se říká strollering, jsme se povídaly s jeho lektorkou Kateřinou Khýr.
První návštěvnicí zámku v letošní sezóně se stala obyvatelka Benešova, která zamířila na jižní terasu, kde je nová výstava ke stému výročí atentátu v Sarajevu s názvem „Spojeni svazkem manželským, spojeni stejným osudem".
Náchod - Do města přijel cirkus, a ne jen tak ledajaký. Jedná se o cirkus Bernes, který ve třicátých letech založil Ludvík Berousek. Do Náchoda s sebou přiveze i maringotky staré osmdesát let, které jsou symbolem tradiční atmosféry. Nynější principál LUDVÍK BEROUSEK, jenž patří již do osmé generace rodiny Berousků, prozradil, jak se v cirkusu žije.
Mluvit za všechny mladé lidi je zcela nemožné. Každý člověk je jiný, má jiné vlastnosti, jiné touhy, jiné naděje. Není tedy překvapením, že každému se může zalíbit jiný stát. A určitě se může zalíbit i z úplně odlišných důvodů. Někomu imponuje příroda, jinému zas ekonomika státu či povaha obyvatel. Ale jedno máme všichni společné. Lákají nás jednoduché věci.
Češi jsou národ pejskařů. I když ale psy milujeme, spoustu věcí o nich nevíme a mnohdy i v dobré víře děláme chyby. Které to jsou a jak si vybudovat se psem takový vztah, abychom byli spokojení jak my, tak on, radí MVDr. Martina Načeradská, předsedkyně sekce poruch chování České asociace veterinárních lékařů.
Liberec - Liberečtí bezdomovci uklidili ulice v dolním centru Liberce. V Naději za to dostali oběd.
Náchodsko – Na tuto neděli se připravuje premiérový závod Běhu Babiččiným údolím. Ten je otevřen pro celou rodinu, a podle toho také pořadatelé (Centrum rozvoje Česká Skalice, MAS mezi Úpou a Metují a SK Nové Město nad Metují) k celé akci přistoupili.
Svitavy – Naši čtyři stateční, kteří se stali součástí fitness týmu a zapojili se do soutěže Hubněte s Deníkem, už mají za sebou polovinu soutěže. Jak se jim daří a co na to jejich rodiny? Podívejte se s námi.
Vážení předplatitelé, v našem věrnostním programu ABO BONUS si nyní můžete vyzvednout za vaše body vstupenky na tyto zajímavé akce či dárky.