/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Martinik. Malinký ostrůvek, který by se se svými 1 130 kilometry čtverečními čtyřikrát vešel do Zlínského kraje. Je jen o něco málo menší než území Velkého Londýna. S hlavním městem Fort-de-France je součástí souostroví Malých Antil.
České Budějovice – Druhá role silné ženy během tří let zviditelnila Lenku Krčkovou z činohry Jihočeského divadla. Za postavu Františky z horské balady Advent se dostala do širších nominací na prestižní Cenu Thálie. Pronikla do nich vůbec poprvé.
Klatovy - Už patnáct let bojují někteří nájemníci v bytech v Suvorovově ulici v Klatovech s plísněmi a dodnes jim s tím nikdo nepomohl. Navíc měli slíbeno, že jim po dobu dvaceti let nebude zvyšováno nájemné, protože městu na dostavbu domů přispěli předplaceným nájemným, ovšem slib město, které byty vlastní, nedodrželo. Město Klatovy prý na zateplení domu nemá peníze.
Králův Dvůr - Představitelé Králova Dvora u Berouna se rozhodli podpořit třídění odpadů v domácnostech obyvatel města. Pomoci mají tašky, které svými barvami odpovídají barvám příslušných kontejnerů.
Rumburk /NAPSALI JSTE NÁM/ - V úterý jsem měl v Rumburku štěstí na úplně poslední Děčínský deník v regálu samoobsluhy. Vykoukly na mě jakoby živé tváře zastupitelů, kteří podrželi ve vedení stíhaného rumburského starostu a hlavně stíhaného místostarostu Darka Švába.
Chebsko - Cheb - Rodičům novorozenců gratulujeme a malým človíčkům přejeme do života jen vše dobré. Hlasujte v anketě O nejkrásnější miminko. Pro nyní představená miminka můžete hlasovat až do pátku 7. února 16 hodin
Borovany - Unikátní atrakci zejména pro rodiny s dětmi připravilo Myslivecké sdružení Obora Nový Dvůr. Svou oboru nedaleko Borovan otevře návštěvníkům. Ti tu mohou spatřit jeleny, daňky, muflony, srnčí zvěř a divočáky a dále také různé ptactvo.
Beroun – S novým projektem určeným dětem ze sociálně slabých rodin přišlo nyní město Beroun. Do pátku 31. ledna tak mohli zájemci zasílat své žádosti na radnici.
Strážnice – Sedmadvacetiletá Klára Binderová měla o vysokoškolských studiích jasnou představu, bude se věnovat etnologii. Když si před čtyřmi lety tato studentka Masarykovy univerzity v Brně měla zvolit téma diplomové práce, rozhodla se pro řemeslo, které je pro její rodnou Strážnici typické. A tak se pustila do hloubání o modrotisku, látce zhotovované speciální výzdobnou technikou.
Velké Hamry – Fotbalový klub ve Velkých Hamrech měl tradiční ples a organizátoři připravili pro návštěvníky vcelku netradiční vystoupení. Exhibici předvedl kulturista Radek Lonc.
Kladno, Újezd nad Zbečnem - Ve věku 89 let ve čtvrtek ve večerních hodinách skonal spisovatel Hugo Pavel, starší bratr literáta Oty Pavla. Zemřel v kladenské nemocnici
Kyjov, Hodonín – Dvě ztracené děti hledali ve čtvrtek policisté v Kyjově a Hodoníně. V devět hodin ráno přijali na tísňové lince oznámení o prvním z nich, asi dvouleté holčičce v pyžamu.
Karlovarský kraj - Ve skiareálu Klínovec jsou nyní všechny otevřené sjezdovky ve vynikajícím stavu. Využít lze lanovky Dámská, CineStar Express, SUZUKI a krytý koberec v parku u Maxe.
Praha - Bývalá sekretářka lidoveckého senátora Jiřího Čunka Marcela Urbanová se po Čunkovi a vládní straně KDU-ČSL soudně domáhá omluvy a půl milionu korun. Tvrdí, že na webu www.jiricunek.cz zveřejnili nepravdivé a zavádějící informace o její roli v kauze údajné Čunkovy korupce. Žalobu projedná koncem února pražský městský soud, sdělila jeho mluvčí Markéta Puci. Čunek jakékoli pochybení odmítl a nevidí důvod, proč cokoli z webu odstraňovat, čehož se Urbanová také dožaduje.
Zlín – Porci tisícovky odehraných extraligových zápasů mu připomínají známí a novináři. Vtipnou poznámkou mu ji třeba připomenou i spoluhráči. Samotný zkušený hokejový zadák Zlína Radim Tesařík si ze svého dnešního jubilea v zápase s Pardubicemi hlavu nedělá.
Praha - Přestože se zdá, že za okny o sobě konečně dává vědět paní Zima, mnoho rodin si již nyní plánuje letní dovolenou. Jednou z jejích stále oblíbenějších variant se v posledních letech stává plavba pronajatou lodí po řekách, kanálech a jezerech v Německu a Holandsku.
Kralupy – Ve všech minulých čtyřech ročnících pravidelně končil jako nejlepší z Čechů v první světové dvacítce. Letos byl ovšem start Kralupana Lukáše Kolce v seriálu Redbull crashed ice, ve kterém bruslaři závodí v jízdě střemhlav ledovým korytem, ve vážném ohrožení. Nakonec ale do Finska k úvodnímu ze čtyř letošních podniků přece jen odcestoval.
