Rybník – Pro Jiřího Kubáta je velká voda, která se před patnácti lety prohnala jeho rodnou obcí i domem, nepříjemnou vzpomínkou: „Já jsem se v tom baráku narodil, bydlím tam pětašedesát roků, a takovou vodu nepamatuju. Byla tam voda, když se v padesátém třetím protrhla hráz na Srnově, ale to vystoupala ke schodům a potom opadla."
Třinec – Klidnou rodinnou atmosféru překazilo hned několik výstřelů. Výsledkem byli dva mrtví a jedna těžce zraněná. Drama se odehrálo v pátek večer v třinecké Květinové ulici.
Třinec – Klidnou rodinnou atmosféru překazilo hned několik výstřelů. Výsledkem byli dva mrtví a jedna těžce zraněná. Drama se odehrálo v pátek večer v třinecké Květinové ulici.
Třinec – Klidnou rodinnou atmosféru překazilo hned několik výstřelů. Výsledkem byli dva mrtví a jedna těžce zraněná. Drama se odehrálo v pátek večer v třinecké Květinové ulici.
Berounsko - Hledáme spolu tu nejoblíbenější, Tu, kde nám je fajn… Máte rádi příjemné posezení s lahodným jídlem a k tomu výborné pivko nebo vínko? Pak čtete na správném místě. Váš Deník hledá nejoblíbenější hospůdku, restauraci, pizzerii, bar, vinárnu, pivovar nebo cukrárnu v regionu.
Střítež - Jen jednou uhodilo a blesk v pátek zasáhl mohutný topol u hlavní silnice z Třebíče do Jaroměřic nad Rokytnou, ve Stříteži. Po ohlušující ráně spadl přímo na frekventovanou silnici.
Starovičky, Břeclav – Tvrdý trénink přináší ovoce. A je jedno, v jak velkém atletickém oddíle na sobě pracujete. Dokazuje to dálkař Radek Juška z Lokomotivy Břeclav. Splnil se mu velký sen. Chtěl se podívat na mistrovství světa juniorů v atletice, a také tam jede. Díky ohromnému zlepšení v dálce má letenky do Barcelony jisté a popere se s nejlepšími světovými atlety minimálně o postup do finále v dálkařském sektoru. „Bude to pro mě úplně nová zkušenost, ale čím lepší je konkurence, tím více se dokážu namotivovat k dobrému skoku," tvrdí devatenáctiletý rodák ze Staroviček.
Kroměřížsko - Prázdniny jsou v plném proudu, na cesty za letní dovolenou vyrážejí rodiny i zájezdové autobusy a teplé počasí láká na cesty také motorkáře.
Liberec - Seriál RunTour České pojišťovny se pro rok 2012 významně rozrostl. Pro účastníky organizátoři připravili celkem šest závodů po celé České republice.
Suchý Důl /FOTOGALERIE/ - Poutníky z blízka i z dáli v neděli už čtvrt hodiny před polednem svolávalo doprostřed Ticháčkova lesa u Suchého Dolu vyzvánění zvonu. Přesně po dvou letech od doby, co tam vinou žháře shořela Zelená kaplička, světili novou.
Troubky nad Bečvou /SERIÁL 15 LET PO POVODNÍCH/ – Dceři Pavlíny Netopilové z Troubek nad Bečvou Lucii bylo 25. června patnáct let. Chvíle, kdy se do obce nečekaně přihnala stoletá voda, prospala jako miminko v kočárku.
Svitavy – Před několika dny upoutalo pozornost hlídky městské policie osobní auto, které projíždělo velkou rychlostí náměstím a ohrožovalo ostatní řidiče a chodce.
Tanvald /ROZHOVOR/ - Šesté pokračování Dressler Campu v areálu Tanvaldské kotliny přineslo pro mladé jezdce, kteří se šestidenního maratonu zúčastnili, spoustu zážitků, závodů, zábavy a setkání se špičkovými jezdci, kteří patří ke světové elitě. Kemp si pochvaloval také jeho organizátor Josef Dressler, který se tentokrát zapojil také aktivně do závodů na kempu.
Praha - Kdyby se všichni, kdo byli počati za pomoci lékařů ve zkumavce, sjeli na jedno místo, rovnal by se jejich počet polovině obyvatel Česka. Že počet dosáhl už pěti milionů, spočítali lékaři na nedávném setkání Evropské společnosti lidské reprodukce.
Vranová Lhota – Tvarožná, Husí, Malá, Velká, Rytířova, Královská… To všechno jsou české Lhoty a slovenské Lehoty. Dohromady jich je více než pět set. Jejich obyvatelé se scházejí už dvaatřicet let.
Vypravte se o víkendu 14. – 15. července 2012 na 4. slavnosti úzkorozchodné parní železnice Weisseritztalbahn nedaleko Drážďan v údolí říčky Weisseritz.
