Vyškovsko - Také Vyškovsko se v posledních letech potýká s nejnižším počtem sňatků v historii. V minulém roce vstoupilo do manželství nejméně párů od roku 1918. Na Vyškovsku jejich počet klesl na 367.
Pardubice – „Na výzvu na tísňovou linku 155 jsme vyjížděli do jednoho z rodinných domů v Pardubičkách, kde se mělo v zahradním bazénu topit dítě," potvrdil ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.
Česká Lípa - Požár vyhnal v úterý dopoledne čtyřčlennou rodinu z bytu v Okružní ulici v České Lípě. Díky rychlému záashu hasičů se požár v panelovém domě nerozšířil.
Žďársko – Letní grilování se nevyplatilo Jitce Zelené ze Žďáru nad Sázavou. Po konzumaci specialit z ryb a kuřecího masa, které si připravili na zahradě s přáteli, je postihly akutní žaludeční a střevní problémy, ke kterým se přidala zvýšená teplota.
Znojemsko – V polovině léta hlásí některé kempy na Znojemsku jen průměrnou návštěvnost. Spokojeni jsou majitelé ve Výrovicích či Bítově, jinak je tomu na vranovské pláži.
Vyškovsko – Vydat se do vyškovského zooparku a dinoparku, to rodinný rozpočet dost pocítí. Možnost rodinného vstupného však atrakce nenabízí. Podle vedení zooparku by to totiž mohlo znamenat až milionovou ztrátu ročně.
Jižní Morava /ANKETA/ – Desítky korun mohou za rodinný výlet ušetřit velké jihomoravské rodiny. Umožňují jim to různé rodinné vstupenky. Využívá jich proto mnoho rodin. „Máme dvě děti. Na výlety jezdíme často, teď v létě hlavně na hrady a na koupaliště. Rodinné vstupné využíváme pokaždé, je mnohem výhodnější," řekla například Eva Hanáčková z Brna.
Vyškovsko – Zajít si s rodinou na oběd do restaurace spolu s čtyřnohým miláčkem je dnes běžné. Přesto se u některých návštěvníků podniků často objevují na přítomnost psa negativní reakce. „Když jsme jeli ze Slovenska z dovolené, tak jsme s rodinou i s pejskem zašli na oběd do restaurace. Sice nás tam pustili, ale všichni okolo se na nás dívali divně," popsala svou zkušenost třeba Vyškovanka Jarmila Tesáčková.
Slovácko – Rukávce, fěrtůšek, marinka nebo kordulka jsou tradiční součásti slováckých krojů. Pro soubory i jednotlivce je ale stále těžší sehnat doplňky krojů, které jim ve sbírce chybí nebo jsou již velmi obnošené. I proto v poslední době vznikají různé obecní krojové sbírky nebo si obce pomocí dotací nechávají šít kroje nové.
Česká Lípa - Požár vyhnal v úterý dopoledne čtyřčlennou rodinu z bytu v Okružní ulici v České Lípě. Díky rychlému záashu hasičů se požár v panelovém domě nerozšířil.
Praha – Doma i v zahraničí stráví ministři blížící se vládní dvoutýdenní prázdniny, dnešní zasedání kabinetu bylo posledním před vládní dovolenou. „Dva týdny nebude zasedat vláda. To je dobrá zpráva především pro pracovníky úřadu vlády a možná dobrá zpráva pro tuto zemi," řekl dnes novinářům premiér Petr Nečas.
Zlínsko – Už čtyři případy, kdy bylo znásilněno malé dítě, šetřili v tomto roce kriminalisté na Zlínsku. Posledním z nich byl smutný příběh šestileté dívenky, o němž Deník informoval ve včerejším vydání.
Otnice - Víc dětí s těžším zdravotním postižením ubytovali letos v Lila domově pro postižené děti v Otnicích. Ty vyžadují vyšší pozornost a péči ošetřovatelek, přes letní prázdniny se však počet personálu snížil.
Stachy / Zadov - Starosta Stach Bořivoj Klíma společně s ředitelkou Okresní správy sociálního zabezpečení v Prachaticích Danou Pinterovou blahopřáli stašské obyvatelce Marii Volfové, žijící na Zadově, ke krásnému životnímu jubileu.
Brno – Dva roky vzdělávání mimo školu zlepšily romským dětem na jihu Moravy známky i sebedůvěru. Projekt za tři miliony korun skončil začátkem prázdnin, podporovat děti do vzdělávání chtějí sociální pracovníci i nadále.
Česká Lípa - Těsně před odletem s výpravou české reprezentace do dějiště letních olympijských her v Londýně poskytla plavkyně Petra Chocová Českolipskému deníku krátký rozhovor.
Pasov – Salcburská zoo má přírůstek – tapírku jménem Bibi, která se před dvěma roky narodila v Brně. „Zdejší chlapeček se od prvního okamžiku o 40kilogramovou slečnu živě zajímá," napsala PNP.
Brno /ONLINE ROZHOVOR/ – Po sedmi letech putování po švédských fotbalových klubech ohlásil záložník Pavel Zavadil návrat domů. Olomoucký rodák si vybral brněnskou Zbrojovku a pro prvoligového nováčka se stal jasnou jedničkou do středu zálohy i největší letní posilou. „Každou chvíli jsem jezdil domů. Mám na Moravě syna a rodinu, se Zbrojovkou jsme se dohodli rychle," povídá čtyřiatřicetiletý fotbalista.
Londýn – Britské úřady vyšetřují případ jedenáctiletého chlapce, kterému se bez pasu, bez letenky nebo palubního lístku podařilo odletět z Anglie do Itálie. Informovala o tom dnes agentura AP. Podle BBC je událost o to podivnější, že se odehrála krátce před začátkem olympijských her, kvůli nimž v zemi panují přísnější bezpečnostní opatření.