Němčice nad Hanou – Jak vypadá tradiční zabijačka a co všechno je s ní spojené, mohou zjistit lidé, kteří zavítají do kina Oko v Němčicích nad Hanou. Až do konce února je ve foyer kina k vidění výstava fotografa Michala Wolfa s názvem Zabijačka. Středeční vernisáž výstavy, kterou provázela vůně jitrnic a uzeného masa, zaplnila foyer kina do posledního místa.
Mezi šlechtu se aspoň na chvíli může dostat každý, kdo navštíví novojičínské Beskydské divadlo. V jeho foyer totiž budou k vidění fotografie členů šlechtických rodin.
Bystřice nad Pernštejnem - Denní stacionář Oblastní charity Žďár nad Sázavou, která ho pro Bystřici provozuje, začal fungovat v ulici Pod Horou. Prostory nového zařízení požehnal brněnský biskup Vojtěch Cikrle.
Písek - Když před několika dny zastavil na píseckém nádraží autobus z Prahy, vystoupil starý pán s dlouhými vlasy a vlasy a s několika „bágly". Většina lidí si určitě pomyslela, že vypadá jako historický tramp z Ameriky. A odhadli to dobře.
Orlickoústecko – Pololetní vysvědčení: pro někoho radost, pro jiného starost. Prvňáci s napětím prožívají premiéru, pro deváťáky a maturanty je pak pololetní vysvědčení poměrně důležitým dokumentem pro blížící se „přijímačky" na střední i vysoké školy.
Vlčnov – Součástí skupiny družic ročníku 1996, které mají letos 25. května doprovázet při jízdě králů ve Vlčnově jedenáctiletého panovníka Františka Šobáně, jsou studentky druhého ročníku uherskobrodského Gymnázia J. A. Komenského, dvojčata Domika a Klára Vozárovy.
Chodov - Ve prospěch chlapce s leukémií složili přispěvatelé už více než osmdesát tisíc korun. Příspěvek nejspíš rodina využije na nákup rodinného auta. Veřejnou sbírku vyhlásilo město Chodov už na začátku prosince. Iniciativa původně vzešla z mateřské školy, kam čtyřletý chlapec před onemocněním docházel.
V novém domě najdou majitelé zajímavé architektonické prvky. Například prosklené atrium dostupné z koupelny, vinný sklep či strom prorostlý střechou terasy.
Tři ostravští policisté před třemi roky údajně oloupili ostravského podnikatele, uvedla dnes večer televize Prima. Podle jejích informací už byli policisté obviněni. Případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).
Ostrava – Tři ostravští policisté před třemi roky údajně oloupili ostravského podnikatele, uvedla dnes večer televize Prima. Podle jejích informací už byli policisté obviněni. Případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).
Jizerské hory – Na Ještěd s rodinou se jede za horskou službou, lyžováním a zábavou. Ve Sportovní areálu Ještěd se 31. ledna o jednodenních pololetních prázdninách uskuteční odpoledne plné soutěží a zábavy pro rodiny s dětmi. Začátek je ve 14 hodin na dětském cvičišti Snow Kidz u Centrálního parkoviště P3.
Olomouc - Majitel vyhlášené olomoucké pivnice a restaurace Drápal František Lorenc učinil odvážné rozhodnutí. Od Nového roku jsou prostory restaurace zcela nekuřácké, s výjimkou baru v dolní části.
Před Okresním soudem ve Frýdku-Místku stanuli ve čtvrtek 30. ledna opět dva lékaři Viktor Hladík a Petr Tancer, kteří mají mít podle obžaloby vinu na úmrtí čtyřiasedmdesátileté Ludmily Olšovské.
Poté, co Pavle Fabiánkové z Brna zemřel v listopadu kamarád na leukémii, rozhodla se oslovit Český registr dárců kostní dřeně. Vznikl tak projekt Brno daruje život, který má co registru přilákat co nejvíc lidí.
Washington - Matka a osm dětí zahynuly dnes časně ráno při požáru domu v městečku Greenville v odlehlé části amerického státu Kentucky. Otci a jednomu dítěti se podařilo z hořícího domu dostat. Zástupce policie Stu Recke novinářům řekl, že v domě žilo jedenáct lidí - manželský pár a devět dětí. Požár propukl asi ve dvě hodiny ráno.
Českobudějovicko – Ve čtvrtek dostanou školáci vysvědčení a v pátek je čeká zasloužený odpočinek v podobě jednodenních pololetních prázdnin. Když nemusejí žáci do školy, mohou vyrazit za zábavou.
Vigantice – Úctyhodných 101 let včera (ve středu 29. ledna 2014) oslavil nejstarší obyvatel Vigantic na Rožnovsku, pan Josef Bukovjan. Kromě rodiny mu přišel dopoledne poblahopřát starosta vesnice Aleš Depta, odpoledne přišli na návštěvu bývalí kolegové z hasičského sboru, u něhož oslavenec dlouhá léta působil.
Brno /ANKETA/ – Lidé, kteří už pomalu oplakali lední medvíďata Kometu a Nanuka, už zase můžou schovat kapesníky. Přestože mláďata měla z brněnské zoologické zahrady odcestovat už příští měsíc, pravděpodobně zůstanou s matkou až do konce léta. Důvodem je podle vedení zahrady administrativa, dohoda s budoucím domovem medvědů a ostatními zahradami.