Dobrá Voda – Malebné údolí, ve kterém je situován ranč rodiny Pavelkových v Dobré Vodě u Jedlé na Ledečsku, se v sobotu změnilo ve westernové kolbiště. Dostaveníčko si tam dali nejen jezdci, ale i milovníci koňského „westernového" sportu z širokého okolí, a to v rámci již pátého ročníku Sportovního westernového dne.
Hýskov – Tradiční hýskovské slavnosti přilákaly ve čtvrtek na fotbalové hřiště v Hýskově stovky lidí. Největší kulturní akci v obci nechtěl z místních nikdo promeškat.
Písek -Biskup Církve československé husitské Filip Štojdl říká: Jakmile člověk přestane sám o sobě pochybovat, stává se z něj fanatik. To s vírou nemá nic společného.
Písek /ROZHOVOR/ - Biskup Církve československé husitské Filip Štojdl říká: Jakmile člověk přestane sám o sobě pochybovat, stává se z něj fanatik. To s vírou nemá nic společného.
Tisá - Nezodpovědného turistu zachraňovala v neděli kolem poledne horská služba v Tiských skalách na Děčínsku. Třiatřicetiletý muž zřejmě v touze po větším dobrodružství přeskočil ze skalního masivu na sousední skalní věž Cimbuří. Odtud se už ale nedokázal vrátit na stezku a musela mu pomoct horská služba.
Tisá – Neobvyklou záchrannou akci řešili v neděli členové Horské služby v Tiských stěnách poté, co se třiatřicetiletý turista rozhodl zažít větší dobrodružství, než je pouhý výlet po značených trasách.
Josefov /FOTOGALERIE/ - Déšť, blesky a hromy. Jako by nebeské stádo koní cválalo k řece pít. Takové počasí provázelo úterní slavnostní otevření muzea věnovaného českému zpěvákovi Waldemaru Matuškovi, který by se letos dožil osmdesáti let. Nic však nezměnilo na dobré náladě hostů, mezi nimiž nechyběla zpěvákova manželka Olga a jeho synové.
Josefov /FOTOGALERIE/ - Déšť, blesky a hromy. Jako by nebeské stádo koní cválalo k řece pít. Takové počasí provázelo úterní slavnostní otevření muzea věnovaného českému zpěvákovi Waldemaru Matuškovi, který by se letos dožil osmdesáti let. Nic však nezměnilo na dobré náladě hostů, mezi nimiž nechyběla zpěvákova manželka Olga a jeho synové.
Mšeno - Svou snědou vizáží na sebe upoutá okamžitou pozornost. Šestadvacetiletý Masoud Abdelkader původem z Egypta se zničehonic objevil na každoročním kempu fotbalových brankářů ve Mšeně u Mělníka. Co na sebe Míša, jak si ho ve Mšeně překřtili kvůli komplikovanému jménu i příjmení, po dvou letech pobytu obstojnou češtinou prozradil?
Velké Opatovice – Koncerty, dechovka, lidový vypravěč, pivní soutěže a samozřejmě spousty piva a speciality z udírny. To vše nabídly dvoudenní pivní slavnosti v zámecké zahradě ve Velkých Opatovicích. V režii tamního sboru dobrovolných hasičů, kteří slavnosti pořádali již po dvanácté. V pátek však jejich plány nabourala bouřka.
Hradec Králové - Víkendová porota Deníku: Vybrané osobnosti z regionu pravidelně každý týden sdělují na stránkách Deníku své názory k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se dotazovaní vyjádřili k tropickým dnům, které již nějaký čas panují v celé zemi.
Boskovice – /REPORTÁŽ/ – Na legendárním Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice jsem byl naposledy před pěti lety. Při šňůře koncertů v letním kině jsem postupně ztratil hlas. U stánku s pivem pak v žáru letní noci rychle padla předsevzetí o dvou kouscích na dobrou noc. A k ránu jsem byl rád, že jsem našel svůj stan.
Klatovsko – Pokračujeme v seriálu o obcích v regionu. Kromě stručného představení nahlížíme do novin starých sto a více let, abychom zjistili, co se o obcích psalo v minulosti.
Drážďany - Vypravte se o víkendu 14. – 15. července 2012 na 4. slavnosti úzkorozchodné parní železnice Weisseritztalbahn nedaleko Drážďan v údolí říčky Weisseritz.
Kounov - Na letošek připadlo v Kounově významné jubileum, a sice sto let, které uplynuly od založení zdejšího hasičského sboru. Zdejší obyvatelé i hosté z okolních obcí se tak v pátek sešli na prostranství před místní hasičárnou, kde byl na celé odpoledne přichystán bohatý kulturní program.
Trutnov - Přinášíme vám pokračování letního seriálu Krkonošského deníku Zajímavé ženy regionu. Tentokrát jsme položili několik otázek Lucii Pangrácové, ředitelce Galerie města Trutnova.