Prostějov - /POSLALI JSTE NÁM/ - Do redakce Prostějovského deníku přišel otevřený dopis od Stanislava Píchala, předsedy FC Kostelec na Hané, směřovaný fotbalovým oddílům na Prostějovsku. Jeho znění vám předkládáme.
Praha - Český rozhlas (ČRo) získal v červnu a červenci přes 40.000 nových poplatníků, od kterých vybral zhruba 1,8 milionu korun. Začátkem června rozhlas s žádostí o uhrazení poplatku obeslal 200.000 lidí. ČRo to uvedl na svém webu. Loni rozhlas evidoval celkem 3,035 milionů domácností, které odváděly rozhlasový poplatek.
Zlínský kraj – Řídili se radami policie. V autě nic nenechali. Veškeré cennosti včetně přehrávače schovali do kufru. Přesto je čekalo při návratu nemilé překvapení. Jejich vůz byl vykraden. A po čem zloděj šel?
Opava – Stříbrné jezero v Opavě se stalo dějištěm dalšího závodu Moravskoslezského poháru v terénním triatlonu. Mužská i ženská kategorie dopadla podle papírových předpokladů.
Chebsko - Doba dovolených a letních prázdnin je tu. Co ale se čtyřnohými mazlíčky, když není po ruce nikdo z rodiny ani z přátel a lidé potřebují nutně odjet na tolik zaslouženou dovolenou?
Prostějov/Mostkovice – Čtvrtý díl Prostějovského léta má ve čtvrtek na programu promítání pod širým nebem. Do Smetanových sadů zamíří večer celé rodiny, protože letní kulturní cyklus nabídne americkou animovanou komedii Vesmírní opičáci. Představení v improvizovaném kině v parku začíná o půl desáté.
Zlín – Jeden učil dcerku plavat, další už netrpělivě vyčkával narození dítěte a starostlivě pečoval o těhotnou manželku. I takhle strávili extraligoví hokejisté Zlína třítýdenní dovolenou, po které se včera poprvé sešli k závěrečné části přípravy na nadcházející ročník.
Mostecko - V houští, takřka na dosah ruky, jsou slyšet lidské hlasy. Nikdo ale není vidět. Zelená hradba stromů a keřů je tak hustá, že i na chodníky obrostlé mechem proniká jen málo slunečního světla. Každý nečekaný zvuk a pohyb tu budí zvědavost i obavy. Potkat v nejopuštěnějším městském parku člověka je malý zázrak. Kdo chce odjet na dovolenou do brazilských pralesů, může trénovat sekání lián mačetou právě tady, na Hrabáku.
Kladno - Svatební róby za desetitisíce korun, nevěsty v bílém a krásné jako z pohádky. Květiny, naleštěná auta, prstýnky v krabičkách, nastrojení příbuzní i kamarádi. Zkrátka vše jak je v Čechách zvykem na tradiční svatbě. Jen jedno chybí oddávající. Taková situace nastala uplynulou sobotu v Kladně.
Los Angeles - Nejnovější komiks ze série s Batmanem vyjde o měsíc později, než se plánovalo. Nakladatelství DC Entertainment se rozhodlo vydání odložit po střelbě při premiéře posledního filmu z batmanovské série Temný rytíř povstal v kině v coloradském Denveru, napsala agentura Reuters.
Žďársko - Až do září máme obsazeno, nepřijímáme nové rezervace, uslyší zájemci o umístění svého mazlíčka do hotelu pro psy v Křoví na Velkomeziříčsku. „Poptávka je stále větší. Nejedná se o klientelu z okresu, ale ve většině případů o držitele psů z Brna a jeho okolí," vyjádřila se Petra Chlebničanová, majitelka firmy Bully Services, jež se zaměřuje na služby pro psy.
Brno /ANKETA/ - Dům hrůzy. Tak se dlouhá léta říkalo panelovému domu v Koniklecové ulici v brněnském Novém Lískovci. Díky dřívějším bezpečnostním opatřením a včerejšímu otevření nové pobočky Občanské poradny Brno se to má změnit.
Ondřejov - Každoročně organizuje osadní výbor v Ondřejově pouť v místní kapličce zasvěcené svaté Anně. Letošní bohoslužbu, která se konala v sobotu 14. července, celebroval děkan P. František Zehnal.
Vyškovsko - Také Vyškovsko se v posledních letech potýká s nejnižším počtem sňatků v historii. V minulém roce vstoupilo do manželství nejméně párů od roku 1918. Na Vyškovsku jejich počet klesl na 367.
Kunín - Už tento čtvrtek bude na kunínském zámku zahájena ojedinělá výstava mapující historii jednoho z již neexistujících skvostů Fulneku. Expozice s názvem Mehofferův palác ve Fulneku - Příběh neobyčejného domu připomene významnou rodinu i neobyčejné architektonické dílo.
Vrchlabí - Probrat šatník a zbavit se nepotřebných oděvů, textilu nebo třeba i obuvi nemusí být zrovna přitažlivá činnost. Přesto se k tomu občas musí každý odhodlat.
Táborsko - Statek rodiny Horákových v jihočeské obci Žíšov na Táborsku se specializuje na chov skotu. Starý kravín, který hospodáři získali v rámci restitucí, se jim podařilo postupně přeměnit v moderní a prosperující zemědělský podnik.
Los Angeles – Ve věku 87 let zemřel v Los Angeles americký scénárista Frank Pierson, autor scénáře filmů jako Frajer Luke a Psí odpoledne, za který dostal Oscara. O úmrtí informovala dnes jeho rodina.